PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעיון רגלי נחיתה לנחיתות רכות ב-4 ש"ח + חצי שעה עבודה

moshet
12-10-2014, 00:47:40
שלום,

רציתי לשתף ברעיון שראיתי באינטרנט לרגלי נחיתה לרחפן עבור נחיתות רכות. אני מדגיש שהרעיון לא שלי ולכן הקרדיט לא מגיע לי

מדובר על צינור גומי שאפשר להשיג בכל טמבוריה, את שלי השגתי בעלות של 4 ש"ח למטר (ועוד נשאר לי ספייר)
"רגלי הנחיתה" יתאימו יותר למתחילים - הנחיתות הופכות לנחיתות רכות. מבדיקה שעשיתי עם הרחפן שלי (450) זריקה של הרחפן בגובה של -60-70 ס"מ מהקרקע לא קרה כלום.
לא מן הנמנע שגם המנוסים יוכלו לעשות ברעיון הזה שימוש, אם כי אני מניח שלא יתאים להגבהת הרחפן לצורך התקנת גימבל בחלק התחתון.

ובכן, צינור הגומי יכול להיות שקוף או צבעוני, אני העדפתי את השקוף מהסוג שרואים בחיבור של המזגנים. וזה נראה כך:
114462

במקרה שלי, צינור באורך 17-18 ס"מ הספיק כדי ליצור "רגל" אחת. חיברתי את הצינור ע"י אזיקון שנכנס לחור שיצרתי מ-2 הצדדים (ע"י סכין יפני):
114463

שימו לב לחריץ שיצרתי על-מנת שאוכל להשחיל את הזרוע של הרחפן לצינור:
114464

בסופו של דבר - הרחפן קיבל את הצורה הבאה:
114465

באינטרנט ראיתי את הרעיון בצורה קצת שונה, הבחור רכש צינור רחב כך שהכניס בלחץ את כל החלק התחתון של הזרוע ובכך "חסך" את החיבור של האזיקון.
ניסיתי אצלי לחסוך במשקל ולכן רכשתי צינור יותר צר והמשקל היה בהתאם.

מקווה שיהיה לכם לעזר, אשמח לשמוע הצעות\רעיונות נוספים

מועדים לשמחה וחג שמח !
משה

Ofekgg
13-10-2014, 06:17:02
נראה מעולה! אבל אני חושב שאם תצטרך לעשות קליברציה לאקסלרומטר ולג'יירו יכול להיות שאולי הוא לא עומד ישר ואז האיזון יהיה עם סטייה

moshet
13-10-2014, 18:50:56
Offekgg,
תודה - לא חשבתי על זה, כנראה שאתה צודק.
מאז שהוספתי את רגלי הנחיתה, לא ביצעתי קליברציה כך שאני לא יודע אם יש או אין השפעה

...ימים יגידו