PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! Multiplex Twister - הוספת כני נסע

ronmen
04-02-2016, 19:37:50
שלום,

ברשותי טוויסטר עם המנוע והמניפה שמגיעים עם הקיט - בסטאפ של 3 תאים
הטיסן מגיע ללא הגה כיוון וכך גם השארתי אותו.
הוספתי לו כני נסע (קדמי עם סרבו לצורך ניהוג), יש לציין שאני ממריא ממסלול דשא.
הגלגלים הם גלגלי גומי של דוברו, ובסיס הגלגלים של הטיסן בעל המידות הללו:
מרחק בין שני הגלגלים האחוריים כ - 28 ס"מ
מרחק בין כן הנסע האחורי לקדמי כ - 40 ס"מ
(מצורפות תמונות)

הבעייה שהתעוררה היא שכאשר אני מסיע את הטיסן לצורך המראה, הוא אינו שומר על קו ישר כלומר הוא נוטה לפנות ימינה (אולי בגלל המומנט של המניפה ?) לזגזג ובמקרים חמורים ממש ליפול הצידה על אחת הכנפיים.
כאשר במאמץ עם הגה הכיוון אני מצליח לשמור על תנועה ישירה ולקראת אמצע המסלול פותח מנוע מלא - התופעה הנ"ל מתגברת.
ישנם סירטוני יוטיוב בהם הטיסן ממריא יפה עם גלגלים, אמנם בסטאפ יותר חזק מהמקורי והמראה מאספלט.

אני מנסה להבין את שורש הבעיה, ההשערות שלי הן (וכאן אשמח לעזרה מחברי הפורום):

הבעייה בגודל (או בקוטן) בסיס הגלגלים (נראה שבסירטונים של המראות מגלגלים בסיס הגלגלים אינו שונה משלי)
הטיסן הינו אנדר פאאור ואינו מצליח לשמור על ווקטור התנועה קדימה
דרוש מנגנון היגוי (סרבו+כן נסע + גלגל) מסיביים יותר על מנת לשמור על קו ישר

תודה לעונים,

רון.

136113136114136115

חיים
04-02-2016, 19:52:13
הסיבה לסטייה בריצת ההמראה יכולה להיגרם ממגוון סיבות.

להשתלט על קו ישר בריצה הזו תוכל רק אם תתקין לו הגה כיוון.
ההשפעה של הגלגל הקדמי קיימת רק במהירות נמוכה מאוד ככל שהריצה הופכת להיות מהירה יותר השפעת הגלגל הקדמי נעלמת כמעט.
רק הגה כיוון יעזור לך לשמור קו..

חיים

ronmen
13-02-2016, 21:16:12
שוב שלום,

הוספתי הגה כיוון (תמונה מצורפת... לפני צביעה וקוסמטיקה)
ישנו שיפור מועט אך עדיין הטיסן לא שומר על קו בהמראה.
השלבים הבאים בפרוייקט הם:

1. הגדלת בסיס הגלגלים - אני אציב את הגלגלים בקצוות הכנפיים ואנמיך את הגלגל הקידמי כך שמרכז הכובד יהיה יותר נמוך ובסיס הגלגלים יהיה יותר רחב, מה שנראה לי ייתן יותר יציבות קווית בריצה.
2. ברור לי שהטיסן הוא אנדרפאוור מטורף ובתוספת החיכוך בקרקע הוא לא צובר תאוצה, לאחר שאוודא ריצה שלמה במסלול אעלה לסטאפ עם יותר דחף

רעיונות נוספים יתקבלו בברכה

רון.

136409

x-man
13-02-2016, 21:56:29
הי,
ריצת המראה על משטח דשא באנדרפאואר לא עושה טוב!!!
עם זאת ובנוסף להגדלת הבסיס בכני הנסע תוודא שכל בגלגלים ישרים,יכול להיות שאחד הגלגלים בכנסע הראשי לא ישר ואז אתה "מנהל מלחמה" עם הטיסן במטרה לשמור אותו ישר.
בנוסף תנסה לרוץ איתו ישר על כביש או משטח אחר עמנ"ת לוודא שאכן הגלגלים ישרים והטיסן שומר על קו ישר.
קח בחשבון וזה רק טיפ נוסף שהטוויסטר לא נועד לטוס עם משקל נוסף של גלגלים וכני נסע ואם אתה מטיס על דשא אתה בהחלט יכול לוותר עליהם.
אחלה טיסן כיף להטסה שיהיה בהצלחה.