PDA

צפייה בגרסה מלאה : קאפה סטאר-השירטוטים

wind556
28-04-2009, 14:04:35
אחרי טיסות ניסוי בעזרתו של מעיין, ומציאת מרכז הכובד הנכון,ערכתי שירטוטים.
השירטוט בוצע ללא תוכנה מתאימה לשירטוט,אבל אני מקווה שהרעיון הכללי עובר.
אני מצרף את הקובץ.
שאלות והבהרות ינתנו בטלפון

אגב, הוא טס מפתיע לטובה.
חתיכת קרטון מעופף טס ואפילו דואה ללא מנוע בצורה יותר ממה שציפיתי
כל אחד יכול במספר שעות עבודה להנות מכלי טיס חביב ביותר ולהנות מטיסן קל ביותר להטסה

RonEfrat
28-04-2009, 14:36:04
אולי מחר אני יתחיל לבנות, לוחות קאפה כבר יש לי:D

wind556
28-04-2009, 14:57:49
חשוב לציין שהגוף עשוי מקאפה 10 מ"מ

MDreamer
28-04-2009, 19:41:21
כל הכבוד על התרומה..
שמח שיכלתי לעזור עם ה TEST FLIGHTS, אגב תודה על העזרה בזריקת הפילון.. היה מלחיץ משהו.
אני מבין שירדת מההצעה לעשות V בחלק המרכזי.. אם כך לפחות כדאי להגדיל את הזוית בדיהדרלים בטיפים. היציבות שלו לגלגול והרצון לכניסה לסחרור מזכירים כנף מעופפת עם CG אחורי - וזאת לא מחמאה.
מה אתה אומר?

wind556
28-04-2009, 22:21:03
כל הכבוד על התרומה..
שמח שיכלתי לעזור עם ה TEST FLIGHTS, אגב תודה על העזרה בזריקת הפילון.. היה מלחיץ משהו.
אני מבין שירדת מההצעה לעשות V בחלק המרכזי.. אם כך לפחות כדאי להגדיל את הזוית בדיהדרלים בטיפים. היציבות שלו לגלגול והרצון לכניסה לסחרור מזכירים כנף מעופפת עם CG אחורי - וזאת לא מחמאה.
מה אתה אומר?

אני אומר שזה רעיון בהחלט טוב,אבל היום הזזתי את מרכז הכובד עוד טיפונת קדימה והיציבות גדלה,וכל ההתנהגות שופרה. החיסרון היחיד של זוית במרכז זה החלשה של החיבור, צריך לחשוב על זה

ואגב, המאזנות בטיסן הנ"ל מיותרות
הגה הכיוון עושה נפלא את העבודה

MDreamer
29-04-2009, 08:51:46
תחשוב על הגדלת זוית הטיפים

wind556
29-04-2009, 09:48:16
תחשוב על הגדלת זוית הטיפים

חשבתי על הגדלת השטח שלהם על חשבון שטח הכנף

vinay
29-04-2009, 13:27:56
אולי יש למישהו קישור למאמר/ספר טוב שמסביר את השיקולים בתכנון טיסן?

שטח, אורך, רוחב, משקל, גודל מאזנות, גודל זנב, מבנה, פרופ, מנוע, מרכז כובד, זוית דיהדרל, קישור כל אלו לאופי הטיסה וכו'?

לא הצלחתי למצוא ונראה לי שבטוח יש כזה איפושהוא.

אני רואה תכנונים בפורומים בחו"ל שהם מתכננים את המטוסים לפי כל מיני חישובים ואני רוצה להבין את הנושא יותר לעומק.

umbo
29-04-2009, 15:46:45
אולי יש למישהו קישור למאמר/ספר טוב שמסביר את השיקולים בתכנון טיסן?

שטח, אורך, רוחב, משקל, גודל מאזנות, גודל זנב, מבנה, פרופ, מנוע, מרכז כובד, זוית דיהדרל, קישור כל אלו לאופי הטיסה וכו'?

לא הצלחתי למצוא ונראה לי שבטוח יש כזה איפושהוא.

אני רואה תכנונים בפורומים בחו"ל שהם מתכננים את המטוסים לפי כל מיני חישובים ואני רוצה להבין את הנושא יותר לעומק.

לבקשתך - מצורפים שירטוטים שמראים את הכללים הבסיסיים בממדים היחסיים של מבנה כלי טיס חד כנפי ודו כנפי. מתוך סדרת מאמרים של צ'אק קנינגהם בירחון הבריטי RCM (ז"ל).
כל המידות מתבססות על יחסיות למוטת הכנף ( wing span ) ולמיתר הכנף (רוחב הכנף - Wing chord ) של הטיסן.