PDA

צפייה בגרסה מלאה : מודול ומקלטי 2.4g

Shahar_Hz
19-08-2008, 21:44:50
לאחרונה נכנס לסיני BIDPRODUCT ועכשיו גם להוביסיטי מודול 2.4 של קורונה עבור משדרי FUTARA . איך התאימות במקלטים? כלומר יהיה אפשר לעבוד עם המודול הזה רק עם מקלטי 2.4 של קורונה או של פוטבה או שב2.4 כל מקלט יכול לעבוד עם כל מודול של כל חברה? :rolleyes:

גיא חנוך
19-08-2008, 22:06:09
קורונה עם קורונה, פוטבא עם פוטבא , ואם אני לא טועה התיאום היחיד הוא בין ספקטרום ל jr שזה בעצם מגיע מאותה חברה...

Boogle
20-08-2008, 01:56:53
לא יודע איך יעבוד (אספר לך לכשינחת בארץ) אבל במחיר הזה כמעט הזמנתי 5 :-)
מדהים שב62$ =220 ש"ח מקבלים גם מודול וגם מקלט 8 ערוצים.
הייתי באמצע שיטוט באתר כשהסט (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7381&Product_Name=Corona_2.4Ghz_Futaba_Module_&_Rx_system)צץ ותוך כמה שעות ירד המלאי מ25 ל 2-

MDreamer
20-08-2008, 08:31:16
לפי דעתי אי אפשר (או לחילופין זה יקר ולא כדאי) לעשות מקלט שיעבוד בשתי השיטות מכיוון שהן שונות בצורת העבודה שלהן. אחד עובד על קפיצת תדרים(פוטבה) והשני על בחירת 2 תדרים בתחילת השידור.
The Spektrum systems utilize what is known as Direct Sequence Spread Spectrum modulation, or DSSS. Using this methodology, the system selects a channel, or channels, and remains on this frequency indefinitely. Futaba's modelers is utilize channel shifting whereby the system continuously changes frequencies every two milliseconds .

שדדרומי
20-08-2008, 17:19:57
מקריאה בפורומים rcg הבנתי ש קורונה עובד באותה שיטה של פוטבה , כך שבאופן תאורטי זה אמור לעבוד, בפועל אף אחד עדיין לא הצליח לחבר אותם.

ד.א. גם אני הצלחתי להשחיל הזמנה במחיר של 56$ :)

Boogle
20-08-2008, 18:00:53
ד.א. גם אני הצלחתי להשחיל הזמנה במחיר של 56$ :)

Who What How When ?

הסבר פרט ונמק את ההנחה שקיבלת בבקשה.

b1yossi
20-08-2008, 19:18:35
Who What How When ?

הסבר פרט ונמק את ההנחה שקיבלת בבקשה.

לקוח פלטיניום.....

b1yossi
21-08-2008, 07:50:18
לא יודע איך יעבוד (אספר לך לכשינחת בארץ) אבל במחיר הזה כמעט הזמנתי 5 :-)
מדהים שב62$ =220 ש"ח מקבלים גם מודול וגם מקלט 8 ערוצים.
הייתי באמצע שיטוט באתר כשהסט (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewitem.asp?idproduct=7381&product_name=corona_2.4ghz_futaba_module_&_rx_system)צץ ותוך כמה שעות ירד המלאי מ25 ל 2-

אשמח אם תוכל להרחיב על טיב הסט לכשיגיע.

ZvikaF
21-08-2008, 09:05:42
מכיוון שהשידור הוא דיגיטאלי (כמו pcm רק יותר מסובך) אפילו אם שיטות השידור דומות - המערכות לא יסתנכרנו, זה היתרון והחיסרון שבחתונה עם חברה מסויימת.

ליאור זהבי
21-08-2008, 11:33:13
גם אני אשמח לשמוע איך המע' של corona עובדת.

המערכות של assan עובדות אצלי יפה מאוד עד כה.

igalr
21-08-2008, 12:18:18
בלינק יש מידע מועיל בנושא 2.4 למיניהם .
http://www.rcmodelreviews.com/spreadspectrumtests.shtml

כנראה שמערכות השורה השניה עובדות פחות טוב בסביבה רועשת.
ומערכות השורה הראשונה עובדות ומצליחות להתגבר על הפרעות ורעשים כל אחת לפי האלגוריטם שלה.

יכול להיות שקורונה מוכרים מוצר זול ומיישמים אלגוריטם יעיל ...

Boogle
21-08-2008, 17:32:59
יכול להיות שקורונה מוכרים מוצר זול ומיישמים אלגוריטם יעיל ...

אם כבר נראה לי שהם לקחו כמה מודולים ומקלטים של פוטאבה ש"נפלו מהמשאית" ואז יישמו אלגוריתם יעיל של העתקה.

מכאן שתי אפשרויות, או שעובד או שלא עובד, להבדיל ממעגל אנלוגי , עיקר ההתמודדות פה זה האם התוכנה הועתקה נכון:o

igalr
21-08-2008, 18:54:00
בסקירה הבחור כותב שהכל עובד ,רק שלפעמים במוצרים מהשורה השניה יש הפרעות.
במוצרים מהשורה השניה לא הוסיפו מנגנונים של דילוג תדרים או ערוץ כפול כפי שיש במוצרים מהשורה הראשונה.

קורונה (לפחות לפי ההצהרה) כנראה העתיקו מפוטאבה והמחיר אטרקטיבי .

לי לא ברור מה צריך לעשות כשמפעילים מספר מקלטים ומשדר אחד.
עד כמה שאני מבין צריך לעשות צימוד בכל פעם מחדש.

ליאור זהבי
21-08-2008, 18:56:11
בסקירה הבחור כותב שהכל עובד ,רק שלפעמים במוצרים מהשורה השניה יש הפרעות.
במוצרים מהשורה השניה לא הוסיפו מנגנונים של דילוג תדרים או ערוץ כפול כפי שיש במוצרים מהשורה הראשונה.

קורונה (לפחות לפי ההצהרה) כנראה העתיקו מפוטאבה והמחיר אטרקטיבי .

לי לא ברור מה צריך לעשות כשמפעילים מספר מקלטים ומשדר אחד.
עד כמה שאני מבין צריך לעשות צימוד בכל פעם מחדש.

למה לבצע צימוד בכל פעם מחדש? הליך הצימוד צריך להיות חד פעמי לכל מקלט.

igalr
21-08-2008, 20:29:10
למה לבצע צימוד בכל פעם מחדש? הליך הצימוד צריך להיות חד פעמי לכל מקלט.

נניח שיש לי שני טיסנים ושני מקלטים

וכשעוברים לטיסן מס 2 בשלט ... המודול שידור יודע שהוא אמור להיות מצומד למקלט מספר 2 ?

אלעד יפת
21-08-2008, 22:27:24
נניח שיש לי שני טיסנים ושני מקלטים

וכשעוברים לטיסן מס 2 בשלט ... המודול שידור יודע שהוא אמור להיות מצומד למקלט מספר 2 ?

איזו שאלה זו? הרי אתה מחליף מודל בשלט ממודל מס' 1 למודל מס' 2. ולכן הוא יודע שהוא אמור להיות מוצמד למקלט מס' 2 שכן הוא עבר עם אותו מקלט תהליך binding.

igalr
21-08-2008, 22:49:20
איזו שאלה זו? הרי אתה מחליף מודל בשלט ממודל מס' 1 למודל מס' 2. ולכן הוא יודע שהוא אמור להיות מוצמד למקלט מס' 2 שכן הוא עבר עם אותו מקלט תהליך binding.

אתה כותב מנסיון ?

כי זה אומר שיחידת השידור אמורה לאחסן נתונים של שני המקלטים ואיך שהוא צריכה להיות קשורה לפרמטרי התוכנה שבמשדר כדי לדעת שכרגע המשדר נמצא על זכרון מס 2 .

משום מה לא נראה לי שמודול ה 2.4 החיצוני קשור איכשהו לזכרונות המשדר.

Boogle
22-08-2008, 00:49:26
חברים, אתם מדברים בלי הגיון.
המקלט כשמו כן הוא - יודע לקלוט ולא לשדר. לפי הבנתי, בתהליך הצימוד כל מה שאתה עושה הוא מסנכרן את המקלט לאופי הסיגנל ולקידוד הספציפי של המשדר(למעשה של המודול) ולכן המשדר ימשיך לעולם לשדר אותו דבר עם אותו המודול, רק המקלט ננעל על החתימה של המשדר שלך וזה לתמיד עד הפעם הבאה שתעשה לו תהליך צימוד.

הנוהל המקובל בfab בסין, המייצר עבור חברות במערב, שאת כל הצ'יפים שלא עברו את הסינון הקפדני של המזמין, ממחזרים תחת שם מקומי לייצוא מקביל :D . אני מניח שזה מה שקורונה עושים וגם האחרים עושים.
השאלה היא , אם כך, מה ההשלכות של אמינות המוצר, תלוי במזל , בד"כ חברות מערביות מסננות בצורה מאוד קפדנית וקיצונית את הרכיבים שלהן, כך שבהחלט יש מצב שצ'יפ שנכשל בבדיקה כזו יתפקד שנים רבות ללא בעיות ניכרות לעין, מאידך, תמיד ביום חמסין צריך יהיה להזהר עם המקלט הזה שלא יאמר שלום כשתתקרב יותר מדי לשמש.

ליאור זהבי
22-08-2008, 01:25:49
חברים,

אתם מתבלבלים בין binding לבין model match שקיים רק בספקטרום. בכל רדיו מלבד ספקטרום המקלט אינו מצומד למודל ספציפי במשדר, אלא כל המקלטים מצומדים למודול הספציפי (module ולא model) וכל מודל בזכרון יכול לעבוד עם כל המקלטים.

igalr
22-08-2008, 09:11:57
חברים,

אתם מתבלבלים בין binding לבין model match שקיים רק בספקטרום. בכל רדיו מלבד ספקטרום המקלט אינו מצומד למודל ספציפי במשדר, אלא כל המקלטים מצומדים למודול הספציפי (module ולא model) וכל מודל בזכרון יכול לעבוד עם כל המקלטים.

ליאור אתה כותב מנסיון מעשי ?

ShaharBD
22-08-2008, 17:07:31
שלט עם משדר מובנה מסוגל לבצע binding שונה עבור כל מודול ובכך ליצור model match ולמנוע אי נעימות של הטסה עם מודל לא נכון בשלט. למודול חיצוני שמקבל רק אות ppm כגון xps, קורונה, assan אין את המידע על המודול הנוכחי שבפעולה לכן הדבר אינו אפשרי.

ליאור זהבי
22-08-2008, 19:28:54
ליאור אתה כותב מנסיון מעשי ?

תמיד !

אגב גם בפוטבה 2.4 מובנה אין model match, זו פונקציה של spektrum בלבד שהיא ללא ספר חביבה, אבל מעבר ללא נחוצה אם עושים preflight פשוט, מה שתמיד כדאי לעשות בכל מקרה.

ShaharBD
22-08-2008, 19:58:40
תמיד !

אגב גם בפוטבה 2.4 מובנה אין model match, זו פונקציה של spektrum בלבד שהיא ללא ספר חביבה, אבל מעבר ללא נחוצה אם עושים preflight פשוט, מה שתמיד כדאי לעשות בכל מקרה.

אני תמיד מבצע preflight לפני הטסה...חוץ מפעמיים שלא עשיתי...:(

dani2002
23-08-2008, 17:18:38
ליאור - preflight לא יעזור אם ההבדל בין הטיסנים הוא קיזוז בלבד - לא תבחין בטעות ולכן התאמת המקלט למס' ערוץ מסויים מצויינת מבחינתי.

ליאור זהבי
23-08-2008, 17:23:15
דני,

לרוב האנשים אין 2 כלים עם סטאפ זהה לחלוטין כך שההבדל ביניהם הוא רק קיזוזים. הסיכוי לכך הוא נמוך מאוד מאוד.
וגם אם כן - במשדר יש model name - יש שם לכל מודל בזכרון. אז קל מאוד להבדיל איזה זכרון שייך לאיזה טיסן.

Boogle
13-09-2008, 21:21:10
לכל המעוניין HC קיבלו למלאי את הסט הנ"ל.
הטסתי היום יום הטסה מלא, ולא נצפו ארועים מיוחדים עמו. ממליץ למקם האנטנה ב45 מעלות לאנך המשדר.

https://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7381

שימו לב שהם נחטפים כלחמניות, היום בשעה 19:00 היו 170 עכשיו כבר 135

שדדרומי
14-09-2008, 10:58:12
במקרה של קורונה , אם החלפתה טיסן בשלט לא מתבצע שיוך