PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! עם מה לצפות אץ הכנפיים

StefanGold
14-11-2014, 15:54:50
אני בונה טיסן הכול מוכן מנועים וסרוו הכול יש חסר לי רק השלט ומקלט וציפוי לכנפיים מצורפת תמונה שך הכנפיים עפ אחזה חומר אני מצפה אותם115819

wind556
14-11-2014, 17:09:32
הכי פשוט זה ניילון מתכווץ לציפוי טיסנים, אבל יקח לך המון זמן עד שזה יגיע ואתה צריך גם מגהץ יעודי
יש עוד שיטות מאד פשוטות שלא דורשות המתנה או מיכשור, כמו ציפוי באל בד או בנייר אורז.

ואם כבר בנית לבד כנפיים, למה לא שמת שני סרוואים לשתי המאזנות? למה לבצע שיטות מיושנות כל כך?

StefanGold
14-11-2014, 17:58:04
תאמת לא חשבתי על זה אבל כבר בניתי אותם לפעם הבאה אני ידע , ומה לרשום באיביי סתם ניילון? יש שם מסויים?

wind556
15-11-2014, 10:22:11
יש לך כאן גם מגהץ וגם מבחר ציפויים
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__245__58__Hardware_Accessories-Covering_Film.html

Tomer Simantov
16-11-2014, 07:15:01
בנוסף למה שעודד נתן לך, יש לך גם מדבקות כאן:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__546__58__Hardware_Accessories-Decal_Sheets.html

umbo
16-11-2014, 18:01:58
סתם הערה לסדר - אפשר בהחלט לצפות טיסן אחד ואולי גם עשרות ומאות טיסנים עם מגהץ ביתי פשוט ורגיל !!!
חשוב לכוון אותו לטמפרטורה נמוכה ולבדוק עם שארית קטנה של ציפוי שהוא מתכווץ מעט (נעשה גלי) והטמפ' מתאימה.
נכון שיותר נוח עם מגהץ יעודי, אבל זה רחוק מאוד מאפשרות יחידה !

wind556
16-11-2014, 18:11:51
סתם הערה לסדר - אפשר בהחלט לצפות טיסן אחד ואולי גם עשרות ומאות טיסנים עם מגהץ ביתי פשוט ורגיל !!!
חשוב לכוון אותו לטמפרטורה נמוכה ולבדוק עם שארית קטנה של ציפוי שהוא מתכווץ מעט (נעשה גלי) והטמפ' מתאימה.
נכון שיותר נוח עם מגהץ יעודי, אבל זה רחוק מאוד מאפשרות יחידה !

אתה צודק עקרונית, אבל לא הייתי נותן מגהץ ביתי לידיים של מי שאין לו הדרכה צמודה
טמפרטורה לא מדוייקת ומטרים של ציפוי הולכים לפח
וגם במגהץ היעודי צריך הדרכה, אבל יותר קל איתו וזה כלי עבודה חשוב מאד למי שהולך בדרך של בנייה עצמית

umbo
17-11-2014, 06:18:13
אתה צודק עקרונית, אבל לא הייתי נותן מגהץ ביתי לידיים של מי שאין לו הדרכה צמודה
טמפרטורה לא מדוייקת ומטרים של ציפוי הולכים לפח
וגם במגהץ היעודי צריך הדרכה, אבל יותר קל איתו וזה כלי עבודה חשוב מאד למי שהולך בדרך של בנייה עצמית

אין בכלל ספק שבכל דבר עדיף שתהיה הדרכה. טיסנאים חדשים לא תמיד צריכים את הציוד הכי מתוחכם. בתחילת הדרך אפשר וצריך להתפשר, להמעיט בהוצאות עד שהטיסנאי עצמו יודע ומבין לבד מה הוא באמת צריך.

wind556
17-11-2014, 08:50:44
ואם כבר בגיהוץ עסקינן, ובמציאת הטמפרטורה הנכונה לציפוי הנה הכללים שנכונים גם למגהץ מקצועי וגם ביתי

לפני הכל צריך להבין שעובדים בשתי טמפרטורות: נמוכה להדבקה וגבוהה לכיווץ ומתיחה

1- מכוונים את המגהץ לטמפרטורה הכי נמוכה שלו ובודקים שאין שום השפעה על הציפוי: לא נדבק ולא מתכווץ, ובכלל, לא מושפע. זאת נקודת המוצא
2- לאט לאט מעלים את הטמפ עד שמתאפשרת הדבקה ושם עוצרים, ואז מתחיל תהליך ההדבקה. אני מדגיש: את ההדבקה עושים בחום הכי נמוך שמאפשר הדבקה ולא מעלה אחת יותר (איך מדביקים וסדר ההדבקה זה כבר לא נושא לכמה שורות אלא להדרכה ממשית)
3- רק לאחר סיום הדבקת הציפוי על כל הכנף (ולא רק על צד אחד או חלק אחד) מבצעים מתיחה כך: מעלים ממש לאט את הטמפ עד שמתרחש כיווץ מינימלי ואז עוברים על הכל, ובסיום מעלים עוד קצת את הטמפ ועוברים שוב על הכל עד לקבלת תוצאה רצויה

רק טיפ אחד לגבי סדר הציפוי: אני נוהג להתחיל תמיד בצד התחתון