PDA

צפייה בגרסה מלאה : עומס כנף

Guyazulay@
21-04-2009, 23:04:56
שלום
רציתי לשאול על עומס שאפשר להפעיל על כנף בלי לפגוע בתכונות הטיסה ולפצות את זה בהרבה מנוע..
מה נותן לי הכנף שבניתי שהיא 2.10 מטר על 25 סמ , כמה עומס יכולה הכנף לתת ? איך זה הולך?
כמה מישקל היא יכולה לשאת ולשמור על כושר דאיה סביר ? אם אפשר הסבר איך כל העסק פועל בגדול..
תודה.

דניאל דקל
22-04-2009, 08:47:54
כדאי להפריד את שאלתך ל 2 תחומים:

1. עומס מקסימאלי מבני
2. עומס כנף רצוי מבחינת תכונות טיסה

לגבי 1, כמובן שהדבר תלוי באופן הבניה של הכנף, ובמספר ה G שהיא תעבור בזמן טיסה
אם אתה הולך לעשות עם הטיסן אווירובטיקה מתקדמת, הרי שהכנף צריכה להיות הרבה יותר חזקה מכנף של טריינר שרק "מגהץ" את השמיים (לדוגמא, בלופ "עדין"הכנף חווה לפחות 2G שזה פעמים ממשקל הטיסן)

לגבי 2, הרי שיש מספרים מקובלים לעומס כנף (משקל הטיסן/שטח כנף) עבור כל קטגוריה
בדאונים עומס הכנף נמוך מאוד, בטיסנים אווירובטיים גבוה

לפי סוג הטיסן ניתן לתת לך את הטווח המקובל...

Guyazulay@
22-04-2009, 08:57:48
תודה על התגובה,
זה בניה אישית שלי ללא תוכנית.. גיא (CRAZYGUY) יש לו משהו קצת דומה מכפה..
הוא מיתנהג במישקל סביב 1.8 קילו מצוין וכמו שאני רוצה שיהיה.. האם יהיה הבדלים ניכרים אם אני יעמיס 2.5 קילו? בטיסן קטן אני יודע שכן אבל פה אם שטח כנף כזה .. אני יודע שהוא יחול לסחוב יותר אבל כמו שצינתי אני לא רוצה לפגוע בתכונות שלו וכל הזמן להיות עם מנוע..

Boogle
22-04-2009, 16:52:26
בסופו של יום , כל עוד המבנה "יסחוב" את העומס , עודף העומס יתבטא במהירות!
תצטרך לטוס מהר יותר בשביל לשמור על "תנאי הגלישה" שלך.

זה יתבטא בצורך בהשקעת הספק גדול יותר למנוע על מנת לטוס יותר מהר ולפצות על הגרר במהירות הגבוהה יותר.

אתה משלם על גרר לפי המהירות בריבוע וזה משליך על ההספק הנצרך ולכן בסיכומו של יום זה ישליך על זמן הטיסה שלך.

בתור FPV-סט אתה בוודאי רוצה לשהות יותר זמן ולכן עליך לחפש דאון שיודע לשאת בתנאים שלך יותר משקל משתעמיס עליו וכך תרוויח זמן שהיה.

העמסת יתר על כנף, בהזנחת ה"מבניות", תעלה לך גם ביוקר בשלב הנחיתה שבו תצטרך להיות מהיר יותר בזמן הנגיעה בקרקע = סיכון רב יותר לציוד שלך.

בהצלחה