PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה במקלט סינטיסייזר

s.mario
14-05-2009, 12:59:28
המקלט 4 ער' סינט' של קורונה ,
עבר את הכיול בהצלחה וללא שום בעיה (משדר FUTABA),
ומאז מסרב להנעל על התדר המבוקש... כאשר אני מנסה שוב לכייל אותו מהתחלה הוא מראה לי שהוא "כבר נעול על תדר"...

מאידך , עם משדר אחד (ESKY) ואותו הגביש , המקלט עובד פרפקט! , וקולט מעולה ללא שום הפרעה...
-מה יכולה להיות הבעיה?!?!:confused:

b1yossi
14-05-2009, 13:06:43
PPM - PCM ?

s.mario
14-05-2009, 13:54:20
כמובן ששניהם משדרים בPPM...:o

leetal
14-05-2009, 13:58:31
זו בעיה ידועה,אפילו יש לה שם: "קורונה"

s.mario
14-05-2009, 14:26:37
:)

אני מכיר עד כה לגבי קורונה , או שזה עובד מעולה או שלא עובד בכלל...אין אמצע...

DarZeelon
14-05-2009, 16:26:06
מנסיוני עם מקלט סינת'יסיזד של קורונה, בעל 8 ערוצים, עם דואל קונוורז'ן; אין איתם בעיות בכלל.

אני לא כל כך יודע לגבי הדגם בעל 4 ערוצים...

ואני מסכים עם מריו, לגבי רוב תוצרת סין... או שזה עובד באופן מושלם, או שכלום לא עובד...

הפריט היחיד שהתנהג באופן שונה היה סרוואים EM 9G (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5456)... ציר הפוטנציומטר אינו תמיד מחובר באופן פוזיטיבי לציר זרוע-היציאה של הסרוו.
התוצאה: כל פעם שאתה מחבר פאק סוללות, הסרוואים (או חלקם לפחות) יוצאים ממרכוז ודורשים איפוס מחדש תחת כוח...פתיחת הברגים של הזרועות...

כתבתי על זה לפני שנה בפורום הקודם וגם בפורום של הסיני...

אני מקווה שסרוו ה-Turnigy TG9 (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8995) אינו clone שלו...

דניאל דקל
14-05-2009, 18:32:30
תחזיר להם את המקלט

היה לי כזה 6 ערוצים, כמעט ריסקתי טיסן בגללו ומאז השם קורונה נמחק עבורי

מקלט צריך להיות בעל אמינות של 99.9%, בפחות מזה אני לא מסתפק

אני ממש לא מבין את החברה כאן שממשיכים להמליץ על קורונה כאשר לפחות פעם בשבוע מישהו מדווח על בעיה

רכוש מקלט מיני BERG או מאחת החברות המובילות

Roi
14-05-2009, 18:50:47
משדרי Esky עובדים ב PPM-R. יכול להיות שלכן זה עובד.
האם יש לך אפשרות לשנות את שיטת השידור במשדר?

s.mario
14-05-2009, 19:29:17
האם יש לך אפשרות לשנות את שיטת השידור במשדר?

כמובן ,
שיניתי בפוטאבה גם ל PCM אך עדיין אותה הבעיה...

Roi
15-05-2009, 01:13:06
כמובן ,
שיניתי בפוטאבה גם ל PCM אך עדיין אותה הבעיה...

רק כדי להבהיר, ניסית PPM, PPM Reversed ו PCM?

DarZeelon
15-05-2009, 08:16:55
מקלטים מתוצרת חברות aftermarket לא נועדו לקלוט PCM.

תכונה זו היא Proprietary של כל אחת מהחברות המקוריות. כלומר; JR לא יקלוט Futaba, שלא יקלוט Sanwa וכדומה... PCM לא ייקלט, ע"י מקלט aftermarket ככזה.

PPM אמור להקלט ע"י כל מקלט aftermarket; בין אם הוא Positive shift, או Negative Shift. המקלט, כשהוא קולט שידור, מתאים את עצמו לאפנון זה.

למרות שאיני טכנאי RF, הבנתי ש- Single conversion ו- Dual conversion, הן תכונות של המקלט בלבד, המסבירות מה הוא עושה עם מה שקלט...
המשדר משדר את אותו האות, כך שמקלט Single conversion יקלוט כראוי גם Futaba, למרות שרוב המקלטים המקוריים של חברה זו הם Dual conversion.

s.mario
15-05-2009, 15:45:18
רק כדי להבהיר, ניסית PPM, PPM Reversed ו PCM?

ניסיתי על PPM\PCM , מה זה PPM REVERSED..?? , יכול להיות שאין לי בשלט...(7C)

מקלטים מתוצרת חברות aftermarket לא נועדו לקלוט PCM.

תכונה זו היא Proprietary של כל אחת מהחברות המקוריות. כלומר; JR לא יקלוט Futaba, שלא יקלוט Sanwa וכדומה... PCM לא ייקלט, ע"י מקלט aftermarket ככזה.

PPM אמור להקלט ע"י כל מקלט aftermarket; בין אם הוא Positive shift, או Negative Shift. המקלט, כשהוא קולט שידור, מתאים את עצמו לאפנון זה.

למרות שאיני טכנאי RF, הבנתי ש- Single conversion ו- Dual conversion, הן תכונות של המקלט בלבד, המסבירות מה הוא עושה עם מה שקלט...
המשדר משדר את אותו האות, כך שמקלט Single conversion יקלוט כראוי גם Futaba, למרות שרוב המקלטים המקוריים של חברה זו הם Dual conversion.

דר תודה על התגובה וההסבר המפורט ,
אנסה לחדד עוד קצת את מהלך העניינים:
את הכיול הראשוני ביצעתי עם הפוטאבה!
אני משתמש (פיסית ) באותו גביש בין 2 המערכות...
לאחרונה , (כאשר אני ממשיך לנסות) , המקלט כן מצליח לקבל אותות מהמשדר , אך אלו מקוטעים ולא רציפים , דבר שגורם לפעולת סרבו\מנוע מקוטעת ולא מדוייקת...כמובן שלא ניתן להטיס בצורה הזאת...(ותו"כ ההפעלה נורת המקלט ממשיכה להבהב ואינה הופכת לקבועה - כמו שקורה במצב תקין)
במזמן עבודה עם משדר של ESKY , המקלט קולט את האות בצורה מושלמת , אין הפרעות , נורת המקלט מראה חיווי אחיד(ולא מקוטע).

עוד הצעות\כיוונים?...:confused:

DarZeelon
15-05-2009, 16:12:36
מריו,

אני מניח שבמושג PPM-R הכוונה היא ל-Negative Shift FM...

כאשר אתה מנסה להנעל על המשדר, על פי ההוראות של המקלט הסינת'סייזד, האנטנה של המשדר ושל המקלט צריכות להיות פתוחות והמשדר פועל עם סוללה מלאה, כדי למקסם את עוצמת השידור שלו.

על המקלט להיות לצד האנטנה, שם השידור בעוצמה מלאה; ולא ליד הקצה שלה, שם עוצמת השידור פחותה.

לאחר לחיצה על לחצן החיפוש, המקלט יינעל על מה שיתן את עוצמת השידור הגבוהה ביותר, בתחום התדרים הרלוונטי.

על פי מה שאתה מתאר, ייתכן שהמקלט לא מזהה את המשדר שלך ככזה ולכן הוא ממשיך לחפש...

אם אתה מתכוון לשלוח לקורונה את המקלט להחלפה, אני מציע שתצלם בוידאו קצר (עם הטלפון הסלולרי זה יכול להיות מספק) את מצב המשדר ואת מיקומו; וגם את הנסיון שלך להביא לנעילה על תדר, שאינו מסתיים בהצלחה...:confused: כפי שתיארת בדבריך.