PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה מוזרה עם פק ליפו

דניאל דקל
27-04-2009, 07:30:49
יש לי פק ליפו TP 1300 3S1P 13C כבר קרוב לשנה

עד עתה תיפקד מצויין ונתן לי כ 8 דקות טיסה עם ה SUPER ZOOM

הפק לא התנפח עד עתה, אך לאחרונה ביצועיו הדרדרו פתאומית

הפק נטען בצורה מושלמת (כל תא מגיע ל 4.2V)

אך כאשר אני מנסה להטיס איתו, כבר לאחר דקה המנוע נחלש (יש לי גם ביפר מהוביסיטי שמתריע

על מתח נמוך)

כאשר אני בא לטעון אותו מחדש, התאים מצביעים על 4V כל אחד (ללא עומס) כאשר במצב

תקין לאחר הטסה של 8 דקות כל תא היה יורד ל- 3.75V (שוב ללא עומס)

האם הפק סיים את חייו? מה ההסבר לתופעה הזו?

berler_d
27-04-2009, 08:32:45
הי,

לא מחייב שהסוללה דפוקה.

אני אומנם מתחיל בתחום אבל הייתי בודק:
צריכת זרם מוגברת שמפילה את הסוללה מהר מדי,
סיבות לכך:
מנוע מתאמץ\גמור\עקום
פרופ לא מתאים
בקר שרוף

דני

MDreamer
27-04-2009, 09:48:39
כמה מחזורים הפאק עבר?

ShaharBD
27-04-2009, 11:27:53
כמה מחזורים הפאק עבר?

ובאילו זרמי פריקה?

דניאל דקל
27-04-2009, 22:41:44
יש לי עוד פק יחסית חדש והוא מתפקד מצויין

MDREAMER, הפק עבר להערכתי לפחות 200 טעינות

יתכן והוא לקראת סוף חייו?

ליאור זהבי
27-04-2009, 22:54:55
תגיד 1000 פעמים תודה שהצלחת להוציא ממנו 200 מחזורים. עברת בהרבה את תוחלת החיים הממוצעת לליפו. :)

MDreamer
27-04-2009, 23:04:16
תגיד 1000 פעמים תודה שהצלחת להוציא ממנו 200 מחזורים. עברת בהרבה את תוחלת החיים הממוצעת לליפו. :)
http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif

DarZeelon
28-04-2009, 07:17:11
דניאל,

ליאור ומעין צודקים בהחלט!

עבור פאקים של ת'נדר פאואר, אפשר להעריך ש-100 מחזורים יחשבו סבירים וכל מה שמעבר לזה ייחשב לבקשיש... 200 מחזורים זה המון, אפילו עבור מצבר מתוצרת זו.

נושא מספר מחזורי הטעינה הוא היתרון השני הגדול של תאי LiFePO4, המתוכננים ל-2,000 מחזורי טעינה ופריקה. הראשון הוא האפשרות לטעינה תוך 10 דקות...

פאקים זולים מתוצרת סין (Zippy, Loong, וכדומה) עלולים שלא להגיע גם ל-30 מחזורים...

טעינה באמצעות מטען מאזן חכם, ללא ספק תאריך את חייו של כל פאק לי-פו.
טעינת פאק למצב Storage לפני אחסנה, או תמיד לאחר שימוש\טעינה\הטסה; תגדיל לעשות, שכן הפאק לא יתפרק כימית, בין שבת לשבת וייחשב כחדש, אפילו לאחר 10 שנות איחסון.

האם תוכל לומר מהו המתח של כל אחד מהתאים שבפאק, לאחר הטסה (יש את המכשיר הזול הזה (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6589) - תצטרך בעזרת שפיץ-פלייר לכופף את הפינים שלו, כדי שיתאימו למרווח 2 מ"מ בין המגעים, בתקע הטעינה של ת'נדר פאואר)?

קיימת אפשרות שהקיבולת נפלה רק בתא אחד...

דר צאלון

דניאל דקל
28-04-2009, 14:50:55
תודה לכולם על התשובות

אני עדיין בתודה ה 159 וממשיך לספור... ):

תשובה לדר, יש לי בדיוק את הכרטיס הזה מהוביטי, ואני מודד כ 4V לכל תא לאחר הטסה קצרה
זאת ללא עומס, כנראה שתחת עומס הוא מגיע למגבלה
כיוון שיש לי ביפר על הטיסן שמתריע על מתח נמוך.

לאחר הטסה עם פק חדש אני מודד 3.75V (שוב ללא עומס)

ShaharBD
28-04-2009, 14:59:17
אפילו הפקים של EVO הנחשבים לאיכותיים, כותבים שבפריקה מקסימלית הפק יחזיק 40 או 50 מחזורים לכל היותר.

MDreamer
28-04-2009, 19:43:40
המלצה קטנה. אני כותב על כל פאק את התאריך שבו התחלתי להשתמש בו ומסמן X עם כל טעינה (או הפלה של טיסן :D)
ככה יש לי אינדיקציה בסיסית למה לצפות מהסוללה.

giluriel
29-04-2009, 05:43:43
דניאל,

פאקים זולים מתוצרת סין (Zippy, Loong, וכדומה) עלולים שלא להגיע גם ל-30 מחזורים...

דר צאלון

אני חייב לאזן מעט את המשפט הזה (בעיקר עבור חבר'ה מתחילים שהסוללות הזולות הן אפשרות חשובה בתקציב שלהם).
עברתי לא מעט פאקים זולים. עם מטען נורמלי כולם עברו את ה- 60 - 80 סיבובים ובאיזשהו שלב הפסקתי לספור.
לדעתי ההפרש במחיר מציב את הסוללות האלה במקום מאוד אטרקטיבי וגם מאפשר למטיס לצאת עם כמות סוללות גדולה יותר ובכך לטפל פחות בטעינות שטח.

b1yossi
29-04-2009, 07:16:00
אני חייב לאזן מעט את המשפט הזה (בעיקר עבור חבר'ה מתחילים שהסוללות הזולות הן אפשרות חשובה בתקציב שלהם).
עברתי לא מעט פאקים זולים. עם מטען נורמלי כולם עברו את ה- 60 - 80 סיבובים ובאיזשהו שלב הפסקתי לספור.
לדעתי ההפרש במחיר מציב את הסוללות האלה במקום מאוד אטרקטיבי וגם מאפשר למטיס לצאת עם כמות סוללות גדולה יותר ובכך לטפל פחות בטעינות שטח.

http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gifhttp://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif

DarZeelon
29-04-2009, 07:58:31
המתח לכל תא בו הבקר עושה את ה-cut-off הוא קריטריון הניתן לשינוי.

אבל, גם במקרה זה, הבקר לא מודד את המתח ללא עומס, אלא תחת עומס...

בטיסה בכוח מלא, הבקר עלול לחתוך כבר לאחר 2 דקות. ואחרי שתנחת, תגלה שהמתח ללא עומס הוא עדיין 4.0V לתא...

בתכנות הבקר שלי אני תמיד קובע את הגבול העליון (3.10V), כדי להמנע מפריקת יתר.

אני מסכים ששימוש מעולה (אי-פריקת יתר, טעינה חכמה וכו...) יקבע את תוחלת חיי הפאק, יותר ממחיר הרכישה שלו, אבל בכל זאת, You get what you pay for.

מעולם לא רכשתי לעצמי פאקים זולים ממש, אבל שמעתי עליהם רבות ולאו-דווקא במובן החיובי...

דר צאלון

MDreamer
29-04-2009, 09:02:29
נסה 76:) אני סופר. אבדן של 7%-8% בינתיים מהפאקים.
אני עובד עם 5 סוללות של 2250 3S שמשמשות את גרזן ה FPV, זאגי רגיל, זאגי לילה ו 2 פיילונים שמגידים ל 55A (הזאגים ל 25A) כל שיש התעללות רבתית.
הסוללות הללו בהחלט נותנות תמורה לכסף.

אבל,
אם זה כלי גדול ויקר לא להתפשר על איכות. ל QA ונצילות(לא בסוללות) אין תחליף

דניאל דקל
29-04-2009, 15:39:06
אני בדעה שאין טעם להשקיע בפק יקר מדי

המחירים של החברות הידועות (TP וכו') פשוט מוגזמים

ממילא מדובר כאן על מוצר מתכלה עם אורך חיים מוגבל

מספיק שהפק נופל וחוטף נפילה, הוא כבר מועד לפורענות (היה לי מקרה כזה, והפק התנפח בטיסה הבאה)

כמו כן, הטכנולוגיה של הליפו כנראה חולפת, ואני אישית מתכוון לחקור כעת יותר את ה LI-FE...