PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! מערכת לדים לטיסן פאן קאב מצטער אם זה קשור לפורום אחר

amit_rah
12-10-2015, 17:37:02
אז ככה בראשונה אני לא יודע אם הנושא הזה מתאים לפה או לפורום אלקטרוניקה אבל אני מאמין שפה אני יקבל תשובות יעילות וטובות יותר!!

אז ככה יש בירשותי טיסן פאן קאב של מולטיפקלס.
שאני מעונין לשים עליו לדים בשביל טיסת ליליה

השלט שבו אני משתמש זה FUTABA SG14H ומקלט orange fasst test

לעניין אני מעוניין לשים עליו כמה צבעים צבע שנה בכל כנף ואחד להגה כיוון וכנירא עוד אם אני ימצא לנכון!!

עכשיו השאלה שלי איזה לידים עדיף 5V 12V מאיפה קונים טובים במחירים זולים.
איך אני מחבר את הלדים שיעבדו על ידי מפסק בשלט כי אם זה לד של 12 וולט אני חושב שזה קצת בעייתי לחבר ישירות לערוץ הרי המקסימום שהמקלט יכול לקבל זה 9V.

הייתי שמח לעזרה
תודה מראש עמית

or.emek43
12-10-2015, 20:22:01
תחבר למערכת בקר בראשלס ולבקר תחבר את כל הלדים, תשתמש בלד 12v עדיף מ5
עם הבקר תוכל לשלוט בעוצמה של הלדים אם יש לך מפסק 3 מצבים

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

s.mario
13-10-2015, 07:24:38
תחבר למערכת בקר בראשלס ולבקר תחבר את כל הלדים, תשתמש בלד 12v עדיף מ5
עם הבקר תוכל לשלוט בעוצמה של הלדים אם יש לך מפסק 3 מצבים

בקר בראשד ולא בראשלס...

or.emek43
13-10-2015, 12:18:07
צודק טעות שלי

wind556
13-10-2015, 17:22:37
לפי השאלות שלך נראה שחסר לך לא מעט ידע, הרבה יותר ממה שניתן להעביר בהתכתבות
אבל בכל זאת אנסה:
לדים 12V עם פס דביק (יש מליון באיביי)
מפסק יעודי שמתחבר למקלט (עדיף על פני בקר בראשד) וכמובן עם חיווט נכון שזה דורש הבנה בנושא
כבל סרוו לפי מטר למטרות חיווט
צבעים: ירוק אדום כחול לבן
ירוק בצד ימין, אדום בצד שמאל, לבן לצידי הגוף בלבד וכחול לחלק העליון של הגוף

אם אתה זקוק ליותר ידע, אתה מוזמן

amit_rah
13-10-2015, 18:13:11
לפי השאלות שלך נראה שחסר לך לא מעט ידע, הרבה יותר ממה שניתן להעביר בהתכתבות
אבל בכל זאת אנסה:
לדים 12V עם פס דביק (יש מליון באיביי)
מפסק יעודי שמתחבר למקלט (עדיף על פני בקר בראשד) וכמובן עם חיווט נכון שזה דורש הבנה בנושא
כבל סרוו לפי מטר למטרות חיווט
צבעים: ירוק אדום כחול לבן
ירוק בצד ימין, אדום בצד שמאל, לבן לצידי הגוף בלבד וכחול לחלק העליון של הגוף

אם אתה זקוק ליותר ידע, אתה מוזמן

זה טסין חשמלי שיש לו בקר למה להוסיף עוד אחד לא הבנתי?

לחווט זה הצד החזק שלי 4 שנים בצהל

השאלה שלי זה אם אפשר לחבר את הלדים ישירות למקלט כי המקלט הוא רק 9V והלדים הם 12V או לחבר את הלדים ישירות לסוללה?

אם יש למישהו ציור של מפה איך זה צריך ליראות זה יפתור את כל הענניין

guyst
13-10-2015, 18:18:46
https://www.youtube.com/watch?v=5PggnxNNM8Q

wind556
14-10-2015, 11:59:28
זה טסין חשמלי שיש לו בקר למה להוסיף עוד אחד לא הבנתי?

לחווט זה הצד החזק שלי 4 שנים בצהל

השאלה שלי זה אם אפשר לחבר את הלדים ישירות למקלט כי המקלט הוא רק 9V והלדים הם 12V או לחבר את הלדים ישירות לסוללה?

אם יש למישהו ציור של מפה איך זה צריך ליראות זה יפתור את כל הענניין

לא כתבתי בשום מקום שצריך עוד בקר, להיפך. כתבתי שלא צריך

לדים עובדים רק על 12V ועל פי זה צריך להיות החיווט שלך
כמו כן לדים לא קשורים בכלל למקלט למעט אם אתה רוצה להוסיף מפסק שנשלט מרחוק ואז המפסק מתחבר למקלט, לא הלדים
כמו כן לא ברור לי איך יש לך 9V במקלט, סביר להניח שהסרוואים שלך רגילים ואז תשרוף אותם (לא קשור בכלל ללדים)

amit_rah
14-10-2015, 15:55:30
לא כתבתי בשום מקום שצריך עוד בקר, להיפך. כתבתי שלא צריך

לדים עובדים רק על 12V ועל פי זה צריך להיות החיווט שלך
כמו כן לדים לא קשורים בכלל למקלט למעט אם אתה רוצה להוסיף מפסק שנשלט מרחוק ואז המפסק מתחבר למקלט, לא הלדים
כמו כן לא ברור לי איך יש לך 9V במקלט, סביר להניח שהסרוואים שלך רגילים ואז תשרוף אותם (לא קשור בכלל ללדים)

הכוונה הייתה שמהקלט יכול לקבל מטח של עד 9V לא שיש בו !
עכשיו סבבה אני רוצה להפעיל אצ הלדים על יד שליטה מרחוק כאילו לקבוע איזה סווייטץ בשלט שיעשה את זה.
ופה בעצם אני מסתבך כי סבבה אם חיברתי את הלדים ישירות למטח הסוללה שהיא 3 תאים שזה מתאים אם אני עושה בניהם גשר למקלט בשביל לשלוט מרחוק המקלט יקבל את המטח הזה לא?

merkur
15-10-2015, 00:01:30
תשתמש בסוויטץ׳ הזה: http://hobbyking.com/hobbyking/store/__8833__Turnigy_Receiver_Controlled_Switch_.html

amit_rah
15-10-2015, 00:37:49
תשתמש בסוויטץ׳ הזה: http://hobbyking.com/hobbyking/store/__8833__Turnigy_Receiver_Controlled_Switch_.html
אוקי ומה תפקידו כי פשוט לא מובן רק רשום שהוא עד 30v ו10a

Sent from my SM-G900W8 using Tapatalk

merkur
15-10-2015, 01:18:22
זה משמש כ-relay נשלט ע״י המקלט. כשהסיגנל עובר את ה-50%, מעביר זרם.
התמונה הבאה תעזור לך להבין:
http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/catalog/e-switch.jpg

wind556
15-10-2015, 08:25:05
זה בדיוק המפסק שאתה צריך
אבל סלח לי שאני אומר את זה שוב: לפי השאלות שלך נראה שאין לך מושג בחיווט.. ואני מציין את זה לא כדי לנזוף בך אלא כדי למנוע תקלה שיכולה לפוצץ את הסוללות ולגרום נזק משמעותי
מציע לך להתחבר אל מישהו שיש לו נסיון בזה

amgad123
16-10-2015, 06:22:49
המפסק רעיון טוב , אבל אצלי לא השתמשתי ביכלל במפסק עשיתי ללדים חיבור xt 60 והכנתי סוג של מחבר T כך שאני יכול להטיס רגיל ושאני רוצה להפעיל את הלדים לפני שאני עולה לטיסה אני מחבר את הלדים לT.כלומר יש לי שליטה על הריצפה אם אני רוצה להפעיל או לא.אבל אני חושב שזה לא מה שאתה מחפש.

guyro
16-10-2015, 07:40:49
חבר ישירות את הלדים לסוללה לפני הטיסה, הכי פשוט שאפשר,
אני מחבר לסוללות 2-3 תאים קטנות בנפרד, ב 3תאים הלדים קצת סינוורו אותי אז שמתי 2 תאים.

wind556
16-10-2015, 09:50:01
חבר ישירות את הלדים לסוללה לפני הטיסה, הכי פשוט שאפשר,
אני מחבר לסוללות 2-3 תאים קטנות בנפרד, ב 3תאים הלדים קצת סינוורו אותי אז שמתי 2 תאים.

היי גיא :)
לצורך פתרון בעיית הסינוור אפשר להשתמש בבקר בראשד ולדאוג שתוכל דרך השלט לקבוע את עוצמת הלדים, כך שבחושך מוחלט תפעל בהספק נמוך ובשעות שעדיין אין חושך מוחלט תוכל להשתמש בהספק מלא. יש לי מנגנון כזה וזה פשוט ביותר ועובד נפלא. חדלתי להשתמש בו רק מהסיבה שאני לא מרגיש צורך בהחלשת התאורה בשום מצב.

merkur
17-10-2015, 02:47:17
אפשרות נוספת היא להפנות את הלדים לכוון הקלקר במקום החוצה. האור ״יתפזר ויאיר״ את הקלקר, יראה יותר ברור וגם לא יסנוור בשום מצב.

amit_rah
18-10-2015, 22:09:55
זה בדיוק המפסק שאתה צריך
אבל סלח לי שאני אומר את זה שוב: לפי השאלות שלך נראה שאין לך מושג בחיווט.. ואני מציין את זה לא כדי לנזוף בך אלא כדי למנוע תקלה שיכולה לפוצץ את הסוללות ולגרום נזק משמעותי
מציע לך להתחבר אל מישהו שיש לו נסיון בזה

דבר ראשון תודה לכולם.
דבר שני לעודד הנחמד!!

אם המטוסים והמסוקי קרב שלנו אחרי 4 שנים בצהל תקםו ללא בעיה אני לא חושב שאתה יכול לתת לי ידע בחיווט נשמה
פה יש עניין של בקר שצריך להוסיף שפשוט לא הבנתי את תפקידו עכשיו אחרי האייור הבנתי מצויין ותודה לכולם!!

נירא לי שבסופו של דבר אני יכין Y עד שיגיע המפסק ולבנתיים נפעיל אותם מהקרקע

merkur
18-10-2015, 23:50:04
אתה אפילו לא צריך Y. תתחבר למחבר הבאלאנס של הסוללה וזהו.

wind556
19-10-2015, 08:29:30
דבר ראשון תודה לכולם.
דבר שני לעודד הנחמד!!

אם המטוסים והמסוקי קרב שלנו אחרי 4 שנים בצהל תקםו ללא בעיה אני לא חושב שאתה יכול לתת לי ידע בחיווט נשמה
פה יש עניין של בקר שצריך להוסיף שפשוט לא הבנתי את תפקידו עכשיו אחרי האייור הבנתי מצויין ותודה לכולם!!

נירא לי שבסופו של דבר אני יכין Y עד שיגיע המפסק ולבנתיים נפעיל אותם מהקרקע

אין כל קשר בין החיווט שעשית במטוסים לבין הסוגיה שעלתה כאן עכשיו. אני מאד מעריך את הידע שיש לך ואת תרומתך, אבל בהחלט חסר לך ידע הקשור לטיפול בחיווט הטיסן ובאלקטרוניקה שלו. וכשתרצה אתה מוזמן לבוא אלי וברור לי שתוך דקות ספורות אתה תבין את המערכת היטב וכל השאלות שלך ימצאו מענה .

ולא Y צריך להכין אלא חיבור מקבילי מהבקר שממנו יוצא קונקטור JST וממערכת הלדים יוצא גם קונקטור כזה

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9682__Male_JST_battery_pigtail_10cm_length_10pcs _bag_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9683__Female_JST_battery_pigtail_12cm_length_10p cs_bag_.html