PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה כמה שאלות לגבי ה-C בסוללות (+בקר)

Stav250
05-03-2015, 14:44:07
יש לי כמה שאלות שכבר כמה זמן אני לא כל כך מצליח להבין אותם ב100 אחוז והייתי רוצה לעשות קצת סדר בבלאגן ואשמח אם תוכלו לעזור לי בעניין.
אז ככה, אם לדוגמה יש לי בקר של 40 אמפר ושי לי סוללה 4 תאים 5000Mah עם 20C
זאת אומרת שהסוללה מספקת:
100 אמפר באופן קבוע
200 אמפר במתפרץ
(תתקנו אותי אם אני טועה)..

-השאלה היא אם הסוללה מספקת 100 אמפר פריקה באופן קבוע - האם 40 אמפר לבקר זה מספיק?
לפי מה אני יודע כמה אמפר בבקר אני צריך כדי שיעבוד עם סוללה כזאת?

אם זה קשור: אז יש לי גם מנוע 980Kv ובפרטים שלו כתוב:
Follow Current - 15-24A
Brushless electric - 45A

זה אומר שבאופן קבוע המנוע צורך 15 עד 24 אמפר ובאופן מתפרץ המנוע צורך 45 אמפר? זה נכון?

ושאלה נוספת:
אם אני יחבר סוללה עם יותר C - לדוגמה 35 או 40C - זה יגרום נזק?
או שלא יקרה כלום והכל יעבוד בסדר מכיוון שכל עוד יש את המינימום אמפר שהמנוע דורש זה בסדר
גם אם תהיה סוללה שתספק הרבה יותר אמפר ממה שהמנוע צורך באמת.
ההסבר הזה נכון? תתקנו אותי אם אני טועה. אני פשוט רוצה להבין איך כל זה עובד.. :confused:

Omer_Chovel
05-03-2015, 16:21:47
הסוללה יכולה להיות גם 100c הבקר יבקש 20 אמפר ואם הסוללה יכולה היא תתן רק 20 ולא את כל האמראז.
הפוך זה בעייתי אם נקיד הסוללה מספקת 20 אמפר והבקר דורש 40 אז הסוללה נהרסת.

הסוללה לא נותנת את המקסימום שלה אלא רק מה שהבקר דורש

Stav250
05-03-2015, 18:16:07
עומר נראה לי שיש לך טעות או שלא הבנת אותי נכון..
הסוללה מספקת 100 אמפר לא 20 אמפר כמו שציינת.
וחוץ מזה אני חושב שהמנוע הוא זה שדורש את כמות הזרם מהסוללה והבקר מעביר את הזרם מהסוללה למנוע.
כל עוד הבקר עומד בדרישות של המנוע אני בסדר. ולפי מה שכתבתי המנוע דורש עד24 אמפר ובמתפרץ הוא צורך 45 אמפר.
והבקר שלי מספק 40 אמפר ו60 אמפר באופן רגעי ככה שאני לא חושב שיש סיבה שהסוללה תיהרס, לא ככה?

אם אני טועה אז אני פשוט כנראה לא הבנתי למה התכוונת שאמרת 20 אמפר..

bendisar
05-03-2015, 19:24:41
הסוללה לא מספקת 100A קבוע, היא יכולה לספק 100A קבוע. הכוונה היא- שהסוללה לא יכולה "לדחוף" זרם למערכת, היא יכולה
רק לספק למערכת את הזרם שנמשך ממנה, עד גבול מסויים כמובן.
ככה שאם היה לך לדוגמא מנוע שיכול למשוך 150 אמפר קבוע, בקר שיעמוד בכך (כלומר בקר שמדורג ל-150A קבוע לפחות) וסוללה שיכולה לספק רק 100A, אז הסוללה היתה מתחממת ונהרסת.

את הבקר בוחרים לפי מה שהמנוע יכול למשוך +15% ביטחון פחות או יותר, ואז כמובן בוחרים סוללה שיכולה לספק את הזרם הנ"ל
אם יש לך סוללה שיכולה לתת יותר ממה שהמנוע יכול למשוך, אז אין בכך שום דבר רע, להיפך- הסוללה תתאמץ פחות, ולכן תחזיק ליותר מחזורים ותתחמם פחות.
בכללי, מומלץ לקנות סוללה עם דירוג C כמה שיותר גבוה, פשוט מאוד בגלל שככה היא תתאמץ פחות בטיסה- וכתוצאה מכך תחזיק יותר.
החיסרון היחיד חוץ מהפרש המחיר, הוא העובדה שסוללות עם דירוג C גבוה יותר בד"כ שוקלות יותר- מה שיכול להשפיע על ביצועי הטיסן.
לדוגמא- לך יש מנוע שצורך בממוצע 15-24A ובפיקים יכול לצרוך מקסימום של 45A, ככה שבקר של 40A בהחלט יוכל להתמודד עם זרם כזה בצורה קבועה, וגם "לאכול" את הפיקים של ה-45A.
הסוללה שלך תוכל בקלות לספק 45A למערכת, ככה שהיא לא אמורה להתחמם יותר מידי בזמן טיסה.
תחשוב על זה ככה- הסוללה של היא מקור מתח וזרם, בדיוק כמו שקע חשמלי שיש בכל בית.
אתה יכול חבר לשקע חשמלי צרכן זרם רציני- כמו תנור או מקרר, והכל יהיה בסדר, ואתה גם יכול לחבר אליו מטען של טלפון שצורך קצת מאוד זרם, אבל התקע לא "ישרוף" את המטען.
רק אם תדליק את כל המכשירים החשמליים בבית-ותעבור את צריכת הזרם המקסימאלית שהמערכת החשמלית בבית יודעת לצרוך אז יקפוץ לך שאלטר בארון חשמל. אבל כל עוד אתה לא עובר את
הזרם המקסימלי שמקור המתח שלך יכול לספק, הכל יהיה בסדר.

Stav250
05-03-2015, 20:13:53
תודה רבה עכשיו כל העניין בהחלט הרבה יותר ברור.