PDA

צפייה בגרסה מלאה : תחרות DBF -טכניון

Pegasus
10-04-2009, 19:12:37
כמובן שתמונות כל כך שנוייות במחלוקת לא ניתן לעלות ללא הסבר, אני אנסה לקצר כי על זה אפשר להסביר עד מחר.

DBF-design build fly

זוהי תחרות בינלאומית שבה פקולוטות שונות לאוירונוטיקה נידרשות לתכנן לבנות ולהטיס כלי טיס המתאים להגדרות הספציפיות לאותה שנה.

עיקרי הדברים: המטוס מונע חשמלית רק ע"י nicd או nimh. הזרם לא יעלה על 40 אמפר באף חוט בכלי הטייס.

מרחק ההמראה פחות מ 100 fit. יש כמובן למזער משקל המטוס וסוללות על מנת למקסם את הציון .

הפעם המטוס וכל ציוד התפעול שלו צריך להכנס ל2 ארגזים לכל היותר של 2/2/4 fit וכל המערכת נשקלת יחד ( כלומר מטוס+שלט+כלי הרכבה+טילים+מיכל) למזלנו המטיס לא נכלל...

לכלי הטייס 3 משימות:
1) טיסה מהירה על מסלול מסויים - סיום 2 הקפות במינימום זמן

2)סיום 2 הקפות של אותו מסלול על מיכל מים של 4 ליטר(מלא במים) , כאשר מיכל מלא שוקל יותר מהמטוס עצמו.

3) המראה עם 4 טילים בכנפיים וביצוע 4 נחיתות כאשר בכל נחיתה יש להפיל טיל אקראי בריבוע של 3 על 3 fit.בקיצור משימה בעייתית לאור העובדה שכל טיל שוקל 680 גרם וכל זוג טילים צריכים להיות מרוחקים כ1.5 מטר אחד מהשני כלומר בוודאות יש טיסה אסימטרית ובמקרה הכי גרוע שני טילים בכנף אחת ואפס טילים בכנף הנגדית.

בכל אופן יש עוד המון חוקים, את מי שזה מעניין : http://www.aiaadbf.org/2009_files/2009_rules.htm

התמונות פה הן של הכלי של הפקולטה לאוירונוטיקה בטכניון המחר אנחנו טסים לתחרות ב Tucson AZ .

גיא מרום , עמית גבע ושגיא וולניינסקי. מימין לשמאל.
תמונת כל חברי הקבוצה עם מטוס הניסוי אשר לא יזכה לטחון אויר בארה"ב.

אומנם אולי הוא ניראה כמו טיסן מוזר אך לא כך הוא הדבר הושקעו בכלי הזה מאות שעות עבודה יש בתוכו כל מיני מנגנוניי שחרור טילים ועוד שטויות. כן אני יודע שהגוף ניראה לא הכי זורם ואוירודינמי ,זה מה יש צריך להשאיר מקום לסוללות , הכל באשמת מרכז הכובד:mad:.
אז בהצלחה לכולנו.

שגיא.

MDreamer
10-04-2009, 19:43:27
דבר ראשון נראה מרשים.
איך ההיגוי על העלרוד? נראה לי עצבני משהו.. הבום ממש קצר.

איציק רונן
10-04-2009, 19:57:42
נראה לי שבגלגול הבא אני הולך לפקולטה הנכונה...
בהצלחה.

Pegasus
10-04-2009, 20:10:23
הבום קצר בגלל מגבלות מימדים שיש למטוס, זה הכי ארוך שהיה אפשר לעשות כדי לאזן מרכז כובד עם המנוע והסוללות.

דגם הניסוי טס מצויין.

master_bebe
11-04-2009, 01:06:24
איך המטוס הזה יודע כמה עילוי הוא צריך לעשות ?

קורן בן אשר
11-04-2009, 01:28:07
יפה מאוד. שימרו על המסורת המוצלחת.

IttaiP
11-04-2009, 11:56:17
מעניין.
נראה שזוית הגלגל הקדמי גבוהה מדי שמאלה והטיסן ימשוך בריצה על הקרקע לכיוון שדה התירס במקום לרוץ על פס אמצע המסלול...
:confused: