PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחירי המוצרים בארץ

zvok
25-05-2009, 10:42:02
לכל הסוחרים במוצרי ההובי הנפלא הזה.

לפי עניות דעתי הצנועה אין כל סיבה שהמחירים בארץ של הkits או חלקי החלוף יהיו כפולים במחיר מאשר בחו"ל. אפשר להבין הבדל קטן במחיר של 10% אבל למה %50-100 יותר??

אין סיבה נראית לעין שלדוגמא Blade mCX BNF שמחירו בכל העולם 100 דולר שהם כ 400 ש"ח, מחירו בארץ יהיה 750 ש"ח.

אין סיבה שחלק חלוף שעולה 6 דולר יעלה בארץ 55 ש"ח.

עלות ההובלה מהונג קונג לישראל או מהונג קונג לארה"ב היא כמעט זהה. מיסים? גם באירופה וארה"ב יש מיסים.

גם השרות רחוק מלהשביע רצון. לא תמיד ליבואן יש את כל החלקים ואז צריך להמתין שהוא יקבל את החלקים ולחכות........

גם מבחינת המשלוח:משלוח בדואר רשום בארץ כ 7-10 ימים. משלוח מקלפורניה בדואר 7 ימים.

לדעתי יותר ויותר אנשים יקנו דרך האינטרנט ואתם גודעים את הענף עליו אתם יושבים.

הורדת המחירים אולי תוריד את הרווח על כל פריט אבל תגדיל את המחזור

daniel30
25-05-2009, 13:15:28
צודק.. בחו"ל מאוד קל להתחיל בתחום (בשבילם אלף דולר זה כמו אלף שקל פה) ויש להם שם חבילות מאוד טובות ב-1000 דולר שפה אתה תשיג ב-6000 אלף מינימום..

אני אישית מזמין חלקי חילוף מחו"ל, סרבואים וכל מה שאפשר.. בארץ עולה לך 90 שקל זוג להבים הזמנתי מחו"ל 5 זוגות כולל משלוח ב-90 שקל
תחשבו לבד כבר כמה חסכתי..

MDreamer
25-05-2009, 16:25:26
אני לא מבין על מה אתה מתלונן?
אתה בעל חנות טיסנים? אתה יודע איך פועל כל עסק הייבוא ויצוא? אתה יודע את חוקי המכס במדינת ישראל שמקומם במאה שעברה?(בגלל תקציב הביטחון) אתה יודע מה אחוז המס שבעלי החנויות משלמים על הרווחים שלהם?(שוב, תקציב הביטחון.. אני אתן רמז.. משהו כמו חצי)
אתה יודע כמה עולה להם שכירות?
אתה משווה בין חנות אינטרנט בחו"ל לחנות רגילה בארץ? מתי נכנסת לחנות בחו"ל וראית שזה עולה שם 100$ מהמדף בדיוק כמו באינטרנט? (אגב, איפה הוצאות שילוח?)
אתה חשוב שבעלי החנויות לא רוצים להרוויח? רק לעשוק אותנו הצרכנים?
את מי אתה תוקף דון קישוט?
אני לא חסיד או מגן על אף חנות, למעשה הרבה בעלי חנויות "בירכו" אותי עם פתיחת eFly. בעיקר "בורך" פורום ה SETUP-ים שמנע מהאנשים בכלל להגיע להתייעצות ועל הדרך לקנות משהו. "פורום תזמין. תרכיב. תרסק. אל תבין. למה אתה לא קונה ממני?" :)

מתאים לך תקנה, לא מתאים אל תקנה.
אני מקווה שאף בעל חנות לא ייתייחס בכלל לשרשור הזה.. לדעתי האישית זה לא במקום.:cool:

flybywire
25-05-2009, 18:55:04
תרשה לי להתייחס לשרשור הזה :

אין לא מקום בפורום המסחרי ! זהו לא יעוד הפורום ! נא לסירו !!

נועם ג
25-05-2009, 19:40:43
תרשה לי להתייחס לשרשור הזה :

אין לא מקום בפורום המסחרי ! זהו לא יעוד הפורום ! נא לסירו !!

דודי אין צורך להיתנפל על הבחור..הוא רק הביע מה שהמון מאיתנו מרגישים...

הבחור נתן את מבט ראייתו....ונכון שהנושא עלה לא פעם ולא פעמיים בנוגע למחירים המופרזים בחנויות בארץ...

בחנויות לא קונים נטו...באים גם לקבל שירות...קחו את זה בחשבון

אני לא חסיד של חנויות טיסנים..למעשה הכרטיס שלי לא היתגהץ באחת כזו כבר מעל חצי שנה...
פשוט מכיוון שאני יודע בדיוק מה אני רוצה ומה אני צריך...

כל אחד יקנה איפה שטוב לו.....
בהצלחה
יום טוב

hai
25-05-2009, 20:10:04
דודי אין צורך להיתנפל על הבחור..הוא רק הביע מה שהמון מאיתנו מרגישים...

הבחור נתן את מבט ראייתו....ונכון שהנושא עלה לא פעם ולא פעמיים בנוגע למחירים המופרזים בחנויות בארץ...

בחנויות לא קונים נטו...באים גם לקבל שירות...קחו את זה בחשבון

אני לא חסיד של חנויות טיסנים..למעשה הכרטיס שלי לא היתגהץ באחת כזו כבר מעל חצי שנה...
פשוט מכיוון שאני יודע בדיוק מה אני רוצה ומה אני צריך...

כל אחד יקנה איפה שטוב לו.....
בהצלחה
יום טוב

מסכים ב100%

giluriel
25-05-2009, 21:14:33
לכול ה"תוקפים" ...
אני חייב להודות שאני רואה את הדברים כמו zvok ובגלל זה .. מיישם את מה שדרימר אמר.

בשורה התחתונה כצרכן, רוב הדברים נמכרים כאן בהפרש לא הגיוני (מעיין - מעבר לעובדה שאחוזי המיסוי ידועים והם לא .. 50% אנחנו כצרכנים מסתכלים על השורה התחתונה).

אני בהחלט מוכן לשלם על שירות אבל בדר"כ לא פערים כמו שיש כאן.

תכלס, מי שמכיר אותי יודע שיש לי מלאי של חלקים מחו"ל ואני משתדל פשוט ... לא להתקע בלי.
(וגם אז בדר"כ עדיף לחכות שבוע)

:-)

MDreamer
26-05-2009, 02:40:41
אני מסכים עם דודי בנוגע לייעוד הפורום.
אני מעביר את זה ל "לא להבים ולא כנפיים"

zvok
26-05-2009, 09:52:38
MDDreamer

מה אתה מתנפל ??

אתה אינך מכיר אותי ואני איני מכיר אותך אבל....

מאיפה יש לך את החוצפה להטיח את כל השטויות שכתבת?? אתה דווקא נראה לי בחור נחמד ואינטליגנטי?!

אולי אני מבין ביבוא?? אולי למדתי את כל נושא המכס והמע"מ?? אולי ראיתי מה המחירים בחנויות בחו"ל?? ואתה חושב שיבואן משלם על המוצר את המחיר באינטרנט?? לעניות דעתי הוא משלם בין 60 ל70%

אתה חושב שאני כבעל חברה לא משלם מס הכנסה ואת כל המיסים מה זה שייך בכלל??ואלה שמוכרים מוצרי חשמל ומחשבים לא משלמים את כל מה שצינת??

הסיבה שכתבתי ואתה כנראה לא הבנת היא לא לתקוף את החנויות אלא להיפך להציע שהם יורידו את המחירים כך שבאמת לא יהיה כדאי ליבא אישית דבר שיגדיל להם את המחזור וגם את הרווח

לכן אני כן חושב שזה היה מיועד לפורום אליו כתבתי!!:)
הבנת את זה שטקר??

MDreamer
26-05-2009, 11:56:12
לפעמים כשכותבים דברים באינטנרט לא שומעים את הטון של האנשים שמדברים. הכוונה לא הייתה להתנפל. חלילה.. לא השתמשתי בסימן קריאה אחד.. ואפילו החלק של דון קישוט היה אמור להיות הלצה ולפי "שטקר" זה הובן כך:)
אני רק אומר שאנחנו לא מבינים את השיקולים של בעלי החנויות - אבל תהיה בטוח שהם רוצים להגדיל את העסק שלהם. אני מדבר בשיא הרצינות:
לך לרון ג'רסי בטיסני חולון. שאל אותו על הנושא תקבל תשובה ארוכה ומפורטת הכוללת את תורת הייבוא. הייתי עד לשיחה כזו עד לשלב שהיה לי כבר לא נעים להיות שם כי רון היה צריך להסביר ללקוח למה בעל החנות צריך להרוויח משהו.

שוב, אני מתנצל אם דבר הובנו כתקיפה אבל כפי שתיארתי קודם.. צפו ועלו קצת מתחושות אי הנעימות של אז. התביישתי בשביל הבן אדם ובשביל רון.

נ.ב.
שטקר... מצחיק:D

zvok
26-05-2009, 12:18:22
קבלתי את ההתנצלות שלך לא רק אני הבנתי את זה כהתנפלות גם חברים אחרים.

אני לא מכיר את רון אבל דברתי עם אחרים והם הסבירו לי.

אם חלק שעולה 6 דולר באינטרנט עולה בארץ 55 ש"ח זה מוגזם!!

הייתי מצפה ממך כאדמיסטרטור (ובאמת כחדש בהובי יש לי את כל הערכה אליך וחברים אחרים על הזמן והרצון הטוב של כולם ) של האתר המצוין הזה להעביר את התחושות לבעלי החנויות ולא לתמוך בבעלי העסקים במסלול הכושל.:)

MDreamer
26-05-2009, 13:04:31
שמח שהובנתי כהלכה כעת.
אני לא תומך בבעלי החנויות ואני לא נגדם. 99% מהקניות שלי אני עושה באינטרנט כי לי נוח בצורה זאת - נגישות, שעות העבודה שלי, ריצות וכ'ו. לכל אחד יש את השיקולים שלו.
לגבי התחושות.. דבר איתו. באמת. תראה איך דעתך משתנה. אני חשבתי כך.

vinay
26-05-2009, 20:56:07
לי אין בעיה עם העובדה שמחירים בחנויות בארץ גבוהים. הבעיה שכן יש לי היא העובדה שהן מתאמות מחירים וגם אינן מתביישות להודות בכך אפילו בטלפון.

לי הסבירו איך לא אמצא במחיר זול יותר בחנות אחרת כיוון שהם תאמו את המחיר ביניהן (וזה גם היה נכון). יש קבוצות של חנויות שעובדות יחד.

לא ברור לי לגבי חוקיות תאום מחירים בין חנויות אבל בוודאי שזה לא אתי.

b1yossi
26-05-2009, 21:28:44
MDDreamer

מתי הספקת ???
כל הכבוד מברוק...... :)

MYHOBBY
26-05-2009, 23:49:11
שלום לכולם-כבעל חנות אשתדל להסביר את"הצד שלי"
קקודם כל לפותח השירשור:הלוואי והלוואי שאת הפרש המחירים בארץ לעומת חול הייתי מכניס הישר לתוך הכיס.
דבר שני,המחירים בארצות אחרות כגון ה"סיני" או טאאור או כל חנות אינטרנט אחרת הם לא דוגמא וההסבר הוא מאוד פשוט,כאשר מוכרים מוצר חוץ מההתחיבות לשלמות המוצר איך למוכר שום התחיבות.
כשאני מוכר לאדם חדש בתחביב ערכה שלמה של טריינר אני מלווה אותו הישר מפתח החנות ועד לרגע שהוא עושה את הסולו שלו.
זה אומר שלפעמים במהלך הבניה הבן אדם יושב אצלי בחנות ובונה יחד איתי את הטיסן,מתקשר מהבית שואל ומתיעץ וכו וכו...כמובן שזה דבר שלוקח זמן רב ודורש השקעה מצידו של המוכר.
אחרי זה יש להעביר שיעורי הטסה שהם אומנם בתשלום אבל זה גם אומר שתלמיד לשעבר שלך "רק צריך עזרה קטנה" או "כיוונון קל".
את כל הדברים הללו אני עושה בהנאה רבה ובכייף גדול.
הבעיה ברכישה באנטרנט היא שאדם קורא"טיסן 4 ערוצים כול הכל מתאים מאוד למתחילים ללא צרוך בהדרכה".
ככמה מכם נתקלו בכאלה שרכשו,הרכיבו והטיסו ללא כל עזרה??יפה...אומנם לחלק יש דוד שמטיס או סבתא שהיתה מטיסה אבל לרוב אין,אלה שאין להם נושרים מן התחביב הנפלא הזה ויוצאים עם מסכנה שהתחביב הזה קשה ומסובך.
לכן אם אתה אחד שלא צריך שום עזרה או תמיכה מקצועית ועושה הכל לבד אז אכן אתה יכול לרכוש באינטרנט אבל אם אתה עוד לא הכי מסתדר לבד ועושה הכל לבד הריסוק הראשון שלך בגלל חוסר מקצועיות יעלה לך הרבה יותר ממה שהיית מוציא בארץ.
אני בתור אחד עם תחביבים רבים משתדל לרכוש את הדברים הפרטיים שלי בארץ ולא בחול,אם ההפרש באמת מוגזם וחוסך לי אלפי שקלים אז באמת אני רוכש בחול אבל הרכישות שלי בארץ מקנות לי זכות באותן חנויות ותמיכה מקצועית בהרב המקרים ללא כסף.

המשך שבוע טוב לכולם

vinay
27-05-2009, 00:26:40
קקודם כל לפותח השירשור:הלוואי והלוואי שאת הפרש המחירים בארץ לעומת חול הייתי מכניס הישר לתוך הכיס.
דבר שני,המחירים בארצות אחרות כגון ה"סיני" או טאאור או כל חנות אינטרנט אחרת הם לא דוגמא וההסבר הוא מאוד פשוט,כאשר מוכרים מוצר חוץ מההתחיבות לשלמות המוצר איך למוכר שום התחיבות.
כשאני מוכר לאדם חדש בתחביב ערכה שלמה של טריינר אני מלווה אותו הישר מפתח החנות ועד לרגע שהוא עושה את הסולו שלו.
זה אומר שלפעמים במהלך הבניה הבן אדם יושב אצלי בחנות ובונה יחד איתי את הטיסן,מתקשר מהבית שואל ומתיעץ וכו וכו...כמובן שזה דבר שלוקח זמן רב ודורש השקעה מצידו של המוכר.
אחרי זה יש להעביר שיעורי הטסה שהם אומנם בתשלום אבל זה גם אומר שתלמיד לשעבר שלך "רק צריך עזרה קטנה" או "כיוונון קל".
הבעיה ברכישה באנטרנט היא שאדם קורא"טיסן 4 ערוצים כול הכל מתאים מאוד למתחילים ללא צרוך בהדרכה".
ככמה מכם נתקלו בכאלה שרכשו,הרכיבו והטיסו ללא כל עזרה??יפה...אומנם לחלק יש דוד שמטיס או סבתא שהיתה מטיסה אבל לרוב אין,אלה שאין להם נושרים מן התחביב הנפלא הזה ויוצאים עם מסכנה שהתחביב הזה קשה ומסובך.
לכן אם אתה אחד שלא צריך שום עזרה או תמיכה מקצועית ועושה הכל לבד אז אכן אתה יכול לרכוש באינטרנט אבל אם אתה עוד לא הכי מסתדר לבד ועושה הכל לבד הריסוק הראשון שלך בגלל חוסר מקצועיות יעלה לך הרבה יותר ממה שהיית מוציא בארץ.
אני בתור אחד עם תחביבים רבים משתדל לרכוש את הדברים הפרטיים שלי בארץ ולא בחול,אם ההפרש באמת מוגזם וחוסך לי אלפי שקלים אז באמת אני רוכש בחול אבל הרכישות שלי בארץ מקנות לי זכות באותן חנויות ותמיכה מקצועית בהרב המקרים ללא כסף.

המשך שבוע טוב לכולם

אז אולי תספק חבילת שרות כמו שיש בתחומים אחרים. מתחילים ישלמו על החבילה וכאלו שמסתדרים ללא זה לא יקנו את החבילה ולא יהיו זכאים לשירות.

כאשר אני קונה חלקי חילוף למסוק אני לא רואה את השירות שאני צריך לקבל שמצדיק מחיר של למעלה מפי שניים. מה שאתה אומר שאני מממן את הלקוח האחר. קומוניזם במיטבו :)

תכל"ס לי אישית יותר קל לקנות מחו"ל גם כאשר בארץ זה יוצא אותו מחיר ולפעמים גם כאשר יותר יקר כבר התפתתי. כמה קליקים במחשב ותוך פחות משבוע הכל אצלי ליד הדלת במקום לנסוע לחנות, לחפש חניה, לבזבז זמן בפקקים וכו'. והוצאתי לא מעט בחודשים האחרונים.

אולי תעשו יותר כסף אם תשנו מעט את התמחור ותאפשרו לאנשים לשלם על מה שהם מקבלים ולא על מה שאחרים מקבלים. אם רוב השוק הוא מתחילים שלא מסתדרים לבד אז כנראה זה לא כלכלי אבל אם חלק גדול מהשוק הוא כבר כאלו שמסתדרים לבד אז אתם מפסידים הרבה כסף שזורם לחו"ל. רק תראה כמה נקודות עשה המועדון של EFLY ב HOBBYCITY במספר חודשים - בטח אפשר לחשב כמה כסף הוציאו שם אנשים וזה רק חלק מסך הקניות.

סתם רעיונות...

eitan-ro
27-05-2009, 00:38:41

המשך שבוע טוב לכולם
בקטע הזה אני לא מסכים איתך לגמרי! לא חסר ציוד כמו שלטים שאנשים שקונים אותם בארץ ונתקלים בבעיות שנבעו כתוצאה מפגם בייצור, בהרבה חנויות לא רק שלא מקבלים שירות אלא גם מקבלים יחס מזלזל שגורם ללקוח לחשוב שהוא זה שאשם בתקלה\פגם! ולא מדובר רק בשלטים אלא גם בציוד אחר.
אני כמובן לא מדבר על כולם וגם לא עליך כי אני לא מכיר אותך, אבל באופן כללי השירות המקוון של החניות בחו"ל הוא הרבה הרבה יותר טוב והוגן בצורה יוצאת מן הכלל, והכי חשוב שהוא מסתמך על יחסי אמון בין הלקוח לחנות (לעומת זאת בארץ הלקוח אשם עד שלא הוכח אחרת) ולכן אני אישית מעדיף להזמין הכל באינטרנט גם אם ההפרש הוא "רק" 30%.
איתן.

b1yossi
27-05-2009, 00:44:03
מבלי להכנס לויכוח מה עדיף.

לי היה הרבה יותר נוח אם אתרי החנויות בארץ היו ידידותיים כמו האתרים הטובים בחו"ל, עם אפשרויות משלוח בתוך הארץ, מגוון עשיר יותר המוצע באתר, פירוט שניתן להבין ממנו את נתוני המוצרים, וכ"ו.
בקיצור תתחילו לקדם בצורה רצינית את נושא המכירה באינטרנט, לי באופן אישי זה בטוח יהיה הרבה יותר נוח, לדעתי לעוד רבים אחרים.

Boogle
27-05-2009, 02:48:12

לי היה הרבה יותר נוח אם אתרי החנויות בארץ היו ידידותיים כמו האתרים הטובים בחו"ל, עם אפשרויות משלוח בתוך הארץ, מגוון עשיר יותר המוצע באתר, פירוט שניתן להבין ממנו את נתוני המוצרים, וכ"ו.
בקיצור תתחילו לקדם בצורה רצינית את נושא המכירה באינטרנט, לי באופן אישי זה בטוח יהיה הרבה יותר נוח, לדעתי לעוד רבים אחרים.

מסכים עם יוסי. ורק עוד תוספת קטנה, כשחנות מוכרת לי מוצר באינטרנט היא לא משלמת על החשמל בחנות ולא ארנונה וגם לא על זמן המוכר פרט,אולי 10 דקות באריזה ומשלוח, ולכן המחיר באינטרנט צריך להיות הזול ביותר גם בארץ.
לצערי אין הדבר כך ואפילו אצל חנות ידועה אחת יש הצהרה באתר שהנחות ומבצעים ללקוחות ותיקים רק בחנות....אז מה? אם אני נמצא 100 ק"מ ממנו אני צריך להריץ חברים לחנות לדרוש בשלומו???
לפחות תהיו הוגנים ותורידו באתרים שלכם את המחירים. החנויות הרציניות שמוכרות באינטרנט מצהירות שבחנות המחיר יהיה יקר יותר וכך צריך להיות.

tsvi
27-05-2009, 07:52:12
אני לא חסיד או מגן על אף חנות, למעשה הרבה בעלי חנויות "בירכו" אותי עם פתיחת eFly. בעיקר "בורך" פורום ה SETUP-ים שמנע מהאנשים בכלל להגיע להתייעצות ועל הדרך לקנות משהו. "פורום תזמין. תרכיב. תרסק. אל תבין. למה אתה לא קונה ממני?" :)

מתאים לך תקנה, לא מתאים אל תקנה.
אני מקווה שאף בעל חנות לא ייתייחס בכלל לשרשור הזה.. לדעתי האישית זה לא במקום.:cool:

אותו בעל חנות קורא בפורום ה SETUP-ים
מזמין כמו כולם
מכפיל פי 3 או יותר
ואחרי זה בוכה בקול צפצפני
"למה אתה לא קונה ממני?"

eitan-ro
27-05-2009, 08:33:09

מסכים! אבל הבעיה שבד"כ המחירים שרשומים באתר (מהבודדים שרושמים) גבוהים בכמה עשרות אחוזים מהמחיר שאתה קונה אם אתה בא לחנות (כל עוד מדובר בחנות פיזית ולא מקוונת)... ככה שגם אם זה יקרה אז חוץ מלראות את המלאי של החנות (שזה דבר לא פחות חשוב) לא יהיה שווה להזמין מהאתר.
איתן.

zvok
27-05-2009, 10:15:06
בעלי העסקים לדעתי מפסידים בגדול כי הרי "הפריארים לא מתים הם רק מתחלפים".

רוב האנשים שעוסקים בהובי הזה הם אנשים אינטליגנטים וגם אם הם קנו מסוק שעולה 300 דולר ב 2000 ש"ח וקנו שלט שעולה 150 דולר ב 1200 ש"ח והם צריכים את התמיכה האינטנסיבית מבעל העסק, הרי שאת החלקים ואת המסוקים האחרים הם כבר יקנו באינטרנט שכן אף אחד לא אוהב שינקנקו אותו.

כל מי שבהובי הזה יודע שמה שעוזב את הקרקע עלול להתרסק וידרשו חלקים אותם הוא יזמין באינטרנט. גם שפור Setup יוזמן באינטרנט.

נראה לי גם שרוב האנשים לאחר זמן הסבר והתיעצות יתקנו לבד ואם לא הם נעזרים בחברים בפורום.יש לא מעט חברים בפורום הזה שמציעים עזרה לחברים שלהם וגם לחדשים בנדיבות מעוררת התפעלות כמו עודד מ Wind556 (אבל לא רק הוא).

לסכום בעלי העסקים לעניות דעתי אינם מתנהגים בתבונה וזאת בלשון המעטה.

ZvikaF
27-05-2009, 14:36:22
לתמימים שבינינו - מחירי המוצרים (כמו כל המוצרים שלא בפיקוח בשוק) מלבד עלויות והוצאות נקבעים ע"פ היצע וביקוש, אם יהיה ביקוש המחיר יישאר, יהיה היצע מעבר לביקוש המחיר יירד.
בסופו של יום כל אחד עושה את החשבון לעצמו ומשקלל את המחיר,זמינות, נוחות והתמיכה וקונה מהמקום שמתאים לו.
אין מה להשוות את המחירים בארץ ובחו"ל היום בעידן האינטרנט למחירים שהיו לפני הגלובליזציה.
זה שוק חופשי ואין טעם לבוא בתלונה למוכרים (אולי לקונים...)

igalr
28-05-2009, 08:39:05
להקים אתר סביר באינטרנט עולה סדר גודל של 10,000$ וצריך להשקיע עוד 1-2 ימי עבודה בשבוע על עדכונים וכו.....
עלויות חודשיות מתחילות מעבר ל 100$

כך שאם בעל עסק לא מתייחס לחנות האינטרנט כאל סניף נוסף אז בכלל אין טעם להכנס לעניין.
בכל אופן הנחת היסוד ש : "באינטרנט לא צריך לשלם חשמל... ארנונה כו... " אינה נכונה .
העלויות לסניף האינטרנט הן דומות לסניף פיזי ויש תחומים (כמו טיסנים) שיש ספק רב בכדאיות ההשקעה בסניף נוסף.

mustaki
28-05-2009, 09:21:47

http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif

giluriel
28-05-2009, 09:23:03
להקים אתר סביר באינטרנט עולה סדר גודל של 10,000$ וצריך להשקיע עוד 1-2 ימי עבודה בשבוע על עדכונים וכו.....
עלויות חודשיות מתחילות מעבר ל 100$

כך שאם בעל עסק לא מתייחס לחנות האינטרנט כאל סניף נוסף אז בכלל אין טעם להכנס לעניין.
בכל אופן הנחת היסוד ש : "באינטרנט לא צריך לשלם חשמל... ארנונה כו... " אינה נכונה .
העלויות לסניף האינטרנט הן דומות לסניף פיזי ויש תחומים (כמו טיסנים) שיש ספק רב בכדאיות ההשקעה בסניף נוסף.

יגאל,
אני בא מהתחום הזה (אינטרנט) ואני מרגיש שאני חייב לשפוך קצת אור על הפינה הזאת:
זה נכון שהקמת אתר דורשת משאבים (10K - יותר או פחות .. תלוי)
נכון שעלויות חודשיות עולות כמה מאוד דולרים.
עדכונים - בממשק נורמלי לא יותר משעה ביום..

אבל - וכאן בא האבל...
מי שיסתכל נכון - יבין את הפוטנציאל האמיתי והכסף הזה קטן קטן קטן ..
אני אסביר:
בחנות (כמו שכתב myhobby והזכיר מעיין) יש הרבה ה-ר-ב-ה זמן מבוזבז.
אתה מסביר, משכנע, מלמד, עונה על שאלות טכניות / תמחוריות ועוד .. (ובאותו זמן אף אחד לא מקבל שירות. רק לקוח אחד)
בחנות וירטואלית אתה נטו מוכר! לקוח נכנס "לחנות" ואתה לא מרגיש אותו. הוא יכול "לשוטט" 5 שעות וזה לא יפריע לך. הוא יכול להתלבט וללכת ולחזור ואין לך בעיה עם זה.
אתה תראה אותו רק כשהוא יגיע לקופה עם סל מוצרים (והוא לא בילבל לך את המוח במילה)

ייתרה מזה, ההוצאה החודשית של אתר לא קרובה בכלל לעלות שכירות של חנות קטנה,
ואם היית רוצה לשכור שטח שיכול להציג את כל מה שמוצג בחנות אינטרנט .... היית ב- אלפי דולרים לחודש - שכירות, לפני ים של הוצאות אחרות (ארנונה, ביטוח, חשמל, טלפונים ,,,,,).

* שים לב שבינתיים לא נגענו בזה שבאתר יש 0 גנבות, העובדה שחנות באינטרנט פתוחה 7/24 בלי לשלם לאף עובד, לאף מנקה ולאף שומר ואתה יכול להציג סחורה שאין לך ולהביא אותה (או להכניס אותה לקו המוצרים) לפי הדרישה והצורך.

אבל,לא פחות חשוב, ואת זה כניראה לא מפנימים בארץ,
הייתרון הכי גדול של חנות ויטואלית הוא גודל השוק שיש לה.
אני (מהמרכז) לא אסע לחנות בקרית שמונה. אני גם לא אסע לחיפה ..
אבל אם יש אתר של חנות באוסטרליה או בפיליפינים, אין לי בעיה לקנות ממנו כל זמן שהשם שלו לא נשרף והמחיר הוגן.
אתר ישראלי שיציע מחירים טובים (לא "נורמליים" ולא "הוגנים" אלא .. בפירוש טובים), ממשק נח ואפשרויות סליקה ותשלום מקובלות (כ. אשראי ו- PayPal ולא רק .. יצרו איתך קשר טלפוני)
יכול להתחיל למכור לחו"ל וכאן מגיע הרבה יותר כסף.
(ד"א, רק כאן לדעתי מתחיל הייתרון של הסיני. הוא קונה את הסחורה בלי מיסיי היבוא שלנו .. )

אני חושב שהבעיה היא בתפיסה שיש בארץ.
האתר צריך להיות כלי מכירה הרבה יותר גדול מהחנות (הוא לא עוד סניף - הוא "ה" סניף אבל בארץ לא מתייחסים לזה ככה. וחבל

ניראה .. אם מתישהו ירימו כאן את הכפפה הזאת כמו שצריך ..

AlexRC
28-05-2009, 10:28:02
לכל הסוחרים במוצרי ההובי הנפלא הזה.

לפי עניות דעתי הצנועה אין כל סיבה שהמחירים בארץ של הkits או חלקי החלוף יהיו כפולים במחיר מאשר בחו"ל. אפשר להבין הבדל קטן במחיר של 10% אבל למה %50-100 יותר??

אין סיבה נראית לעין שלדוגמא Blade mCX BNF שמחירו בכל העולם 100 דולר שהם כ 400 ש"ח, מחירו בארץ יהיה 750 ש"ח.

אין סיבה שחלק חלוף שעולה 6 דולר יעלה בארץ 55 ש"ח.

עלות ההובלה מהונג קונג לישראל או מהונג קונג לארה"ב היא כמעט זהה. מיסים? גם באירופה וארה"ב יש מיסים.

גם השרות רחוק מלהשביע רצון. לא תמיד ליבואן יש את כל החלקים ואז צריך להמתין שהוא יקבל את החלקים ולחכות........

גם מבחינת המשלוח:משלוח בדואר רשום בארץ כ 7-10 ימים. משלוח מקלפורניה בדואר 7 ימים.

לדעתי יותר ויותר אנשים יקנו דרך האינטרנט ואתם גודעים את הענף עליו אתם יושבים.

הורדת המחירים אולי תוריד את הרווח על כל פריט אבל תגדיל את המחזור

אני מראש אגיד שאני לא בעל חנות והרבה מוצרים אני רוכש בחו"ל, אבל בכל זאות אני רוצה קצת לסנגר על בעלי החנויות כאן, בארץ.

http://cgi.ebay.com/E-Flite-Blade-Micro-CX-mCX-Helicopter-BNF-EFLH2280_W0QQitemZ350202528879QQcmdZViewItemQQptZR adio_Control_Vehicles?hash=item5189b2846f&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72:1205|66:2|65:12|39:1|240:1318|301:1|2 93:1|294:50#ht_3258wt_1166

המוצר באמת עולה 100$ אך משלוח עולה עוד 50$ מס ומע"מ יעלו לך עוד 25$ לפחות.

נניח שדולר עולה 4 ש"ח, זה מביא אותנו ל - 700 ש"ח.

אכשיו תעשה חשבון כמה עולה אחריות וחיוך של בעל החנות ותחליט אם זה שווה 50 ש"ח.

כן יש מוצרים שהפער הוא גדול יותר, אך לרוב זה מוצרים קטנים מאוד (ונדירים) או מוצרים מאוד גדולים שביקוש עליהם הוא נמוך יחסית. אם תבדוק, מוצרי mainstream עולים מאוד דומה למחירם בחו"ל.

leetal
28-05-2009, 10:53:19
למה צריך חנות באינטרנט מהארץ? יש את הסיני היפני ועוד...המשלוח מהיפני מגיע תוך שבוע ,מהסיני תוך 10 ימים.
אם תהיה חנות ישראלית באינטרנט זו תהיה טיפשות מצד החנות כי ההיתרון לקונה באינטרנט זו יכולת השוואת המחירים במהירות מהבית:אם אני צריך מנוע, ובחנות הישראלית המנוע עולה 150שקל ואצל הסיני המנוע עולה 30 שקל אני אקבל רושם(מוצדק) שהחנות הישראלית יקרה מאוד ואפסול את החנות הזו לתמיד.אם לאותה החנות אין חנות באינטרנט, אז לקוח שמגיע אליה פיזית לא יכול להשוות(החנות הכי קרובה נמצאת בעיר אחרת) ועם עידוד מהמוכר הלקוח ישלם את הסכום הזה.

גם אם לא תישאר חנות אחת בארץ זה לא יפגע באף אחד,חוץ אוליי ממטיסי הניתרו שלא יהיה להם מקום לקנות דלק.

giluriel
28-05-2009, 11:03:03
המוצר באמת עולה 100$ אך משלוח עולה עוד 50$ מס ומע"מ יעלו לך עוד 25$ לפחות.
נניח שדולר עולה 4 ש"ח, זה מביא אותנו ל - 700 ש"ח.

אכשיו תעשה חשבון כמה עולה אחריות וחיוך של בעל החנות ותחליט אם זה שווה 50 ש"ח.

כן יש מוצרים שהפער הוא גדול יותר, אך לרוב זה מוצרים קטנים מאוד (ונדירים) או מוצרים מאוד גדולים שביקוש עליהם הוא נמוך יחסית. אם תבדוק, מוצרי mainstream עולים מאוד דומה למחירם בחו"ל.

אלכס,
שתי נקודות ששוות מחשבה:
האחת:
100$ הוא מחיר לצרכן (אחרי רווח)
50$ זאת עלות משלוח (מוגזמת ד"א) ליחיד לחבילה בודדת.
(פחות מ-דולר לקילו בשילוח מסחרי לארץ כולל איסוף בחו"ל)
חיוך ואחריות - שווים הרבה יותר מ-50 ש"ח

אבל - כשאני / אתה קונים Mailstream כמו שקראת להם אנחנו לא צריכים אחריות ובדר"כ גם לא רוצים להגיע לחנות ..
זה שאני הולך לבית מרקחת ומתייעץ עם הרוקח - לא נותן לו לגיטימציה לקחת לך עוד 5 שקלים על שמפו ובטח שלא על כל מוצר שתכניס עכשיו לסל.
אתה נכנס, לוקח ומשלם ..
ואם הוא ינסה "להעמיס" לך עוד 4 שקלים כי מידיי פעם הוא מייעץ למישהו סביר להניח שאתה לא תהיה לקוח שלו כמוכר.

הנקודה השניה:
חיוך -
משהו שצריך לבוא מהלב. מבפנים.
למה ? כי הבן-אדם חייכן. כי הוא אוהב את העבודה שלו. כי מעריכים אותה.
אין לי בעיה לשלם למוכר בחנות על עבודה או ייעוץ ואני עושה את זה בכיף אבל מוכרים צריכים להפריד את זה לחיוב נפרד ולא לכלול את זה במחיר המוצר כי זה .. פוגע במכירות ובשירות.

מוכר שמכניס את מחיר החיוך שלו למחיר ה- Flybar שלי סתם משאיר אותי עם הרגשה שהוא .. "קצת גנב" ולא שהוא חייכן.

:-) גיל

AlexRC
28-05-2009, 11:22:24
אלכס,
שתי נקודות ששוות מחשבה:
האחת:
100$ הוא מחיר לצרכן (אחרי רווח)
50$ זאת עלות משלוח (מוגזמת ד"א) ליחיד לחבילה בודדת.
(פחות מ-דולר לקילו בשילוח מסחרי לארץ כולל איסוף בחו"ל)
חיוך ואחריות - שווים הרבה יותר מ-50 ש"ח

כאשר אתה עושה ייבוא מסחרי, אני רוצה לראות איפה משלמים פחות מדולר לקילו. עסקתי בזה בזמנו ולא ראיתי מחיר כזה. חוץ מזה כאשר אתה משווה אתר מול חנות.... כבר מספיק דיברו כאן על זה.

מצד שני כאשר אתה רוכש מוצר בודד מחו"ל אתה משלם משלוח כמו גדול.

אני רק יודע שאני שרפתי מספיק שעות גם ל - MYHOBBY ולאחרים ובהרבה מקרים זה שווה את ההפרש. ואז אתה חושב לעצמך צריך לפעמים גם לרכוש מחנויות בארץ, כי בשעת צרה הם יעזרו לך וגם ייקחו על זה את ההפרש במחיר.

ועדיין יש מוצרים ששווה להביא מחו"ל, אין ויקוח. כל מקרה לגופו.

giluriel
28-05-2009, 11:49:31
למה צריך חנות באינטרנט מהארץ? יש את הסיני היפני ועוד...המשלוח מהיפני מגיע תוך שבוע ,מהסיני תוך 10 ימים.
אם תהיה חנות ישראלית באינטרנט זו תהיה טיפשות מצד החנות כי ההיתרון לקונה באינטרנט זו יכולת השוואת המחירים במהירות מהבית:אם אני צריך מנוע, ובחנות הישראלית המנוע עולה 150שקל ואצל הסיני המנוע עולה 30 שקל אני אקבל רושם(מוצדק) שהחנות הישראלית יקרה מאוד ואפסול את החנות הזו לתמיד.אם לאותה החנות אין חנות באינטרנט, אז לקוח שמגיע אליה פיזית לא יכול להשוות(החנות הכי קרובה נמצאת בעיר אחרת) ועם עידוד מהמוכר הלקוח ישלם את הסכום הזה.

גם אם לא תישאר חנות אחת בארץ זה לא יפגע באף אחד,חוץ אוליי ממטיסי הניתרו שלא יהיה להם מקום לקנות דלק.

אני מתאפק ...
באמת מתאפק ... (ובטח שלא בא לפגוע בך - ליטל)

איזו גישה ישראלית טיפוסית ..
"אם לאותה החנות אין חנות באינטרנט, אז לקוח שמגיע אליה פיזית לא יכול להשוות(החנות הכי קרובה נמצאת בעיר אחרת) ועם עידוד מהמוכר הלקוח ישלם את הסכום הזה"

גישת ה-סופר דפוק את הלקוח שלך .. נקדח לו את המוח עד שהוא יאמין שזה בדיוק מה שהוא צריך (אהה... אופס .. מסוק חשמלי לא צריך מפתח פלגים .. ?? לא נורא . הוא קנה)

ועוד קטנה:
"זו תהיה טיפשות מצד החנות כי ההיתרון לקונה באינטרנט זו יכולת השוואת המחירים במהירות מהבית"
חס וחלילה ניתן ללקוח (המטומטם) שלנו את היכולת להשוות מחירים - הוא עוד יראה שאנחנו יקרים ..

ליטל,
אם אתה ואני נקבל רושם שהחנות יקרה זה בגלל שהיא .. .. מה לעושת .. .. בעברית הכי עדינה שיש .. ..

יקרה !!!!

אבל בוא ניקח את זה רגע לצד השני (עכשיו אני נרגע קצת .. ***)
אולי ורק אולי הוא ימכור את המנוע ב- 35 ש"ח והסיני ב- 30 ...
אופס .. .. תיראה ....
וואללה .. שווה לקנות אצלו - יותר זול (אחרי משלוח ומיסים) וגם יגיע תוך יום במקום שבוע

אלכס ..
ענף היבוא עומד היום על פחות מיורו לקילו מאירופה (לא לדבר על אל-על שחותכת כל הצעה שקיימת רק כדי למלא מטוסים שממילא יהיו באוויר)

MYHOBBY
28-05-2009, 23:27:29
שלום לכולם-קראתי בסבלנות תגובה אחר תגובה ואין לי סספק שחלק צודקים וחלק לא.
נתחיל בחלק שצודקים.
אכן כן אם בעלי החנויות בארץ יורידו את מחירי המוצרים אז הם"ימכרו יותר"זה שנמכור יותר זה בטוח,השאלה כמה נרוויח כאשר נמכור כל היום ללא הפסקה,הקופה בחנות מרוב עבודה תבקש הפסקה והטלפון עצמו ימות מוות מעומס עבודה....מה שיקרה זה פשוט מאוד.אני אקח את הכסף,אפקיד אותו בבנק ואזזז אתן את הסכום שקיבלתי למדינה.עכשיו האם להכנס לוויכוח שלאן הולך הכסף במדינה שלנו??לא..זה מיותר ונדוש.
ללא ספק אלה מכם שלא זקוקים לעזרה מצידו של המוכר בחנות יכולים לרכוש באנטרנט.
אלה מכם שלא מסתדרים לבד ואין להם סבתא שיודעת להטיס טיסן חייבים לקבל תמיכה.התמיכה הזאת היא הדבר שממשיך לגדל טיסנאים.תחשבו על מצב שכל אתר אינטרנט ימכור טיסן חשמלי שתי ערוצים"לממתחילים" ב15 דולר.
אין בן אדם במדינת היהודים שלא ירכוש לעצמו אחד.
שבועיים אחרי זה תחביב הטיסנאות ילך לזבל כתוצאה מכישלון וחוסר הצלחה.
כשבן אדם קונה טיסן משלם יותר ונהנה!!ומצליח!! הוא נשאר בתחביב,מכניס את אחים שלו,את הסבתא,הדודה מעפולה וכל שאר השכנים מהקומה למעלה.ככה מתפתח תחביב.
נכון שתמיד יש את ה"מבינים"בשטח שעוזרים ללא תמורה אבל זה לא אותו הדבר..בסופו שלך דבר אם מישהו שעזר למישהו אחר יגרום לריסוק,פציעת אנוש וכו זה יביא למצב לא נעים בהחלט וגם עלול לגרום לנסיגה מן התחביב.
אתן עוד דוגמא-בירושלים באיזור מגורי אין שטח הטסה הולם ואנחנו ניתן להגיד מטיסים על

MYHOBBY
28-05-2009, 23:28:08
חצץ,ממש לא ראוי להטסה.
אני-מזמני הפרטי ומיוזמתי האישית לקחתי את עצמי למועצה האיזורית,הגשתי תוכניות ועשיתי שיעורי בית...טילפנתי בביעררתי עשיתי וכוו וכל זה אולי אולי יתן ללקוחות!החנות שלי מקום ראוי להטיס.אולי זה גם יקדם אותם,בעצם בטוח זה יקדם אותם...לא שמעתי על סיני ששולח סוללות ב25 דולר שעושה את הדברים ההללו.
עוד דבר-אני לא יודע כמה זה מקובל על מעיין דרימר(ממפעילי האתר) אבל אנחנו חברים והוא יסלח לי.
בכל אופן מעין היה מטיס בתור ילד,לפני כמה שנים הוא חזר לתחביב ומהכרות קרובה שלנו פנה אלי ואל אבא שלי(צוות מי הובי)בבקשה לעזרה לחזור לתחביב..נכון שמעיין היה זקוק לעזרתי למשך שלושים דקות ומשם הפך לאחד ממביני דבר בארץ..יכול מאוד להיות שללא העזרה הוא היה נשאר ברושם שהתחביב הזה דפוק ולא סתם עזב אותו מספר שנים קודם.

נעבור לאלה שלא צודקים-אתר אינטרנט זה בכלל לא עבודה קלה,כל יום הדולר עולה ויורד כל יום יוצא מוצר חדש,כל יום צחריך לעדכן לארוז לשלחוח לעעמוד בדואר וכו וכו וכו...זה אומנם לא תורה מסיני אבל לבוא ולצאת בהצהרות שזה מאוד פשוט וכל אחד יכול לעשות והכי גרוע שנאמר"אתה שולח חבילה ומאותו רגע לא רואה את הבן אדם"זאת דרך למכור מוצר??איפה האהבה לתחביב?איפה הרצון שאדם אחר יצליח??ככה לא בונים תחביב....
אני אצא בהצהרה ואגיד שאני כמעט בטוח שכל אחד ואחד מכם קיבל עזרה פעם.האם ללא העזרה הייתם מטיסים היום??...תחשבו על זה.

נאמר גם באחת מן ההודעות שלא כל בעלי החנויות בארץ נחמדים אדיבים או הוגנים.
ייש מספיק חנויות בבארץ בכדי לעבור ולרכוש בחנות אחרת,אדבר בשם עצמי ואגיד שלא פעם ולא פעמיים נשארתי שעות,הקרבתי ימי שבת וכו בכדי לעזור ולגרום להצלחתו וצמיחתו של חניך חדש.
ככה חנות צריכה לפעול וככה אתם צריכים לדרוש.אני בטוח שלא כל אדם שיוצא מהחנות שלי מרוצה במאהנ אחוז אבל אני יודע שרוב האנשים מרוצים ועם אלה שלא אני פועל לרצות אותם ולגרום להצלחתם.

בכל אופן בהצלחה לכולם,חג שמח והטסה נעימה.

אבי סירוטה
29-05-2009, 00:33:52
הכל נכון וכולם צודקים. למרות הכל אני לא קוטף את הכסף שלי על העצים ואני לא רואה כל הגיון בלשלם 4$ על כל 1$.
החנויות לא קיימות למען העיניים היפות שלי ולא למען יהיה לי לאן לבוא ולהעביר את הזמן. הן עסק וככזה צריכות לממן עצמן וגם, ולא, זה לא גס, להרוויח. יש הגיון בלשלם יותר עבור שרות, ידע וזמן אבל כמה יותר? בטח שלא פי-4.
למה שאסבסד חנות ברכישת מיכל דלק שעולה כ-48 ש"ח בחנות ובו זמנית אותו מיכל כולל משלוח, מכס ושאר ירקות יהיה אצלי בבית תוך עשרה ימים וב-15 ש"ח בלבד? כנ"ל לגבי מנועים, אביזרים, רכיבי אלקטרוניקה, סוללות ומה לא. טיסנים? על חבילות גדולות אני מעדיף לשלם קצת יותר ולקבל את המוצר כאן בארץ בלי הימורי שלם\שבור. כמה יותר? שוב, כל מקרה לגופו של עניין אבל גם כאן יש גבול לכמה עזות נפש וחוצפה יש לחלק מבעלי החנויות. לפעמים באמת שווה לייבא לבד.

בסיכומו של דבר, איש כטוב בעיניו יעשה. מתאים לך לשלם פי-4 על מאריך לפלג\מיכל דלק\סרוו או סוללה רק כי בעל החנות יעזור לך לכוון EXPO בשבת? סחתין עליך. מתאים לך לשלם פי 1.5 על להבים למסוק רק כי הם כאן ועכשיו ואתה חרמן להטיס בשבת? תהנה! לעומת זאהת אם אפשר לחכות שבוע\שבועיים ולערער על חבילות במכס ולא לשלם עשרות או מאות שקלים מיותרים? גם טוב.

חג שמח.

motti-74
29-05-2009, 00:35:27
שלום לכל הסוחרים,
כאשר לוקחים על מסוק שעולה 760$ בחו"ל 5000-5500 ש"ח ....אז סלחו לי זה לא להיות יקר ....
אלא לשחוט את הצרכן....או כפי שאנו הישראלים אומרים "גניבה לאור יום" ....כתוצאה מכך כסף רב מצרכני תחביב זה הולך לגויים...
5000 ש"ח /4 ש"ח לדולר = 1250 דולר
1250/760 = 1.644 ז"א יק ב- 64% ממחיר לצרכן בחו"ל!!!!! זו הסיבה למה לא קונים כאן בכמויות....
דבר נוסף בשיחה עם מס' סוחרים הם ציינו שאנו לא מחשיבים דמי משלוח + עמילות מכס ---מחשיבים גם מחשיבים!!!
מי שלא מחשיב אלו הם הסוחרים בעצמם שלא מדגישים שלהם המסוק לא עולה 760$ --מזכיר שזהו מחיר צרכן!!!!! ולא יבואן!!!

דבר נוסף הנו מלאים נמוכים ומגוון מוצרים שווה לטוסיק!!!!
תסתכל כמעט בכל אתר בחו"ל ותראה את זמינות ומגוון המוצרים....לשון בחוץ (-:

אתם הסוחרים צריכים להרוויח אך לא לדפוק קופות עלינו.....(במידה וירדו מחירים תהיה אפשרות לסוחרים להזמין כמויות גדולות יותר וכך ישלמו פחחות יותר לפריט)דבר הגורם לי כצרכן להעדיף ולהתמודד מול המכס .....
מפסידים /מרוויחים - כולנו כאן מפסידים מזה ........אבל הגויים מרוויחים את כל הכסף שזורם החוצה ....

מה לעשות ....?לדעתי בלבד...
TREX 600NSP עולה בחול 760$ (מחיר צרכן ולא יבואן!!!)בדוק באחד האתרים בחו"ל + משלוח 40$ + מכס 300 ש"ח
300/4 = 75 $ ....מחיר לצרכן בארץ = כ- 900$ ולא יותר ...
בהתחשב בייבוא ומע"מ+ מיסים נלווים ליבואן - במידה והיה כך גם אני הייתי (ואחרים רבים)קונה כאן את הטירקס שלי + ח"ח ושאר טובין.
כרגע מה שקורה הוא - שלנו כצרכנים האלטרנטיבה ב99% מהמיקרים הנה חו"ל למרות כל הקשיים...
אגב בעבר כשהיה לי את הסקידו 90% מח"ח נקנו מהטיסן חיפה......היה ממש נוח.
מייחל לשינוי שכזה כדי להשאיר את הכסף בארץ....

בברכה,
מוטי ואקנין.

junkqwe
29-05-2009, 01:36:20
אני באמת לא יודע איפה חלק מהאנשים שכותבים פה חיים (אולי הם בעלי חנויות ואז זה יכול להסביר את זה)
לפני שנה וחצי בערך נכנסתי לתחום החשמליים. לא הבנתי כלום במנועים סוללות מטענים ובקרים ולכן רכשתי חבילה מלאה מחנות במרכז הארץ.
קניתי טיסן epp קטן ל 3D, בקר 18 אמפר, סוללה 1000mah, מנוע 980kvm ומקלט מיקרו
עבור כל התענוג שילמתי 1500 שח (וזה עוד אחרי הנחה)

אתם יודעים כמה ציוד אפשר להזמין ב 1500 שח ????

בהזדמנות אחרת קניתי מטען ב 450 שח. את אותו מטען ניתן להזמין ב 248 שח משלוח מסין הרחוקה עד הבית.

איזו הצדקה יש למחירים האלה? גם עם מוסיפים יבוא ומכס עדיין המחירים פה יקרים פי 2 מחול ואני בטוח שהחברה בחול לא מפסידים עליי כסף.
פשוט בארץ כולם רוצים להרויח הרבה ומהר ושיפסיקו לבלבל את השכל על מיסים ועלות היבוא

אני באופן אישי לא קונה יותר כלום בארץ (אולי רק במקרי חירום של חרמנות הטסה רצינית)

עמרי רז
29-05-2009, 09:38:08
אודי A3 טורבו 2009 עולה בבריטניה 11590 יורו = 63750 ש"ח
בארץ 260,000 ש"ח. הפרש של למעלה מ 400% !!
לסגור את כל סוכניות הרכב בארץ לאלתר !
חולצת פולו של ראלף לורן עולה בארה"ב 29-39$ = 156 ש"ח
בארץ 399 ש"ח. הפרש של למעלה מ 250%
אז בואו נפסיק לקנות בגדים בארץ.
הדוגמאות עוד רבות, יש מיסים יש עלויות שילוח יש ביטוחים ויש עוד מליון הוצאות.
כל אחד שיחליט מה טוב לו, אבל לצאת נגד חניות הטיסנאות בארץ זו טיפשות !!
המחירים גבוהים לך תזמין מהרשת, אבל כשתהיה תקוע בלי חלק קריטי דקה לפני הטסה
נראה כמה הסיני/יפני יצילו אתכם..
זה מצב נתון, ואף אחד מבעלי החניות אינו חזיר !! הם עובדים על רווחים של 20%-45% שזה סביר לחלוטין,
לא ראיתי אף אחד מבעלי החנויות הנל נוסע במרצדס 600 או עם ברייטלינג נוצץ על היד..

giluriel
29-05-2009, 10:01:42

אני לא יכול לייבא אותה לבד .. אין לי ברירה.

אני בהחלט מביא איתי בגדים מחו"ל !!

יש מיסים יש עלויות שילוח יש ביטוחים ויש עוד מליון הוצאות.
גם כשתביא חבילה באופן פרטי המיסים האלה מופיעים (המשלוח הרבה ה..ר..ב.ה יותר יקר ואין משחק במיסים) ועדיין יוצא לנו יותר זול. הרבה יותר זול

אבל לצאת נגד חניות הטיסנאות בארץ זו טיפשות !!
זה מה שלא ברור לי.
אף אחד לא יוצא נגד.
מעלים כאן נקודה למחשבה. זה הכל .. הרי אני רוצה לקנות והחנות רוצה למכור. יש לשנינו מטרה משותפת ...

זה מצב נתון, ואף אחד מבעלי החניות אינו חזיר !! הם עובדים על רווחים של 20%-45% שזה סביר לחלוטין,

צר לי עמית, אני נמצא בענף המחשוב. מכירה של ציוד (מה שנקרא Box moving) עם רווח דו ספרתי ???
מטורף.
רק לידיעה הרווח על חומרות בתחום המחשבים / שרתים / תקשורת עומד על .... 8% - %10
זה הכל !!
45% רווח ?? לדעתי - שערוריה.

מה שיותר תמוהה בעיניי היה משפט של אחד המוכרים כאן שאם הבנתי נכון - הוא לא רוצה למכור כל היום והרבה כי המדינה תיקח הרבה מיסים ...

זה .. .. איך לומר .. .. מרשים :-)

אבל הכי חשוב , אני חושב שבעלי חנויות צריכים ללמוד לחייב על תמיכה אח"כ .
זה כן שווה את הכסף ואז כולם יהיו מרוצים :-)))

חגשמחח
עמרי רז
29-05-2009, 10:54:27

אני לא יכול לייבא אותה לבד .. אין לי ברירה.

ועוד איך שאתה יכול, אם אני יכול גם אתה
זה רק כרוך בהמון עבודה וזמן.

אני בהחלט מביא איתי בגדים מחו"ל !!
אז אתה אומר שכל הבגדים שלך מיובאים ?

יש מיסים יש עלויות שילוח יש ביטוחים ויש עוד מליון הוצאות.
גם כשתביא חבילה באופן פרטי המיסים האלה מופיעים (המשלוח הרבה ה..ר..ב.ה יותר יקר ואין משחק במיסים) ועדיין יוצא לנו יותר זול. הרבה יותר זול

אבל לצאת נגד חניות הטיסנאות בארץ זו טיפשות !!
זה מה שלא ברור לי.
אף אחד לא יוצא נגד.
מעלים כאן נקודה למחשבה. זה הכל .. הרי אני רוצה לקנות והחנות רוצה למכור. יש לשנינו מטרה משותפת ...
מס פעמים ראיתי הודעות של, "לא לקנות במחירים של הארץ.." "לא לקנות כלום בארץ.."

צר לי עמית, אני נמצא בענף המחשוב. מכירה של ציוד (מה שנקרא Box moving) עם רווח דו ספרתי ???
מטורף.
רק לידיעה הרווח על חומרות בתחום המחשבים / שרתים / תקשורת עומד על .... 8% - %10
זה הכל !!
45% רווח ?? לדעתי - שערוריה.
ממש לא, כגודל המחזור הרווח קטן, זו עובדה.
אני עובד בתשתיות ועבודות עפר והרווח של הפרויקט שלי הוא 4%, וזה תקין.
כאשר אתה מוכר במחזורים של 50,000 ש"ח ברוטו חודשית נראה לך שניתן להתקיים מרווח של 10% ??
מה שיותר תמוהה בעיניי היה משפט של אחד המוכרים כאן שאם הבנתי נכון - הוא לא רוצה למכור כל היום והרבה כי המדינה תיקח הרבה מיסים ...

זה .. .. איך לומר .. .. מרשים :-)
זה אני לא מכיר ולא מתיימר להבין
אבל הכי חשוב , אני חושב שבעלי חנויות צריכים ללמוד לחייב על תמיכה אח"כ .
זה כן שווה את הכסף ואז כולם יהיו מרוצים :-)))

חגשמחח
חג שמח

motti-74
29-05-2009, 12:33:26
סוחרים...
תורידו מחירים ....תהיו הגיונים...אל תחפשו את הפרייאר התורן שיקנה
מכם.............
תחזיקו מלאים.......ותגוונו...........ותראו שדברים יראו אחרת.............
לדוגמא : להבי רדיקס 600 לא שווה ולא כדאי לי להביא מחו"ל אם אני קונה אותם כאן ב- 60 ש"ח יותר.
יאלללה חג שמח.

מוטי.

giluriel
29-05-2009, 13:34:51
הייתי חייב לחזור לעוד מילה אחת לטובת MyHobby ושאר המוכרים (שעובדה שאיכפת להם - כי הם כאן)

אנחנו מדברים כאן על 3 סוגיות שונות:
מכירה בחנות
מכירה דרך אתר
מתן שירות ותמיכה

חנות - ברור (לפחות לי) שהמחיר יהיה יותר יקר. כמה יותר יקר ? זה עניין אחד.....

אתר - לדעתי, כאן אתם אמורים לשאוף להיות הכי זולים שאפשר. ד"א, אף אחד לא אומר שצריכה להיות זיקה ברורה בין האתר לבין החנות. מי שרוצה - נטו - לקנות איזה חלק ובזול - שייכנס ויקנה.

מתן שירות ותמיכה - כאן אני הכי בעדכם שיש אבל בצורה ברורה ומסודרת...
תגידו בצורה הכי ברורה שסיוע טכני עולה כסף, תגדירו את המחיר וזה יהיה הכי לגיטימי שיש.
(לא הסבריי Presale לצורך מכירה)

:-)

(עמרי, סורי על שיבוש השם .. קלטתי רק בדרך שהפכתי אותך ל.. עמית .. ***)

Boogle
29-05-2009, 22:58:18
קצת בכדי לסבר את האוזן לחבר שחושש ממס הכנסה, רואה החשבון שלי טוען ואני די בטוח שהוא לא טועה, שבארץ משתלם להחזיק עסק שמוכר שקל ב99 אגורות...
ככה שאל תבלבל את המוח שמס הכנסה "שודד" אותך.

ואני בכלל לא רוצה להכנס לתחום האפור של המקרים בהם קונה "קבוע" נכנס משאיר כסף מזומן ולא מתעכב לראות אם הדפסת בקופה...( אני בטוח שאף סוחר לא עושה את זה)

eagle701
30-05-2009, 16:02:49
קצת בכדי לסבר את האוזן לחבר שחושש ממס הכנסה, רואה החשבון שלי טוען ואני די בטוח שהוא לא טועה, שבארץ משתלם להחזיק עסק שמוכר שקל ב99 אגורות...
ככה שאל תבלבל את המוח שמס הכנסה "שודד" אותך.

ואני בכלל לא רוצה להכנס לתחום האפור של המקרים בהם קונה "קבוע" נכנס משאיר כסף מזומן ולא מתעכב לראות אם הדפסת בקופה...( אני בטוח שאף סוחר לא עושה את זה)

אתה מאשים את המוכרים בארץ בהעלמת מס?

MYHOBBY
30-05-2009, 19:39:41

לא הוא לא..הוא קובע שכן.
חבל שהוא לא יודע שכל מוצר ספור,לצורך העניין אני יודע שאני מקבל משלוח דלק או פרופים או כל דבר חאחר שיש לי כמות מסויימת.אי אפשר למכור ללא קבלה...הדבר היחיד שניתן לעשות זה אולי תיקון פה תיקון שם...אל תשאל אני כבר בונה קומה חמישית בבית שלי מזה,נאמר בפורם שבמחשבים מרווחים 10 אחוז.שם בתחום המחשבים הכל שחור!!תיקונים בבית הלקוח,התקנה חוזרת של דיסק ווינדוז וכו..אז נא לא לצאת בהאשמות

giluriel
30-05-2009, 20:09:07
לא הוא לא..הוא קובע שכן.
חבל שהוא לא יודע שכל מוצר ספור,לצורך העניין אני יודע שאני מקבל משלוח דלק או פרופים או כל דבר חאחר שיש לי כמות מסויימת.אי אפשר למכור ללא קבלה...הדבר היחיד שניתן לעשות זה אולי תיקון פה תיקון שם...אל תשאל אני כבר בונה קומה חמישית בבית שלי מזה,נאמר בפורם שבמחשבים מרווחים 10 אחוז.שם בתחום המחשבים הכל שחור!!תיקונים בבית הלקוח,התקנה חוזרת של דיסק ווינדוז וכו..אז נא לא לצאת בהאשמות

MyHobby,
יש לי (?) - היה ... הרבה כבוד אלייך ועכשיו זו פניה אישית...
לא ראית אותי טורח להאשים אותך הכסף שחור.
ההפניה הזו חזרה אלי - שבמחשבים הכל שחור - לא במקום!

אם איש המחשבים שלך עובד בשחור - לבריאות.
אני מחזיק חברה מסודרת שמוציאה חשבונית גם על כבל רשת ב-3$ (ולא מרוויחה עליו 45% וגם לא 20%) ואם עובד שלי יעשה קומבינה אצל מישהו פרטי בבית הוא יעוף מהחברה שלי

אז קודם כל, לפני שאתה משתלח בהאשמות כאלה - תבדוק ..

מה שיותר חבל הוא שבמקום להפנים - אתם נלחמים ...

אתה יודע מה, השגת משהו בפוסט שלך ..
אני - התייאשתי.
אני חשבתי ברוב תמימותי שאם תשמעו את הצד שלנו - אלה שיש להם את הכסף בכיס, אלה שרוצים לקנות ולשלם - תבינו מה מפריע לנו (וגם - על מה אנחנו מוכנים ורוצים לשלם) ויהיה יותר טוב לכולם.
וואללה, שכנעת אותי ..
קדחת משהו יזוז כאן.
קדחת מהפוסט הזה מישהו ילמד משהו ..
בארץ תמשיכו לקחת 70000% ולבכות שאתם מסכנים,
תמשיכו לחפש את הלקוח הפראייר הבא,
ותמשיכו להשחיל לקוחות (כי מוכרים רק קופסא אחת בחודש... אחרת מס הכנסה יבוא .. )

אם משהו מהמתחילים רוצה ללמוד משהו , שיבוא וישאל אותנו מאיזו חנות בחו"ל יותר זול להזמין ..

ואם כבר ובהמשך למה שאמרו לך ... (ואני, להבדיל ממך לא אומר שזה אתה אלא מדבר על העיקרון)
אל תספרו לנו שאי אפשר למכור בלי קבלה .. או קיי ......? עברנו את גיל 6
קצת כבוד לאינטיליגנציה של הלקוחות (שעוד נשארו לכם בארץ) באמת שלא תזיק

חבל ..
Boogle
30-05-2009, 23:31:07

לא הוא לא..הוא קובע שכן.

אתה ראית אותי אומר שאתה לוקח שחור????? איפה?, תראה לי! אני אמרתי שאני בטוח שאתה לא עובד בשחור!!! (אולי על ראש ה.... בוער הכובע?) אני נורא התרעמתי על העובדה שאתה בוכה פה, שאם יגדל לך המחזור תצטרך לשלם יותר מיסים. חבוב אם תשלם יותר מיסים זה אומר שנישאר לך בכיס יותר כסף אין מצב בארץ או בכל מדינה מערבית אחרת לצורך העניין שככל שתרוויח יותר כסף ישאר לך פחות בכיס.
תפסיק להתבכיין, תקטין את מתח הרווחים שלך ל20% ותתחיל למכור לנו באינטרנט מבלי לפתוח לנו את הצורה אז תקבל את כל הכבוד המגיע לך בלי שום סנטימנטים.
שבוע טוב.

MYHOBBY
31-05-2009, 16:17:48
MyHobby,
יש לי (?) - היה ... הרבה כבוד אלייך ועכשיו זו פניה אישית...
לא ראית אותי טורח להאשים אותך הכסף שחור.
ההפניה הזו חזרה אלי - שבמחשבים הכל שחור - לא במקום!

אם איש המחשבים שלך עובד בשחור - לבריאות.
אני מחזיק חברה מסודרת שמוציאה חשבונית גם על כבל רשת ב-3$ (ולא מרוויחה עליו 45% וגם לא 20%) ואם עובד שלי יעשה קומבינה אצל מישהו פרטי בבית הוא יעוף מהחברה שלי

אז קודם כל, לפני שאתה משתלח בהאשמות כאלה - תבדוק ..

מה שיותר חבל הוא שבמקום להפנים - אתם נלחמים ...

אתה יודע מה, השגת משהו בפוסט שלך ..
אני - התייאשתי.
אני חשבתי ברוב תמימותי שאם תשמעו את הצד שלנו - אלה שיש להם את הכסף בכיס, אלה שרוצים לקנות ולשלם - תבינו מה מפריע לנו (וגם - על מה אנחנו מוכנים ורוצים לשלם) ויהיה יותר טוב לכולם.
וואללה, שכנעת אותי ..
קדחת משהו יזוז כאן.
קדחת מהפוסט הזה מישהו ילמד משהו ..
בארץ תמשיכו לקחת 70000% ולבכות שאתם מסכנים,
תמשיכו לחפש את הלקוח הפראייר הבא,
ותמשיכו להשחיל לקוחות (כי מוכרים רק קופסא אחת בחודש... אחרת מס הכנסה יבוא .. )

אם משהו מהמתחילים רוצה ללמוד משהו , שיבוא וישאל אותנו מאיזו חנות בחו"ל יותר זול להזמין ..

ואם כבר ובהמשך למה שאמרו לך ... (ואני, להבדיל ממך לא אומר שזה אתה אלא מדבר על העיקרון)
אל תספרו לנו שאי אפשר למכור בלי קבלה .. או קיי ......? עברנו את גיל 6
קצת כבוד לאינטיליגנציה של הלקוחות (שעוד נשארו לכם בארץ) באמת שלא תזיק

חבל ..

אתה ראית אותי אומר שאתה לוקח שחור????? איפה?, תראה לי! אני אמרתי שאני בטוח שאתה לא עובד בשחור!!! (אולי על ראש ה.... בוער הכובע?) אני נורא התרעמתי על העובדה שאתה בוכה פה, שאם יגדל לך המחזור תצטרך לשלם יותר מיסים. חבוב אם תשלם יותר מיסים זה אומר שנישאר לך בכיס יותר כסף אין מצב בארץ או בכל מדינה מערבית אחרת לצורך העניין שככל שתרוויח יותר כסף ישאר לך פחות בכיס.
תפסיק להתבכיין, תקטין את מתח הרווחים שלך ל20% ותתחיל למכור לנו באינטרנט מבלי לפתוח לנו את הצורה אז תקבל את כל הכבוד המגיע לך בלי שום סנטימנטים.
שבוע טוב.

חברה.היתה פה אי הבנה אף אחד לא לוקח כסזף שחור,לא בוגל לא אני ולא אף אחד אחר.
הלאה-אני באמת באמת באמת חושב שאתם חושבים שנתח הרווחים עומד על 7000 אחוז,לצערי לא.לצערי ואין פה שום פוליטיקה,את המחירים בארץ אי אפשר להוריד נקודה.אחרת פשוט נגלגל!!את הכסף(מישהו פה הבין שהתכוונתי לשלם יותר מיסים,לא-התכוונתי שאני אגלגל את הכסף!) וזה לא יהיה כלכלי ונצתרך ללכת הביתה.
בכל אופן כשאחוזי המיסים בארץ ירדו נ אני מבטיח להוריד מחירים.תודה לכולם צר לי שחלק הבינו וחלק לא.
המשך שבוע טוב

Boogle
31-05-2009, 17:23:52
אוקיי אני זורק כפפה:
מוצר שנימכר בהוביסיטי שעלותו X באתר אוסיף על מחיר זה מכס ומעל לזה אוסיף 20% רווח ומעל לזה 15.5% מע"מ (אני מזניח בכוונה את המשלוח) נקבל:
X*1.12*1.2*1.155=X*1.55
כל מוצר שיפורסם וימכר באתר אינטרנט של חנות טיסנים בארץ ויעמוד ביחס של 50-60% מעל למחיר הנקוב בהוביסיטי, ירכש על ידי בארץ בתנאי שישלח אלי בחבילת דואר בעלות משלוח של דואר ישראל.
בהצלחה

f3a
31-05-2009, 17:24:57
אפשר יהיה להוריד מחירים כאשר יפסיק תיאום המחירים על ידי החנויות בארץ דבר שאיננו חוקי באף ענף חוץ מהענף שלנו.

על אחריות משלמים?
לצערי הרב אני אישית לא ראיתי עוד אף אחריות יוצאת לפועל המקסימום שקיבלתי זה את כתובת היצרן בחול לשלוח לו את החלק.

להבדיל TOWER על כל תקלה, ללא כל צורך בהוכחה שולחים את החלק שוב וזה נקרא שירות.

המיסוי בארץ איננו כה גבוהה, ולהפך היצור מסין הוריד את מחירי מוצרי הצעצועים פלאים, אך אצלנו בענף המחירים רק עלו, איך יתכן שטיסן בחול שעולה 200 דולר וטיסן שעולה 60 דולר בחנות בארה"ב, בארץ הם נמכרים באותו המחיר? גם לאמריקאים עולה הרבה כסף להביא את הטיסנים מחו"ל במיוחד שלהם אין הסכמי סחר חופשי עם סין מה שיש לישראל.

ובקיצור עד שבעלי החנויות לא יבינו שאנו מוכנים לשלם עוד קצת על מנת לקנות בארץ (ולא פי 4) רב המטיסים ימשיכו להביא את הציוד מחו"ל הרי לכולנו יש מישהו שמתישהו נוסע לחול ומביא לו את הציוד.
אז עם שלטים מתאפקים ועם הטיסנים בגדלים הסבירים ימשיכו להוביל ידנית לארץ.

MYHOBBY
01-06-2009, 09:20:23
אוקיי אני זורק כפפה:
מוצר שנימכר בהוביסיטי שעלותו X באתר אוסיף על מחיר זה מכס ומעל לזה אוסיף 20% רווח ומעל לזה 15.5% מע"מ (אני מזניח בכוונה את המשלוח) נקבל:
X*1.12*1.2*1.155=X*1.55
כל מוצר שיפורסם וימכר באתר אינטרנט של חנות טיסנים בארץ ויעמוד ביחס של 50-60% מעל למחיר הנקוב בהוביסיטי, ירכש על ידי בארץ בתנאי שישלח אלי בחבילת דואר בעלות משלוח של דואר ישראל.
בהצלחה
אח....
בוגל ידידי שכחת כמה דברים....

דלק-הובלת דלק דורשת משאית מיוחדת עם אישור להובלת חומרים כימיים.
משלוח של סוללות לצורך העניין-נגיד ואני קונה טיפה זול יותר מאשר בהובי סיטי.אני משלם חודשיים מראש על כמות גדולה של סוללות,משלם מראש על המשלוח משלם לעמיל מכס משלם לרואה חשבון,שכירות וכו..לצערי לא תצליח לקבל את המחיר הנקוב בהובי סיטי +מכס+משלוח בדואר ישראל...
הדלק היתה סתם דוגמא אבל כמוהה אחרים רבים

zvok
01-06-2009, 12:00:11
מטרת השרשור כאשר פתחתי אותו היתה לראות אם אני היחיד שמרגיש שהיבואנים מנקנקים אותו. מהשרשור נראה לי שאני לא היחיד.היה לי הרבה יותר טוב אם הייתי יכול לקפוץ לחנות ולקנות מה שאני צריך. אבל אם מחירים כאלה??!!

אם MyHobby הוא הדוגמא לסוחרים אז כנראה שמגיע להם כי הם פשוט לא מבינים.

ואנחנו: כפי שכבר נאמר פה על ידי אנשים נקנה לפי ראות עיננו........:eek:

giluriel
01-06-2009, 13:31:10
מטרת השרשור כאשר פתחתי אותו היתה לראות אם אני היחיד שמרגיש שהיבואנים מנקנקים אותו. מהשרשור נראה לי שאני לא היחיד.היה לי הרבה יותר טוב אם הייתי יכול לקפוץ לחנות ולקנות מה שאני צריך. אבל אם מחירים כאלה??!!

אם MyHobby הוא הדוגמא לסוחרים אז כנראה שמגיע להם כי הם פשוט לא מבינים.

ואנחנו: כפי שכבר נאמר פה על ידי אנשים נקנה לפי ראות עיננו........:eek:

Zvok .. לצערי, כמוך - כמוני.
עוד כמה שורות ונקים קופת צדקה (לפי הלוגיקה הזאת היינו אמורים לקנות דלק למכוניות ב 20 ש"ח לליטר .. :D ? :confused: ? :eek: )

אבל כמו שאמרת - איש הישר בעיניו יעשה (למרות שברור לי שיום אחד יקום כאן אתר (ולא חנות!) ויראה לכולם שאפשר גם אחרת)

mini_guy
01-06-2009, 13:42:39
בלי לעשות שום פרסומת לאף אתר אבל זה המוטו של copter x
ונראה שהוא עומד במשימה בכבוד

Boogle
01-06-2009, 23:39:28
אח....
בוגל ידידי שכחת כמה דברים....

דלק-הובלת דלק דורשת משאית מיוחדת עם אישור להובלת חומרים כימיים.
משלוח של סוללות לצורך העניין-נגיד ואני קונה טיפה זול יותר מאשר בהובי סיטי.אני משלם חודשיים מראש על כמות גדולה של סוללות,משלם מראש על המשלוח משלם לעמיל מכס משלם לרואה חשבון,שכירות וכו..לצערי לא תצליח לקבל את המחיר הנקוב בהובי סיטי +מכס+משלוח בדואר ישראל...
הדלק היתה סתם דוגמא אבל כמוהה אחרים רבים

חבר יקר, את חי לפי חשבון של סוחר בשוק הכרמל, תקנה בשקל תמכור בעשר ותעשה 10% רווח....

ה20% לעיל אמורים לכסות לך את ההוצאות עליהן דיברת, מה גם שהם הוצאה מוכרת לצורך מס ורובן מתקזזות מהמס של ה50% שאתה אמור לשלם מתוך ה20% רווח שלך.

חשבון בסיסי , תשאל את רואה החשבון שלך...אהה אם אתה משלם לו יותר מ500 ש"ח לחודש אז כנראה שהחשבון שלו הוא כמו החשבון שלך, אתה יודע דלק מיסים הובלות והוצאות אשראי לצ'קים שלך:(
ולגבי דלק, על מה אתה מדבר? זה בערך המוצר היחיד שאנחנו לא יכולים להזמין בדואר מחו"ל הצחקת אותי חביבי.

וקצת ברצינות, אם אתה לא יודע לנהל עסק, אל תקים אותו!!! ואל תשב בכיסא שלךותרים חומות להבטיח שאתה לא נופל. בתחום הקימעונאי אתה מרויח מיליון שקל מלקחת רווח של שקל על מיליון מוצרים שתמכור, לא להרויח חצי מיליון שקל על שני מוצרים שתמכור! מתמטיקה בגרוש לסוחרים.

giluriel
02-06-2009, 13:46:37
חבר יקר, ... ... ... מתמטיקה בגרוש לסוחרים.

בוגל,
אני מעריץ את הסבלנות שעוד נותרה לך לענות ..
הרי ברור שזה קרב אבוד. נקודת המבט שלך ושלי מנוגדות ב- 180 מעלות לזו של רוב המוכרים בארץ.

:-) גיל