PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדשות עדכוני ד-2 ועוד מחו"ל

mike_f
14-05-2009, 15:35:47
ובכן,
שבתי משהות בחו"ל שאף התארכה מעל למצופה...

נסעתי כבשנה שעברה, לבקר את משפחתה של אשתי בליטא ויצא במקרה שזה בזמן תחרויות גביע העולם ה- Baltic cup וה- Estonian cup.

הגעתי כמה ימים לפני מה שנתן לי קצת זמן לאימונים ואיזונים ואני דווקא שמחתי לעשות fine tuning לטיסנים.

יותר מכל היה מעניין לראות את טיסני ה BE החדשים שדובר עליהם לאחרונה (BE= Brian Eaggleston).

למי שאיננו יודע, טיסני BE אלו טיסנים עם פרופיל אחר לגמרי ממה שאנו מכירים, פרופיל שמן ו"ברווזי" (ראו קובץ מצורף).

למי שלא קרא את הכתבות המקצועיות שפורסמו לאחרונה אז ב"רגל אחת" זה פרופיל שאמור להיות עם גרר נמוך מאוד אבל ביצועי גלישה רגילים..
תמונות אולי במהלך הסופ"ש...

כלומר, פרופיל שיזרק בדומה לטיסן עם עקימון משתנה (פלפ) אבל יגלוש כמו טיסן רגיל, והכל במבנה אחד חזק וקשיח.

יצא לי לראות בליטא 2 טיסנים כאלו- האחד של תומאס ווימר מגרמניה, והשני של קימו קולמקו מפינלנד.

להגנתם, מדובר בטיסנים יחסית חדשים שעוד יש הרבה מה ללמוד עליהם ולערוך ניסיונות שונים- לגבי המיקום הנכון של מרכז הכובד, טרבולטורים ועוד.

בכל מקרה, הטיסנים הראו בהחלט פוטנציאל מעניין בזריקה והגיעו לגבהים יפים (לא היו מחוברים מדי גובה) ובהחלט נראה בעין בלתי מזויינת שמדובר בגובה גבוה יותר מטיסנים רגילים.
עם זאת, נראה כי לטיסנים אלו בשלב זה גם יש 2 בעיות מרכזיות: קושי בהרמת האף בזריקה וקושי ביציאה מסטולים.
בשני הטיסנים נראה כי הזריקה מתחילה בצורה מאוד שטוחה ורק לקראת סוף המהירות הטיסן מרים יותר את האף והמסלול נהיה יותר תלול.
קימו טוען שלאחר הבדיקות שהוא עשה זה המסלול האופטימלי כי אחרת לטיסן יש בעיה להתיישר בחזרה.
תומאס טוען שהוא יבדוק את זה בהמשך...

בתחרות הראשונה שרר מזג אויר גרוע מאוד עם רוחות שהתחילו בסיבוב ראשון בכ- 7 מ"ש ומהר מאוד עברו את המגבלות, התחרות הופסקה לאחר סיבוב שלישי (שהתנהל כולו מחוץ למגבלות), בערב קיימו סיבוב נוסף ולאחר מכן הפלייאוף.
בתחרות זו הפסדתי הרבה שניות בסיבוב הראשון ולאחר הסיבוב השני הפסקתי מחשש לשלמות הטיסנים.
את התחרות ניצח דווקא בחור מקומי ובמקום השני הגיע קימו שהפגין רמת הטסה יוצאת דופן וסובב כל התחרות ברוח מטורפת.

למחרת שרר מזג אויר מושלם ולצערי גם בתחרות זו הפסדתי שניות בודדות בסיבוב השני וגם בחמישי (אבל זה כבר היה בגלל שלא נשאר זמן ולא היה כ"כ חשוב).
לפלייאוף הגיע ידידנו פינדהל שהחליט להטיס את טיסן הפלפ החדש שלו בפלייאוף השני (7 דקות, ב- 5 דקות הוא הטיס טיסן קצר).
טיסן חדש זה, עם גוף של מקרוב ופרופיל "מקרובי" טס מעט מאוד וההחלטה לעשות בו שימוש היתה ברגע האחרון (טיסות איזון היו בתחילה עם פלפ מעט יותר ישן עם פרופיל "סטמובי").

ממש ברגע הזריקה נקרע לו חוט ההטסה והטיסן החל את הגלישה "רק" בשמונים מטר (לפי חקירת מד הגובה לאחר הטיסה), הטיסן גלש בצורה מושלמת (היה קצת אויר חם) והוא צינח ב- 7 דקות מגובה של כ- 4-5 מטרים.
לפני נתוני מד הגובה הוא היה עושה עוד כחצי דקה לערך.
למקום השני והשלישי הגיעו 2 גרמנים שטסו איתו באותו אויר בדיוק ועשו כחצי דקה וכדקה פחות, וההפרשים בגובה הזריקה נשמרו פחות או יותר לאורך כל הטיסה.

במהלך התחרות הוזמנתי ע"י הבריטים לתחרות ה Stonehenge Cup שנערכה שבוע לאחר מכן בתצורת world cup אבל במקביל נערכה תחרות עם מחלקות low tech בהתאם להצעתם לשינוי חוקת הטיסנים החופשיים כפי שדובר כאן לאחרונה.
אשתי שמחה להישאר עוד כמה ימים אצל אמא שלה ואני קיבלתי את הצעת הבריטים ונסעתי לאנגליה.

באנגליה, כמו באנגליה, מזג האויר לא בדיוק נוח.
ביום שהגעתי שררו רוחות של 60-70 קמ"ש והתחלתי להתחרט...
למחרת, יום הג-2 וה מ-2 היה יותר נסבל אבל בהחלט רוח בריאה של 7 מ"ש בממוצע.
היה מאוד נחמד לראות טיסני ג-2, ו-מ-2 ישנים שאפילו טסים טוב מאוד (ועשו תוצאות מלאות) אבל כמותית מדובר על 2-3 ג-2 בכל התחרות ומספר דומה ב- מ-2.
האם כמות זו של מתחרים מצדיקה לקבל את הצעתם? אני בהחלט לא השתכנעתי.

פלייאוף ה- 5 דקות התקיים בערב וכולם למעט אחד הצליחו להשיג את ה-5 דקות המיוחלות מה שהביא לדחיית הפלייאוף הבא למחרת בבוקר.
בבוקר היחידי שעשה 10 שקות היה מייק וולנר הבריטי.
ההכרעה ב מ-2 היתה כבר ערב קודם בפלייאוף של ה- 5 דקות כאשר הצרפתי מרוט ניצח.

יום הד-2 היה היפה ביותר, גם הוא התאפיין בבריזה בריטית עם רוחות של כ- 5 מ"ש בממוצע עם עליות ומורדות במשך היום.
לשמחתי בתחרות זו הצלחתי מעט יותר ואף העפלתי לטיסות ההמשך.
טיסת ההמשך הראשונה והיחידה של 5 דקות נערכה סמוך לשעה 18:00 ולפניה הורגשה התקררות משמעותית, מה שהוביל את ידידנו פינדהל לעשות שימוש בטיסן הפלפ החדש שלו כבר בטיסה זו וגם הוביל אותי להטיס טיסן בינוני ולא קצר.
עם תחילת הפלייאוף נמשכה הרגשת ההתקררות ולאחר כ- 3-4 דקות מתחתי (חזק מהרגיל) במה שקיוותי שאויר מעט פחות גרוע מהשאר.
לצערי בגלל המתיחה החזקה הטיסן הזדקר בזריקה וגם האויר היה לא משהו.
הספקתי לראות את פינדהל זורק ממש סמוך לשריקת סיום זמן הסיבוב. הזריקה יצאה רע מאוד עם over down ארוך במיוחד (המלצתי לו פעם הבאה לקרוע את החוט- הזריקה יוצאת טוב יותר) והטיסן החל את גלישתו בסביבות 40-50 מטרים גובה.
עם זאת, היה זה האויר הטוב ביותר, מה שהבטיח לו ניצחון נוסף, שני ברציפות גם בתחרות זו וגם לאחר השבוע הקודם (הוא כמובן היחידי שעשה 5 דקות). אני סיימתי 6 מתוך 9 שהיו בפלייאוף, אחד מהם ממחלקת ה low tech- היה נחמד לראות טיסן בלזה מיושן, ללא וו סיבוב בכלל, טס...

השטח מאוד יפה וגדול, מאופיין בגבהות ובקעים ומה שהיה מעניין זה ניהול התחרות...
ביום הראשון, הגעתי בשעה המאוחרת 7 בבוקר לשטח, כדי למצוא רק פרות (ורוח חלשה למדי). חזרתי למלון לאכול ארוחת בוקר, חזרתי בשעה 9 ורק התחילו האנשים להגיע.
התחרות החלה בשעה 10:00 ולאחר סיבוב של שעה ,10 דקות הפסקה ועוד סיבוב של שעה, היתה הפסקה של שעה וחצי לארוחת צהריים.
לאחר מכן סיבוב נוסף של שעה ומיד אחריו הפסקה של חצי שעה- וכך עד לסיום התחרות בערך בשעה 17:00- הבריטים צריכים במהלך ההפסקה כנראה גם הפסקת תה...

לסיכום, לכולם בעולם ברור שיהיה מאוד מעניין השנה בקרואטיה עם טיסני פלפ, BE ואולי עוד דברים שאנו לא מעודכנים לגביהם...

eitan-ro
14-05-2009, 16:25:48
ובכן,

נסעתי כבשנה שעברה, לבקר את משפחתה של אשתי בליטא ויצא במקרה שזה בזמן תחרויות גביע העולם ה- Baltic cup וה- Estonian cup.

.

אחלה סקירה... נשמע נורא מעניין!
לא רואים על אישתך שהיא ליטאית... מאיזה עיר היא באה? (אני נולדתי בווילנה)

mike_f
14-05-2009, 17:14:36
לאבאס וגם אצ'ו (אם אתה מבין כי זה כל מה שאני יודע בליטאית).

דווקא לא, היא רוסיה אבל אמא שלה ואחותה גרות בווילנה (אל תשאל...)
אני מכיר היטב את העיר וכבר ביקרתי שם מספר רב של פעמים, הפעם התגוררנו ממש ברובע היהודי העתיק, רחוב שחוצה את רחוב הגאון...
הבעיה היחידה עם ליטא היא שאין פ****ג טיסות ישירות לשם ולטוס עם ילד בן חודשיים וחצי בקונקשנים זה לא תענוג גדול.

eitan-ro
14-05-2009, 20:20:44
האמת לא מכיר את שני המקומות האלה....
את הרובע היהודי אני לא כל כך זוכר (היתי שם רק עד גיל 6), אבל ממה שאני כן זוכר זה איזור די יפה, סבא שלי ושאר השושלת גרו שם לפני הרבה שנים.
פעם היו טיסות ישירות לליטא.... כנראה שהיום זה לא כל כך משתלם לחברות התעופה.
מקווה שנהנת בארץ מולדתי :-)
איתן.

MDreamer
14-05-2009, 21:50:13
אחלה סקירה כיף לקרוא..
שמוליק מנסה לגרום לי ליסוע איתם לקרואטיה לתחרות הקרובה.. כתבה כזו עושה חשק.
:)

eitan-ro
14-05-2009, 23:41:03
אם אתה רוצה עוד טיזר קטן אז קח בחשבון שיש מצב טוב (אומנם לא תמיד) שיש לך שם מרחבי דשא אינסופיים....

MDreamer
15-05-2009, 01:33:12
שמוליק כבר השתמש בזה תוך כדי תיאורים של מהההה וכבשים.
משהו עם פלטה בגודל של 5X2 KM

mike_f
15-05-2009, 04:55:31
איתן,
ראשית לאבאס זה שלום ואצ'ו זה תודה....
אני מאוד אוהב לבקר בווילנה, מקום מאוד יפה לטיול וגם חיי הלילה (ובעיקר הקזינואים) הם אחלה.
לרווקים שמחפשים כלות, זה בהחלט המקום, מספר הנשים גדול בהרבה על מספר הגברים שם מה שמביא לביקוש מאוד גדול של גברים בקרב הנשים ומרבית הנשים שם מטופחות מאוד (אם אתה מבין למה אני מתכוון... :-) ).
יש שם גם עיר נמל יפה מאוד לחוף הים הבאלטי (פלנגה) וגם עיירת ספא ציורית ומדהימה שנקראת דרוסקינינקיי.

דרימר,
אני רק יכול להגיד לך, שבשנת 1997 הייתי בצבא ופחות או יותר עם רגל וחצי מחוץ לתחום אבל הצטרפתי כעזור לנבחרת ישראל לאליפות העולם בצ'כיה.
ראיתי מהצד את הפלייאוף של הד-2 (שניצח ויקטור סטמוב באחת הטיסות היפות ביותר שראיתי בימי חיי) ולדעתי זה מה שגרם לי להישאר בתחום.
התחרויות שלנו בארץ הן רק טיזר... את מרבית (אם לא כל) ההנאה שלי מתהחום אני מוצא בחו"ל, בין אם בתחרויות פתוחות ובין אם בלנסוע לאליפויות עולם ואירופה (שנה שעברה הייתי באליפות אירופה בבולגריה כ"תייר" בלבד, אפילו הפסקתי את השתתפותי בתחרות הפתוחה לאחר 2 סיבובים עם מקסימום רק בגלל חשש לשלמות הטיסנים, ההמצאות בשטח באירוע כזה היא משהו "מחשמל")...
אתה מוזמן להגיע, אולי זה יביא אותך לפתוח חוג של חופשיים... :-)

eitan-ro
15-05-2009, 07:46:47
אני לא זוכר ליטאית... בתקופה שגרנו שם רוסית היתה עדיין השפה השולטת (אבל קצת אחרי שעזבנו מי שדיבר רוסית ברחוב קיבל מכות ולפעמים אפילו למוות).
את פלנגה ודרוסקינינקיי אני מכיר ממש ממש טוב, היינו נוסעים לשם כל קיץ לנופש של חודש, ואחרי הנופש הזה היינו נוסעים לעוד איזה חודש לריגה ששם היה לנו בית נופש באמצע יער ליד אגם.
איתן.

mike_f
15-05-2009, 08:54:52
גם היום, אם תדבר רוסית שם, לא ממש ימותו עליך ובמסעדות אף יענו לך בליטאית...
אחת הסיבות שמקרוב וקוצ'קרב לא הגיעו לשם השנה זה בגלל קשיים שהליטאים עושים לרוסים עם ויזות.

eitan-ro
15-05-2009, 09:44:03
אי אפשר להאשים אותם... הרוסים האלה....;)

gil43
15-05-2009, 14:46:38
מיקי,ברוך הבא ארצה. מעניין מאוד ומחכים..
MDreamer
15-05-2009, 19:28:12
דרימר,
אני רק יכול להגיד לך, שבשנת 1997 הייתי בצבא ופחות או יותר עם רגל וחצי מחוץ לתחום אבל הצטרפתי כעזור לנבחרת ישראל לאליפות העולם בצ'כיה.
ראיתי מהצד את הפלייאוף של הד-2 (שניצח ויקטור סטמוב באחת הטיסות היפות ביותר שראיתי בימי חיי) ולדעתי זה מה שגרם לי להישאר בתחום.
התחרויות שלנו בארץ הן רק טיזר... את מרבית (אם לא כל) ההנאה שלי מתהחום אני מוצא בחו"ל, בין אם בתחרויות פתוחות ובין אם בלנסוע לאליפויות עולם ואירופה (שנה שעברה הייתי באליפות אירופה בבולגריה כ"תייר" בלבד, אפילו הפסקתי את השתתפותי בתחרות הפתוחה לאחר 2 סיבובים עם מקסימום רק בגלל חשש לשלמות הטיסנים, ההמצאות בשטח באירוע כזה היא משהו "מחשמל")...
אתה מוזמן להגיע, אולי זה יביא אותך לפתוח חוג של חופשיים... :-)
כמו שאמרתי, אני עדין שוקל..
לגבי חוג חופשיים.. אני קודם צריך להסכים עם הקונספט, כל פעם שאני רואה ד2 או ג משהו אני מחפש את השלט אצל המטיס :D

gil43
15-05-2009, 21:47:08
אז תעבור לג-2:D

gil43
15-05-2009, 22:29:52
ובכן,

במהלך התחרות הוזמנתי ע"י הבריטים לתחרות ה Stonehenge Cup שנערכה שבוע לאחר מכן בתצורת world cup אבל במקביל נערכה תחרות עם מחלקות low tech בהתאם להצעתם לשינוי חוקת הטיסנים החופשיים כפי שדובר כאן לאחרונה.
אשתי שמחה להישאר עוד כמה ימים אצל אמא שלה ואני קיבלתי את הצעת הבריטים ונסעתי לאנגליה.

מיקי,
מעניין מי המעסיק שלך שנותן לך כל כך הרבה חופש ...:cool:

eitan-ro
15-05-2009, 22:41:59
מיקי,
מעניין מי המעסיק שלך שנותן לך כל כך הרבה חופש ...:cool:

מי אמר הלבנת כספים ושוחד? :D ;)

mike_f
16-05-2009, 09:32:46
אם למעסיק שלי יש בעיה, הוא מוזמן למצוא מחליף...:)

mike_f
16-05-2009, 11:35:59
הבטחתי... הנה לינק לתמונות...
http://picasaweb.google.com/michaelmiki/BalticsStonehenge2009?authkey=Gv1sRgCPWI-eLC6_-uvwE#

קורן בן אשר
16-05-2009, 12:48:48
ממש כנופיה ליטאית פה...

סקירה מעניינת מאוד מיקי. כמובן שמייד רצתי לגגל BE. אני מבין שהבחור עובד עם פרופסור Selig הזכור לטוב מעבודה שלו על פרופילי SD בדאוני רדיו. משמע- חבר'ה רציניים.

עד כמה שאני מכיר, עד היום בעצם לא נעשתה עדיין עבודה מדעית רצינית בנושא פרופילים לטיסנים חופשיים, ככה שזו כנראה עבודה די חלוצית. אני יודע שבשנות החמישים והשישים כל מיני אנשים כמו בנדק העבירו הרבה זמן בניסוי וטעייה. מבחינה מדעית\הנדסית העניין בפרופילים בתחום מספרי ריינולדס שלנו התעורר רק בעשור האחרון. למעשה עד לפני שני עשורים לא היו שיטות חישוב זמינות. ניסויי מנהרה במספרי ריינולדס כאלה הם עסק טריקי אפילו היום. אם יש לך קישורים לחומר מעניין אני אשמח לקרוא. אולי יש לי פה איזו כפפה קטנה להרים.

mike_f
16-05-2009, 16:49:22
יש מספר כתבות שחוקרות קצת פרופילים של טיסנים חופשיים, וגם 1-2 מהתקופה האחרונה שעשו עבודה על ה BE, הבעיה שאלו כתבות שלדעתי שמורות בזכויות יוצרים ופורסמו בכתב העת האוסטרלי FFQ (Free Flight quarterly) אני לא חושב שאני יכול לפרסם אותן כאן ולו רק מתוך כבוד למאמץ לקיים כתב עת של חופשיים בימינו...

קורן בן אשר
16-05-2009, 22:28:00
הבעיה שאלו כתבות שלדעתי שמורות בזכויות יוצרים

טוב, זה כבר סיפור אחר. ברור.

ד"א מתי אתם בקרואטיה?

mike_f
17-05-2009, 18:46:09
התאריכים הרשמיים אם אני זוכר נכון הם 19-26 ליולי- אנו נהיה שם מה- 15 ליולי.

אגב, נרשמו מספר שיא של 39 מדינות - שלא היה אף פעם. נכון לעכשיו יותר מתחרים בג-2 מ ד-2 שגם זה לא זכור לי- אולי זכור ל"זקני השבט".
אפילו דרום קוריאה וצפון קוריאה נרשמו השנה...
www.wch2009.com

Liav
23-05-2009, 10:04:06
כ"כ הרבה דברים חדשים בסקירה אחת.
נשמע מרתק :)

gil43
17-01-2010, 17:20:35
פרופיל Eggleston

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=19051&stc=1&d=1263744922

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=19052&stc=1&d=1263745163

IttaiP
25-01-2010, 14:09:43
נדלקתי :D
האנגלים האלו מדליקים עם הנוסטלגיה שלהם.
הייתי בא עם האלטון (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?p=114047#post114047)שלי לסיבוב. ואפילו הייתי עולה עם הגוף המקורי.
הייתי צריך רק איזה אינדיאני קטן שירוץ להביא את הנ"ל חזרה ;)