PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה שאלה בנושא כיפוף בלזה

nirmodan
18-05-2018, 23:33:16
אני מעוניין לכופף לוח בלזה בעובי 4 מ"מ, בכיוון הגרעינים. האם יש למישהו ניסיון בכיפוף עובי שכזה? מה בנוגע לכיפוף בניצב לכיוון הגרעינים? כמה זמן מספיק לטבול את הפלטה במים רותחים?

תודה,
ניר

flatspin
19-05-2018, 08:22:47
כשאתה מרטיב את הבלזה, החומר שבין הסיבים מתפשט וגורם לכיפוף הלוח. לפיכך יש להרטיב, רצוי בריסוס, רק את הצד החיצוני של הכיפוף. רסס, המתן חמש עד עשר דקות והלוח מתכופף מאליו לכיוון אליו אתה שואף. ייתכן שבלוח עבה יהיה צורך לחזור על פעולת ההרטבה מספר פעמים. בכל מקרה טבילת הלוח כולו במים מבטלת את אפקט ההתרחבות של צד אחד וממילא לא תקבל את התוצאה המקווה. ההרטבה במים בטמפ. החדר. אין צורך במים חמים, בוודאי לא מים רותחים.
כאשר מדובר בכיפוף לוח עבה במיוחד, אני נוהג לכופף שני לוחות, כל אחד במחצית העובי ולהדביקם יחד אחרי הכיפוף.
לגבי כיפוף ניצב לסיבים, אני לא מכיר שיטה טובה לזה. בהרטבה ניתן לקבל גמישות מסויימת, אבל לא באותה מידה כמו לאורך הסיבים.

E r e z
19-05-2018, 08:59:15
אני מעוניין לכופף לוח בלזה בעובי 4 מ"מ, בכיוון הגרעינים. האם יש למישהו ניסיון בכיפוף עובי שכזה? מה בנוגע לכיפוף בניצב לכיוון הגרעינים? כמה זמן מספיק לטבול את הפלטה במים רותחים?

תודה,
ניר

אתה צריך לכופף לוח שלם בדיוק?
מה רדיוס הכיפוף?
האם הכיפוף הוא יחיד או יש כמה?
לאיזה מבנה תומך זה יודבק? או שהלוח נדרש להחזיק בעצמו את הכיפוף בהמשך?

בקיצור, אם תיתן פרטים מלאים לגבי מה אתה רוצה לייצר, יתכן ויימצא לכך פיתרון פשוט.

wind556
20-05-2018, 19:45:15
לא מכופפים בלזה 4 מ"מ. וכדי לקבל עובי כזה ברדיוס כלשהו מכופפים את הבלזה הכי דקה שתמצא, רצוי 0.8 ממ ותעשה מזה למינציה. זאת הדרך המקצועית, כל השאר זה לא זה..