PDA

צפייה בגרסה מלאה : נוסטלגיה? גומי-סקייל? – נוסטלגומי...

E r e z
17-04-2016, 21:17:26
נו, אז מה עושים בזמן שהדבק מתייבש בבניית טיסן הרבע-סקייל הנוכחי? :confused:

פשוט מאד...בונים סקייל קטן, בלי סוללות ליפו, בלי סרווס מהסיני, בלי מנוע, ובלי כאב ראש...:cool:

למי שזוכר את הקיטים האלה של טיסני ה-'מקלות גפרורים ונייר המשי', אז מונח היה אצלי קיט אחד כזה שנקנה לפני ה-מ-ו-ן שנים, לכן החלטתי שיכול להיות משעשע לחזור ולבנות שכזה. למה לא? מקסימום – יטוס לפח.
אמנם בניתי כמה כאלה בעבר הרחוק (מאד) אבל הטיסנים האלה מעולם לא טסו אצלי לי מי-יודע-מה...(בלשון המעטה). הם תמיד היו כבדים מדי, עם מנוע גומי חלש מדי, ובנויים איך לומר? לא ישר ומדויק מדי...:)

אז, אחרי שנים רבות של טיסנים יותר גדולים, החלטתי לאתגר את האצבעות והעיניים ולראות אם אפשר לבנות כזה 'קצת יותר טוב' מאשר פעם.
ובכן, אמנם לקחתי כאמור קיט ישן מאד, אבל עשיתי שימוש מתוכו רק ב-COWL ובזוג הגלגלים...(והפרופ).
מדוע? כי העץ היה פשוט נורא ואיום, כבד, סיבי מאד, גועל נפש...וגם החיתוך של היצרן - שלא נדע. כנראה שפעם היה חד ונקי, אבל בקיט שלי היו קווי 'מעיכה' של טבעים שידעו ימים טובים יותר.

למרבה המזל, התכנית הייתה שלמה ומופיעים בה כל החלקים, מה שאיפשר לי לייצר את כל חלקי העץ מחדש, בחיתוך ידני, ומעץ קצת יותר נורמאלי.
אני חייב לומר שאחרי שמתרגלים לבנות טיסני סקייל נהוגי רדיו מתכניות, לייצר את החלקים האלה מבלזה 1-1.5 מ"מ, לא היה קשה מאד, ואפילו לא נזקקתי למסור :D

מה לגבי ציפוי? טוב, אז בקיט נתנו סוג של נייר טואלט...:rolleyes:

לכן פשוט ניגשתי לחנות חומרי היצירה הקרובה, וקניתי נייר משי, 10 צבעים (לא שרואים על הטיסן הזה...), וכמות שתספיק ליותר טיסנים מכפי שאספיק לבנות מהז'אנר הזה (זה מה שהיה בחבילה...). אה כן, ואחרי כל זה עוד קיבלתי עודף מ-15 ש"ח.

מנוע גומי? כן, אבל לא הגומייה האומללה שנתנו בקיט. שמתי יד על גומי FAI איכותי, וחומרי סיכה מתאימים, אבל את טיסת הבכורה טרם ביצעתי.
המשך יבוא, כשהרוחות תרגענה ואאתר שטח מרעה פתוח, רך וענוג...:confused:

יש קצת תמונות למתעניינים...ודרך אגב – הסיכות והמהדקים ששימשו אותי בבניה, לא באמת כאלה גדולים...זה הטיסן שממש קטן...:cool:

Luis_C
18-04-2016, 07:44:11
יפיוף אמיתי...
מזכיר נשכחות, אכן נוסטלגיה במיטבה :cool:
מסקרן לראות אותו גם טס.

copilot16
18-04-2016, 07:44:54
וואלה נוסטלגיה ואפילו מרגשת חזרה הרבה מאוד שנים אחורה לתחילת הדרך ...פעם שכל טיסנאי היה מתחיל בבלזה וציפויי נייר
זו אומנות ... חמוד מאוד

ZvikaF
18-04-2016, 09:34:40
יפה מאוד ... :)

nimo
18-04-2016, 18:22:50
תוצאה יפייפיה : )

כל הכבוד

guyst
18-04-2016, 22:39:01
מדהים

Sent from my SM-G920F using Tapatalk