PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה כמה שאלות בנוגע להדבקה של EPO

RanD
31-01-2015, 13:16:38
שלום,
בקיצור רציתי לדעת אם הדבקה של EPO עם דבק CA Medium ביחד עם מזרז מהוביקינג יידבקו בצורה טובה?
זאת אומרת הדבקה של החומר EPO אחד לשני עם הדבק הזה זו תהיה הדבקה טובה או שעדיף להשתמש עם דבקים אחרים?

ושאלה שנייה לא פחות חשובה היא שאני צריך להדביק חתיכת דיקט ישירות לEPO ואל הדיקט יתחבר המנוע,
האם גם למטרה הזאת דבק CA ייתן מענה טוב מבחינת חוזק? כי לפי מה שאני יודע באיזור של המנוע יש רעידות ותזוזות במהלך הטיסה בגלל המנוע ואני מפחד שCA לא יחזיק מעמד באיזור הזה..
והאם בכלל CA נדבק טוב בין דיקט לEPO?
אני שואל את כל השאלות האלה כי יש לי כבר דבק CA Medium עם מזרז שקניתי מהוביקינג ואני רק רוצה להיות בטוח אם הדבק הזה יתאים במקום לקנות דבקים אחרים.

wind556
31-01-2015, 16:11:46
התשובה לכל השאלות היא כן-אבל...
בזמנו רק הדבק הזה היה זמין ולכן הוא היה פופולארי בהדבקות מהסוג הזה
היום יש בשוק הישראלי דבקים שטובים ממנו
הדבק המומלץ הוא R21 (אתה תמצא בגוגל) גם דליל וגם סמיך. המזרז יכול להישאר זה של הוביקינג
אבל כבר יש לך דבק ולכן עליך להקפיד על תהליך נכון:
בכל שטח שתדביק תרסס מזרז על צד אחד, תניח לו להתייבש לחלוטין ורק אז תשים דבק על הצד השני ותדביק מהר ומדוייק ככל שניתן כי אין הזדמנות שניה.
בהדבקת הדיקט שישמש כתושבת מנוע תרסס את המזרז על הדיקט ותקבל הדבקה טובה.
אם זו תושבת מנוע העובי המינימלי זה 3 מ"מ, קח את זה בחשבון

RanD
31-01-2015, 16:43:09
התשובה לכל השאלות היא כן-אבל...
בזמנו רק הדבק הזה היה זמין ולכן הוא היה פופולארי בהדבקות מהסוג הזה
היום יש בשוק הישראלי דבקים שטובים ממנו
הדבק המומלץ הוא R21 (אתה תמצא בגוגל) גם דליל וגם סמיך. המזרז יכול להישאר זה של הוביקינג
אבל כבר יש לך דבק ולכן עליך להקפיד על תהליך נכון:
בכל שטח שתדביק תרסס מזרז על צד אחד, תניח לו להתייבש לחלוטין ורק אז תשים דבק על הצד השני ותדביק מהר ומדוייק ככל שניתן כי אין הזדמנות שניה.
בהדבקת הדיקט שישמש כתושבת מנוע תרסס את המזרז על הדיקט ותקבל הדבקה טובה.
אם זו תושבת מנוע העובי המינימלי זה 3 מ"מ, קח את זה בחשבון

אוקיי תודה על התגובה.
כל עוד הCA והמזרז של הסיני יעשו את העבודה אני מעדיף להשתמש איתם..
עכשיו לגבי התושבת מנוע עדיין בטוח להשתמש גם שם בדבק CA?
ראיתי פעם באיזשהי תגובה (שאני עדיין מחפש אבל לא מוצא) של מישהו בפורום שאמר שלא כדאי להשתמש בדבק CA בתושבת המנוע מפני שCA זה דבק גמיש והרעידות של המנוע עלולות "לשבור"/לנתק את החיבור של הדבק.
אם אני לא טועה הוא המליץ במקום על דבק גורילה באיזור של תושבת המנוע.
מה אתה אומר? :confused:

ואגב.. תודה על העזרה!
שיהיה שבוע טוב! :D

saportas
31-01-2015, 18:00:41
דבק אפוקסי 5 דקות או דבק נגרים צהוב 'יעשו את העבודה בצורה מצוינת ,(מיועד לאנשים שלא ממהרים)

flatspin
31-01-2015, 18:02:22
1. אין לך בעיה להדביק את תושבת המנוע עם CA של הסיני. עודד כתב לך תשובה ברורה וחד משמעית לענין זה.
2. רצית לומר שדבק CA הוא פריך ולכן עלול להישבר מרעידות. אם הפרופלור שלך מאוזן, לא יהיו רעידות. בכל אופן לא ברמה שיכולה לגרום נזק.

wind556
31-01-2015, 20:24:56
דבק אפוקסי 5 דקות או דבק נגרים צהוב 'יעשו את העבודה בצורה מצוינת ,(מיועד לאנשים שלא ממהרים)

דבק נגרים וגם דבק אפוקסי לא נדבקים לEPO , אבל בגלל היצמדות לפני שטח מחוספסים זה יכול להטעות ברגע הראשון (לא לאורך זמן ועומס)
רק שני סוגי דבק מוכרים מדביקים EPO וזה דבק CA ודבק PU , ואולי קיימים דבקים אקזוטיים כלשהם שאינם מוכרים לי שגם עושים את זה.
לעיתים מגיעים אלי טיסנים לתיקון שהבעלים ניסו לתקן לבד עם אפוקסי או נגרים צהוב, וזה פשוט מתקלף בקלות כאילו מרחו את זה על תבנית משומנת

wind556
31-01-2015, 20:29:30
אוקיי תודה על התגובה.
כל עוד הCA והמזרז של הסיני יעשו את העבודה אני מעדיף להשתמש איתם..
עכשיו לגבי התושבת מנוע עדיין בטוח להשתמש גם שם בדבק CA?
ראיתי פעם באיזשהי תגובה (שאני עדיין מחפש אבל לא מוצא) של מישהו בפורום שאמר שלא כדאי להשתמש בדבק CA בתושבת המנוע מפני שCA זה דבק גמיש והרעידות של המנוע עלולות "לשבור"/לנתק את החיבור של הדבק.
אם אני לא טועה הוא המליץ במקום על דבק גורילה באיזור של תושבת המנוע.
מה אתה אומר? :confused:

ואגב.. תודה על העזרה!
שיהיה שבוע טוב! :D

גורילה זה שם של יצרן ולא של דבק, יש להם גם PU גם CA ואפילו דבק אליפטי
לטעמי זה יצרן לא רע (לא בפיסגה אבל בהחלט טוב)
ואם אני מרשה לעצמי להדביק תושבות מנוע עם CA באחריות מלאה, אז גם אתה יכול
חבל לקנות דבק PU רק בשביל הדבקת תושבת. זה דבק לא זול ונמכר רק בכמויות גדולות יחסית, ולא מחזיק מעמד הרבה זמן באריזה ומתקלקל מהר