PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! טיסן למתחיל ?

ChaoscripT
14-09-2014, 13:05:12
שלום,
אני מעוניין לשמוע את דעתכם על טיסן למתחיל.
כמובן, אני יודע שהשאלה חרושה והכל, אבל עדיין אשמח לעזרה מכם.
לא מצפה עכשיו ללמוד את תורת הטיסנאות על רגל אחת, אבל מחפש משהו להתחלה, ורצוי שיהיה לו חלקי חילוף (מה בדר"כ הכי הולך, גלגלים?)
אין לי בעיה לקנות בסיני/אתרים בחו"ל.
מעדיף משהו בלי שלט.

עכשיו כמה שאלות:
1. שלט Turingy 9XR יתאים לטיסן ?
2. עדיף טיסן עם גלגל קדימה ושתיים מאחוריו ? או גלגל בסוף הטיסן, ושתיים קדימה ?
3. עדיף לקנות טריינר ?

Omer_Chovel
14-09-2014, 13:33:06
בתור מתחיל עדיף לקנות טריינר, אני אישית אוהב בלזה בגלל המשקל (פחות מושפע מרוחות),
תקציב הוא משהו חשוב ולכן חשוב שתפרט לנו.

אם אתה מתכוון להמשיך בטיסנים ולעבור גם לטיסנים גדולים 1.8-2.5 מטר המונעים בבנזין אני ממליץ לך ללכת על שלט מחברה איכותית וכך יצא שאתה חוסך את המחיר של ה9xr

מבחינת גלגלים עדיף גלגל ראש ושני גלגלים באמצע משום שכך יותר קל להמריא ולנחות בתור התחלה.

מבחינת נוחות ניטרו או חשמלי זה בחירה שלך, אני אוהב ניטרו כי זה עוד עבודה מסביב, אבל יש כאלה שאוהבים לבוא למנחת לחבר סוללה להטיס, לחבר עוד סוללה להטיס עוד פעם, לחזור הביתה ולחכות עד הפעם הבאה.

לפני שאתה קונה משהו אני ממליץ לך ללכת למנחת הקרוב אלייך, אם אתה מבאר שבע אפילו יכול לסכם איתי ולקפוץ איתי למנחת 0526232585.

האפשרות השנייה היא לקחת טיסן מוקצף שזה סוג של קלקר רק יותר עמיד מבחינת ריסוקים וקלות תיקון.

בשניהם אני אמליץ לקחת מדריך שילווה אותך בתחילת התהליך

--------------------------------------
RealFlight 7 interlink Futaba
Futaba T4YF FHSS 2.4GHz
OS 46 axii
Excel 2000 trainer (hitec hs311)
New dx8 + ar8000

amit_rah
14-09-2014, 17:23:53
אני לא יכול לחלוק על שום דבר שעומר אמר!!
רק מהנסיון שלי כמתחיל נכון לעכשיו אני מסתדר יותר עם 2 גלגים קדימה ואחד אחורה כי לרוב זה גבוהה מהריצפה ואז בנחיתה לא מוצלחת כלכך או במקומות עם אבים הפרופ לא נפגע.
אבל שוב זה דעתי מהנסיון והידע שלי כל אחד לגופו בגלל זה גם יש מליון סוגים לכל דבר בעולם!

נ.ב באמת חשוב שתפרט תקציב
ותקציב לשלט או ביחד או לחוד!

edgarfov
14-09-2014, 18:44:51
שלום,
אני מעוניין לשמוע את דעתכם על טיסן למתחיל.
כמובן, אני יודע שהשאלה חרושה והכל, אבל עדיין אשמח לעזרה מכם.
לא מצפה עכשיו ללמוד את תורת הטיסנאות על רגל אחת, אבל מחפש משהו להתחלה, ורצוי שיהיה לו חלקי חילוף (מה בדר"כ הכי הולך, גלגלים?)
אין לי בעיה לקנות בסיני/אתרים בחו"ל.
מעדיף משהו בלי שלט.

עכשיו כמה שאלות:
1. שלט Turingy 9XR יתאים לטיסן ?
2. עדיף טיסן עם גלגל קדימה ושתיים מאחוריו ? או גלגל בסוף הטיסן, ושתיים קדימה ?
3. עדיף לקנות טריינר ?

1. לא לגעת בטורניגי.
2. להתחיל עם גלגל קידמי
3. רק טריינר , כנף 1.60 1.80 מטר,

יש חנויות טובות בארצנו, תזכה ללווי להתחלה תקינה, ואספקת חלקי חילוף.
יש מדריכים, לדעתי חובה לעבור דרכם.
וחובה לקרוע את הפורום בקריאה.

א.

wind556
14-09-2014, 18:58:21
1. לא לגעת בטורניגי.
2. להתחיל עם גלגל קידמי
3. רק טריינר , כנף 1.60 1.80 מטר,

יש חנויות טובות בארצנו, תזכה ללווי להתחלה תקינה, ואספקת חלקי חילוף.
יש מדריכים, לדעתי חובה לעבור דרכם.
וחובה לקרוע את הפורום בקריאה.

א.

1- מסכים לגמרי. לא לגעת בטורנג'י
2- להתחיל רק עם טיסן ללא גלגלים, ואחרי זה אם רוצים לעבור לגלגל אחורי. כמעט ולא קיים טיסן עם גלגל קידמי שמנגנון ההיגוי לא נפגע בידיים של מתחילים.
הנושא הזה תמיד יוצא מנקודת הנחה שכולם רוצים טיסנים שנראים כמו מטוס, בעוד שבטיסנאות המתקדמת בכלל לא משתמשים בגלגלים.
3- כאמור בסעיף 2- המושג טריינר שייך להסטוריה. הטיסן שיהיה הכי קל ללמוד עליו זה משהו נוסח ביקסלר ושות'

edgarfov
15-09-2014, 10:29:31
1- מסכים לגמרי. לא לגעת בטורנג'י
2- להתחיל רק עם טיסן ללא גלגלים, ואחרי זה אם רוצים לעבור לגלגל אחורי. כמעט ולא קיים טיסן עם גלגל קידמי שמנגנון ההיגוי לא נפגע בידיים של מתחילים.
הנושא הזה תמיד יוצא מנקודת הנחה שכולם רוצים טיסנים שנראים כמו מטוס, בעוד שבטיסנאות המתקדמת בכלל לא משתמשים בגלגלים.
3- כאמור בסעיף 2- המושג טריינר שייך להסטוריה. הטיסן שיהיה הכי קל ללמוד עליו זה משהו נוסח ביקסלר ושות'

2. חולק לחלוטין על ההנחה הזו תרתי משמע, אין הנחות וכפל מבצעים בסיפור התלמדות של הטייס ומטוסו או הטיסן שלו. וכן , המרכיב העיקרי בעולם הטיסנאות הוא מטוס
ולא אגס או תפוח. חווית ההטסה היא דבר מדהים לכשעצמו , חווית הנחיתה היא חובה.
אסייג מעט את החדגוניות בגישה , שיש היום כלים מעופפים שמצריכים ידע מועט בהטסה , ומתרסקים מאופן מבוקר ולא נפגעים ולא פוגעים , וזה לא נקרא הטסה או נחיתה
מאוד אופנתי היום , כי הטכנולוגיה מאפשרת. (לזה קוראים טיסנאות מתקדמת?) אם זה טוב? לדעתי לא. אם זה מהנה ? עניין סובייקטיבי.

3. לא לומדים טיסה מטיסן. לומדים ממדריך , הדרכה זה א, ב של הסיפור הזה.

זהו.

wind556
15-09-2014, 11:47:12
2. חולק לחלוטין על ההנחה הזו תרתי משמע, אין הנחות וכפל מבצעים בסיפור התלמדות של הטייס ומטוסו או הטיסן שלו. וכן , המרכיב העיקרי בעולם הטיסנאות הוא מטוס
ולא אגס או תפוח. חווית ההטסה היא דבר מדהים לכשעצמו , חווית הנחיתה היא חובה.
אסייג מעט את החדגוניות בגישה , שיש היום כלים מעופפים שמצריכים ידע מועט בהטסה , ומתרסקים מאופן מבוקר ולא נפגעים ולא פוגעים , וזה לא נקרא הטסה או נחיתה
מאוד אופנתי היום , כי הטכנולוגיה מאפשרת. (לזה קוראים טיסנאות מתקדמת?) אם זה טוב? לדעתי לא. אם זה מהנה ? עניין סובייקטיבי.

3. לא לומדים טיסה מטיסן. לומדים ממדריך , הדרכה זה א, ב של הסיפור הזה.

זהו.

לא ניכנס לכל הקשור להליך למידת הטסה, ואני לא יודע אם אתה עוסק בזה או שרק יצא לך להדריך כמה אנשים
אחרי יותר מ1000 תלמידים ההנחה שלי נובעת מנסיון רב ביותר
ולגבי טיסנאות מתקדמת, DLG- F5J F3J פיילונים, הוטליינרים כנפיים מעופפות מהירות ועוד כאלה (לא חסר), הם הטיסנאות המתקדמת, ולא טיסני הגלגלים הסטנדרטיים שהם המכנה המשותף הרחב אך הנמוך של הטיסנאות.
אני לא פוסל את זה, אני רק אומר שזה שלב ובחירת כיוון ולא טירונות.
ואכן לומדים ממדריך, אבל לומדים על טיסן...

edgarfov
15-09-2014, 22:02:50
לא עולים על פורמולה לפני שטוחנים קארטינג , ומתנסים במכונית שמשפריצה שמן מכל החורים ויש לה שלוש צילינדר כי הרביעי תעלומה.
ראיתי מספיק פיילוניסטים שאותם הם מטיסים לכאורה היטב, וכל טיסן אחר נשאר מערום בלזה למדורה. נישאר ידידים , אני בוחר שלא להסכים אתך
וכן..לומדים על טיסן. ביקסלר זה לא טיסן.

א.

wind556
16-09-2014, 08:32:48
לא עולים על פורמולה לפני שטוחנים קארטינג , ומתנסים במכונית שמשפריצה שמן מכל החורים ויש לה שלוש צילינדר כי הרביעי תעלומה.
ראיתי מספיק פיילוניסטים שאותם הם מטיסים לכאורה היטב, וכל טיסן אחר נשאר מערום בלזה למדורה. נישאר ידידים , אני בוחר שלא להסכים אתך
וכן..לומדים על טיסן. ביקסלר זה לא טיסן.

א.

אין לי בעייה עם חוסר ההסכמה שלך, הנסיון שלי מראה אחרת לגמרי, והנסיון שלי בהדרכת מתחילים כפי הנראה רב יותר מכל הפורום
אבל בדברים שלך אתה מאשר את ההנחות שלי ורק טוען שלא
מתחילים עם ביקסלר, עוברים אחריו לפניקס או משהו דומה, (ויש מסלול התקדמות ארוך ומענג ביותר שאינו כולל כלל טיסני לגלים למי שבוחר בזה), לומדים את הערך המוסף הרב ביותר של שידרוגים, מתחילים להבין משמעויות של כל פרט במבנה הטיסן וכו'
כמו כן אני חושש שמעולם לא הטסת ביקסלר משודרג. זה משהו שונה למדי ממה שאתה מכיר על ביקסלרים. אין דין ביקסלר סטנדרטי כדין ביקסלר משודרג מאומה מלבד השם. זה טיסן, וטיסן מצויין למטרות שלו

edgarfov
16-09-2014, 09:07:31
"לגבי טיסנאות מתקדמת, DLG- F5J F3J פיילונים, הוטליינרים כנפיים מעופפות מהירות ועוד כאלה (לא חסר), הם הטיסנאות המתקדמת, ולא טיסני הגלגלים הסטנדרטיים שהם המכנה המשותף הרחב אך הנמוך של הטיסנאות."

התייחסתי למשפט הזה
מסלול דרך הביקסלר משול למסע למאדים בלקיחת טרמפ על אחד משביטי האזור. נהדר.

guyst
16-09-2014, 10:34:36
אדגר, אני מסכים עם כל הערותיך ב-100%, לצערי אני עניו ואין לי ניסיון גלאקסי או אפילו עולמי , אז לא "בר-סמכא" לחזק את דעותייך.

edgarfov
16-09-2014, 10:43:30
להבנת המשל, מסע למאדים בימינו בבחירה מושכלת בזמנים שהפלנטות קרובות, 6 חודשי מסע פלוס מינוס.
שביטי האזור המוכרים שמקיפים את מערכת השמש (ויש כמה כאלה) השניים הידועים הם שומאכר לווי , ו האלי
האלי מגיח אחת ל 76 שנה או יותר ומהשני מחזור אחר. אולי גדול יותר
כל אחד מהם מאוד מתקרב לשמש , וברוח השמש נוצר זנבו הגדול שאפשר לראותו גם בכדור הארץ
יש המשך.

T_A
16-09-2014, 10:46:52
לא מנוסה בהדרכה, אני התחלתי על axn (סטייל ביקסלר) ואחרי 3 הטסות הבנתי שזה לא זה ועברתי לטיסן עם גלגלים כדי לתרגל נחיתות שזה אחד הדברים היותר מהנים מאשר 'להוריד' את הטיסן שטוח בשדה

wind556
16-09-2014, 12:21:08
לא מנוסה בהדרכה, אני התחלתי על axn (סטייל ביקסלר) ואחרי 3 הטסות הבנתי שזה לא זה ועברתי לטיסן עם גלגלים כדי לתרגל נחיתות שזה אחד הדברים היותר מהנים מאשר 'להוריד' את הטיסן שטוח בשדה

אתה וכולכם נטולי קשב
AXN זה טיסן לא מוצלח בלשון המעטה ואין לו שום דמיון לביקסלר מלבד בצורה החיצונית
ביקסלר זה טיסן בינוני ומטה
ביקסלר משודרג זה טיסן מצויין
מישהו הטיס משודרג?
מישהו לימד עליו מאות תלמידים?
כל אחד מהמשיבים כאן מדבר מנסיון אישי, וברור שיש דעות שונות, אבל איש מהמדברים כאן לא עוסק בהדרכה בצורה מסודרת, ולכן אין שום ערך בדיון הזה (בדיונים אחרים כן) לדעות שאינן מבוססות על נסיון הדרכה רב שמאפשר סטטיסטיקה.
לימדתי על כל סוגי הטיסנים, רק על ביקסלר לומדים היטב, מה שלעולם אי אפשר עם טיסן מחוסר כושר דאיה שאיתו לומדים רק קורדינציה באצבעות ולא הבנת הטיסה

Yoav Kle
16-09-2014, 12:50:34
axn עם מנוע 3000kv מקדימה הופך להיות טיסן מהיר מאוד ומהנה (עד כמה שהטיסנים מהסוג הזה יכולים להיות)

edgarfov
16-09-2014, 13:04:17
גרף ההזדקרות של ביקסלר , דומה לזו של שקית זבל נקיה.
שום קשר בין טיסן דמוי מטוס או ד א ו ן , לא בטיסה לא בנחיתה,. ללמוד אחכ על טריינר זה פשוט להתחיל מ ה ה ת ח ל ה.
א.

Yoav Kle
16-09-2014, 15:49:37
מביקסלר אפשר ללמוד אוריינטציה 😜

edgarfov
16-09-2014, 16:04:09
כך גם מיסמולטור, ושם זה ניגמר, יש הרבה מאפיינים שזורים בטיסה שנלמדים תוך כדי הבנת אוריינטצית הכלי
החלשתם מביאה את ההפך הגמור מלהבין איך טיסן דמוי מטוס מתנהג. אח"כ תנסה להטיס טריינר או סקייל. קרקס.

א.

Yoav Kle
16-09-2014, 18:48:05
יחי הקלקרים, לוקח להם 100 שנה להתכלות

edgarfov
16-09-2014, 19:14:57
ררר...