PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכת רדיו - מה כדאי?

assafwei
10-04-2009, 17:25:37
אני יודע שזה נושא שדוסקס פה רבות...
אני מעוניין לרכוש רדיו חדש ורוצה להבין את כל היתרונות והחסרונות של שני סוגי המערכות, האם יש חסרונות מהותיים שיכולים למנוע ממני לרכוש מערכת 2.4GHz ומהיא מערכת ה 2.4 או ה 72 6 ערוצים המומלצת כיום (מטיס בעיקר טיסנים קטנים) בנוסף מה העלות של מקלטים חדשים על מנת להעביר מספר טיסנים לשימוש ב 2.4

תודה,

אסף.

lior_bar_ami
10-04-2009, 20:52:14
לפני שיתחיל הקרב הניצחי וכשכולם עוד בשירותים מנסים לעכל את המצות ועם השיריון והחרבות בארון,
פתח חיפוש על הנושא המדובר בפורום ותקרא - קיים המון (!!!) חומר בנידון...
תתחיל משם ונוכל למקד אותך בהמשך עם תשובות..

sharonx
10-04-2009, 23:05:23
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=4085&highlight=9303

אחד מהקרבות הגדולים :D

Shay
11-04-2009, 00:58:54
הכי טוב פוטאבה :D
(וואי וואי מה התחלתי :D)

assafwei
11-04-2009, 19:54:40
חשבתי על משהו בסגנון הזה:

http://www.helicenter.co.il/product_info.php?cPath=20&products_id=3067

אבל ברמת העקרון ממה שאריתי בשרשור שצורף פה ובעוד כמה שרשורים, מטרידה אותי הבשלות של הטכנולוגיה החדשה, ברור לי שחלק גדול מהטענות נגד הן טענות סובייקטיביות (ובדרך כלל מכיוון של כאלה שלא מחזיקים במערכת עליה הם מדברים) אבל השאלה היא האם באמת כדאי לחכות עוד כמה שנים עד להבשלה מלאה ולרכוש כעת מערכת סטנדרטית או שהטענות נגד הן באמת לא רציניות וניתן לעבור בלי שום חשש למערכת 2.4, בעיה נוספת היא העלות של מקלטים, כשכיום קימות מספר אופציות זולות מאוד (מחצי מחיר למקלטי ברג ועד רבע מחיר למקלטי קורונה) של מקלטים ל 72 מגה הרץ (מהסיני וגם מהיפני לדוגמא) ולא ראיתי אתר שמוכר מקלטים שמתאימים לשיטה החדשה של פוטבה במחיר שפוי, אשמח ללינקים לאתרים שכן מוכרים מקלטים כאלה במחיר שפוי.

תודה,

אסף.

lior_bar_ami
11-04-2009, 20:39:13
אם ככה אז התשובה היא חד משמעית,
המע' בשלה דיה ואף בשימוש עם מספיק פלטפורמות מוטסות יקרות להחריד ברחבי העולם עם הצלחה מרובה, היא אינה חסינה לחלוטין בדיוק כמו שמע' מבוססות תדר 72MHZ או כל תדר אחר אינן חסינות אך עולות עליהן טכנולוגית ברזולוציות שידור גבוהות יותר והיכולת המופלאה של הטסה ללא הדאגה לתדר פנוי.
החסרון הגדול, כפי שציינת כמו בכל מוצר חדש (יחסית) בשוק - הוא המחיר הגבוה יחסית, של השלטים והמקלטים.
חסרון זה בא לידי ביטוי בעיקר אם אתה מחזיק במס' רב של כלים ו/או צריך להסב מערך שלם לתדר 2.4, אם לא זיהו המצב הרי שבמס' קטן של כלים ההפרש הוא לא גדול והעדיפות היום של מע' מבוססת 2.4GHZ ברורה.

לגבי הבחירה שלך - זוהי בחירה מצויינת, רדיו זה יתן לך מעל ומעבר להטסה של כל סוגי הכלים (מסוקים וטיסנים כאחד).
אני אישית חובב פוטאבה אך קיימות גם מע' JR/SPEKTRUM מקבילות של 7 ערוצים ושווה לבדוק גם אותן, אם ברשותך מס' רב של כלים ומחיר המקלטים משחק לך תפקיד הרי שאפילו משתלם לך לרכוש אחת כזו ולא את ה FUTABA עקב מגוון גדול יותר של סוגי מקלטים במחירים זולים יותר משל ה FUTABA (אני המלצתי על JR?? :eek:).
בסוף זו שאלה של כמה כסף אתה מוכן להשקיע וכמה המע' שאתה הולך לקנות מרגישה לך בידיים (נוחות ארגונומית) - ולא של בשלות המע'.

assafwei
11-04-2009, 22:02:03
הבעיה העיקרית שלי כרגע היא העלות הנוספת מעבר למערכת עצמה של העברת מס' (לא רב אמנם) של מקלטים, בשיטוט באתרים מסויימים ראיתי אתרים שמציעים מקלטים של כל החברות מלבד פוטבה במחירים סבירים (חצי ממה שנמכר בארץ), העניין הוא שאני דווקא נעול כרגע על פוטבה, לא יודע למה אבל זה לא תמיד רציונלי...
האם יש אתרים המציעים משלוח לארץ במחיר סביר של מקלטי פוטבה??

תודה,

אסף.

assafwei
12-04-2009, 18:12:54
אז יש או אין?? :)

האם יש אופציה זולה למקלטים תואמי השיטה של פוטבה? כי יהיה לי קצת חבל לרכוש מקלטים חדשים לכמה טיסנים ששוים חצי ממחירי המקלטים של פוטבה שנמכרים בארץ...