PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! זקוק לעזרה עם בחירת עובי כבל מאריך לסרוו

Omer900
02-02-2015, 14:19:08
אני דיי התבלבלתי עם העוביים שיש לכבלים מאריכים לסרוואים ורציתי לעשות סדר בעניין.
אני בשלב בנייה של הטיסן שלי (טיסן חשמלי) ויש לי 2 סרוואים (הגה גובה והגה כיוון) שהם במרחק של 60-70 ס"מ מהמקלט.
הסרוואים שלי הם אלה: http://www.bevrc.com/beves08ma_p203.html.
עכשיו רציתי לדעת איזה עובי כבל מאריך לסרוו עליי לקנות במרחק של 60-70 ס"מ?
אני מחפש כבל מאריך שהוא מפותל (Twisted) ובנתיים לפי מה שבדקתי בהוביקינג כל הכבלים המפותלים הם בעובי של 22AWG.
אז רציתי לדעת האם כבל בעובי הזה מתאים לדרישות שלי?

ושאלה אחרונה לגבי כבל מאריך למאזנות: אני רוצה לקנות כבל Y למאזנות.
וגם את הכבל הזה אני רוצה שהוא יהיה מפותל (Twisted) וכל האופציות שיש לכבל הזה בהוביקינג הם בעובי של 24 AWG.
האם גם העובי הזה מתאים? (המרחק בין המאזנות למקלט הוא בין 40-50 ס"מ.

:confused:

eitanbin
02-02-2015, 14:46:16
ראה כאן

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?77235-%F2%E5%E1%E9-%E4%EB%E1%EC-%E1%EE%E0%F8%E9%EB%E9-%F1%F8%E1%E5

wind556
02-02-2015, 15:04:33
עובי 22 מתאים לך לכל מרחק שיש בטיסן קונבנציונאלי, אתה לא צריך עבה יותר
אין סיבה להשתמש בכבל Y למאזנות למעט אם יש לך שלט דל בערוצים ולא דיגיטלי, הדרך הנכונה היא לחבר כל מאזנת לערוץ נפרד. כבל Y זו ברירת מחדל בלבד. כמו כן אין כל טעם בכבל מפותל לY. לפיתול יש משמעות רק באורכים גדולים וגם 60 ס"מ לא נחשב אורך גדול
כמו כן הסרוואים שבקישור שלך הם הגרועים שבגרועים, לא הייתי שם אותם על טיסן קאפה ב2 שקל
בפעם הבאה תספק מידע מלא ותקבל הנחיות מותאמות יותר לצרכים שלך

ודבר נוסף: אם היית מחפש בריכוז המידע בחתימה שלי היית מוצא את זה, זה היה מקל עליך ועלינו:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?65441-%E4%E3%F8%EA-%E4%F0%EB%E5%F0%E4-%EC%F9%E0%E5%EC-%F9%E0%EC%E5%FA-%E5%EC%FA%E0%F8-%E1%F2%E9%E9%E5%FA

Omer900
02-02-2015, 16:47:55
עובי 22 מתאים לך לכל מרחק שיש בטיסן קונבנציונאלי, אתה לא צריך עבה יותר
אין סיבה להשתמש בכבל Y למאזנות למעט אם יש לך שלט דל בערוצים ולא דיגיטלי, הדרך הנכונה היא לחבר כל מאזנת לערוץ נפרד. כבל Y זו ברירת מחדל בלבד. כמו כן אין כל טעם בכבל מפותל לY. לפיתול יש משמעות רק באורכים גדולים וגם 60 ס"מ לא נחשב אורך גדול
כמו כן הסרוואים שבקישור שלך הם הגרועים שבגרועים, לא הייתי שם אותם על טיסן קאפה ב2 שקל
בפעם הבאה תספק מידע מלא ותקבל הנחיות מותאמות יותר לצרכים שלך

ודבר נוסף: אם היית מחפש בריכוז המידע בחתימה שלי היית מוצא את זה, זה היה מקל עליך ועלינו:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?65441-%E4%E3%F8%EA-%E4%F0%EB%E5%F0%E4-%EC%F9%E0%E5%EC-%F9%E0%EC%E5%FA-%E5%EC%FA%E0%F8-%E1%F2%E9%E9%E5%FA

קודם כל תודה לך על העזרה.
אם אני לא אשתמש בכבל Y אז המשמעות היא שיהיהו לי 2 כבלים של 2 הסרוואים של המאזנות.
הקטע הוא שלא הבנתי איך ולאן 2 הכבלים של המאזנות אמורים להתחבר?
הרי כבל Y דואג לכך ש2 הכבלים של המאזנות יתחברו לכבל אחד שיתחבר לערוץ 1 (פוטאבה) בניגוד לכך שאשתמש בלי הכבל Y ואז לא הבנתי לאיזה ערוץ הכבל השני אמור להתחבר?
---יכול גם מאוד להיות שאני טועה פה או שאני לא מכיר את הדרך ללא הכבל Y.. וכנראה שיש הגדרה בשלט של זה בשלט. אשמח לדעת על מה אתה מדבר.. בכל זאת אני דיי חדש בתחום וגם הפסקתי עם התחביב באמצע ועכשיו חזרתי ככה שאני עדיין לא בקיא בחומר.

ונחזור לעניין של הסרוואים שמאוד הטריד אותי - למה בדיוק הסרוואים שיש לי הם עד כדי כך גרועים?? מה רע בהם?
ולגבי ההערה האחרונה שלך - להבא שתהיה לי שאלה/בעיה אפרט לפי המדריך.
שיהיה ערב טוב ושוב פעם תודה לך.

wind556
03-02-2015, 10:29:56
קודם כל תודה לך על העזרה.
אם אני לא אשתמש בכבל Y אז המשמעות היא שיהיהו לי 2 כבלים של 2 הסרוואים של המאזנות.
הקטע הוא שלא הבנתי איך ולאן 2 הכבלים של המאזנות אמורים להתחבר?
הרי כבל Y דואג לכך ש2 הכבלים של המאזנות יתחברו לכבל אחד שיתחבר לערוץ 1 (פוטאבה) בניגוד לכך שאשתמש בלי הכבל Y ואז לא הבנתי לאיזה ערוץ הכבל השני אמור להתחבר?
---יכול גם מאוד להיות שאני טועה פה או שאני לא מכיר את הדרך ללא הכבל Y.. וכנראה שיש הגדרה בשלט של זה בשלט. אשמח לדעת על מה אתה מדבר.. בכל זאת אני דיי חדש בתחום וגם הפסקתי עם התחביב באמצע ועכשיו חזרתי ככה שאני עדיין לא בקיא בחומר.

ונחזור לעניין של הסרוואים שמאוד הטריד אותי - למה בדיוק הסרוואים שיש לי הם עד כדי כך גרועים?? מה רע בהם?
ולגבי ההערה האחרונה שלך - להבא שתהיה לי שאלה/בעיה אפרט לפי המדריך.
שיהיה ערב טוב ושוב פעם תודה לך.

כשתחפש בתפריט אתה תמצא סעיף שמבקש ממך הגדר סוג כנף- תגדיר FLAPRON
מאזנת אחת תחבר לערוץ המאזנות (AILE) ואת השניה לערוץ שירות (AUX1)
זה יגרום למאזנות לעבוד נכון עם כל אפשרויות הדיפרנציאל וטווח התנועה שלא קיימות בחיבור Y ושמאפשר לך לכוון נכון את הטיסן

לגבי הסרוואים, נתקלתי בהם הרבה פעמים, הם מתקלקלים במהירות האור, ואם זה קורה באוויר הלך הטיסן, ההמלצה היא שתעשה טובה גדולה לעצמך ואל תשתמש בהם בכלל
במקום זה תקנה בהוביקינג את הסרוואים 929 שהם סוסי עבודה אמינים וטובים להמון שימושים
ובכלל, אני ממליץ לך לקרוא בריכוז המידע בחתימה שלי, תמצא שם אפילו רשימת מוצרים טובים ומומלצים תחת הכותרת "מה צריך לקנות (המעודכן)"

Omer900
03-02-2015, 18:59:38
כשתחפש בתפריט אתה תמצא סעיף שמבקש ממך הגדר סוג כנף- תגדיר FLAPRON
מאזנת אחת תחבר לערוץ המאזנות (AILE) ואת השניה לערוץ שירות (AUX1)
זה יגרום למאזנות לעבוד נכון עם כל אפשרויות הדיפרנציאל וטווח התנועה שלא קיימות בחיבור Y ושמאפשר לך לכוון נכון את הטיסן

לגבי הסרוואים, נתקלתי בהם הרבה פעמים, הם מתקלקלים במהירות האור, ואם זה קורה באוויר הלך הטיסן, ההמלצה היא שתעשה טובה גדולה לעצמך ואל תשתמש בהם בכלל
במקום זה תקנה בהוביקינג את הסרוואים 929 שהם סוסי עבודה אמינים וטובים להמון שימושים
ובכלל, אני ממליץ לך לקרוא בריכוז המידע בחתימה שלי, תמצא שם אפילו רשימת מוצרים טובים ומומלצים תחת הכותרת "מה צריך לקנות (המעודכן)"

רק כדי להבין - במקלט של פוטאבה לא כתוב "AUX1" כמו שיש במקלטים של ספקטרום לדוגמה.
במקלט של פוטאבה יש רק מספרים.. רציתי לדעת מה זה "AUX1" במקלט של פוטאבה? איזה מספר זה?
ותודה רבה לך עזרת לי מאוד!! :D

wind556
04-02-2015, 08:07:06
אני מנחש שזה ערוץ 6, אבל בוודאות זה כתוב במנואל
RTFM-מכיר? :cool: