PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה שאלה בנושא ציפוי במונוקווט

aofer
14-05-2009, 10:50:54
אני בשלבי סיום של ציפוי הספיריט 100 שלי...
זה ממש לא הפעם הראשונה שאני מצפה ככה שאני בגדול יודע מה אני עושה.. אבל זה הפעם הראשונה שאני בונה דאון אז יש לי קצת התלבטות לגבי הציפוי של הלמעלה של הכנף
בעקרון התכנון הוא שהחלק האחורי של הכנף יהיה כחול והקדמי לבן... כשהחלק התחתון של הכנף לבן כולו.. החוברת הוראות ממליצה שהציפוי ימשיך אל החלק התחתון של הכנף בערך ברבע אינץ'.. הבעיה שזה אומר שיהיה פס כחול לא רצוי בלמטה של הכנף...
איך שאני רואה את זה יש לי שתי אופציות.. הראשונה לכסות בדיוק עד הקצה של השפת זרימה ככה שלמטה ישאר לבן לגמרי והאפשרות השניה לצפות את כל הלמעלה בלבן ואת הכחול לעשות כפס גדול מעל הלבן..
בדרך כלל הייתי הולך על השיטה הראשונה פשוט בגלל שזה דאון והוא הולך להיות בגבהים ומאד מושפע מהרוח אני קצת חושש לחוזק של זה.. לעומת זאת השיטה השניה מוסיפה משקל והרבה בועות אוויר ויותר קשה לצפות...

באיזה שיטה הייתם בוחרים?

eitan-ro
14-05-2009, 13:26:59
הכי טוב והכי פשוט זה שתצפה את החלק המרכזי בצבע יחסית ניטרלי כמו לבן\צהוב ושאר הצבעים הבהירים ואת הדיהדרלים בצבע כהה כמו כחול כהה\אדום\ירוק כהה.
כל שאר האופציות גורמות לדאון להיראות כמו ליצן ולא מועילות בכלום. כשהוא רחוק\גבוה מאד גם ככה אתה לא רואה את הצבעים אלא אתה רואה רק את הצללית שלו (וגם זה לא תמיד) אז זה לא כזה ישנה.
למשל ככה:
http://www.hyperflight.co.uk/getpic.asp?size=l&code=AVA
איתן.

aofer
14-05-2009, 14:20:02
כבר בחרתי סכימה שנראית טוב וחתכתי את המונוקווט...
רציתי לדעת אם תהיה בעיית של חוזק... כבר מאוחר מדי בשביל לכסות כמו שהסברת.. ואגב גם אם אני אכסה את האמצע בלבן ואת הדיאדרלים בכחול תהיה לי את אותה בעיה.. שבדיאדרלים הכחולים אני אצטרך לעבור על הלבן של הלמטה של הכנף

umbo
14-05-2009, 16:27:46
כל כך פשוט - אז הם ממליצים ואתה מעט תשנה את ההמלצה לפי הדרישות שלך !!
תצפה את החלק העליון תחילה, כשאתה מצפה גם מעט מהחלק התחתון ואז תשלים את הציפוי התחתון בדיוק עד קצה שפת הזרימה ושלום על ישראל.
נכון, יראו אולי מעט כחול מתחת ללבן בשפת הזרימה. החפיפה תהיה רק למעלה - השינוי הזה הוא לא עד כדי כך דרמתי וכלל לא ישנה את חוזק הכנף.