PDA

צפייה בגרסה מלאה : תרשו לי לחלוק אתכם - ציפוי סיני זה חרא!

aofer
17-04-2009, 15:13:59
אני בשלב הציפויים של הספיריט 100 שלי, החלטתי הפעם כדי לחסוך קצת כסף לקנות ציפויים סינים במקום מונוקווט, עולים 30 שקל למטר... לכאורה הציפוי נראה איכותי וחזק, ואני בטוח שהוא כזה
הבעיה היא שהוא לא מונוקווט, לפחות מבחינת הנוחות בעבודה..
אני לא מומחה גדול בציפוי אבל כבר כיסיתי 4-5 טיסנים והם יצאו לא רע בכלל...
באתי להתחיל לעבוד עם הציפוי הזה על הכנף והלכתי לפי ההוראות של המונקווט של הלגעת ב6 מקומות תוך כדי מתיחה ואז להתחיל לעבוד... בהתחלה לקח לי מלא זמן עד שהצלחתי להדביק את הצד השני שלא יזוז כדי שאוכל למתוח את הקצוות ובסוף התייאשתי מהחתיכה הזאתי שנהייתה כל כך מצ'וקמקת שזרקתי אותה לפח... החלטתי לתת לזה עוד צ'אנס לפני שאני מתייאש ומחזיר את הציפוי בחזרה ומחליף במונוקווט, הנסיון השני יצא סביר אחרי אבל לא מושלם כמו מונוקווט וזה גם היה אחרי שהזעתי הרבה על החלק הזה... כשבאתי לעשות עוד חלק של הכנף, החלק עם הקצה כנף לא הצלחתי להדביק את הציפוי כמו שצריך לחלק השני שכבר כיסיתי וכשמפספסים כמה פעמים הכיסוי מתחיל להשרט או שנוצרים קמטים שאי אפשר להוריד, בשלב הזה הבנתי שזה לא שווה את התסכול והעצבים.. מה גם שמונקווט לבן לא יקר מזה בצורה כזאת משמעותית והחלטתי להוריד את הקצת שעשיתי מהכנף ולהחליף את הציפוי במונוקווט.
עוד דבר ששמתי לב זה שהוא מגיב פחות לחום, צריך יותר זמן להשאר עם המגהץ על החומר שזה די מעצבן וגם הרבה יותר קשה לסגור קצוות..

אולי למישהו היה ניסיון יותר מוצלח עם החומר.. ויש מצב שאני מגזים או שאני לא כזה משהו בציפוי ומונוקווט עושה קסמים... אבל זאת דעתי כרגע, ואני חוזר למונוקווט... לא משנה כמה יקר הוא...

סתם התחשק לי לחלוק את התסכול...

Guyazulay@
17-04-2009, 16:09:39
אני גם הזמנתי ציפוי מהסיני , לא יודע איך הוא אני מקווה לטוב .. אנשים נתנו ביקורות טובות..
הנה סרטון של מישהו שהזמין מהסיני ומרוצה .. אני מקווה שמה שאני גם קיבלתי יעשה את העבודה..
http://www.youtube.com/watch?v=GLhf98gVQoY

aofer
17-04-2009, 16:23:26
זה ציפוי סיני אבל לא קניתי אותו מהסיני אז אני לא יודע אם זה אותו דבר בגלל זה לא ממש פירטתי לגבי הסוג..
מה שאני קניתי זה לפי מטר רץ... ולמזלי כשהציעו לי לנסות את זה הבטיחו לי שאני אוכל להחזיר אם לא אהיה מרוצה... אני לא אומר מאיפה קניתי שלא יצעקו עליי אחרי שאני מפרסם פה :)
בכל מקרה, זה עזר לי להבין כמה מונוקווט זה דבר קסום..
עשיתי בינתיים חלק מהזנב עם מונוקווט שהיה לי ויצא מדהים.. פשוט קשה להרוס את זה כשעובדים עם מונוקווט

MDreamer
17-04-2009, 18:54:38
חבל שנכוות אבל תודה רבה על השיתוף לרווחת הפורום!

aofer
17-04-2009, 19:03:06
טוב אז החזרתי את הציפוי ולקחתי מונוקווט במקום.. זה קצת עצוב.. החלפתי 8 מטר ציפוי ב2 גלילים של מונוקווט שזה בערך חצי ולא נשאר לי הרבה עודף...
בכל אופן מה שמסתבר זה שהחום שאמורים לעבוד עם הציפוי הזה יותר גבוה מהחום שמשתמשים במונוקווט, אולי מתישהו אני אתן להם עוד צ'אנס
אבל ללא ספק אין על מונוקווט באיכות!
לצערי גם היה רק גליל אחד של לבן (תכננתי לקחת 3) אז כנראה שהדאון לא יהיה מוכן בסופש הזה...
אני מקווה שביום חמישי כבר יהיה לי עוד גליל ואני אוכל לסיים לקראת השבת...

נ.ב מסתבר שמונקווט לבן עולה כמו רגיל, וזה כן יוצא יקר יותר.. גליל של מונוקווט ב85 שקלים שמכיל קצת פחות מ2 מטר לעומת ציפוי זול שעולה 30 למטר...
אז כל אחד שיעשה את השיקול שלו, בינתיים אני עם מונוקווט

Guyazulay@
17-04-2009, 19:34:09
אני קניתי בסיני 12$ 5 מטר.. שזה יוצא בערך 10 שקל למטר לפני משלוח.. אבל בגלל המישקל לקחתי עוד הרבה דברים במשלוח.. אני מאמין שהציפוי של הסיני הוא טוב ,הסיני מה שיש בחנויות לא יצא לי לעבוד איתו לא מכיר..

aofer
17-04-2009, 19:39:22
יש מצב שאתה שולח לי הודעה או מפרסם פה את דעתך על הציפוי אחרי שתשתמש? גם אני הסתכלתי על הציפוי הזה.. הוא נראה די טוב וגם בא יחסית בהרבה צבעים

flatspin
17-04-2009, 19:41:32
יש לי נסיון רב מאד בציפוי. עבדתי עם סוגים שונים של ציפויים. עם הסיני לא היתה לי שום בעיה ותמיד קיבלתי תוצאה טובה מאד.
יתכן שמדובר בסוגים שונים, למרות שאינני חושב כך. הנסיון הוא המורה הטוב ביותר. הציפוי הסיני מגיב לטמפרטורות שונות מאשר המונוקוט. כנראה היית קצר רוח ופעלת ברמות חום לא מתאימות.
המסקנה שהציפוי ח*** אינה מקובלת. לפחות לא עלי.

Guyazulay@
17-04-2009, 19:46:14
הבחור מעלי די צודק יש חומרים שאין מה לעשות צריך ניסיון לעבוד ולעשות גימור מיקצועי ,
לגבי הציפוי אין בעיה אני יעלה אחרי שאני ישתמש בכיף..

flatspin
17-04-2009, 21:31:13
תודה גיא
פעם אחרונה שמישהו כינה אותי 'בחור' היתה לפני זמן רב מאד.
איך שלא יהיה, נעים להזכר
:)

aofer
17-04-2009, 21:36:39
זה בדיוק מה שאמרתי... הייתי קצת חסר סבלנות ומונוקווט נותן תוצאות מדהימות גם אם אתה לא אמן בציפוי.. כשהחזרתי את זה באמת נאמר לי שצריך טמפרטורה יותר גבוהה...
וכמו שרשמתי למעלה.. יש מצב שאני אתן לזה עוד צ'אנס בעתיד...
חזרתי היום עצבני אחרי מבחן וכל מה שרציתי לעשות זה לסיים את הספיריט... בסוף זה לא יצא...:)

Guyazulay@
17-04-2009, 21:43:45
בסדר גם לא בהכרח שהציפוי שאתה קניתה שהוא סיני הוא כמו שיש אצל הסיני ...
flatspin:
אם פגעתי או משהו בכיון זה לא היה הכוונה .. כתבתי בגלל שהגבת אחרון ..

flatspin
17-04-2009, 22:06:38
להיפך, נהניתי מאד.
מאז שהייתי בחור עברו הרבה שנים.
הייתי חוזר לשם כל רגע, אילו יכולתי.

Guyazulay@
17-04-2009, 22:09:15
אתה אומר לנצל כל רגע...
טוב לי יש עוד זמן..