PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוללה פגומה

Omer_Chovel
14-02-2015, 08:31:37
הי יש ברשותי סוללה 4 תאים שתא אחד בא הוא 1 וולט בערך וכל השאר סביבות ה3.8 עד 4.
אני רוצה להשתמש בסוללה הזאת כסוללה למשאבה.

כרגע אני לא יכול למדוד את המתח שלה בגלל שהמד תאים שמתחבר לבאלנס לא קורא את הסוללה הזאת.

האם אני יכול להטעין את הסוללה כ 3 תאים על c ממש נמוך תוך השגחה ולהשתמש בה כסוללה למשאבת דלק??

bendisar
14-02-2015, 09:17:10
התא שירד ל-1V ירד למתח הזה בגלל פריקת יתר? או בגלל שהוא פשוט דפוק?
אם בגלל פריקת יתר חד פעמית, אז אפשר לטעון על C ממש נמוך עד שהתא הבעייתי עולה למתח שבו המטען יזהה את הסוללה כ-4 תאים, ואז לנסות להמשיך משם ולראות האם הסוללה תתייצב.
ועם כמה שזה נשמע מוזר, את הטעינה הראשונית תעשה לא במצב באלאנס, כדי שהמטען לא יתערב באיזון בין התאים במהלך הטעינה, כמובן שלהיות ליד המטען בכל זמן הטעינה ולהשגיח על מתח הסוללה ב-7 עיניים.
אם התא לא יותר מידי דפוק, יש מצב שהוא יחזור למתח תקין, ואז אין בעייה להתשמש בסוללה למשאבת דלק.
אם אתה לא מפחד מהלחמות והתעסקות, יש גם את האופציה של לפרק את התא הבעייתי מהסוללה, ולהפוך אותה לסוללת 3 תאים.

Omer_Chovel
14-02-2015, 10:04:10
קיבלתי אותו מהוביקינג רגיל ואחרי 5 הטסות בטוחות הוא נפל זה בעיה בסוללה עצמה ולא בפריקה כי אני מטיס עד 3.5 וולט במאמץ

wind556
14-02-2015, 10:14:55
פירקתי אין ספור תאים מסוללות, הרכבתי סוללות מתאים בודדים שפורקו מסוללות שבהן תאים אחרים היו פגומים, ועוד אין ספור תיקונים כאלה ואחרים, ויש לי כישורים וציוד הלחמה משובחים ונסיון רב ביותר
המסקנה שלי מכל זה היא שלא שווה להתעסק עם זה, לא מקבלים מוצר ראוי, ואם אינך ממש מנוסה בזה, עדיף לא לסכן את עצמך בכך
אם הסוללה עדיין באחריות תפנה להוביקינג, ואם לא, אני הייתי זורק אותה לפח בנוהל השמדה מסודר.
והמלצה נוספת היא לא לרדת מתחת ל3.7 . אל תשכח שאתה מודד סוללה בזמן מנוחה ותחת עומס המתח יורד מתחת למה שמדדת

Omer_Chovel
14-02-2015, 10:21:48
ניסיתי לאזן אותה אך ללא הצלחה השאלה האם אני יכוך להשאיר אותה ככה ולטעון אותה על 3 ץאים??

Omer_Chovel
14-02-2015, 10:56:06
עודד לא הבנת אני מטיס עם באזר שמכוון ל3.5

wind556
14-02-2015, 18:34:59
עודד לא הבנת אני מטיס עם באזר שמכוון ל3.5

הבאזרים לא מדוייקים מספיק, תבדוק גם עם מד סוללות נוסף ותשווה, חבל ללכת על חבל דק.

Omer_Chovel
14-02-2015, 18:53:56
זה מד סוללות הוא מדיע עם מסך קטן וגם צלצול

Omer_Chovel
15-02-2015, 05:33:22
שאלה נוספת האם bec חיצוני של 5 אמפר מתאים לטיסן 46?

Omer_Chovel
17-02-2015, 06:36:02
אפ

איציק רונן
17-02-2015, 16:31:48
ניסיתי לאזן אותה אך ללא הצלחה השאלה האם אני יכוך להשאיר אותה ככה ולטעון אותה על 3 ץאים??

שאלה נוספת האם bec חיצוני של 5 אמפר מתאים לטיסן 46?

אפ

1. אתה משחק באש, תרתי משמע. תא שירד מתחת ל 2.8 לא כדאי להעיר. לא מומלץ לעולם לטעון בלי איזון.
לא הייתי מפרק/מלחים תאים לא משנה כמה אתה חושב שאתה מוכשר ומצוייד הייטב (אין הנחתום מעיד על עיסתו), גם לי יש גדול, אז מה (:
אני מבין שאתה צעיר ומנסה לא להוציא יותר מידי כסף, אבל משחק עם סוללה לא שווה את העלות.
2. BEC של חמישה אמפר יתאים לטיסן הבנוי עם 4-6 סרבויים ביריונים. התשובה כנראה שכן. אגב הטוב ביותר הוא למדוד את צריכת הזרם.
3. כאן בפורום לא עושים UP אחרי שעה, ודאי לא בשבע וחצי לפנות בוקר.

תשוביציק

Omer_Chovel
17-02-2015, 16:35:28
1. אתה משחק באש, תרתי משמע. תא שירד מתחת ל 2.8 לא כדאי להעיר. לא מומלץ לעולם לטעון בלי איזון.
לא הייתי מפרק/מלחים תאים לא משנה כמה אתה חושב שאתה מוכשר ומצוייד הייטב (אין הנחתום מעיד על עיסתו), גם לי יש גדול, אז מה (:
אני מבין שאתה צעיר ומנסה לא להוציא יותר מידי כסף, אבל משחק עם סוללה לא שווה את העלות.
2. BEC של חמישה אמפר יתאים לטיסן הבנוי עם 4-6 סרבויים ביריונים. התשובה כנראה שכן. אגב הטוב ביותר הוא למדוד את צריכת הזרם.
3. כאן בפורום לא עושים UP אחרי שעה, ודאי לא בשבע וחצי לפנות בוקר.

תשוביציק
תודה איציק להגנתי עשיתי אפ בטווח של 24 שעות לערך ולא שעה אחת.

לגבי הסוללה הזאת היא כבר מזמן בתא למחזור סוללות.

הזמנתי סוללה 1800 7.4 קניתי רגולטור ל5 וולט ו5 אמפר.לא הבנתי האם הוא מספיק ל5 סרווים הייטק hs311
לצערי אין לי איך לבדוק את הצריכה

הזמנתי סוללה 3000 11.1 לסטרטר
ו1800 11.1 למשאבה חשמלית

תודה עומר

איציק רונן
17-02-2015, 23:17:26
OK נסלח :)
בעניין הסוללות עשית נכון. אני שמח שלא סיכנת כלום.
לא חושב שיש דגם 311, תבדוק את עצמך.
שוב, זה תלוי בזרם המכסימאלי שהסרבו יכול למשוך, גודל משטחי ההיגוי, סגנון הטסה....
אם אתה באיזור השרון אתה מוזמן לשאול ממני מד זרם לסרבויים.
בהזמנה הבאה שלך מהסיני תזמין את המודד הזה (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewitem.asp?idproduct=52856&aff=1480): עולה גרושים וכלי מצויין.

אני מודד אם מד דומה, את צריכת זרם הסרבויים הכללית וגם בזמן כיול כל סרבו בנפרד, לראות שהוא לא מגיע לסוף מהלך.

jaykovs
18-02-2015, 06:53:16
איך נפתרים מסוללות פגומות או כאלה שתם זמנן?
תודה..

איציק רונן
18-02-2015, 11:37:25
איך נפתרים מסוללות פגומות או כאלה שתם זמנן?
תודה..

סוללת ליטיום פולימר מותר לזרוק לאשפה רגילה.
כדאי לפרוק אותה קודם. אין צורך לשים במיי מלח וכל מיני המלצות שונות ומשונות.
היה כאן מי שהגדיל לספר ששם את הסוללה בחבית מיי מלח וניקב אותה כדי שהמלח יחדור. כמובן שהכל התפוצץ לו בפרצוף.

אסור בשום אופן לנקב סוללה

לרוב סוללה פגומה לא ניתן לחבר למטען לפריקה בשל תאים מתים או לא מאוזנים באופן קיצוני. הפתרון הוא לחבר לסוללה עומס.
אני לקחתי שתי מנורות רכב וחיברתי בתור ולקונקטור כמובן. שתי מנורות מתאימות לפריקה של 4 תאים ומטה.

wind556
18-02-2015, 13:12:21
סוללת ליטיום פולימר מותר לזרוק לאשפה רגילה.
כדאי לפרוק אותה קודם. אין צורך לשים במיי מלח וכל מיני המלצות שונות ומשונות.
היה כאן מי שהגדיל לספר ששם את הסוללה בחבית מיי מלח וניקב אותה כדי שהמלח יחדור. כמובן שהכל התפוצץ לו בפרצוף.

אסור בשום אופן לנקב סוללה

לרוב סוללה פגומה לא ניתן לחבר למטען לפריקה בשל תאים מתים או לא מאוזנים באופן קיצוני. הפתרון הוא לחבר לסוללה עומס.
אני לקחתי שתי מנורות רכב וחיברתי בתור ולקונקטור כמובן. שתי מנורות מתאימות לפריקה של 4 תאים ומטה.

איציק, לזרוק לפח סוללה לא פרוקה זאת אופציה לא בטוחה כי הסוללה יכולה להתלקח בפח
כמו כן מאד קל ופשוט להשרות אותה במי מלח ולא צריך להתעסק עם חיבור מנורות וכו', זה אפילו לקיחת סיכון למי שאינו בקיא, ולחלוטין מיותר
קופסת פלסטיק עם מים ומעט מלח ואתה מאובטח מכל מיני מרעין בישין ובלי להתעסק עם זה בכלל

matan 144
20-02-2015, 09:13:30
אסור להטעין אותה כסוללה של 3 תאים! רק במקרה והצלחת לפרק תא אחד.
ייצא לי לפרק תא מסוללה, אבל אני לא ממליץ לנסות, זה מסוכן, מצד אחד אתה משתמש במלחם ומצד שני אתה צריך להזהר שלא לגרום לסוללה להתחמם