PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה באיזה זרם אתם מטעינים את הסוללות שלכם?

Tamir
31-01-2015, 21:40:19
היי,
רציתי לדעת באיזה זרם אתם מטעינים את הסוללות שלכם. כמובן שתמיד נעדיף להטעין בזרם כמה שיותר נמוך, אבל בשטח תמיד רוצים להטעין מהר.
אני יודע שבד"כ אומרים שאפשר עד 1C אבל זה נשמע לי הרבה, ואני רוצה להטעין את הסוללות מהר אבל עדיין לשמור על חייהן.
מה אתם אומרים, 1C זה לא מוגזם? החשש שלי מיותר?
מה היחס זמן/שמירה על הסוללות האידיאלי לדעתכם?

Ronny Cohen
31-01-2015, 22:20:12
Hi
1C is a good value to work from, there is really no reson to charge at less than 1C. Many batteries can be charged at higher rate up to 5C as well
like you mentioned it means more fun at the air field, but the price is a shorter batterie life time in long term. What is more important is to keep
batteries in storage charge when they are not used for a longer periods, that will improve the batteries life time

bendisar
31-01-2015, 22:45:47
כפי שרוני אמר, זרם הטעינה המומלץ הוא 1C, ולא פחות מזה. זמני טעינה ארוכים מאוד גם מזיקים לסוללה.
אם אני טוען בבית אני טוען ב-1C, גם בשטח אני בד"כ טוען ב-1C, לפעמים ב-2C אם אני רוצה "לטחון" הרבה טיסות.
עוד אופצייה לטעון הרבה סוללות ומהר- טעינה במקביל. דורש קצת ידע והכנת או קניית רתמות טעינה מתאימות, אבל עם מטען מתאים אפשר גם לטעון 6 סוללות ב-1C באותו זמן שמטעינים אחת