PDA

צפייה בגרסה מלאה : דוח חקירת החוקר הראשי של התרסקות טיסן F15 באירוע לזכרו של סרן ניר לקריף ז"ל

gillb
08-12-2014, 19:55:42
דוח חקירת התרסקות טיסן באירוע לזכרו של סרן ניר לקריף ז"ל.
האם הרגולציה בדרך אלינו? אני מקווה שלא.
לעיונכם
גיל ברקאי, צורן

Omer_Chovel
08-12-2014, 20:38:11
הי, יש לי שאלה מוזרה, יכול להיות שזה ישמע מוזר, מה פשר ההסברים האלה?
זה משהו שהוא חובה, או שאולי זה מסביר משהו, קראתי מעט את ההתחלה לא הבנתי מדוע עושים את זה?

OmeR Chovel
-----------------------------------------
HK Yak 55+plush 40
Excel 2000+os 46 axii+hitec hs311
Spektrum dx8+ar8000+6ch orange
Futaba 4yf 2.4ghz fhss+ r2004gf
RF7 interlink Futaba

Hagay
08-12-2014, 21:21:40
בהערכה גסה, קיימים למעלה משמונה מאות טיסנאים, שאינם רשומים תחת אחד
משלושת בעלי רישיונות ההפעלה שאושרו והוענקו ע"י רת"א. פלח זה בקרב
אוכלוסיית הטיסנאים הינו חסר היכרות, במידה רבה, עם הרשויות התעופתיות
והאסדרה הרלוונטית. כפועל יוצא, טיסנאים אלו הם לעיתים חסרי ידע בסיסי בכל
הנוגע לבטיחותם האישית ולבטיחות הציבור, כמו למשל הצורך ברישיון הפעלה
לטובת עיסוק בתחביב זה.

בנוסף גם דובר על חובה על-פי חוק להיות חבר בקלוב התעופה לכל המטיסים (1500 מטיסים ורק 700 רשומים)
בזמן שיש ויכוח לגבי הביטוח בקלוב או במיליס הרי שמי שאינו חבר בקלוב עובר על החוק ולכן הביטוח של מיליס אינו פעיל!
מסתבר שהשתנו דברים אחרי הדו"ח של דימונה אבל עדיין לא ברור מה ולאן פנינו

TazmanianDevil
08-12-2014, 21:30:31
לא נכנס לויכוח ולא רוצה שזה יגרר לכך, אבל שוב אתם מפספסים את עניין הקלוב...
הקלוב לתעופה הוא לא חברת ביטוח, הוא עמותה המאושרת על ידי רת"א במתן רשיון מפעיל להטסת טיסנים, ככזה, הוא מחוייב בחוק לבטח את כל חבריו.
תחרויות ואירועים שהקלוב מקיים תחת חסותו, על ידי כל אחת מהמחלקות שלו, מחייבים אותו במתן הביטוח הנ"ל.
עניין זה לא נאכף כאן בארצינו כי...השם יודע למה...

edgarfov
08-12-2014, 22:23:58
בנוסף גם דובר על חובה על-פי חוק להיות חבר בקלוב התעופה לכל המטיסים (1500 מטיסים ורק 700 רשומים)
בזמן שיש ויכוח לגבי הביטוח בקלוב או במיליס הרי שמי שאינו חבר בקלוב עובר על החוק ולכן הביטוח של מיליס אינו פעיל!
מסתבר שהשתנו דברים אחרי הדו"ח של דימונה אבל עדיין לא ברור מה ולאן פנינו

קלוב התעופה לא מבטח בשטחים לא מוגדרים למיטב הבנתי , שטחים כמו שדות אקראיים או אפילו שטח ירוק בליבו של אזור עירוני כלשהו...
מיליס מתייחסים באופו שונה לסוגיה הזו, לא אכנס לכל הסעיפים אבל דוגמא קיצונית של תאונת ריסוק באזור עירוני, הפוליסה אמורה לכסות צד ג(נחיתה על אוטו\ביקור בית) או חס וחס וחס טפו טפו נפגעים.
2500000 זה לא מעט. אני טועה?

א.

merkur
08-12-2014, 23:19:19
תחת אחד משלושת בעלי רישיונות ההפעלה שאושרו והוענקו ע"י רת"א.

מי הם שני הגופים הנוספים?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hagay
08-12-2014, 23:42:51
המטרה בדברי היא לא לפצוח בדיון איזה ביטוח טוב יותר, אני ממליץ לחפש מידע בשרשורים מתאימים בפורום בנושא זה
אני מדבר לגבי החוקיות שלנו כמטיסים
אני חבר קלוב וגם משתדל לעזור באירועים ותחרויות שמתאפשר לי אבל יותר מזה משתדל להפיץ את נושא הבטיחות והמגבלות טיסה שיש לנו,
הייתי שמח אם לא היה צורך בחוק אבל מסתבר ששיקול הדעת של הרבה מטיסים נפגם עם הזמן או לא הושרש מתחילתו.

בהשתלמות מדריכים שהעביר הקלוב לפני כמה שנים אחד הנושאים המרכזיים היה הדגש להעברת נושא הבטיחות והאחריות לחניכים
כמה מטיסים פה עברו הכשרה מסודרת הכוללת תאוריה ובטיחות?
כמה חברי פורום המציגים את עצמם כמדריכים פה בפורום או בשטח באמת מוגדרים ככאלו לפי החוק (בהמשך לציטוט)?

אני שמח שלא היו נפגעים ורואה את הצרה יותר מכיוון הרחפנים שנמכרים כמו לחמניות בחנויות צילום ללא כל הבנה של המוכר או הקונה בנזק שיכול להגרם
כמו האופניים החשמליים המחוקק מתעורר מאוחר מדי ואז ההגבלות חיבות להיות חזקות יותר, זה רק עניין של זמן עד שהתחביב יפגע והרוחות נושבות בכוונים הלא נכונים לדעתי
רוב הפחד מבחוץ הוא מחדירה לפרטיות ולא מנושא הבטיחות.

Boaz Barnea
09-12-2014, 00:04:22
ועוד איך יגיע לכולם מהר יותר ממה שנראה!
הגיע הזמן שמטיסים יפנימו שהטסה לפני קהל אינה שקולה להטסה באיזה שביל עיזים בשדה פתוח עם כל המשמעויות הנלוות.
נכון אין מספיק מנחתים מסודרים, תתחילו לעבוד זה לא יקרה מעצמו, (עובדה הצלחנו יש לנו מרושיין ע"י רת"א)
כללי הטסה ונוהלים להתנהגות במקום הטסה יש גם יש רק צריך להשיג ללמוד ולהפנים.
הקיצר מה שהיה כבר לא יהיה
רק בריאות וביטוח תקין:)

eitan-ro
09-12-2014, 05:37:54
קלוב התעופה לא מבטח בשטחים לא מוגדרים למיטב הבנתי , שטחים כמו שדות אקראיים או אפילו שטח ירוק בליבו של אזור עירוני כלשהו...
מיליס מתייחסים באופו שונה לסוגיה הזו, לא אכנס לכל הסעיפים אבל דוגמא קיצונית של תאונת ריסוק באזור עירוני, הפוליסה אמורה לכסות צד ג(נחיתה על אוטו\ביקור בית) או חס וחס וחס טפו טפו נפגעים.
2500000 זה לא מעט. אני טועה?

א.

טועה בענק! ביטוח זה ביטוח, לא משנה איפה אתה מטיס אתה מבוטח - http://www.aeroclub.org.il/homesites/PageGen.asp?page=22267
הייתרון בביטוח של הקלוב הוא שיש לך גב במקרה ו.... מילס לעומת זאת רק רוצה את הכסף ותו לא

המטרה בדברי היא לא לפצוח בדיון איזה ביטוח טוב יותר, אני ממליץ לחפש מידע בשרשורים מתאימים בפורום בנושא זה
אני מדבר לגבי החוקיות שלנו כמטיסים
אני חבר קלוב וגם משתדל לעזור באירועים ותחרויות שמתאפשר לי אבל יותר מזה משתדל להפיץ את נושא הבטיחות והמגבלות טיסה שיש לנו,
הייתי שמח אם לא היה צורך בחוק אבל מסתבר ששיקול הדעת של הרבה מטיסים נפגם עם הזמן או לא הושרש מתחילתו.

בהשתלמות מדריכים שהעביר הקלוב לפני כמה שנים אחד הנושאים המרכזיים היה הדגש להעברת נושא הבטיחות והאחריות לחניכים
כמה מטיסים פה עברו הכשרה מסודרת הכוללת תאוריה ובטיחות?
כמה חברי פורום המציגים את עצמם כמדריכים פה בפורום או בשטח באמת מוגדרים ככאלו לפי החוק (בהמשך לציטוט)?

אני שמח שלא היו נפגעים ורואה את הצרה יותר מכיוון הרחפנים שנמכרים כמו לחמניות בחנויות צילום ללא כל הבנה של המוכר או הקונה בנזק שיכול להגרם
כמו האופניים החשמליים המחוקק מתעורר מאוחר מדי ואז ההגבלות חיבות להיות חזקות יותר, זה רק עניין של זמן עד שהתחביב יפגע והרוחות נושבות בכוונים הלא נכונים לדעתי
רוב הפחד מבחוץ הוא מחדירה לפרטיות ולא מנושא הבטיחות.

אתה צודק! לאנשים אין שום הבנה (או שיש חוסר רצון להבין) שהטסה במקום מיושב\קרוב לכביש וכו' היא מסוכנת ביותר גם לכלי ששוקל "רק 200 ג"ר "

igalr
09-12-2014, 09:08:32
ועוד איך יגיע לכולם מהר יותר ממה שנראה!
הגיע הזמן שמטיסים יפנימו שהטסה לפני קהל אינה שקולה להטסה באיזה שביל עיזים בשדה פתוח עם כל המשמעויות הנלוות.
נכון אין מספיק מנחתים מסודרים, תתחילו לעבוד זה לא יקרה מעצמו, (עובדה הצלחנו יש לנו מרושיין ע"י רת"א)
כללי הטסה ונוהלים להתנהגות במקום הטסה יש גם יש רק צריך להשיג ללמוד ולהפנים.
הקיצר מה שהיה כבר לא יהיה
רק בריאות וביטוח תקין:)

באיזה מסלול בארץ הקהל נמצא 30 מטר מאחורי קו מטיס ?

Boaz Barnea
09-12-2014, 11:52:02
תתפלא אבל אפשרי

pomerus
16-12-2014, 22:44:31
גיל, תודה על הדו"ח. קראתי את כולו. מרתק, וחשוב מאוד בעיני.
כתבת "האם הרגולציה בדרך אלינו? אני מקווה שלא" - ואחרי קריאת הדו"ח אני חושב שאולי רגולציה באירועים כאלו זה רעיון לא רע בכלל.
מה שקרה במנחת נגמר בנס ענק. הטיסן התרסק פיזית לתוך אנשים, ללא שום שליטה של המטיס. כמות הכשלים שהיתה באירוע וסיכנה חיי אדם צריכה להדליק נורות אזהרה אצל כולנו.

ידידה בדיוק סיפרה לי על אירוע בבית ספר שצולם ע"י רחפן. מאות ילדים שמעליהם מרחף רחפן שאף אחד לא יודע מי בנה אותו ומי מטיס אותו ומה ההכשרה של המטיס והאם זה חוקי או לא. כול עוד הכלים באוויר והכול עובד - נפלא. אבל במקרה של כשל - יכול להגמר בפציעות חמורות וחיי אדם.

ZvikaF
17-12-2014, 08:06:53
תודה על הפרסום, עולם הטיסנים עובר שינוי, בתעופה עוד לומדים איך להשתמש בכתב"מים.
הטיסנים שלנו הופכים לגדולים יותר ובעלי פוטנציאל נזק גדול יותר.
אסור להקל ראש בבטיחות.
אבל, אם יתקינו תקנות שאי אפשר יהיה לעמוד בהם, כנראה שלא ייושמו.

bna016
20-12-2014, 13:05:45
שאלה? האם אדם שנכנס לחנות טיסנים בישראל נדרש להציג למוכר רשיון כמו בכלי נשק למשל?
בנשק המכירה היא אך ורק על ידי הצגת רישיון.
מה לגבי חנות צעצועים שמוכרת מסוק ששוקל 30 גרם? גם פה צריך רישיון????
יש עוד דרך ארוכה לפנינו בעניין הזה