PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בחירת סרוואים נכונה

jim1024
03-11-2014, 09:21:11
שבוע טוב לכולם, אני וחבר מרכיבים את הטיסן הנל http://flitetest.com/articles/ft-simple-storch-build עם מאזנות משקל 816 גר' ללא סוולה
ואת הדאון הנל http://flitetest.com/articles/ft-simple-soarer-build ללא מאזנות משקל 311 גר ללא סוללה
עבור שניהם, מומלצים סרוואים 9 גר'
עקב תכנון קניה לקוי, קנינו 4 סרוואים 9גר- 1.7 KG\CM ו-2 של 6.2 גר 0.6KG\CM.
השאלה היא האם יש מוצא מעסק ביש זה, האם יש משטחי היגוי שעליהם מופעלים כוחות קטנים יותר בעת טיסה (מדובר בטיסות מתחילים רגועות) וניתן להרכיב את הקטנים עליהם?
ואם כבר נפחת השרשור: האם יש כללי אצבע לבחירת סרוואים, כנגד שטח משטח היגוי, משקל הטיסן ומשטרי הטיסה?

תודה מראש

wind556
03-11-2014, 11:09:06
יש כלל אצבע אחד חשוב:
לא קונים סרוואים מפלסטיק, אלא רק בעלי גיר מתכתי, כך שכל הסרוואים שלך מועדים לפורענות
לשני הטיסנים שלך אתה צריך את ה929 (קישור בריכוז המידע בחתימה שלי)

אגב, לגבי הטיסנים עצמם:
את הטיסן גלגלים הנ"ל הייתי ממליץ לכם להמשיך בבנייה, ולעומת זאת לא לבנות כלל את הדאון

Liav
03-11-2014, 14:53:36
קשה להגיד, אבל 0.6 ק"ג לס"מ זה לא חזק.
יתכן וזה יתאים להגה הכיוון, אבל רק בדיקה פיזית תאפשר לדעת.
מה גם שאם מדובר בסרוו סיני זול, אז יש סיכוי טוב שהם חלשים מהמוצהר, מה שמגדיל את הסיכון עוד יותר.

ובנוגע להערה של עודד, אני לא מסכים.
גיר מתכתי הוא טוב כדי לעמוד במכות, אך לאורך זמן הגיר נשחק ונוצרים חופשים בניגוד לגיר פלסטיק.
אגב, בטיסני הדיסקוסים שנחשבים לדאונים מתקדמים מאוד, אנחנו משתמשים בגיר פלסטיק

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

eitan-ro
03-11-2014, 17:30:03
בדאוני דיסקוס משתמשים בסרוואים עם גיר פלסטיק.
בדאוני F3J שבהם יש עומסים אדירים על ההגאים משתמשים בחלק מההגאים בסרוואים עם גיר פלסטיק.
בדאוני F5J משתמשים בסרוואים עם גיר פלסטיק.
בפיילונים קטנים משתמשים בסרוואים בעלי גיר פלסטיק.

אל תפחד להשתמש בגיר פלסטיק, אבל קח בחשבון שהסרוואים הכי טובים הם עם מומנט שהוא חצי מהמוצהר

wind556
03-11-2014, 18:11:03
בדאוני דיסקוס משתמשים בסרוואים עם גיר פלסטיק.
בדאוני F3J שבהם יש עומסים אדירים על ההגאים משתמשים בחלק מההגאים בסרוואים עם גיר פלסטיק.
בדאוני F5J משתמשים בסרוואים עם גיר פלסטיק.
בפיילונים קטנים משתמשים בסרוואים בעלי גיר פלסטיק.

אל תפחד להשתמש בגיר פלסטיק, אבל קח בחשבון שהסרוואים הכי טובים הם עם מומנט שהוא חצי מהמוצהר

הטיסנים שלו הם לא F3-5 או פיילונים, אלו טיסני קאפה/דפרון פשוטים ובסיסיים שכל מה שהם צריכים לעשות זה לשרוד מספיק זמן כדי להנות
הדיוק של סרוואים מתכתיים הרבה יותר ממספיק לטיסנים האלו, והאמינות הגבוהה והעמידות למכות זה הדברים החשובים במקרה הזה.

כממליצים משהו למישהו, חשוב להבין למי ממליצים ולא לשלוח אותו לקנות את מה שמתאים למישהו אחר

eitan-ro
03-11-2014, 18:49:52
עדיף שסרוו שעולה דולרים בודדים יישבר והטיסן ישרוד מאשר שהסרוו ישרוד והטיסן יישבר.
סרוו פלסטיק הוא "פיוז" למקרה שבו משטח ההיגוי מקבל מקבל מכה חזקה ואז במקרה הזה יישברו הגג"שים.
סרוו עם גיר מתכת מתאים למקרים שיש בהם עומסים קבועים גדולים (מדפים, פתיחה\סגירה של כני נסע וכו'), במקרים אחרים סרוו פלסטיק עדיף

רן ענבר
03-11-2014, 18:57:09
אני אומר דבר פשוט:
אם אתן לך דג תיהיה שבע לכמה דקות
אם אתן לך חכה ואלמד אותך לדוג תיהיה שבע לקצת יותר.
תקרא את המאמר שבקישור:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?69974-%EB%EC-%EE%E4-%F9%F8%F6%E9%FA-%E0%E5-%EC%E0-%F8%F6%E9%FA-%EC%E3%F2%FA-%F2%EC-%F1%F8%E5%E5%E0%E9%ED
וכך תבין את המשמעויות בכיתובים של הסרוואים ותוכל להחליט לבד...
ד"א. המאמר נכתב בראיה של מכוניות...שם עדיף מסה על קלאסה... אבל רוב הדברים רלוונטיים גם לטיסנים

בהצלחה.

רן ענבר

guyst
03-11-2014, 18:59:24
מה שאיתן אמר, וגם הם ממליצים על סרוואים פשוטים, זולים ופלסטיק (והם חברה של הרבה שטויות וקראשים :) ).
בכנפיים שהסרוו מופנה כלפי מטה, הייתי שם סרוו MG כי בנחיתות על הדשא, הפלסטיק נוטים להישבר... (מניסיון.. ;) )

wind556
03-11-2014, 19:50:33
עדיף שסרוו שעולה דולרים בודדים יישבר והטיסן ישרוד מאשר שהסרוו ישרוד והטיסן יישבר.
סרוו פלסטיק הוא "פיוז" למקרה שבו משטח ההיגוי מקבל מקבל מכה חזקה ואז במקרה הזה יישברו הגג"שים.
סרוו עם גיר מתכת מתאים למקרים שיש בהם עומסים קבועים גדולים (מדפים, פתיחה\סגירה של כני נסע וכו'), במקרים אחרים סרוו פלסטיק עדיף

שוב, זה נכון לטיסנים שלך, לא שלו
הבחור צריך רק דבר אחד שיהיה בסרוואים שלו: רובסטיות לפני כל תכונה אחרת.
בטיסנים בעלי הסרוואים הזולים מהפלסטיק הסרוואים נשברים ללא התראה, גם באויר, ואז הטיסן הולך לפח (כנראה שמזמן לא היה לך טיסן קאפה/דפרון/ קלקר פשוט וזול)
סרוו מתכתי ימנע את זה
קל נורא לשכוח צרכים של מתחילים

wind556
03-11-2014, 19:53:58
מה שאיתן אמר, וגם הם ממליצים על סרוואים פשוטים, זולים ופלסטיק (והם חברה של הרבה שטויות וקראשים :) ).
בכנפיים שהסרוו מופנה כלפי מטה, הייתי שם סרוו MG כי בנחיתות על הדשא, הפלסטיק נוטים להישבר... (מניסיון.. ;) )

ידידי היקר, החברה תמיד תמיד שמה סרוואים (בטיסנים זולים) באיכות הכי נמוכה שיש, ועל פי זה גם ההמלצות שלה, אין שם שום שיקול הנדסי או מבני אלא מסחרי

אננס
03-11-2014, 22:30:49
שבוע טוב לכולם, אני וחבר מרכיבים את הטיסן הנל http://flitetest.com/articles/ft-simple-storch-build עם מאזנות משקל 816 גר' ללא סוולה
ואת הדאון הנל http://flitetest.com/articles/ft-simple-soarer-build ללא מאזנות משקל 311 גר ללא סוללה
עבור שניהם, מומלצים סרוואים 9 גר'
עקב תכנון קניה לקוי, קנינו 4 סרוואים 9גר- 1.7 KG\CM ו-2 של 6.2 גר 0.6KG\CM.
השאלה היא האם יש מוצא מעסק ביש זה, האם יש משטחי היגוי שעליהם מופעלים כוחות קטנים יותר בעת טיסה (מדובר בטיסות מתחילים רגועות) וניתן להרכיב את הקטנים עליהם?
ואם כבר נפחת השרשור: האם יש כללי אצבע לבחירת סרוואים, כנגד שטח משטח היגוי, משקל הטיסן ומשטרי הטיסה?

תודה מראש

אני מנסה להתעלם משאר התגובות ולהתייחס רק לשאלה המקורית ...

אם יש לך זמן עד סיום הבנייה תזמין עוד כמה סרוואים חדשים, 9 גרם , 13 גרם או 18 גרם, גיר פלסטיק או גיר מתכת לפי בחירתך, כולם יתאימו לטיסנים האלה.
אבל אם אני הייתי במקומך ושני הטיסנים היו מוכנים ורק אלה הסרוואים שהיו לי אז ככה הייתי פועל.

על הדאון שצריך 2 סרוואים הייתי מרכיב 2 של 9 גרם.
על הטיסן גלגלים הייתי מרכיב את ה 6 גרם על המאזנות ואת ה 9 גרם על הגה הכיוון והגה הגובה.
אם אחת המאזנות מפסיקה לעבוד אז עדיין המאזנת השנייה מאפשרת שליטה כלשהי על הטיסן.

בהצלחה...

guyst
04-11-2014, 09:52:39
ידידי היקר, החברה תמיד תמיד שמה סרוואים (בטיסנים זולים) באיכות הכי נמוכה שיש, ועל פי זה גם ההמלצות שלה, אין שם שום שיקול הנדסי או מבני אלא מסחרי

אני יכול להעיד רק על הניסיון שלי של כמה שנים, עם עשרות סרוואים, הדרדסים (HXT900, מציין את הדגם בשביל הצעירים :) ), שהיו, ועדיין, טסים של שני טיסני באלזה כבר כמה שנים, ולעולם לא עשו לי בעיות.
מכל עשרות הסרוואים, הגיעו 2-3 תקולים, אבל השאר עבדו ללא כל בעייה.
אני גם אוהב את ה929 וה-939 (האנלוגיים), אבל כדי לחסוך כמה דולרים, הדרדסים לא נופלים בהם ליישומים שלנו, ובפרט לטיסנים ששאל עליהם פותח השירשור.
לפני שנה פתחתי שירשור בRCG ושאלתי לגבי ניסיונם של אנשים בדבר סרוואים סינים זולים לעומת הביוקר.
הרוב הסכימו שאם הסרוו תקין בפתיחת האריזה, מדוייק, מהיר ובעל כוח מספק לדרישות של הטיסן הספציפי, אין מנסיונם בעיות או כשלים עם הזולים. (בנינו, איפה מיוצרים הביוקר?).

wind556
04-11-2014, 21:01:48
אני יכול להעיד רק על הניסיון שלי של כמה שנים, עם עשרות סרוואים, הדרדסים (HXT900, מציין את הדגם בשביל הצעירים :) ), שהיו, ועדיין, טסים של שני טיסני באלזה כבר כמה שנים, ולעולם לא עשו לי בעיות.
מכל עשרות הסרוואים, הגיעו 2-3 תקולים, אבל השאר עבדו ללא כל בעייה.
אני גם אוהב את ה929 וה-939 (האנלוגיים), אבל כדי לחסוך כמה דולרים, הדרדסים לא נופלים בהם ליישומים שלנו, ובפרט לטיסנים ששאל עליהם פותח השירשור.
לפני שנה פתחתי שירשור בRCG ושאלתי לגבי ניסיונם של אנשים בדבר סרוואים סינים זולים לעומת הביוקר.
הרוב הסכימו שאם הסרוו תקין בפתיחת האריזה, מדוייק, מהיר ובעל כוח מספק לדרישות של הטיסן הספציפי, אין מנסיונם בעיות או כשלים עם הזולים. (בנינו, איפה מיוצרים הביוקר?).

הכל אמת ויציב , אבל יש אבל ענקי:
הסרוואים האלה שכיכבו אצל כולנו בעבר אכן עושם את העבודה בגלל סיבה אחת : הם דור אחר, ישן
תיקח HXT 900 חדש (מהשנתיים האחרונות) ותראה כמה זה הידרדר.