PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה אפשרי לחתוך מוט קארבון עם דרמל?

Omer900
29-01-2015, 21:47:09
היי,
בכל האתרים באינטרנט שחיפשתי מוכרים מוטות קארבון בגדלים גדולים (הכוונה היא שהם גדולים באורכם).
ואני צריך מוט באורך 20 ס"מ בערך.. עכשיו רציתי לדעת אם דרמל יכול לחתוך מוט קארבון דק יחסית בעובי של כמה מילימטרים..?
כשאני שואל את השאלה הזאת אני לא רק מסתכל על העניין הטכני האם דרמל יכול לחתוך מוט קארבון בצורה טובה אלא אני תוהה
אם בכלל אפשר לחתוך מוט קארבון? זה לא מסוכן מדי? יש סיבים מסוכנים שיכולים לעוף או משהו מסוכן אחר שיכול לצוץ בעת החיתוך?
תודה :o

merkur
29-01-2015, 22:11:23
תחתוך עם דרמל אבל תמיד תשתמש במסיכה לנשימה ומשקפי מגן לעיניים

master_bebe
30-01-2015, 08:13:33
חיתוך של חומרים מרוכבים נעשה בעזרת שיוף בניגוד לחיתוך של מתכות ואלומיניום שנעשה בעזרת הסרת שבבים. צריך פשוט לשים על הדרמל דיסק מתאים, עדיפות לכלים מצופים יהלום בגלל עמידות טובה יותר.
בגלל השיוף עולה הרבה אבק לאוויר. מומלץ לעשות את זה תחת מנדף או לפחות מסיכת אבק.
בגלל שלרוב חותכים עם דיסקים שגדולים משמעותית מגודל של כרסום או מקדח, ומדובר בדיסק (~2 ס"מ) שמסתובב מהר, אם החומר המעובד לא תפוס טוב והדרמל לא מוחזק חזק יכולות להופיע ויברציות שיזרקו לך את הכלי ויהרסו לך את החיתוך.

Omer900
30-01-2015, 09:09:51
יש לי את הדרמל הזה מהסיני:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/s..._set_110V.html
האם הוא יוכל לעשות את העבודה? ותוכל בבקשה לתת לי איזשהו קישור מאייבי או משהו לדיסק שעליו אתה מדבר כדי לחתוך את המוט קארבון?
כי האביזרים שמגיעים ביחד עם הדרמל מהסיני לא משהו בכלל..
ותודה על העצות. אני אחתוך בחוץ וישתמש במסכה ומשקפי מגן.

wind556
30-01-2015, 10:11:17
יש לי את הדרמל הזה מהסיני:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/s..._set_110V.html
האם הוא יוכל לעשות את העבודה? ותוכל בבקשה לתת לי איזשהו קישור מאייבי או משהו לדיסק שעליו אתה מדבר כדי לחתוך את המוט קארבון?
כי האביזרים שמגיעים ביחד עם הדרמל מהסיני לא משהו בכלל..
ותודה על העצות. אני אחתוך בחוץ וישתמש במסכה ומשקפי מגן.

1- כן, בהחלט אפשר
2- לסיני אין דרמל, יש לו כלי חיתוך אחר שבקושי עושה את העבודה
3- בכל חנות לכלי עבודה בארץ תשיג דיסקים מתאימים
4- בכל חנות לציוד רפואת שיניים תשיג דיסקים הרבה יותר טובים בפחות כסף. המבחר גדול מאד והאיכות הכי גבוהה שיש
5- לחתוך קרבון ממש לא צריך דיסק יהלום, כל דיסק השחזה חותך אותו
6- יש כלים טובים יותר מדרמל, וממש בהרבה יותר טובים, פרוקסון למשל. הכלי של הסיני אינו נחשב לכלי מקצועי
7- בשביל חיתוך אחד קטן לא צריך חליפת חלל, צריך להיות במרפסת מאווררתעם רוח ולעמוד בכיוון הנכון. כל הוראות הבטיחות נכונות אבל נועדו בעיקר לכאלה שעוסקים בזה ביום יום, חיתוך אחד לא מחייב את כל הפרוצדורה הזאת
6- ניתן לחתוך קרבון ממש בקלות אפילו עם פצירת מחט רגילה
7- במקום כל זה אתה מוזמן ואחתוך לך את זה בשניות ספורות :cool:

Omer900
30-01-2015, 11:01:19
1- כן, בהחלט אפשר
2- לסיני אין דרמל, יש לו כלי חיתוך אחר שבקושי עושה את העבודה
3- בכל חנות לכלי עבודה בארץ תשיג דיסקים מתאימים
4- בכל חנות לציוד רפואת שיניים תשיג דיסקים הרבה יותר טובים בפחות כסף. המבחר גדול מאד והאיכות הכי גבוהה שיש
5- לחתוך קרבון ממש לא צריך דיסק יהלום, כל דיסק השחזה חותך אותו
6- יש כלים טובים יותר מדרמל, וממש בהרבה יותר טובים, פרוקסון למשל. הכלי של הסיני אינו נחשב לכלי מקצועי
7- בשביל חיתוך אחד קטן לא צריך חליפת חלל, צריך להיות במרפסת מאווררתעם רוח ולעמוד בכיוון הנכון. כל הוראות הבטיחות נכונות אבל נועדו בעיקר לכאלה שעוסקים בזה ביום יום, חיתוך אחד לא מחייב את כל הפרוצדורה הזאת
6- ניתן לחתוך קרבון ממש בקלות אפילו עם פצירת מחט רגילה
7- במקום כל זה אתה מוזמן ואחתוך לך את זה בשניות ספורות :cool:

אני יודע שהדרמל של הסיני הוא לא מקצועי אבל כל עוד הוא יכול לחתוך בשבילי כמה מוטות קארבון פעם ב.. זה מתאים לי, אני לא צריך יותר מזה.
תודה רבה על המידע וכמובן על ההזמנה. :)

Tiran
30-01-2015, 12:11:49
משורית קטנה תעשה את העבודה מצויין.
יש לי דרמל ובכל זאת מוטות קרבון אני חותך עם משורית.
כמה טיפות מים כדי למנוע אבק וזהו.

IttaiP
31-01-2015, 13:22:43
אל תשכח כפפות לטקס לשתי הידיים