PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! תאונה עם AXN

ohad3079
21-11-2014, 21:11:10
שלום לכולם!
הטסתי היום את ה AXN שלי ובגלל איבוד שליטה עליו (פשוט השתולל באוויר משומה)
ריסקתי אותו בקטנה עכשיו השאלה
הזנב שלו נשבר בקטנה ולא מצאתי את החתיכה החסרה האם אפשר להסיר גם את הצד השני או שזה ישפיע על היציבות?
אם כבר יציבות.. מה הסיבה שהוא לא טס לי כמו שצריך? הוא לא יציב באוויר ונוטה להשתולל לאן שבא לו. וכבר כמה פעמים שהוא פשוט התרסק ובנס לא קרה משהו מיוחד
איך אני יכול לייצב אותו?

ZvikaF
21-11-2014, 21:36:23
יטוס לך גם בלי החתיכה הזו :cool:

לא מובן מה הכוונה משתולל.. הסיבה העיקרית לאובדן יציבות אורכי זה מרכז כובד אחורי מידי..
בדקת מרכז כובד ?

ohad3079
21-11-2014, 21:51:46
יטוס לך גם בלי החתיכה הזו :cool:

לא מובן מה הכוונה משתולל.. הסיבה העיקרית לאובדן יציבות אורכי זה מרכז כובד אחורי מידי..
בדקת מרכז כובד ?

איך אני בודק מרכז כובד?
שאני מניח אותו על הרצפה גם יש לו נטיה ימינה.. אם זה קשור
ואם כבר מרכז כובד אני מעוניין לחבר עליו gopro.. זה אפשרי?

mixerfix
21-11-2014, 22:11:06
יהוה יעזור. תקרא בחוברת (אם יש) איך לבדוק מרכז כובד.
אם אין חוברת - הכן את הטיסן לטיסה (סוללה בפנים, לא מחוברת). הרם את הטיסן כשהוא נתמך על שתי אצבעות ידיך. מקם את האצבעות כ- 4-5 ס״מ (כ- 30 אחוז מאורך הכנף) משפת ההתקפה, קרוב לגוף של הכלי. אזן את הכלי אורכית. אם הזנב מנסה לרדת - מרכז הכובד אחורי מדי. הזז סוללה קדימה או הוסף משקל קדמי. אם הטיסן נוטה קדימה, הזז סוללה אחורה.

מ

Liav
22-11-2014, 10:54:02
כמו שאמרת, זה נס שלא קרה לך כלום. (למי איכפת מהטיסן?)
ממליץ לך בפעם הבאה לצרף איתך מישהו מנוסה שילמד אותך את הבסיס, וישמור שלא תיפגע.

Sent using Tapatalk

ZvikaF
22-11-2014, 11:31:47
אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק...
כדאי שתעזר במישהו שמכיר קצת יותר טוב את עולם הטיסנים...
יש כמה מונחים בסיסיים שיהיה הרבה יותר פשוט להסביר בצורה אישית מאשר לשלוח אותך לקרוא עליהם :o
למרות שהטיסן מקל קר והמנוע חשמלי ולכאורה לא מזיק, יש פוטנציאל לנזק וחבל לממש אותו :mad:

ספר קצת על עצמך (מיקום, נסיון, גיל..)

wind556
22-11-2014, 14:33:00
1- הטיסן יטוס אותו דבר גם אם לא תתקן, אבל כדאי להשוות את שני הצדדים
2- הסיבה העיקרית לחוסר היציבות היא כמו שאמרו לך, מרכז כובד לא נכון ובתוספת רוחות שאתה כנראה לא מורגל בהן
3- הטיסן הזה מהיסוד אינו יציב יחסית לשאר בני מינו ואינו מומלץ למתחילים (פעם כשלא היו אלטרנטיבות הוא היה ברירת המחדל)
4- לפני כל שאלה אני ממליץ לך לקרוא בריכוז המידע בחתימה שלי, במקרה שלך יש שם תשובות מאד ברורות בנושא מציאת מרכז הכובד. קרא את זה בעיון ומה שלא יהיה ברור תשאל בפוסט אחר
5- הטיפים שנתנו לך כאן בנושא מרכז הכובד הם חלקיים בלבד ולא מדוייקים, זה אמנם חלק מתהליך נכון, אבל לחלוטין לא מספק
6- כשתרצה באמת להבין דברים ולדעת איך לכוון את הטיסן שלך אתה מוזמן.