PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה שמן לתערובת מנוע בנזין

eitanbin
24-06-2017, 19:35:07
שלום
לאחרונה שיניתי את השמן לתערובת מנוע בנזין
התערובת כרגיל 3% . ששמתי לב כי בשמן החדש לאחר ההטסה אין שאריות שמן/פיח ולכלוך על הטיסן.
לעומת השמן הקודם שתמיד היה משאיר שאריות פיח שמן.
מה זה אומר לדעתכם. ומה טוב יותר.

תודה

גבי א
24-06-2017, 19:58:28
מה זה אומר אני לא בטוח ולכן לא אגיד, אבל לדעתי זה טוב יותר מהשמן הקודם, אני משתמש בשמן של חברת 3W שנחשב לבין השמנים הטובים יותר, והוא שקוף לגמרי ללא צבע ולא משאיר לי שום סימני פיח.

flatspin
24-06-2017, 20:57:49
שלום
לאחרונה שיניתי את השמן לתערובת מנוע בנזין
התערובת כרגיל 3% . ששמתי לב כי בשמן החדש לאחר ההטסה אין שאריות שמן/פיח ולכלוך על הטיסן.
לעומת השמן הקודם שתמיד היה משאיר שאריות פיח שמן.
מה זה אומר לדעתכם. ומה טוב יותר.

תודה

אני מניח שקודם השתמשת בשמן על בסיס מינרלי ועברת לשימוש בשמן סינטטי.
המלצת רוב, אם לא כל היצרנים, לבצע הרצה בדלק בתערובת שמן מינרלי ובסיום ההרצה לעבור לדלק בתערובת שמן סינטטי.
אשמח לשמוע ממך האם הנחתי נכונה. בכל מקרה, אם המנוע מתחמם במידה הרגילה ולא יותר, זה סימן שהשמן מתאים.
וכמו שאמרו לפניי - המפתחות בפנים, טוס לשלום :).

eitanbin
25-06-2017, 07:11:23
אני מניח שקודם השתמשת בשמן על בסיס מינרלי ועברת לשימוש בשמן סינטטי.
המלצת רוב, אם לא כל היצרנים, לבצע הרצה בדלק בתערובת שמן מינרלי ובסיום ההרצה לעבור לדלק בתערובת שמן סינטטי.
אשמח לשמוע ממך האם הנחתי נכונה. בכל מקרה, אם המנוע מתחמם במידה הרגילה ולא יותר, זה סימן שהשמן מתאים.
וכמו שאמרו לפניי - המפתחות בפנים, טוס לשלום :).

לפי המיכל שמן הישן הראשון היה סנטטי מלא.
מיכל השמן החדש חברה לא ידועה ולא מצאתי אם מינראלי או סנטטי ,אבל לא מלכלך ועובד יפה.
זה החדש ולא מוכר

145935

hatul
25-06-2017, 14:27:26
יצא לי לגלות לאחרונה שיש סיווג לאיכות השמן (מסומן ב 3 אותיות אצלך EGC)

During the mid-90s it became clear that the JASO Specifications cannot satisfy the requirements of the modern European two-stroke engines. The ISO standards listed below were developed to address this shortcoming. Their basis is the relevant JASO standard + they require an additional 3h Honda test to be run to quantify piston cleanliness and detergent effect.

ISO-L-EGB
Same requirements as JASO FB + test for piston cleanliness.
ISO-L-EGC
Same requirements as JASO FC + test for piston cleanliness.
ISO-L-EGD
Same requirements as JASO FD + test for piston cleanliness + detergent effect.