PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש רכב חדש ולא מצליח להגיע להחלטה, רעיונות יתקבלו בשמחה!

Alonjp
18-03-2015, 13:54:54
לפני יומיים האישה פתאום פולטת משפט של ״אוטוטו היום הולדת שלך, לא בא לך איזה רכב חדש״?
אז צריך לפעות בהקדם לפני שהיא תשנה את דעתה.. 😃

ועכשיו לחלק הקשה, באיזה רכב לבחור?
תקציב אין לי משהו מוגדר.
לגבי סוג הרכב אני דיי סגור על כך שזה יהיה עוד זחלן.
כרגע יש לי את הסאמיט עם מערכת ברשלס כך שמהירות לא חסר לי.
מצד שני גם עבירות לא חסר לי וכרגע הסאמיט שלי עוברת מכשולים ש-SCX10 לא מצליחה לעבור בעיקר בגלל בסיס גלגלים ארוך יותר ב-6.5 ס״מ משמעותיים.
מאחר ואני מעוניין ברכב עם עבירות לא פחות טובה מהסאמיט, יוצא ש-SCX10 ירדה מהפרק.
אז חשבתי על ה wraith לה בסיס גרגלים קצת יותר ארוך (2.5 סמ פחות מסאמיט) וגלגלים גדולים יותר, נראה כמו פוטנציאל טוב.
אך אז בדקתי את הרכב קצת לעומק ומסתבר שיש לו המון נקודות חולשה שיש לטפל בהן כמו מנוע חלש מידי, גיר פלסטיק חלש מידי, בולמים דולפים, לינקים מפלסטיק חלשים מידי, היגוי מפלסטיק שדורש החלפה, ספור/פיניון חלשים מידי (48P), גלגלים חלשים מידי (שיטה עם פין במקום משושה שגוזר את התושבת בגלגל)...
בקיצור, על פי מה שאני רואה הרכב דורש המון שיפורים ישר מן הקופסא בכדי להיות סביר, וזה עוד לפני ששוקלים שיפורים קצת יותר מעניינים כמו היגוי אחורי, גיר שני הילוכים, דיג..
אז חשבתי ללכת על הקיט של הרכב, אך לאחר בדיקה עולה כי כמעט ואין שיפורים בקיט מעבר לציריות CVD במקום dog bone, לינקים תחתונים ממתכת, ואם הבנתי נכון אז גם גלגלים עם משושה 12ממ.
על זה יש לי להוסיף עוד 600-800₪ לשלט, מנוע/בקר, סרוו, כך שהרכב ייצא לי בערך 2100-2400₪ (כל החלקים מחו״ל, כולל הקיט).
זה לא זול בהתחשב בזה שאז מתחיל קרנבל השיפורים של מה שרשמתי למעלה..
ולבסוף, אני ממש לא בטוח שהוא יהיה טוב יותר מהסאמיט מבחינת עבירות נטו, בטוח שלא מבחינת מהירות..
וזה יהיה מאוד מבאס לגלות שהוצאתי לא מעט כסף על רכב שנראה מעולה ועם מוניטין מעולה אך שלא מספק את הסחורה.

אופציה שניה שחשבתי עליה היא לקנות איזה Exceed Maxstone 1/8 או אפילו 1/5 ועליו להתחיל לשפר קצת (האמת שהוא לא דורש הרבה שיפורים) ולהביא אותו לרמת עבירות הגבוהה ביותר.
היתרון הוא כפי שאמרתי רמת עבירות גבוהה מאוד ומחיר נוח מאוד כבסיס (את ה-1/5 אפשר לקנות ב 1900₪ ה-1/8 קצת פחות מזה).
החיסרון הוא: א) במראה, לדעתי הוא רכב מעוכר וצריך לעבוד עליו ולהוציא לא מעט כסף בכדי להביא אותו למראה מושך (נראה כי הגוף של ה Yeti XL יתאים). ב) עקב רמת העבירות הגבוהה כנראה שאני יסיע לבד כי רכבים סטנדרטיים לא יוכלו לנסוע איפה שאני יסיע (בעיקר בשבילי הליכה אתגריים באזור שמורת יגור).

בקיצור שאלה קשה ואין לי תשובה, באיזה רכב לבחור?

שאלה יותר עקרונית היא: מה בכלל עושים אם שני רכבים, איך מחליטים איזה להסיע בסופ״ש?
אשמח לשמוע הצעות נוספות או השגות לגבי הרכבים ובעיקר לגבי ה Wraith (אולי אני מפספס משהו??)

תודה

ebay007
18-03-2015, 14:46:04
כמו שכתבתי לך אז בקבוצה, אני לא חושב שכדאי לך לקנות את הרייף. הוא לא יתן לך שום דבר שאין בסאמיט. אין לו דיפים אז הוא לא יוכל להתקרב למהירות של הסאמיט ולמען האמת אני גם לא בטוח שבעבירות.
לא מעניין אותך קטגוריות אחרות? טראגי, דריפט, F-OFF וכו'?

Alonjp
18-03-2015, 15:02:41
היי מתן,
האמת שלא ממש מעניין אותי קטגוריות אחרות.
אני מסיע בעיקר בשבילי הליכה קשים.
לאחרונה מצאתי כמה שבילים שאפילו הסאמיט מתקשה בהם (מדרגות גבוהות מידי).
אם לא ה wraith אז אולי האקסיד 1/8 או 1/5?
הוא נראה כבסיס מעניין.
הבעיה היא שאם אני לא אתחבר אליו יהיה לי קשה מאוד למכור אותו.
זאת בניגוד לכל מה שרשום עליו Axial...
אגב, ממש לא מבין מה ההתלהבות הגדולה מהחברה הזו.
נכון שהרכבים נראים מעולה והם אפילו נוסעים לא רע, אבל יש בהם כל כך הרבה חלקים שחייבים לשפר שמהר מאוד אתה מוצא את עצמך במסע קניות נוסף..

guyst
18-03-2015, 16:22:02
אלון,

לא מחשיב את עצמי בעל ניסיון רחב בתחום אבל הריית' היה בבעלותי והים יש לי SCX10.
כמה נקודות שמקווה שיתרמו משהו לקבלת ההחלטות:
1. ראיתי שחייבים להינעל על "ייעוד" הרכב. גם וגם לא ממש מוצלח לא בזה ולא בזה. אני קניתי את הריית' בגלל שהתלהבתי מהצורה, המהירות והעובדה שהוא גם זחלן. בפועל, גם עם סטוק ומעט שיפורים הו זחל מצויין, בגלל הגודל והכוח (בדומה לסאמיט). אבל, שכל החברה מסביב עם SCX10 מטפסים לאט לאט כל מכשול, בזחילה שמדמה רכבים אמיתיים, האתגר גדול יותר ואיתו לדעתי הכיף, לעומת "תקיפה" שאתה עושה עם הריית'. מצד שני, הריית' נחמד במהירותו ואם מחפש לזחול איתו, אתה לא מחפש יותר מזה. אם רוצה רכב באשינג, קנה כזה או שתהפוך את הריית' לבראשלס, ודיברנו על זה בשירשורים מקבילים לאחרונה.
2. סוגיית השני רכבים - אכן זו גם היתה ההתלבטות שלי... אתה יוצא לזחול עם רכב אחד... לא רואה עניין שיהיו שניים. אני קניתי עוד אחד בגלל הסקייליות והרצון לעשות סרטונים מגניבים.
3. אקסייאל חברה טובה, וכמו כל חברה אחרת מחפשת להרוויח, וזה בעיקר על חלקים לשיפור...
4. הריית' עצמו רכב שמאוד נהנתי ממנו. אפשר בשיפורים מינימליים (לינקים מתכת, היגוי מתכת, סרוו ומרכז כובד להעביר קדימה) להנות מאוד ממנו. על הסטוק יש שנוסעים 3 תאים וזה עובד. מנוע להחליף זה 30-50 דולר, לא נורא (למרות שהמנוע סטוק בסדר גמור). נכון שאפשר להשקיע בצמיגים יותר דביקים, בולמים עם מהלך גדול יותר (למרות שהסטוק מצויינים ולא דלפו לי), היגוי אחורי ועוד, אבל אני לא בטוח אם הזחילה תשתפר באחוזים ככ גדולים. מציע לך לקרוא את השירשור שנתתי לינק אליו ומדברים שם בדיוק על כל השיפורים וה"עלות תועלת"...
5. לסיום, נסה לחשוב מה הכי עושה לך את זה. לתקוף מדרגות (ולכן אתה חושב על רכבים 1:5 או 1:8) או לטפס לאט לאט ובהתמדה עד שמצליח "לתפוס" את המדרגה, שזו זחילה אמיתית ואתגרית.

ה-5 סנט שלי :)

רן ענבר
18-03-2015, 16:31:46
אני אתחיל מהחלק היותר קשה:

לפני יומיים האישה פתאום פולטת משפט של ״אוטוטו היום הולדת שלך, לא בא לך איזה רכב חדש״?
אז צריך לפעות בהקדם לפני שהיא תשנה את דעתה.. 

אני אכתוב בשם עצמי...
כשאני שומע משפט כזה אני נכנס ל"כוננות ספיגה"...אני יודע שזה לא באמת היום הולדת שלי שעולה על ראש שמחת אלא משהוא אחר שהיא רוצה לקנות
בדרך כלל, כשאני קונה רכב ב 2000 ש"ח היא נזכרת שהיא רוצה לקנות משהו ב 4000 או יותר
כל זאת כמובן על בסיס "גם אתה"פינקת" את עצמך אז גם לי מותר"...

אחרי הצד הפילוסופי, מה התקציב שלך?
אני מבין שאתה נוטה לכיוון של זחלנים
זחלן עם עבירות מקסימאלית זה לדעתי תחום זחלני ה MOA
ראית את הזלנים של G MADE?
http://www.gmade.net/product/vehicle/vehicles.html
ראיתי את ה SPIDER נוסע ולדעתי העבירות שלו מצויינת
גם ה STEALTH נראה לי מצויין והמראה שלו יותר מוצא חן בעיני [טעם אישי]
הם טיפה יותר יקרים אך לטעמי הם הרמה היותר גבוהה של זחלנים המצויים בשוק

לגבי 2 רכבים ומה להסיע בסופ"ש?
2 אפשרויות:
1. להסיע אחד בשישי ואחד בשבת
2. לסדר קשירה לרכבים על בסיס של תיק גב [כמו של טיולי תרמילאים או מנשאים צבאיים] +כמה אביזרים שאתה צריך וללכת עם רכב אחד נוסע ושני על הגב.
הרי הרכב שלקל כ 4 ק"ג... זה לא נורא
את שאר הציוד אתה גם ככה לוקח בתיק.

רן ענבר

Traxxas
18-03-2015, 16:41:17
אמממ אלון.
עם כבר אז כבר למה שלא תעשה את זה מעניין יותר?
יש לך ידיים טובות?
אני הייתי ממליץ לך לבנות משהו ואם בעבירות עסקינן
אז לך על הקצה.
תזמין שילדה של ״ סטיק ״ או שתיצר לבד( ממש פשוט)
שלב להם סרנים של בולי( rc4wd( 1/8 או 1/10
כמובן שיש להם אפשרות לדיג /היגוי אחורי / moa
ויש לך סוס מנצח בעל עבירות ברמה עולמית

Traxxas
18-03-2015, 16:50:32
http://www.rccrawler.com/forum/rc4wd-bully/272259-lets-see-your-stick-chassis-bully-rigs.html

מקווה שהלינק יעבוד

Alonjp
18-03-2015, 16:53:55
ידיים טובות יש, זמן קצת פחות. ��
זה לבנות שילדה, להתאים לה גיר, לינקים, בולמים, תושבת לסוללה ולבקר, וחופה.
זה בהחלט אפשרי ויכול להיות מהנה אבל כרגע אין לי זמן אפילו להחזיר את הצמיג הקדמי לחישוק (ביד לוק) כך שיוצא שאני מסיע את הרכב עם צמיג שבחלקו לא במקום ומתעלם משאר הרעשים.. ����

אבל אשמח אם תשלח לי כמה קישורים.

Traxxas
18-03-2015, 19:33:50
שלח לי את הנייד שלך לפרטי