PDA

צפייה בגרסה מלאה : אנטנה קצרה למשדרי fm

sharonx
16-08-2008, 17:33:26
http://www.californiasailplanes.com/RubberDuck.html

האם מישהו שמע על זה או התנסה ? והאם זה שומר על הטווח ?

אליקופטר
16-08-2008, 17:37:43
שרון שלום!

גם אני התענינתי בנושא והפסקתי להתעניין בו ברגע שמנחם אמר שלא מומלץ להחליף לאנטנה כזו במקלטים אילו.

sharonx
16-08-2008, 17:58:33
שרון שלום!

גם אני התענינתי בנושא והפסקתי להתעניין בו ברגע שמנחם אמר שלא מומלץ להחליף לאנטנה כזו במקלטים אילו.

אהלן אלון!
הוא אמר למה לא מומלץ ?

ZvikaF
16-08-2008, 18:02:40
אני חושב שלאיציק יש/היתה אנטנה כזו - וזו אנטנה למשדר לא למקלט...

מיקי הורוביץ
16-08-2008, 18:16:28
http://www.californiasailplanes.com/rubberduck.html

האם מישהו שמע על זה או התנסה ? והאם זה שומר על הטווח ?

שלום
אני מטיס כבר חמש שנים עם האנטנה הנ"ל נקנתה בארה"ב מתואמת לתדר שלי ,מחוברת לשלט rd 8000 אף פעם לא היתה לי תקלת רדיו.
מיקי

אליקופטר
16-08-2008, 18:28:03
שרון,

מיקי טוען שאין לו כל בעיה, אבל שוב זה לא אומר כלום כי הרי זו סטטיסטיקה ממשתמש אחד לא ניתן לקבוע לעומת זאת שאחד כמו מנחם אומר שלא אני חושב שזה מספיק.אני לא זוכר את מה שציין בפני כסיבות ללא אבל אני זוכר טוב שזה הספיק לי שלא לנסות,זה היה לפני מספר חודשים אולי דברים הישתנו אולי תדבר איתו?!
בכל אופן אני יודע שאתה מטיס עם סנוואה אצלי זה פוטאבה אולי עם משדר מקלט סנוואה אין שום בעיה! ?
לדעתי מדובר במעיין פינוק הרי מחברים אותה לגוף וזהו גם היא ארוכה מהכלי כמו שקרה לי במיניטיטאן לא שווה סיכון עד שתיהיה תשובה מוסמכת ולא רק מנסיון של בודדים.
אולי תחפש גם חוו"ד בrc...

בכל אופן אני משקיף על השרשור הזה:)

sharonx
16-08-2008, 19:05:15
אלון , לדעתי אתה טועה ומדבר על אנטנה קצרה למקלט כמו זו :

http://aircraft-world.com/shopexd.asp?id=5345

אני מדבר על אנטנה קצרה לשלט רגיל FM ולא למקלט.

הבנתי נכון ?

אליקופטר
16-08-2008, 19:14:09
אופססססססססס פתאום נפל העיפרון....

מצטער על הבילבול היה לי חשוב לידע אותך לפני שתקנה .

שוב סליחה :(

shahar.ar
17-08-2008, 00:34:08
האם משנה התדר של המשדר לגבי אורך האנטנה? 72 35 40 וכו...

איציק רונן
17-08-2008, 01:01:51
אני חושב שלאיציק יש/היתה אנטנה כזו - וזו אנטנה למשדר לא למקלט...

יפה זכרת.
אני מטיס עם אנטנה כזו המון זמן ובהנאה רבה. אני לא יכול להגיד שהיא נותנת טווח מלא למרות שאין סיבה שלא, פשוט לא ניסיתי. אצלי היא ממותקנת על משדר שאיתו אני מטיס בצוק ואת השוק-פלייר, בקיצור במקומות שבמידה ואתה מסתובב עם אנטנה של מטר ומשהו אתה עלול להרוג מישהו! ובנוסף זו הטסה בטווחים קצרים בכל מקרה, או בצוק קרוב, או במגרשי הכדור סל. (אני לא בטוח שיש כיסוי קליטה לטיסני "אינ-דור" שנוסקים לשש מאות מטר, אבל בזיסמן יהיה כיסוי בטוח).
אנטניציק

Davidv
17-08-2008, 21:46:52
איציק מה אתה אומר על אנטנה כזאת להדנלאנצ'ים?
הרבה יותר כיף לזרוק
ואני לא יצתרך להחליף אנטנות שכיסחתי איתם דשא :-(

איציק רונן
17-08-2008, 22:20:43
איציק מה אתה אומר על אנטנה כזאת להדנלאנצ'ים?
הרבה יותר כיף לזרוק
ואני לא יצתרך להחליף אנטנות שכיסחתי איתם דשא :-(
היה לי איש בקרה שנהג להגיד (כל פעם שנכשלנו בניסוי ולמרות שעשינו את כל החישובים מראש) "איבדנו אמון באקדמיה". זה נכון שתאורטית היא מתאימה לאורך הגל ומתוכננת לטווח מלא, לdlg נראה לי מפחיד. זה טיסן יקר שיכול להסחף רחוק....
צר לי, אבל עד שתעבור ל 2.4 תמשיך לעבוד בגננות. מצד שני, תהפוך את החיסרון ליתרון: אני משתמש במשדר לאזן את משקל הטיסן בזריקה...

sharonx
18-08-2008, 06:53:46
יפה זכרת.
אני מטיס עם אנטנה כזו המון זמן ובהנאה רבה. אני לא יכול להגיד שהיא נותנת טווח מלא למרות שאין סיבה שלא, פשוט לא ניסיתי. אצלי היא ממותקנת על משדר שאיתו אני מטיס בצוק ואת השוק-פלייר, בקיצור במקומות שבמידה ואתה מסתובב עם אנטנה של מטר ומשהו אתה עלול להרוג מישהו! ובנוסף זו הטסה בטווחים קצרים בכל מקרה, או בצוק קרוב, או במגרשי הכדור סל. (אני לא בטוח שיש כיסוי קליטה לטיסני "אינ-דור" שנוסקים לשש מאות מטר, אבל בזיסמן יהיה כיסוי בטוח).אנטניציק

אתה רומז משהו ?