PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! מחפש דאון אווירובטי

iGold
15-10-2014, 19:36:39
שלום,
מחפש לקנות דאון ממונע בעל קצת יכולות אווירובטיות.
משהו לימים שאין מה לעשות בבית, פשוט לצאת עם כיסא, כמה סוללות ולשחק איתו בשמיים עד שימאס.

לא מעניין אותי כל כך דאייה, יותר יכולת חדירת רוח ומהירות.
לא רוצה מהיר מדי, אבל כשאפתח מצערת שיטפס במהירות אפילו טיפוס אנכי וכשארצה אדאה בשמיים וקצת "פעלולים"

מוטת כנף של 2 מטר, מקסימום 2.5, שיהיה קל ושיראה טוב.
יש לי משדר 2.4 (אורורה) ולמיטב ידיעתי גוף קרבון יהווה בעיה. בהנחה ואני לא רוצה לעבור למשדר fm הפתרון הוא גוף קוולאר?

תקציב לדאון 1000-1700 שקל (אעדיף להוציא כמה שפחות)

ראיתי ביוטיוב סרטון ישן שמצאתי בפורום שנראה לי מתאים לדרישות:

https://www.youtube.com/watch?v=32q7kv8th9c

אשמח לקבל עוד המלצות וקישורים/מקומות שאפשר לרכוש.

avigr2
15-10-2014, 20:23:53
יש לך כאן

http://www.topmodelcz.cz/index.php?&desktop=eshop&set_menu_eshop_id=373

iGold
15-10-2014, 21:35:23
יש לך ניסיון עם האתר?
אני תוהה לגבי האיכות, נראה לי קצת מצועצע.

חשבתי על זה: http://www.topmodelcz.cz/index.php?&desktop_back=eshop&action_back=&id_back=&desktop=eshop&action=zbozi_detail&id=722
רשום "7/8 cells 4 channel 4 servos", מה זה אומר? סוללה 4 תאים, 4 ערוצים ו7/8 ערוצים?
לא הבנתי למה כל כך הרבה סרוואים ו4 ערוצים.
וסוללה 4 תאים? לא יותר מדי?

wind556
16-10-2014, 10:40:31
http://www.rc-soar.com/tech/miniellipse.htm
זה אחד הדאונים המדהימים שנתקלתי בהם

אבל אם אתה רוצה בכמה שפחות כסף משהו לשעשוע חביב ולא מעבר לזה לך על הפניקס מהוביקינג שבשידרוגים קלים הופך לכייפי ביותר ועונה על הדרישות שלך לאורך זמן רב
יש בגודל 1.60 מטר ויש בגודל 2 מטר
תוציא עליו הרבה פחות כסף מהתקציב שלך ותהנה
ויש עוד אופציות מאד זולות וראויות, הספידי למשל עונה על כל הדרישות שלך והמחיר מפתיע (רק שאותו עדיין לא הטסתי להבדיל מהפניקס, אבל הייתי מהמר עליו ללא היסוס)
הנה קישורים

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18042__Speedy_composite_EP_Performance_Glider_16 00mm_ARF_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17227__Phoenix_2000_EPO_Composite_R_C_Glider_ARF _.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__40283__Phoenix_1600_EPO_Composite_R_C_Glider_Kit _.html

אגב, אין שום בעייה עם גוף קרבון, ממילא האנטנה מחוץ לגוף וממילא לרוב הטיסנים האלה אין גוף קרבון
ועוד אפשרות זה לבנות לבד, כמו שאני עשיתי:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?53628-%E7%F5-%F1%E9%E5%ED-%E4%F4%F8%E5%E9%E9%F7%E8

adibenbasat
16-10-2014, 12:56:52
זה הדאון בסרטון, או יותר נכון העתק די מוצלח של הדאון המקורי:
http://www.topmodelcz.cz/index.php?&desktop=eshop&action=zbozi_detail&id=2235

עומד בתקציב והדרישות שלך ואחלה מוצר.

iGold
16-10-2014, 17:55:08
עודד,
הדאון הראשון למיטב הבנתי לא ממונע.
אני מחפש דאון ממונע :)

הספידי מהוביקינג נראה נחמד, אבל שוב השאלה היא האם זה איכותי.
לא רוצה שדאון יתפרק באוויר אחרי כמה תמרונים מהירים

הפניקס כמעט כולו מקלקר (נכון שזה לא קלקר רגיל אבל עדיין) ולכן גורם לא לרדת מהרעיון.
אני רוצה דאון לא עדין כל כך שישאר איתי לתקופה ארוכה.

בנייה עצמית כרגע לא באה בחשבון :) (סחטיין על הבנייה דרך אגב, יפה מאוד!)

עדי,
מה הכוונה העתק?
יש לך ניסיון עם זה שבקישור?
הכנף בנוייה מקלקר מצופה בבלזה אם הבנתי נכון?

הגדרה של Vmix היא דבר מסובך? אף פעם לא יצא לי לגעת בזה.

wind556
16-10-2014, 18:19:45
עודד,
הדאון הראשון למיטב הבנתי לא ממונע.
אני מחפש דאון ממונע :)

הספידי מהוביקינג נראה נחמד, אבל שוב השאלה היא האם זה איכותי.
לא רוצה שדאון יתפרק באוויר אחרי כמה תמרונים מהירים

הפניקס כמעט כולו מקלקר (נכון שזה לא קלקר רגיל אבל עדיין) ולכן גורם לא לרדת מהרעיון.
אני רוצה דאון לא עדין כל כך שישאר איתי לתקופה ארוכה.

בנייה עצמית כרגע לא באה בחשבון :) (סחטיין על הבנייה דרך אגב, יפה מאוד!)

עדי,
מה הכוונה העתק?
יש לך ניסיון עם זה שבקישור?
הכנף בנוייה מקלקר מצופה בבלזה אם הבנתי נכון?

הגדרה של Vmix היא דבר מסובך? אף פעם לא יצא לי לגעת בזה.

הדאון הראשון ממונע בוודאות, רק בקישור שמתי לך בטעות את זה נטול המנוע. חפש ותמצא את גירסת המנוע.
הספידי נראה טוב ובהחלט שווה את הכסף, אבל אזכיר שוב, לא הטסתי אותו
הפניקס עם שידרוגים נחוצים ישרוד התעללות קשה ביותר (מנסיון רב מאד עם כמעט כל הפניקסים בארץ), אבל בלי השידרוגים אין טעם בכלל לקנות אותו
אישית הייתי מעדיף את ה1.60 בגלל שהוא יותר זריז וחד

V MIX זה הליך מהפשוטים שקיימים, ראה את זה כשקוף

adibenbasat
16-10-2014, 21:14:55
כן, יש לי ניסיון עם זה שבקישור.. אני מכיר אותו אישית, זה אני מטיס עם הדאון שלי.
הדאון הוא "פפריקה" שבעבר נמכר בארץ, הוא העתק של ה-GEM ואחלה דאון.
נתונים טכניים יש בקישור שנתתי לך.
לגבי זנב "V", בגדול אני לא חובב תצורת V-TAIL, בגדול אתה מטיס אותו דבר, יש לזה השלכות (יתרונות\חסרונות) זה לא משהו שמפריע בדאון הזה.

ו..אדי.

אגב, הספידי מהסיני די זבל, לא ממליץ בכלל, גם לא בכיוון שאתה מחפש..

iGold
17-10-2014, 16:35:03
אני חושב שאזמין את הgem.
האם הטיסנים שלtopmodelcz איכותיים? זאת שאלה שבעיקר מטרידה אותי כי בהזמנה מהאינטרנט לא תהיה לי אפשרות לבטל אחר שאקבל.. ובמיוחד לא משתלם להחזיר
ההזמנה כולל משלוח יוצאת 206.9 יורו, זה כולל מנוע (XC3223/10 לפי מה שרשום באתר)

חיפשתי את המנוע ואלו הנתונים שלו:
http://www.topmodelcz.cz/index.php?&desktop_back=eshop&action_back=&id_back=&desktop=eshop&action=zbozi_detail&id=6608

האם יתאים לטיסן?
שווה לבקש את הטיסן בלי מנוע ולקנות אחד בנפרד?
אשמח לסטאפ טוב לטיסן. או שזה רק בפורום סטאפים?

כמו כן, האם אני צפוי לשלם מיסים נוספים כאן בארץ?

סליחה אם אני קצת נודניק

avigr2
17-10-2014, 18:00:09
מדובר בטיסנים איכותיים. בעניין הזה אין לך מה להיות מודאג.
בקשר למנוע תבדוק עם אדי איזה סט אפ היה לו על הפפריקה.
בהצלחה

umbo
17-10-2014, 18:05:31
שים לב שאתה נותן דרישות לטיסן שהם קצת מראות שאתה אולי לא מבין למה אתה נכנס.
אתה כותב:
"מחפש לקנות דאון ממונע בעל קצת יכולות אווירובטיות.
משהו לימים שאין מה לעשות בבית, פשוט לצאת עם כיסא, כמה סוללות ולשחק איתו בשמיים עד שימאס.

לא רוצה מהיר מדי, אבל כשאפתח מצערת שיטפס במהירות אפילו טיפוס אנכי וכשארצה אדאה בשמיים וקצת "פעלולים"......

מה שאתה מבקש זה משהו יחסית צנוע שיודע לטוס יחסית מהר ולא להתרגש מקצת ארובטיקה או יותר נכון השתוללויות.
טיפוס אנכי זה לא משהו מיוחד בדאונים, ולא מצריך משהו מעבר למנוע רגיל ופרופ' מתאים. גם קצת השתוללויות זה לא משהו מאוד חזק, שצריך לעמוד בפניות של 30G. קצת יכולות ארובטיות לא דורשות טיסן מהיר במיוחד.
לעומת זאת טיסה מהירה מאוד זה כבר משהו אחר שיש בצידו צורך בלא מעט ניסיון בהטסה.
טיסן טוב ויקר יכול להיות "יותר מידי טוב" למישהו שמתחיל בתחום הזה וזה משהו שחלק מנותני העצות שוכחים. משהו רגיל מבחינתם, הוא דבר שמסתבך אצל מישהו עם פחות מידי נסיון - ובעיקר בשלב הנחיתה !
שים לב שטיסנים מהירים ובעיקר דאונים מהירים מצריכים הרבה נסיון כשרוצים לעצור אותם לקראת הנחיתה. פתאום מסתבר לך (וזה קורה בדיוק כשגמרת את הטיסה ואין לך יותר מידי סוללה להרבה נסיונות לא מוצלחים) שצריך מסלול מאוד, מאוד, מאוד ארוך כדי לבלום אותם ולהחזיר אותם שלמים לאמא אדמה. הם פשוט לא נעצרים !
אל תתפתה לקנות משהו מתקדם ויקר מידי, תקפיד להצמד להגדרות הראשונות שנתת, עדיף משהו יותר בסיסי ולא "מי יודע מה מהיר" כדי להתרגל "לשגעונות" של הדברים הללו.
בענין מכס - עד 75 דולר חבילות שמגיעות לארץ משוחררות מתשלום. מעל זה, אם עצרו את החבילה במכס, אתה צפוי לתשלום של בערך 34% . תביא גם את זה בחשבון.
שיהיה לך יום טוב :)

avigr2
17-10-2014, 21:15:45
שים לב שאתה נותן דרישות לטיסן שהם קצת מראות שאתה אולי לא מבין למה אתה נכנס.
אתה כותב:
"מחפש לקנות דאון ממונע בעל קצת יכולות אווירובטיות.

לא רוצה מהיר מדי, אבל כשאפתח מצערת שיטפס במהירות אפילו טיפוס אנכי וכשארצה אדאה בשמיים וקצת "פעלולים"......

מה שאתה מבקש זה משהו יחסית צנוע שיודע לטוס יחסית מהר ולא להתרגש מקצת ארובטיקה או יותר נכון השתוללויות.
טיפוס אנכי זה לא משהו מיוחד בדאונים, ולא מצריך משהו מעבר למנוע רגיל ופרופ' מתאים. גם קצת השתוללויות זה לא משהו מאוד חזק, שצריך לעמוד בפניות של 30G. קצת יכולות ארובטיות לא דורשות טיסן מהיר במיוחד.
לעומת זאת טיסה מהירה מאוד זה כבר משהו אחר שיש בצידו צורך בלא מעט ניסיון בהטסה.
טיסן טוב ויקר יכול להיות "יותר מידי טוב" למישהו שמתחיל בתחום הזה וזה משהו שחלק מנותני העצות שוכחים. משהו רגיל מבחינתם, הוא דבר שמסתבך אצל מישהו עם פחות מידי נסיון - ובעיקר בשלב הנחיתה !
שים לב שטיסנים מהירים ובעיקר דאונים מהירים מצריכים הרבה נסיון כשרוצים לעצור אותם לקראת הנחיתה. פתאום מסתבר לך (וזה קורה בדיוק כשגמרת את הטיסה ואין לך יותר מידי סוללה להרבה נסיונות לא מוצלחים) שצריך מסלול מאוד, מאוד, מאוד ארוך כדי לבלום אותם ולהחזיר אותם שלמים לאמא אדמה. הם פשוט לא נעצרים !
אל תתפתה לקנות משהו מתקדם ויקר מידי, תקפיד להצמד להגדרות הראשונות שנתת, עדיף משהו יותר בסיסי ולא "מי יודע מה מהיר" כדי להתרגל "לשגעונות" של הדברים הללו.
בענין מכס - עד 75 דולר חבילות שמגיעות לארץ משוחררות מתשלום. מעל זה, אם עצרו את החבילה במכס, אתה צפוי לתשלום של בערך 34% . תביא גם את זה בחשבון.
שיהיה לך יום טוב :)

בנושא המכס לא דייקת. מסכום של 75$ עד בסביבות 300$ משלמים רק מע"מ 18%

iGold
17-11-2014, 17:02:01
מה דעתכם על הדאונים האלו?
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?75845-%EC%EE%EB%E9%F8%E4-%E3%E0%E5%EF-1-8-%EE%E8%F8-PASSER-X

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?74049-%E3%E0%E5%EF-%E4%E5%F7-%F9%EC-%E8%F0%E3%F8-%E8%E9%E9%E2%F8

האם עונים על הדרישות?

wind556
17-11-2014, 17:31:10
בלי שום קשר לדרישות שלך, הפאסר איקס עדיף מטעמים פרקטיים (ולא אפרט)
אבל שניהם בנויים לטרמיקות בלבד ולא שום פעלולים, הם יתפרקו לך (למרות שיש להם חדירות טובה ומהירות טובה אבל מבנה חלש)

לפי הזמן שעבר מאז השאלה שלך לא בדיוק עשית צעדים קדימה, משמע שאתה עוד לא סגור על העניין

ההמלצה הכי מתאימה לך (כפי שזה נראה מכאן) זה דווקא הפניקס 160 מקלקר עם כל השידרוגים. הוא ישרוד לך יותר מכל אפשרות אחרת שתקנה ויטוס בדיוק לפי הדרישות שלך (ולא, אני לא חסיד של מוקצפים, אבל זה מה שמתאים לך כרגע)

chananr2
18-11-2014, 08:33:26
לי יש את הפניקס 2 מטר
והוא אחלה דאון גם עם הסט אפ המקורי
בעיה אחת שיש לי איתו היא שהתגובה להגה כיוון חלשה

4X-AVI
18-11-2014, 13:08:04
מזה כחודשיים אני מטיס את הפניקס 2 מטר שנקנה כקיט ולו הוספתי סטאפ של מנוע 28,בקר 35 אמפ' ו6 סרוו HXT900.
לשיפור העמידות ציפיתי את חצי הקדמי של הכנף (צד עליון +תחתון) במדבקה דמויית קארבון שהזמנתי באיביי - מומלץ ועולה פרוטות.
בנוסף,ציפיתי גם את מייצב הגובה.
למרות שהוספתי מדפים,זה מיותר לחלוטין.לדאון שפע עילוי והוא מגיע לנחיתה במהירות הליכה.
כפי שנאמר כאן הגה הכיוון אנמי אך הגדלת התנועה למקסימום תשפר את המצב.
מדחף וספינר מקורי הם בעלי ציר אלומיניום ומאוזנים היטב - אין צורך להחליף.
פלוס גדול - הגוף עשוי פלסטיק בניפוח (BLOW MOLD) ועמיד מאוד לשפשופים בנחיתה גם על אספלט.אין סכנת שבר כמו בגופי פיברגלס.
כל טיסה נמשכת כחצי עד שלושת רבעי שעה וכוללת תרמיקות ולא מעט אוירובטיקה (בגבולות הסביר...עדיין כנף קלקר) וזה עם סוללת 2200 3 תאים.
מומלץ מאוד,זול מאוד.תמורה מצויינת לכסף.איכות יצור טובה למחיר ותכונות טיסה טובות.

לסיכום - שישים ומשהו הדולרים הכי טובים ששמתי על טיסן כלשהו.

chananr2
18-11-2014, 13:46:18
ל 4X-AVI מסכים עם כל מילה שכתבת
תוכל לתת לי קישור למדבקה שהזכרת

4X-AVI
18-11-2014, 16:22:29
http://www.ebay.com/itm/4D-BLACK-Carbon-Fiber-Vinyl-Car-Vehicle-Sticker-Film-Decal-Sheet-Wrap-12-x60-/291197994023?hash=item43ccc0c427&vxp=mtr

moshet
18-11-2014, 16:52:10
4X-AVI
אחרי הנאום היפה, חייבים לקנח עם סרטון או לכל הפחות עם כמה תמונות כדי שנבין במה מדובר [emoji3]

wind556
18-11-2014, 17:09:56
מזה כחודשיים אני מטיס את הפניקס 2 מטר שנקנה כקיט ולו הוספתי סטאפ של מנוע 28,בקר 35 אמפ' ו6 סרוו HXT900.
לשיפור העמידות ציפיתי את חצי הקדמי של הכנף (צד עליון +תחתון) במדבקה דמויית קארבון שהזמנתי באיביי - מומלץ ועולה פרוטות.
בנוסף,ציפיתי גם את מייצב הגובה.
למרות שהוספתי מדפים,זה מיותר לחלוטין.לדאון שפע עילוי והוא מגיע לנחיתה במהירות הליכה.
כפי שנאמר כאן הגה הכיוון אנמי אך הגדלת התנועה למקסימום תשפר את המצב.
מדחף וספינר מקורי הם בעלי ציר אלומיניום ומאוזנים היטב - אין צורך להחליף.
פלוס גדול - הגוף עשוי פלסטיק בניפוח (BLOW MOLD) ועמיד מאוד לשפשופים בנחיתה גם על אספלט.אין סכנת שבר כמו בגופי פיברגלס.
כל טיסה נמשכת כחצי עד שלושת רבעי שעה וכוללת תרמיקות ולא מעט אוירובטיקה (בגבולות הסביר...עדיין כנף קלקר) וזה עם סוללת 2200 3 תאים.
מומלץ מאוד,זול מאוד.תמורה מצויינת לכסף.איכות יצור טובה למחיר ותכונות טיסה טובות.

לסיכום - שישים ומשהו הדולרים הכי טובים ששמתי על טיסן כלשהו.

כמעט נכון
הטיסן הזה צריך מנוע חזק ואז ההנאה ממנו גדולה ביותר. אני לא יודע איזה מנוע שמת אבל אם בקר מהירות 35 סביר לבניח שהמנוע בינוני בהספקו (אני ממליץ על PLUSH 40A)
כמו כן לשים היום על טיסן סרוואים HXT900 זה הימור על חיי הטיסן (למעט אם יש לך סרוואים כאלה בני כמה שנים טובות שאז הם היו סבירים)
המדפים ממש לא מיותרים ועושים יופי של עבודה
הציפוי ששמת הוא ליופי בלבד ולא מוסיף מאומה לחוזק, לעומת זאת הוא תוספת משקל מיותרת, יש דרכים מקצועיות לשפר את חוזק הכנף והעמידות שלה, וציפוי כזה אינו אחת מהדרכים
הגה הכיוון כמעט חסר משמעות בטיסן הזה, והשימוש העיקרי בו הוא לביצוע מיקס עם המאזנות, מיקס שניתן לביטול כשרוצים קצת אירובטיקה
הגוף עשוי בוואקום פורמינג מחומר שנקרא ABS שזה חומק חזק וכבד, ובעיקר קשה מאד להדבקה (שני החצאים שלו מרותכים כנראה בריתוך אולטראסוני)
היום אני נוטה להמליץ דווקא על ה160 ולא על השני מטר בעיקר מטעמי נוחות וספורטיביות

4X-AVI
19-11-2014, 08:36:16
המנוע הוא 2830 או 2836...אני לא זוכר.
למרות קוטנו הוא סוחב יפה את הדאון עם המדחף הסטנדרטי ובהרצה ממושכת הבקר או המנוע לא התחממו כלל.
הסרווים טובים ומהירים.בטח יותר אמינים מהסאנווה החדשים של המטיס שהיה איתי בשבת ואחד מהם התפגר עוד לפני שהטיסן עזב את הקרקע.
הגוף אינו מיוצר משני חלקים אלא מחלק אחד המנופח בלחץ גבוה כנגד תבנית מקוררת,בדומה לאופן היצור של בקבוקי שתיה.
הציפוי נועד להוסיף הגנה לשפת ההתקפה ולאיזור הרגיש של הכנף מפני ענפים/קוצים/מכות ברכב וכדומה.
הוא חזק מאוד וקשה לתלישה לאחר ההדבקה.שוקל מעט יחסית ומוסיף עמידות לכנף .
ה 1.6 לא נכנס שלם לרכב כך שאין משמעות למוטת כנף מבחינתי...עדיף כבר את הגדול יותר.

115956