PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחלה של שבר בשורש כנף DF Alula Evo (הגרסה הישנה)

alon.chteyn
06-08-2015, 11:57:42
קודם כל דאון מעולה גם בצוק וגם סתם כ HLG (אפילו מטרמק לא רע), מוטת כנף מושלמת לטיסן בגז' , ממליץ עליו בחום.
הנה תמונה של הדאון (לא שלי).
129799

עכשיו לעסק:
השבר לא חדש כל כך, אבל יש לי עכשיו זמן לטפל בו.
בתמונה ניתן לראות שהחלק הקדמי של חיבור הכנף לגוף נסדק (מלפנים).
אשמח להצעות לתיקון קל (גם במשקל וגם לביצוע). איזה דבקים ואיזה חומרים להשתמש?

תמונות של האלולה שלי:

129797

והנה צילום רנטגן של החמודה ;)
ניתן לראות שיש לה קורת קרבון עגולה 6 מ"מ דרך הגוף
129798

wind556
06-08-2015, 15:47:15
הטיסן הנ"ל בנוי מEPO
החומר הזה נדבק הכי טוב עם דבק CA
הדבק CA הכי טוב זה R21
יש סמיך ויש דליל, שניהם באותה איכות וכל אחד מתאים למטרה שלו
מהתמונות שלך לא מובן כלל טיב הנזק

alon.chteyn
06-08-2015, 16:18:24
תודה על התשובה עודד,
אתה יכול לראות בתמונות שהשבר בשפת ההתקפה ומתקדם לכיוון הזנב, אורכו בערך 10מ"מ.
חשבתי אולי לשפד עם שיפוד במבוק את הכנף לגוף באיזור השבר ואז להדביק, מה אתם אומרים?

alon.chteyn
06-08-2015, 16:49:15
מישהו יכול להסביר לי מה קורה לסיני?!?!
תגידו לי שזאת טעות...
129802

rossg1
06-08-2015, 19:25:35
כן ,מה אתה מזמין ?סוללות ?הוא לא שולח!!!

flatspin
06-08-2015, 19:58:05
גם דבק הוא לא שולח. אבל כן תוכל לקבל מהמחסן האירופאי.

Flying_student
07-08-2015, 06:41:54
לדעתי הדבק הכי טוב למשימה הזו הוא בכלל דבק גורילה. מדובר בדבק חזק מאוד, גמיש (בניגוד ל-CA שלדעתי יתקלף אחרי שימוש קצר) וממלא נפחים (ציינת שכס"מ כבר חסר). יש לך פה סקירה נרחבת על השימוש בדבק הזה למוקצפים:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=61352
הייתרון הגדול הוא שהדבק הזה מתנפח כדי למלא חללים, את הצורה הרצויה אתה מקבל על ידי הגבלת מרחב הנפח (ראה בסקירה) או על ידי חיתוך הסגמנטים המיותרים על ידי סקלפל\סכין יפאנית.
אם אתה מאזור הרצליה אז ראיתי שלחנות הרצליאנית יש את המוצר (לפי האתר בגרסתו החומה, צור עימם קשר לשאול אם יש את הגרסה השקופה\לבנה. אני אישית מעדיף את גרסתו הלבנה - במיוחד על טיסן לבן) במחיר של 50 שקלים כולל משלוח (ניתן לאסוף עצמית ב-40). אסור לשים לינקים לחנויות ישראליות פה אז תקבל את הלינק בפרטי או תמצא אותם באתר השוואת מחירים לפי "דבק גורילה".
אם אתה מאזור רחובות ו/או אין להם בחנות גירסה לבנה אז אתה מוזמן ליצור קשר בפרטי...
בהצלחה!

wind556
07-08-2015, 12:18:09
לדעתי הדבק הכי טוב למשימה הזו הוא בכלל דבק גורילה. מדובר בדבק חזק מאוד, גמיש (בניגוד ל-CA שלדעתי יתקלף אחרי שימוש קצר) וממלא נפחים (ציינת שכס"מ כבר חסר). יש לך פה סקירה נרחבת על השימוש בדבק הזה למוקצפים:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=61352
הייתרון הגדול הוא שהדבק הזה מתנפח כדי למלא חללים, את הצורה הרצויה אתה מקבל על ידי הגבלת מרחב הנפח (ראה בסקירה) או על ידי חיתוך הסגמנטים המיותרים על ידי סקלפל\סכין יפאנית.
אם אתה מאזור הרצליה אז ראיתי שלחנות הרצליאנית יש את המוצר (לפי האתר בגרסתו החומה, צור עימם קשר לשאול אם יש את הגרסה השקופה\לבנה. אני אישית מעדיף את גרסתו הלבנה - במיוחד על טיסן לבן) במחיר של 50 שקלים כולל משלוח (ניתן לאסוף עצמית ב-40). אסור לשים לינקים לחנויות ישראליות פה אז תקבל את הלינק בפרטי או תמצא אותם באתר השוואת מחירים לפי "דבק גורילה".
אם אתה מאזור רחובות ו/או אין להם בחנות גירסה לבנה אז אתה מוזמן ליצור קשר בפרטי...
בהצלחה!

גורילה אינו שם של דבק אלא של יצרן המייצר המון דבקים מסוגים שונים
אתה בטח מתכוון לדבק PU שלהם
ואכן הדבק הזה ממלא חללים ומדביק לא רע
לעומת זאת דבק CA מתוצרת R21 הסמיך ממלא חללים קטנים, הדליל חודר קאפילרית בקלות ולעומק, ואף אחד מהם לא יתקלף לכל אורך חיי הטיסן
אני משתמש בדבק PU רק כברירת מחדל, כשאין כל אפשרות אחרת, ומשתדל להימנע ממנו ככל האפשר
ואם כבר בדבק PU עסקינן, חברת אדסטיק הישראלית (ראש העין) מייצרים דבק PU משובח שעולה חצי מהPU של גורילה (אם לא פחות) ולא נופל במאומה באיכות, זה בדיוק אותו חומר

alon.chteyn
30-08-2015, 09:14:37
תודה רבה על התשובה המושקעת, סליחה על השבועות שלקח לי לענות (תהליכי מעבר דירה).
ארכוש את הגורילה וגם CA חדש (זה שרכשתי מדרימפלייט כבר יבש) ואעדכן איך יצא בהקדם.

שוב תודה,
אלון.