PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיסה אוטונומית למרחק גדול

HighAltidude
09-03-2016, 20:42:53
היי,

במסגרת פרוייקט לימודי אני וחבר מתכננים לשלוח בלון הליום לצלם תמונות בגובה 30 קילומטר.
הנושא של בלוני הליום הוא נפוץ מאוד באינטרנט,
אך במדינת ישראל מגבלות גיאוגרפיות גורמות לזה שהבלון מהר מאוד יצא מגבולות המדינה.

כחלק מהפרוייקט, החלטנו שכיוון שהמטען של הבלון לא יוכל לחזור בכוחות עצמו לארץ (התמונות),
אנחנו הולכים לכיוון של טיסן אוטונומי שידע לטוס חזרה לארץ לנקודת GPS שנקבעה מראש, שם ניקח את השליטה ידנית וננחית את הטיסן בשטח פתוח.

לאחר מספר סימולציות משקל ונפח בלון, הגענו למסקנה שמרחק הטיסה שהטיסן צריך לעשות הוא באיזור 20 קילומטר.

האם מרחק כזה הוא הגיוני?
האם טיסן ארוך כנפיים (דאון) יוכל לחסוך בסוללה בזמן הטיסה עקב יכולות הדאייה שלו?

אשמח לדעתכם והצעות נוספות כדי לאפשר לנו להחזיר את המטען בחזרה אליינו.
מדובר בפרוייקט על-בסיס DIY, לכן אנו מעוניינים לבנות את כל הרכיבים של הפרוייקט.
יש לנו ידע רב באלקטרוניקה, הנדסה, ידיים טובות והמון מוטיבציה.

תודה מראש,

AmitB
09-03-2016, 21:51:12
צפה בסרטון - https://youtu.be/rpBnurznFio

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

AmitB
09-03-2016, 21:56:44
אפשרי, זה כן. לבחור שעשה את זה יש המון נסיון גם בתחומים שהזכרת אבל גם בבניה והטסה של טיסנים (אפילו שבסרטון ההטסה מאויישת ולא אוטונומית). אם הבנתי נכון - זה נסיון שאין לכם עדיין. וגם הוא - היה קרוב לאבד את הטיסן בדרך חזרה. יש לזה סיכוי אם תצרפו מישהו עם נסיון בתחום, בלי זה לדעתי זה חסר סיכוי למרות ההיתכנות הפיזיקלית. יש המון דברים שיכולים להשתבש בדרך.

ZvikaF
10-03-2016, 09:07:49
יש להטסה כזו גם השלכות בטיחותיות / חוקתיות ...

HighAltidude
10-03-2016, 10:00:44
תודה על העזרה חברים,

AmitB - הפרוייקט הנ"ל אכן משמש לנו המון השראה. טרם הכרת הפרוייקט הזה, התכנית שליחת בלון שלנו הייתה (באופן תיאורטי) מורכבת מנקודת שליחת בלון הממוקמת על יאכטה מערבית לחופי ישראל, כדי שנקודת הנחיתה תהיה בגבולות המדינה.
הפרוייקט הנ"ל שינה לנו את צורת החשיבה לחלוטין.

לגבי יכולותיו של הבחור, אכן מרשימות.
אנחנו נבצע טרם שליחת הטיסן מספר טיסות ניסוי כדי להכיר את הטיסן שלנו ולהכיר את התחום.

אין לנו נסיון בתחום כמו שיש לבחור בפרוייקט, אך אנחנו מספיק נחושים :)

צביקה - ברור לנו שביצוע פרוייקט כזה ללא תיאום עם רשויות יכול להוות סכנה בטיחותית ולחשוף אותנו לתביעות שונות.

יש לך הערכה כיצד בכלל אנו מתחילים לאשר דבר כזה?
שלחתי מייל מפורט עם התכניות שלנו למנהל התעופה האזרחי,
לא קיבלתי התייחסות עדיין :(

AmitB
10-03-2016, 20:36:46
הפרוייקט הזה מתבצע במסגרת מוסד אקדמי או חינוכי אחר?

HighAltidude
10-03-2016, 21:32:06
לחלוטין לא. הפרוייקט הינו פרוייקט תחביב של שתי חברים שמעוניינים לעשות פרוייקט מגניב שמשלב צילום, אלקטרוניקה, ועוד כל מיני תחומים שאנו מתעניינים בהם.

אני מודה שתחום הטיסנאות אינו תחום פעיל בארסנל התחביבים שלנו, והכי קרוב שעשינו בתחום זה זה רחפנים פשוטים למרחק קצר,
אני בעברי הייתי בונה דאונים מבלזה (ד.מ, ד1 וכד') וחבר שלי פריק סימולטורים (ולאחרונה לאור הפרוייקט שאנו עושים התחיל להתעניין רבות בסימולטורים של טיסנים).

למען הסר ספק וכדי להבהיר עד כמה אנו רציניים,
טרם הטיסה אנו מתכננים לפחות 5 טיסות ניסוי לטיסן שלנו (מתחילים מרחק קצר עם מעט מכשירים ושואפים להגיע לטיסה ארוכה כפי שנצטרך המציאות עם מלוא המכשור),
אנו אף מודעים שבטיסות הניסוי אנו (בתקווה שלא) נרסק אותו כך שאנו מכוונים לבנייה של יותר מטיסן אחד (במסגרת התקציב שלנו עד כמה שאפשר..).

wind556
11-03-2016, 11:03:40
לחלוטין לא. הפרוייקט הינו פרוייקט תחביב של שתי חברים שמעוניינים לעשות פרוייקט מגניב שמשלב צילום, אלקטרוניקה, ועוד כל מיני תחומים שאנו מתעניינים בהם.

אני מודה שתחום הטיסנאות אינו תחום פעיל בארסנל התחביבים שלנו, והכי קרוב שעשינו בתחום זה זה רחפנים פשוטים למרחק קצר,
אני בעברי הייתי בונה דאונים מבלזה (ד.מ, ד1 וכד') וחבר שלי פריק סימולטורים (ולאחרונה לאור הפרוייקט שאנו עושים התחיל להתעניין רבות בסימולטורים של טיסנים).

למען הסר ספק וכדי להבהיר עד כמה אנו רציניים,
טרם הטיסה אנו מתכננים לפחות 5 טיסות ניסוי לטיסן שלנו (מתחילים מרחק קצר עם מעט מכשירים ושואפים להגיע לטיסה ארוכה כפי שנצטרך המציאות עם מלוא המכשור),
אנו אף מודעים שבטיסות הניסוי אנו (בתקווה שלא) נרסק אותו כך שאנו מכוונים לבנייה של יותר מטיסן אחד (במסגרת התקציב שלנו עד כמה שאפשר..).

אם תפעלו נכון תצמצמו מאד כמעט עד לאפס את סיכויי ההתרסקויות של הטירונות

ZvikaF
12-03-2016, 21:58:44
הכתובת היא רת"א... אני לא בטוח שהם יצליחו "לאכול" את הפרוייקט... יהיה להם יותר קל לא לאשר...
נראה לי שצריך לבדוק איך משגרים בלוני מז"א ולהכנס למעטפת שלהם ...

mickmack
26-03-2016, 22:33:40
30 ק"מ? שום כלי טייס עם כנפיים לא יכול להגיע לשם כי צפיפות האוויר בגובה כזה הינה 0.018 לעומת 1.225 בגובה פני הים...

מציע שתהיו צנועים יותר ותתפשרו על 30,000 רגל... (10 ק"מ)

אגב, במקרה של בלון שימו לב שככל שעולים בגובה גם לחץ הסביבה יורד ולכן הבלון הולך ו"מתנפח" מעצמו...

לכן בלונים לגובה גבוה נראים בהתחלה כמו בלון לא מנופח...

137445

AmitB
28-03-2016, 08:37:21
מומלץ לקרוא את השרשור מהתחלה ;)

pomerus
12-04-2016, 08:05:30
נדלקה אצלי נורת אזהרה כשחיברתי את "מחוץ לגבולות המדינה" ו"טיסן שחוזר".
זה אומר שבשלב כלשהו יהיה כלי טיס שנכנס לגבולות ישראל, ושלפני כן טס (אולי) במדינה שכנה.

זאת נראית לי עבירה בטחונית, שכנראה גם תקפיץ את המערכת (זוכרים את המטוסים שליווי את המזל"טים שחדרו לארץ?)

מבחינת רת"א, רישוי וכו - הפרוייקט הזה עובר על כל כך הרבה הוראות ותקנות שהדרך היחידה לדעתי לאשר אותו תהיה אם גורם רשמי עם האישורים המתאימים יקח עליו חסות.