PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה סנדינג סילר לבלזה

mozman11
31-03-2015, 22:58:50
שלום לכולם

אני בונה קיט EASY SPORT 40

קניתי סנדינג סילר של טמבור לאטום את הבלזה ודיללתי עם טינר.
הבלזה באמת נאטמה אבל קיבלה צבע לבנבן....
בזמן שיוף זה מתחיל לרדת.
האמת שנבהלתי מזה, ניסיתי אח"כ על חתיכת בלזה שיש לי עם סנדינג סילר נקי והיא לא קיבלה צבע לבנבן....

היכן טעיתי אם בכלל ?, אני זוכר שבקלוב תעופה ההינו אוטמים עם דופ אבל לא היה לי להשיג. גם אפוקסי ZAP לאיטום אין במלאי...

תודה

Asaf197seven
01-04-2015, 00:07:40
יש לי נסיון עם החומר הזה....לא מתאים כל כך לתחום...גם בעניין הרגישות לניטרו.....ככה עושים עם אפוקסי לפינישים זיפוקסי או של בוב סמית'....

akajo
02-04-2015, 21:00:16
לפעם הבאה, יש כמה אפשרויות שאני מכיר כדי לאטום טיסן ב'דרכים הישנות' עם לכה ללא אפוקסי / צבע רכב:
1. דופ בחנות טיסנים (כמו טיסן חיפה)
2. צפונלק של ד"ר נוימן בטמבוריה מקצועית, נקרא 'לכת צפון מספר 800' - אני מקווה שזה עוד נמכר
3. לכה דור 120 של טמבור (לכה דו רכיבית)

Asaf197seven
03-04-2015, 05:48:39
נכון....אבל זה יגיב לא טוב בצביעה של צבע חסין ניטרו.....ייצור בועות וקילופים...

דואה וצופה סביב
04-04-2015, 18:44:38
היי

החומר שאתה משתמש בו הוא מעולה . ולא טעייתה בכלום.:)

יש שמדללים כ 30 אחוז ויותר, ממנו ומורחים על הבלזה. נכון יש גוון לבן. משיפים בין שכבה לשכבה עם נייר מים עדיין במיוחד , מנקים את האבק מהטיסן בעזרת מברשת ושוב מורחים שכבה נוספת של סנדיק סילר.

לאיזו רמת פיניש אתה רוצה להגיע ? יש שמורחים כ 10 שכבות , לאחר מדביקים נייר אורז על כול הטיסן , על כול החלקים , נייר אורז מרטיבים במים ומותחים. הליך לא קל.

בהמשך מורחים טינר על הנייר היבש שמדביק את הנייר לשכבת הסנדיק סילר.

משיפים את כול הטיסן בעדינות , כ 10 עד 15 שכבות של סנדיג סילר , יש להקפיד ליבוש מלא בין שכבה לשכבה כך שהשיוף יהיה יעיל ומועיל לקבלת פיניש כמעט מושלם, מוכן לצבע

בהצלחה וחג שמח

flatspin
04-04-2015, 22:15:21
מאשר כל מילה של הצופה. רק קח בחשבון את תוספת המשקל. אמנם תקבל גימור מושלם, אבל יחד עם זה תקבל גם תוספת למהירות ההזדקרות, שתהיה גבוהה יותר במידה מסויימת, תלוי במשקל הסופי של הטיסן. היות ויותר צבע/חומר איטום יהיה בחלקו האחורי של הטיסן, שים לב היטב וכייל את מרכז הכובד למקומו הנכון בהתאם להנחיות יצרן הקיט.

mozman11
20-04-2015, 21:38:42
תודה לכולם נגיע לשלב הפינישים ונראה....