PDA

צפייה בגרסה מלאה : טעינת יתר בסוללות li-po

gur
10-05-2009, 18:28:51
שלום לכולם שמי אמיר ואני חדש בתחום יש ברשותי שתי סוללות חדשות שהבאתי איתי מחו"ל 1.11 v אחת 1800 mah והשניה 2250 mah רציתי לדעת כמה וולט אני צריך לקבל בקטבים של הסוללה על מנת לוודא שהיא טעונה במלואה ולא לפגוע בה.

היכן קיים מנחת באזור המרכז לחשמליים

Nlackrif
10-05-2009, 18:49:08
12.6 והמטען אמור להפסיק את הטעינה לבד.

איפה אתה גר?

gur
10-05-2009, 19:11:04
אני מקבל 14.05 v על הרב מודד והנורה הירוקה של המטען שלי מהבהבת המטען הוא ek2-0851 של e-sky מגיע עם מסוק belt cp
אני מתגורר בתלמי מנשה (מושב ליד צריפין)

giluriel
10-05-2009, 21:04:32
אני מקבל 14.05 v על הרב מודד והנורה הירוקה של המטען שלי מהבהבת המטען הוא ek2-0851 של e-sky מגיע עם מסוק belt cp
אני מתגורר בתלמי מנשה (מושב ליד צריפין)

גור - יש מקום לקצת זהירות ...

המתח של הסוללות שלך מצביע על זה שהן סוללות ליפו.

לסוללה הזו יש שני מאפיינים:
1. היא מצויינת
2. זה עדינה ומסוכנת

סוללות ליפו צריכות טעינה מבוקרת - הן ברמת המתח והן בזרם.
גם בטעינה וגם - לא פחות חשוב מתי להפסיק.

מהחיפוש הקצר שלי באינטרנט לא קבלתי דיעה חד משמעית אם המטען שלך אכן מתאים לכך או לא.
הוא מופיע כמטען לליפו אבל לא מקבל תשבוחות ואני לא משוכנע שהוא יודע לעשות את העבודה כמו שצריך.

הייתי מציע לך להתקדם לכיוון מטען מעט יותר מקצועי ומתאים.
הדברים האלה נמצאים היום במחירים של 30$ ( Turnigy אצל הסיני) דרך 80$ CellPro4 - מצויין וממשיכים לדגמים יותר יקרים (כבר מיותר לדעתי)
בכל מקרה אלא מטענים שנולדו לזה, עם כל הבקרות של הטעינה.

הם יתנו לך לטעון כמו שצריך (גם בבית וגם בשטח), יספקו לך מידע מה מצב הסוללה והטעינה בכל תא, ידאגו למתח אחיד בכל התאים ( Balanced) והכי חשוב - ישמשו אותך גם בעתיד בסוללות הבאות שלך.

שווה !

מנחת בי"ם .. .. אופפס .. לא אני .
הכי קרוב שלי זה לטרון :-)

בהצלחה
DarZeelon
10-05-2009, 21:33:08
גור,

מצב 'מלא' בתא לי-פו מוגדר כ-4.20V. המתח הנומינלי הוא 3.70V.
תא שהגיע למתח 4.26V כבר ניזוק.

התוצאה שמראה רב-המודד שלך, מעידה על כך שדיוק אינו בין התכונות הטובות שלו...
אין אפשרות שתא לי-פו יעלה ל-4.70V כמעט. הוא יתפוצץ הרבה לפני זה :eek:.

שום מטען\מאזן תקין, לא יאפשר לאף אחד מהתאים בנפרד, לעבור את מתח המטרה...
אם תא אחד, או יותר, הגיע\ו למתח המטרה, הטעינה תמשך רק לתאים שטרם עשו כן.

לכן, למטענים שאינם מצוידים בצג, יש LEDים שמשנים את צבעם מאדום לירוק, ברגע שהתא אליו כל אחד מהם משויך, מגיע לאותו המתח... מה שמסמן גם את הפסקת הזרם לאותו התא.

קנה את הפריט הזה (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6589) אצל הסיני (או מכשיר דומה), כדי לאבחן נכוחה את מצב התאים של הפאקים שלך...

ולידיעתך, שיעור הנפל במטענים של ESky אינו מהנמוכים... נחש איך אני יודע...:confused:

אם אתה מתכוון להמשיך ולהתקדם בתחום, קנה לעצמך מטען רציני, לא סתם זבל.

זה (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7028), למשל, עולה רק $38.

דר צאלון

drgabbay
11-05-2009, 08:10:02
אני טוען בקצב של 1A סוללה של 2200 ma שזה פחות 0.5c
ובגמר הטעינה אני מקבל 12.7 וולט במקום 12.6 וולט
אני משתמש במטען turingy 6 acc
האם יש אם זה בעיה
הסיבה שאני טוען כך היא ששמעתי שככל שטוענים בקצב נמוך יותר הסוללה מעריכה חיים

MDreamer
11-05-2009, 08:44:29
חיווי המתח שלך מזייף. זה או זה או שתעשה ביטוח דירה.
אני מהמר עד מטען סיני. פשוט יותר זול מביטוח דירה.

Nlackrif
12-05-2009, 08:29:57
אני טוען בקצב של 1A סוללה של 2200 ma שזה פחות 0.5c
ובגמר הטעינה אני מקבל 12.7 וולט במקום 12.6 וולט
אני משתמש במטען turingy 6 acc
האם יש אם זה בעיה
הסיבה שאני טוען כך היא ששמעתי שככל שטוענים בקצב נמוך יותר הסוללה מעריכה חיים

כנראה שהמטען שלך מזייף. שווה בדיקה עם "פלוק"

דר,
הערה קטנה, המודד שנתת קישור אליו מהסני הוא ממש אבל ממש ז - ב - ל!!! לא מדוייק בעליל ובדקתי שלושה כאלה...
אגב, דעתי האישית שאם בוחרים כבר להשתמש במטען סיני אז לפחות להשקיע על רב - מודד איכותי.

דור
12-05-2009, 08:48:10
אני משתמש בזה:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6748&Product_Name=MKS_3in1_Balance/Discharger_System_6S
דבר מדהים עושה את החיים קלים זה גם בודק מתח גם מאזן גם פורק.. באמת דבר מדהים! ללא כל הסיבוך של החוטים לחשמל מכשיר קומפקטי ושימושי מאוד. הוא גם מאזן טוב... אני משתמש במטען IMAX B6 לטעינת סוללות 6 תאי ליפו ואני מחבר את הבלנסר רק למכשיר הזה!

gur
18-05-2009, 20:24:17
המון תודות יעל הפנית תשומת הלב למטענים כנראה שרכישה של מטען טוב היא הכרחית להארכת חיי הסוללות ואכן יקנה בימים הקרובים .
לגבי נושא המתחים לאחר שהבנתי כי אין סיכוי שהסוללות יגיעו למתחים כאלו החלפתי סוללות ברב מודד ואכן קיבלתי 12.6 v מדוייק!!!

bendisar
18-05-2009, 21:52:45
דר,
הערה קטנה, המודד שנתת קישור אליו מהסני הוא ממש אבל ממש ז - ב - ל!!! לא מדוייק בעליל ובדקתי שלושה כאלה...

גם לי יש מודד כזה והוא פשוט חתיכת ח@#, הוא מאוד (אבל ממש ממש) לא מדויק, ונותן קריאות לא עקביות בעליל!!:eek: הוא גם מאוד פסימי בקריאה שלו. ממש בזבוז כסף (אמנם לא הרבה כסף:rolleyes:) אבל ממש מוצר גרוע

DarZeelon
18-05-2009, 22:06:49
ניר ואלעד,

אני משתמש באותו המודד בעצמי... והבאתי אותה עבור עוד כמה. טרם נתקלתי במה שאתם מתארים.

לי המוצר נראה שווה דווקא...

bendisar
18-05-2009, 23:00:59
ניר ואלעד,

אני משתמש באותו המודד בעצמי... והבאתי אותה עבור עוד כמה. טרם נתקלתי במה שאתם מתארים.

לי המוצר נראה שווה דווקא...

יכול להיות שהם פתרו את בעיה איתם או משהו, או שזה שפשוט חלק יוצאים טובים וחלק לא:confused: