PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיקס להפשטת לימוד טיסה.

Guycho
10-10-2016, 10:43:48
שלום לכולם.

שמי גיא ואני כבר הרבה זמן בתחום השלט רחוק. רחפנים, מכוניות מכל הסוגים, רחפות ואפילו עבר אצלי מסוק צעצוע.
ביום שבת האחרון חבר ואני התנסנו בהטסץ טיסנים בפעם הראשונה. היו לי כמה במחסן, כולם במצב רע מאוד כך שלא היה לי אכפת שיתפסו. מאוד נהנינו (:

למרות שאת הפיזיקה אני מבין ברמה טובה לדעתי לא הסתדרתי לגמרי על הכל.
אס חשבתי להיעזר במיקסים בשלט כדי להקל על הטסת בהתחלה.
הכוונה היא "להסב" טיסן 4 ערוצים לשניים. שיהיה מיקס אחד בין האלרון והראדר. ומיקס שני בין הטרוטל ואלוון. האם דבר כזה אפשרי והגיוני?

תודה.

Sent from my A0001 using Tapatalk

guyst
10-10-2016, 12:57:04
הי גיא.
לא מצליח להבין את ההגיון.
אם קשה לך להפעיל 4 ערוצים אז אל תידע בהגה הכיוון, תטיס רק עם מאזנות (דווקא רחפנים ומסוקים זה אימון מעולה להגה כיוון.. ;) )
לגבי מנוע והגה גובה, ממש לא הבנתי, הכל פתיחת מצערת אתה מושך אפ...?

גיא

Guycho
10-10-2016, 13:04:33
אין הרבה היגיון.. אני חולה במחלה חשוכת מרפא של התעסקות יתר. לפי מה שאני מבין כדי לפנות טוב יש צורך גם בהגה כיוון וגם במאזנות. תקן אותי אם אני טועה.
לגבי המנוע והגה גובה חשבתי שההגה גובה ייכנס לפעולה רק בפתיחת מצערת גדולה (70%)
ורק תוך כדי ההודעה הבנתי שזה נוגד כל יכולת נחיתה(:

אז אם נשאר במאזנות והגה כיוון, אין סיבה להשתמש בהם ביחד?

גם אני גיא(:

guyst
10-10-2016, 14:33:48
קודם כל, הרבה בריאות :)
ראיתי שגם אתה גיא, לכן חתמתי ;)

בטיסנים מסויימים בעלי גרר גבוה, יש צורך בפניות התואמות בעזרת הגה כיוון, אחרים יפנו בקלות יותר.
אתה יכול לעשות מיקס כזה אבל אם תרצה לעשות גילגול, הוא לא יצא יפה, אלא אם כן תשים מפסק למיקס...

עוד פרטים על פניות לא מתואמות תוכל לקרוא פה - http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=31547

ofir181
10-10-2016, 19:56:09
לדעתי זה מיקס נחמד בין הגה כוון להגה גובה ...

Observer
10-10-2016, 22:52:29
"תגיד, בא לך לשחק שש-בש?"
"חבל על הזמן, בוא ישר נלך מכות…"

...

wind556
11-10-2016, 09:29:22
שלום לכולם.

שמי גיא ואני כבר הרבה זמן בתחום השלט רחוק. רחפנים, מכוניות מכל הסוגים, רחפות ואפילו עבר אצלי מסוק צעצוע.
ביום שבת האחרון חבר ואני התנסנו בהטסץ טיסנים בפעם הראשונה. היו לי כמה במחסן, כולם במצב רע מאוד כך שלא היה לי אכפת שיתפסו. מאוד נהנינו (:

למרות שאת הפיזיקה אני מבין ברמה טובה לדעתי לא הסתדרתי לגמרי על הכל.
אס חשבתי להיעזר במיקסים בשלט כדי להקל על הטסת בהתחלה.
הכוונה היא "להסב" טיסן 4 ערוצים לשניים. שיהיה מיקס אחד בין האלרון והראדר. ומיקס שני בין הטרוטל ואלוון. האם דבר כזה אפשרי והגיוני?

תודה.

מדבריך נובע שכלל אינך מכיר את הפיזיקה של הטסת טיסן, לו היית מכיר ברמת התיאוריה לא היית כלל מעלה את השאלות האלה אלא שואל שאלות אחרות.
רחפנים מכוניות ומסוקים לא מכינים אף אחד להטסת טיסן, להיפך לעיתים נרכשים הרגלים שיש להיפטר מהם לצורך הטסת טיסנים. אגב, הפוך זה כן עובד, מי שיודע להטיס טיסנים יהיה לו יותר קל עם מסוקים למשל... (וזה מנסיון של מאות תלמידים שעברו אצלי)
אחד הדברים הכי חשובים לצורך לימוד הטסה, זה טיסן איכותי, לא אחד כזה שאתה נלחם בטעויות שלו, אלא טיסן שמצד אחד סלחן, ומצד שני חד ומדויק
כל ערוץ שתבטל לטובת מיקס מיותר כלשהו רק יפריע לך ללמוד ולהטיס. אין כל פסול במיקסים, להיפך, אבל צריך לדעת היטב מה עושים ולמה, ואיך להשתמש במיקס בצורה נכונה. לא קיים מיקס כלשהו שיטיס את הטיסן במקומך
בהצלחה רבה, וכשתזדקק לעזרה תקבל