PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות לגבי רכב כביש ראשון

Kug-ST4
08-08-2018, 21:51:17
ראשית אציין כי חשבתי לא מעט על העניין לפני שפתחתי את הנושא הזה (בעבר גם דיברתי עם רן ענבר באופן אישי על העניין).

אני חושב שהגיע הזמן אחרי כמה שנים טובות עם הרכב שטח שלי להוסיף רכב חדש נוסף ולהכנס גם לתחום הכביש ואולי בעתיד לעשות לו קצת התאמות ולשלב אותו גם לרכב דריפט, הנקודה היא שלרוב רכבי הכביש קטנים משמעותית מרכבי השטח וזה משהו שנורא מוריד לי לצערי הרב, לכן חיפשתי רכב שיהיה בעל נוכחות וישר עלתה האופציה כמובן של ה Losi 6ix או כמו שהרוב מכירים אותה בשם Losi Audi r8, הרכב ביחס גודל של 1:6 הוא גדול ובעל נוכחות מדהימה! היתרון בלוסי הזו שיש אופציה לרכוש אותה בארץ, אומנם ללוסי אין יבואן רשמי בארץ לפי מה שידוע לי אבל חלקים לרכב הזה לא תהיה בעיה למצוא, עוד יתרון-הלוסי יכולה לתת מענה גם לתחום הדריפט, אומנם הרכב יהיה מגושם מדי כי רוב רכבי הדריפט הם בכלל 1:10 אבל כמו שאמרתי הנוכחות והגודל משחקים פה תפקיד חשוב.

אופציה שניה שהיא פחות עדיפה לדעתי זה ללכת על באגי בגודל 1:5 בערך, להנמיך אותה לשים לה צמיגי כביש טובים ולאט לאט לשפר אותה לטובת מהירות.

לצערי הרב רכב כביש מקורי ביחס של 1:8 או 1:0 לא ימשוך אותי כי הגודל שלו נורא יציק לי בעין, אני יודע שהגיונית זה לא חכם ללכת על רכב גדול יותר אבל בהתחשב בעובדה שזה לא אמור להיות רכב קיצוני למסלול אלא רכב להנאה האישית שלי-אני מאמין שעם התאמות נכונות או התחלה של פרוייקט חדש הרכב בסופו של דבר יענה על הצרכים שלי.

מה דעתך רן?

רן ענבר
08-08-2018, 23:29:14
שתי אפשרויות לרכב כביש:
סרפנט וייפר או קיושו איבולבה... רצוי חשמלי
אף אחד מהם לא 1/5
אבל לכולם יהיה יחס כוח משקל קיצוני וביצועים של רכב מהיר...מהיר מאוד אך גם נשלט.

רכב כביש אינו רכב דריפט
זה כמעט ניגוד
רכב כביש נועד לאחיזה ושליטה מקסימאלית בכל מהירות ורכב דריפט.. כמעט להפך.

ממליץ לך לחשוב עוד קצת על מה אתה רוצה יותר ובאיזה גודל.
כמו כן איזה מנוע?

רן ענבר

Kug-ST4
09-08-2018, 06:18:49
חשבתי על האופציות האלה לא מזמן (אתה זוכר דיברנו בפלאפון בזמנו), אני לא כל כך מצליח להתחבר למראה החיצוני של הרכבים מהסוג הזה ואני יודע שבמוקדם או במאוחר כשתרד ההתלהבות מזה שקניתי רכב חדש אני נורא יתבאס על זה, כמו שאני מכיר את עצמי זה יציק לי בכל הסעה מחדש.

מסכים עם מה שאתה אומר לגבי ההבדלים בין רכב כביש לרכב דריפט מקצועי אבל כמו שאמרתי, זה לא הולך להיות רכב תחרותי משום סוג, סה"כ רכב להנאה הפרטית שלי, תמיד אעדיף דיוק ושליטה גם במהירות גבוהה ומספיק לי שברגע נתון שאני ארצה הוא יתן לשחרר קצת ו"יזרוק תחת" זה יכול לעבוד (הדריפט כדריפט מדוייק ועצמאי לא מלהיב אותי יותר מדי, גם לא ברכבים אמיתיים ד"א).

מבחינת הגודל כמו שאמרתי-כמה שיותר גדול יותר טוב במיוחד כשזה רכב כביש ולא רכב שטח, הנוכחות שלו על האספלט נורא חשובה בעיניי.
מבחינת מנוע-רק חשמלי, אני וניטרו לא חברים מהיום שלמדתי ממך מה הם החסרונות של ניטרו לעומת חשמל.

אילו עוד אופציות יש לנו מלבד שני הרכבים האלה? יש סיבה מסויימת שהלוסי היא לא הכיוון הנכון שלי או שזה נטו בגלל שחסר יבואן רשמי בארץ ומחסור בחלקים?
אני מבין שהאופציה של ללכת על רכב 1/5 בסגנון באגי להנמיך אותו ובעזרת צמיגים ובולמים ל"הסב" אותו לרכב מהנה לכביש לא אופציה לדעתך?

נקודה נוספת למחשבה-ראיתי שיש לקיושו רכב מסוג סקורפיון בגודל 1/7 הנעה אחורית בלבד, איך הוא יכול להתמודד עם אספלט? או שאני לא בכיוון בכלל?

רן ענבר
09-08-2018, 06:54:46
מראה=חופה.
תבחר איזה חופה שנראת לך יפה (פיאט 127) ותתן לאומן שיצבע אותה בצבע ודוגמה שאתה אוהב.
רכב כביש חייב להתחיל מהיותו רכב כביש
לא רכב שטח מוסב.

כשאגיע הביתה אחפש לך עוד אופציות.

רן ענבר

Kug-ST4
09-08-2018, 18:52:06
אין ספק שמראה=חופה, השאלה אם אפשר לעשות התאמה של חופה במראה של רכב רגיל (באופן אישי הייתי מעדיף חופה של אימפרזה STI, אם כבר משתגעים אז עד הסוף!!) לרכבים בסגנון של הסרפנט והאיבולה, הרי הבסיס (השילדה) שונה מרכבים רגילים, הצמיגים האחוריים שלו גדולים בהרבה מהצמיגים הקדמיים, כל העסק הזה אמור להקשות על היכולת להתאים בין החופות לא? כי אם אי אפשר להתאים את החופות הרגילות אז לא עשינו כלום, אומנם החופה תצבע ע"פי בחירה אישית אצל אומן אבל המראה ישאר אותו מראה.

רן ענבר
09-08-2018, 21:44:30
אני מניח שאפשר למצוא כל מיני חופות לסרפנט ולאיבולבה.
יש לי חבר שהייתה לו סרפנט מוסבת לחשמל עם חופת "לולה" שהיא שונה לחלוטין מהחופה המקורית.

האמת, שבמקרה הזה הייתי הולך על הסרפנט כי קיימת לה גירסה חשמלית ללא צורך בהסבה.
ההסבה של האיבולבה מצריכה באלגן רציני...

רן ענבר

Kug-ST4
09-08-2018, 22:32:18
החשש היחיד שלי בסרפנט זה היבואן בארץ אבל על זה אנחנו נדבר כבר בפרטי יותר לעומק, לפי האתר של היבואן הויפר מגיע כקיט ללא מערכת חשמל כלל, ללא צמיגים, ללא חופה. במידה ואחליט לרכוש אותו איזו מערכת חשמל מומלצת לדעתך? והאם אתה יכול לשער לי בערך את העלות של התוספות שצריך כדי שהרכב יסע

מבחינת רכבים נוספים אני מבין שאין כל כך אופציות והלוסי 6IX ירדה מהפרק לחלוטין, אני צודק?

רן ענבר
10-08-2018, 09:54:32
קיט זה קיט
פשוטו כמשמעו
ברוב הקיטים שאני מכיר יש יותר "אין" מאשר "יש"

לדעתי, לרכב כביש יש הרבה פחות בלאי מלרכב שטח ולכן, אם אתה מסתדר עם קניה מחו"ל לא צריכה להיות לך בעיה.
קח בחשבון שלרכבים אקזוטיים אין שוק בארץ ולכן לא הייתי מצפה לאספקה של חלקי חילוף גם לאיבולווה

בוא נעשה חשבון גס:
קיט= 700 דולר:https://www.amainhobbies.com/serpent-viper-977e-evo2-1-8-electric-onroad-car-kit-ser904003/p637258
מערכת מנוע ובקר= 250-300 דולר [מערכת זהה או דומה לממבה מאנסטר X שיש לך]
סרוו= 100-120 דולר
חופה= 30 דולר
צביעת חופה= 200-250 ש"ח
מערכת שלט= 1000 ש"ח
צמיגים= 100 דולר [לסט אבל צריך יחסית הרבה צמיגים
אביזרים שונים= 50-80 דולר
בקיצור זה לא סיפור זול... אבל זה רכב הכי טוב שיש בנסיעה הלוך חזור על מגרש אספלט גדול

רן ענבר

Kug-ST4
10-08-2018, 19:08:02
בחישוב מהיר שעשיתי בהמשך לחישוב שלך יוצא לי בהזמנה מחו"ל (שזה חיסרון אדיר עבורי) בסביבות 6370 ש"ח ללא עזרה בהרכבה (וכמו שאתה יודע אני דיי חלש בעניין, לשמחתי הרבה יש לי אותך :) אבל עדיין).

אבל עשיתי חישוב נוסף לרכישה בארץ:
קיט 3100 ש"ח (מהיבואן)
המערכת חשמל שאני רכשתי בישראל עלתה 1200 ש"ח (לא מהיבואן)
צמיגים קדימה+אחורה 210 ש"ח (מהיבואן)
שלט 1000 ש"ח (לפי מה שאתה הכתבת-לא בדקתי מחירים)
חופה (מקורית צבועה בתור התחלה) 320 ש"ח (מהיבואן)
זה יוצא 5830 ש"ח לפני מיקוח (כי זה בארץ ואפשר להתווכח)
אני מאמין שאחרי מיקוח + עזרה של מזומן אפשר לצאת פה בפחות.

ככה שלפי חישוב מהיר (יום ראשון אני ארים טלפון ליבואן ואתחיל לבדוק לעומק את הדברים ואחזור כמובן לעדכן) בנוסף לזה שאני מעדיף לשלם ולקבל על המקום-זה יכול לצאת יותר זול לרכוש בארץ מאשר להזמין מחו"ל ולחכות.

כמה שאלות נוספות:
1. על שלט לא דיברנו, אני יודע ששלט עדיף לרכוש בארץ בגלל הבלאגן במשרד התקשורת אז איזה שלט עדיף לרכוש? הבנתי שיש שלטים שאפשר לחבר אותם ליותר מרכב אחד וזה בעצם יפתור לי את הבעיה של לצאת להסיע את שני הרכבים עם שני שלטים כשאפשר לצאת עם שלט אחד, יתרון או חיסרון? איזה שלטים מומלצים נכון להיום?.
2. סרוו-לפי האתר של היבואן לא חסר סרוו בקיט, השאלה היא אם הוא "שכח" להזכיר שחסר סרוו או לחלופין-יש סרוו אבל תמיד עדיף לשדרג כי הסרוו המקורי יקרוס?
3. מה הכוונה "אביזרים נוספים"? חלקים שיהיו ספייר (כמו צמיגים, פיניון וכדומה) או חלקים מסויימים שבלעדיהם הרכב לא יסע כמו שצריך או לחלופין לא יסע בכלל?
4. בעיית המראה עדיין לא נפתרה אחרי שחיפשתי קצת על חופת ה"לולה" שהזכרת קודם-היא מזורה ומכוערת, מאוד דומה לחופה המקורית של הרכב לצערי ועד כמה שזה נשמע ילדותי זה במקום מסויים נורא יבאס אותי להשקיע כסף, מחשבה, תכנון והרכבה ברכב שבסופו של יום-לא יענה על הציפיות שלי מבחינת המראה שלו.

רן ענבר
10-08-2018, 19:33:55
שלט, יש כמה אפשרויות בסכום של בערך 1000 ש"ח
בוא נשאיר את זה לאחר כך.
סרוו, צריך.
ו...אני מאמין שניתן לפתור את עיניין החופה.

חופה מקורית בדרך כלל עשויה מחומר מאעפן...חבל על הכסף.
תעשה חיפוש שלחופה 1/8 כביש... אני מאמין שתמצא לפחות משהו שמוצא חן בעינך.
הנה כמה תוצאות:https://www.amainhobbies.com/1-8-on-road-bodies-parts-cars-trucks/c1012

אפשר לדאוג על הכול...אבל בסוף צריך להתחיל.
אני לא הייתי מתפשר על ביצועים...
מראה? כשתראה את הרכב נוסע, לא תצליח לראות אם החופה היא סובארו או פיאט 127

רן ענבר

רן ענבר
10-08-2018, 21:24:41
הגעתי למחשב ביתי שבו ניתן לראות דברים קצת יותר טוב:
זה הרכב המדובר:http://www.serpent.com/product/904003/specifications/
כדי להתאים חופה, מעניינים אותנו שני נתונים:
רוחב הרכב: 250-266 מ"מ
בסיס הגלגלים: 296-300 מ"מ

הייתי פונה ליבואן ומבקש ממנו להרכיב גלגלים ולוודא את רוחב הרכב עם הגלגלים
כך או כך, אני מניח ודי בטוח שהמידות הן עם גלגלים.

מבדיקה קטנה מצאתי את הרכב הזה:http://rc.kyosho.com/en/rccar/eprally/30879.html
זה רכב 1/9 של קיושו שלו מספר חופות זמינות
מה שחשוב הוא שמידות הרכב דומות לסרפנט:
רוחב: 260 מ"מ
בסיס גלגלים 316 מ"מ

לדעתי, ניתן יהיה להתאים את החופה של רכב מסדרת ה DRX של קיושו לרכב הסרפנט

זו לא חופה מאוד נפוצה אבל אפשר יהיה למצוא אותה.
זה הכי קרוב שמצאתי.

רן ענבר

Kug-ST4
10-08-2018, 21:26:01
אוקי, קיבלתי את מה שאמרת-בסופו של יום צריך לקבל החלטה ולהתחיל לעשות, אז יום ראשון אני אצור קשר עם היבואן אקבל ממנו הצעת מחיר ואקבל החלטה אם מתחילים או לא, אשאל אותו בנוסף אם יש אופציה להשיג דרכו מערכת חשמל זהה למערכת שלי, אם כן-זה יכול לפתור לא מעט בעיות ואם לא-נתחיל לשבור את הראש איך כמה ולמה.

לגבי החופה-הצצתי על החופות בלינק ששלחת, בעיקרון אם יתאפשר לי להתאים חופה בסנון של ה XO1 או הסרפנט GT זה יהיה מצויין כי הרכב יקבל מראה שונה מהמראה המקורי המזעזע שלו.

בכל מקרה-עידכונים בראשון בתקווה שיהיו עידכונים חיוביים.

שוב זה המקום להגיד תודה על הכל רן! תודה על התמיכה! על ההצעות! על ההמלצות ובעיקר על הסבלנות :) אין כמוך!.

רן ענבר
10-08-2018, 21:48:58
שים לב שהרכבים שציינת, החופות שלהן לא מתאימות לרכב הזה
שים לב למידות הרוחב ובסיס הגלגלים שציינתי.

אגב, עוד על תתחייב על מנוע... יתכן ולאחר בדיקה מעמיקה יותר אפשר להשתמש במנוע מהיר יותר במטרה להרוויח עוד מהירות מ 4 תאים...

שים לב גם למחיר הסופי של כלל התוצאה הסופית...
זה לא פשוט לשים כזה סכום על רכב...

רן ענבר

Kug-ST4
10-08-2018, 22:22:51
בקשר לחופה הייתה לי הרגשה כמו שאמרתי בהתחלה-החופות ה"ריאליסטיות" לא יתאימו לרכב בגלל המבנה שלו וההבדלים בין הגלגלים הקדמיים לאחוריים, הבבעיה שהחופות שמתאימות לרכב הזה גורמות לרכב להיראות נורא בגלל זה אני נורא מתעקש על נושא החופה ומנסה לתת לרכב מראה קצת יותר ריאליסטי וקצת פחות מראה של רכב "דראג" אבל עזוב, מה שאני עושה עכשיו נקרא "לטחון מים" בקשר לחופה, נניח לנושא הזה לרגע.

לגבי המנוע-לא מתחייב על כלום, רק רוצה להבין אם במידה ואני רוכש דרך היבואן את הרכב הוא יכול להתאים לי מערכת חשמל לפי בחירה אישית שלי או שהוא מוכר רק מערכות חשמל ספציפיות שיש לו במלאי ולא בעניין של להזמין מערכת מחו"ל רק עבורי.
אם כבר מדברים על מנוע מהיר יותר לצורך קבלת מהירות סופית גבוהה-ככל שיש יותר KV המנוע מהיר יותר? או שזה עובד בדיוק ההפך? אני אשמח להסבר קטן.

ברגע שאני אחליט שזה הרכב הנכון והכל מתחבר לי-לא תהיה לי בעיה להניח את הסכום הזה, מבחינת תקציב אני יכול להתמודד עם זה, אם אני רוצה או לא-זה כבר עניין אחר, אהיה חכם יותר כשאדע עלויות ישירות מהיבואן לעומת העלויות מחו"ל.

רן ענבר
10-08-2018, 23:48:31
אני מבין אותך לגבי החופה...
יש המון אתרים קצת פחות מפורסמים עם חופות מעניינות מאוד.
ראיתי גולשים שקנו רכב בטויז אר אס ולקחו לו את החופה...
כך או כך, צריך חשבת קצת על האינטרנט ולפתור את זה.

לא הבנתי איזה חופה בדיוק אתה רוצה?!
תן קישור לתמונה של הרכב.

לגבי מנוע:
יותר kv זה יותר מהיר...אבל גם מתחמם יותר...

רן ענבר

Kug-ST4
11-08-2018, 01:10:24
בעיקרון הרעיון הכללי הוא שהרכב יראה כמו רכב סטנדרטי וריאליסטי, לצרוך העניין חיפשתי קצת באינטרנט חופות שממחישות על מה אני מדבר באופן מפוזר ולא בצורה אחידה, כל חופה מיוחדת בפני עצמה:
קורבט https://www.eurorc.com/product/14755/protoform-18-gt-chevrolet-corvette-c7r---360mm---clear
פרארי 458 איטליה https://oakmandesigns.files.wordpress.com/2015/03/img_0494.jpg
שברולט שלבי https://instagram.ftlv5-1.fna.fbcdn.net/vp/77dcf2aead41e9b966fd6cc189411d75/5C03048A/t51.2885-15/e35/27877637_1261453577321989_8372871364381507584_n.jp g
גולף GTI https://oakmandesigns.files.wordpress.com/2013/06/img_4419.jpg
הבעיה היא שרוב החופות האלה יכולות לשבת על XO1 או על רכבים בסגנון של הסרפנט GT ויהיה נורא קשה להתאים אותם לוייפר כי המבנה שלו שונה בצורה משמעותית משאר רכבי האספלט, זו גם הסיבה שחשבתי בהתחלה ללכת על הלוסי, ללוסי יש מראה מדוייק למה שאני מחפש ועם קצת עזרה בהרכבת מערכת חשמל טובה (אחרי שאמצה את המקורית)-היא יכולה לתת פייט לא קטן לוייפר (לפחות לפי דעתי).

תודה על התשובה לגבי המנוע, את בעיית ההתחממות אפשר לפתור בעזרת צלעות קירור וכדומה לא?

רן ענבר
11-08-2018, 09:01:36
כשאתה מחפש חופה אתה חייב לשים לב למידות.
בלי המידות, זה יראה רע מאוד...

אני שוב אומר, אמשיך לחפש לגבי החופה אבל בכל מקרה זה ניתן לפיתרון.

לדעתי, אי אפשר להשוות בכביש, רכב בעל הנעת רצועות להנעת שאפט.
רכבי השאפט הם למעשה נגזרת של באגי וטראגי עם מהלך מתלים קצר יותר
רכבים בעלי הנעת רצועות מתוכננים אחרת לגמרי...במיוחד למטרה הזו...

אגב, ללוסי 6ix יש מידות שונות מאשר ל xo1 של טראקסס ולשניהם יש מידות שונות לגמרי מאשר לוויפר

רן ענבר

Kug-ST4
11-08-2018, 09:58:51
דיברנו על דוגמה של חופה בסגנון של מה שאני מחפש אז חיפשתי ללא כל קשר למידות רק את הרעיון הכללי כדי שתבין לאן אני שואף מבחינת המראה של הרכב.

אני מסכים איתך לגבי ההבדלים בין רכב בהנעת שאפט להנעת רצועות ואין ספק שרכב בהנעת רצועות יתן ביצועים טובים יותר על המסלול, אבל שים לב *על המסלול* וכאלה אין לנו בארץ, יכול להיות שללכת על הוייפר זו טעות מהסיבה שזה רכב מקצועי, אולי אפילו מקצועי מדי בשביל האין מסלולים שיש לנו בארץ, בסופו של יום זה רכב שיסע הכי הרבה בחניה פתוחה ענקית ואם יהיה לי מזל היא גם תהיה ריקה, מה שמעלה לי את קו המחשבה שאולי אפשר לשנות כיוון מהוייפר וללכת לצורך העניין על הקוברה GT ולהרכיב עליה את אותה מערכת חשמל שהייתה מתוכננת לוויפר, זה אומנם יתן ביצועים פחות טובים מאשר הוייפר, אבל נראה שזו ההתפשרות הכי טובה בין זה לבין זה, החיסרון היחידי של ה GT זה שהיא 1/8 ושוב חזרנו להתחלה- רכבי הכביש 1/8 קטנים מדי לטעמי.

לגבי המידות של הלוסי לעומת ה XO1 אני יודע, הלוסי גדולה בהרבה אבל יש לא מעט חופות מדהימות שמתאימות לה ואפשר לעבוד איתן מעבר לעובדה שהחופה המקורית שלה מאוד ריאליסטית (אומנם דיי מכוערת אבל חופה מקורית בצביעה אישית יכולה להתאים פה לצורך ההתחלה).

רן ענבר
11-08-2018, 10:20:05
בדיוק כמו שלא בוחרים חולצה בגלל הכפתורים, כך לא בוחרים רכב על שלט לפי החופה.
את נושא החופה אפשר לפתור.

אני מאמין שכשאתה שם רכב באמת טוב על האספלט, נותן לחיצה על ההדק והרכב יוצא כמו טיל ומתמרן עם אחיזה טובה...
זה דבר מרשים.
כשתסיע עם עוד אנשים, זה יהיה ההבדל בין רכב טוב לסתם רכב.
ה GT הוא סתם רכב...
הוויפר והאיבולבה הם הדבר מה נוסף

נכון שאין מסלולים בארץ אבל יש מסיעים שמסיעים רכבי כביש בחניונים גדולים
וגם שם, אתה רוצה להיות ראש ולא זנב...

רן ענבר

Kug-ST4
11-08-2018, 11:02:26
אני אצטרך לנסות להתנתק מעניין המראה של הרכב ולראות מה הסכום הזול ביותר שאני יכול להוציא את הוייפר הזו פה בארץ, מחר אתחיל להזיז את העניינים ונתקדם.
הבעיה העיקרית אצלי בראש היא שממש נדלקתי על הלוסי, ראיתי כמה כאלה נוסעות בעיניים שלי וממש ממש אהבתי אותן, גם במראה וגם בנהיגה, אני מאמין שרובן היו משופרות אבל גם שלי בסופו של יום תהיה משופרת, זו הסיבה שאני לא סגור על הוייפר לדעתי, אני כל הזמן משווה בין הרכבים ובגלל שאת הוייפר לא ראיתי נוסעת אף פעם זה אוטומטית נותן ללוסי יתרון ענק מה גם שהיא מגיעה RTR שבתור התחלה זה הרבה יותר קל מאשר לקנות קיט, להתחיל להרכיב, לחכות לחלקים ואחרי זה תהליך הבניה..מרגיש לי קשוח מדי.

רן ענבר
11-08-2018, 11:45:10
תהליך הבניה הוא החלק הכי מהנה שאתה יכול לחשוב עליו.
איכות החלקים והתאמתם היא אבסולוטית.

אי אפשר להשוות רכב קיט ל RTR.

רן ענבר

Kug-ST4
11-08-2018, 13:37:22
מסכים איתך בנוגע להבדלים בין RTR לקיט, בכל מקרה מחר אצור איתו קשר ונראה איך מתקדמים. אנסה גם לבקש להגיע לראות רכב אחד בעיניים כדי להבין בשורה התחתונה מה התחושות שלי, במידה ואחליט שזה לא הכיוון שלי נראה מה עושים, נכון לכרגע אני אשמח לראות אחד כזה בעיניים גם אם לא נוסע..לפחות להבין על מה מדובר.

Kug-ST4
12-08-2018, 13:21:55
עידכון: אחרי שיחה עם היבואן קיבלתי הצעה כזו:
הקיט+מע' חשמל של חברת NNA: מנוע בראשלס לבחירה בין 1900-2200KV ובוקר 220A במצב הזה הרכב יעלה בסביבות 3900 ש"ח לפני צמיגים, סרוו, שלט וחופה.
אם ארכוש ממנו את כל החבילה כמו שהיא הגלגלים יעלו לי 170 ש"ח, חופה 150 ש"ח, בקיצור הרכב יעלה 4300 לפני רכישת סרוו ושלט.
קיימת אופציה לסרוו של SRT שאלתי לגבי סרוו של סאבוקס-הוא אמר שאין אופציה להשיג דרכו.

אמרתי לו שעל מערכת החשמל של NNA לא שמעתי מעולם והוא מיד הסכים והסביר שזו חברה סינית שמייצרת עבורו את המנועים והבקרים, שאלתי איך אפשר להשיג מידע אודות המערכות האלה והוא הסביר שאת המידע רק הוא יכול לתת כי אין מידע ברשת וגם אין אופציה להשיג את המערכות האלה באף חנות כי הוא נותן אחריות מלאה על המערכות והוא מעדיף שירכשו את המערכות האלה רק אצלו, הסברתי לו שאני יותר מחובר לקאסטל ולממבה ושיש לי ניסיון מוכח וטוב עם המערכת הזו והוא אמר שאין בעיה להרכיב מערכת כזאת אבל לא דרכו, זה אומר שאת המערכת חשמל אני אצטרך להשיג.

מה דעתך בעניין רן?
כך או כך אני אבדוק מתי מסתדר לי השבוע לקפוץ ליבואן של סרפנט (מסתבר שאין חנות..הוא עובד מהבית ויש לו בבית רכב אחד פתוח מורכב) שאוכל לראות בעיניים ולהבין סופית אם אני רוצה רכב כזה או מוותר עליו ופונה לכיוון אחר.

ד"א בדקתי בכל זאת גם על העלות של של הלוסי, המחיר שלה בחנות בארץ הוא 4200, המוכר הסביר שעדיף להחליף לה את השלט המקורי (הוא הסביר גם שהשלט המקורי כל כך גרוע ואם אבחר בשלט יחסית בסיסי זה יהיה ללא עלות, פשוט החלפה במקום) שאלתי אותו על שלטים נוספים הוא אמר שאפשר להשיג אצלו שלטים מצויינים עם האופציה לחבר את שני הרכבים שלי לאותו השלט ושלט כזה יעלה בסביבות 1000 ש"ח +- של חברת פוטבה או סנוואה לבחירתי.

רן ענבר
12-08-2018, 16:21:42
לגבי המנוע והבקר.
אני נוטה לא להמר על מוצרים שאני לא מכיר.
לא שמעתי על NNA מעולם
לדעתי, אף חברה סינית לא מייצרת מוצר אך ורק לשוק כל כך קטן כמו כלל ענף המכוניות בארץ
ו...אף חברה סינית או יבואן בודד לא יכולים להתחרות מקצועית ביידע וניסיון של חברות ענק וותיקות שהתוכנה שלהן מתבססת על שנים של ידע וניסיון ובעיקר פידבקים מקצועיים מהנהגים בשטח
אולי אני בור בתחום אבל לא מסתדר לי
אני בעד הפרדת המרכיבים
קנה מהיבואן, את הרכב וסט גלגלים להתחלה
אם אתה חושש מההרכבה של הקיט ותיכנות המערכות השונות, אני מוכן לעזור [הפעם, בעלות סימלית]
סרוו, מנוע ובקר קנה בנפרד מחו"ל.
חופה, תבחר מהקישור הבא:http://rc.kyosho.com/en/rccar/eprally.html
שלט, תקנה שלט איכותי בארץ...
כרגע, אל תחבר שתי מכוניות לאותו שלט [יש לזה יתרונות אבל גם חסרונות]

ו... שוב, אני לא מצליח להשוות בין ביצועי רכב RTR לקיט
כל רכב ששמעת שנסע במהירות מטורפת כזו או אחרת, היה לא RTR והושקע בו עוד כסף רב אחרי שנקנה.

רן ענבר

Kug-ST4
12-08-2018, 18:33:44
אוקי לסיכום ביניים:
אני אתחיל מהסוף-הלוסי ירדה מהפרק.
הקיט-במידה ואחליט שכן הוא ירכש מהיבואן בארץ יחד עם גלגלים מקוריים.
מערכת חשמל-תהיה רק מערכת מוכרת שארכוש בנפרד.
סרוו-יבחר בנפרד.
שלט-יבחר בהמשך (בקשר לחיבור שתי מכוניות לאוטו שלט-נדסקס על זה כשיהיו שתי מכוניות).
חופה-http://rc.kyosho.com/en/rccar/eprally/30913t1j.html נבחרה, אם תהיה אופציה לקבל אותה בשקוף ולצבוע אותה בבחירה אישית-מה טוב, אם אין אופציה של שקוף-http://rc.kyosho.com/en/rccar/eprally/30912sp.html (כן כן אתה צודק, פיאט 127 זה אחלה...אבל אימפרזה STI זה אימפרזה STI!!)
בכל מקרה קבעתי למחר עם היבואן כדי לראות את הרכב מורכב אצלו בבית, מקווה שזה יחתום סופית את התחלת הבניה של הרכב החדש שלי, אעדכן בהמשך! בקשר לעזרה בבניה ולתשלום-עכשיו אתה מדבר לעניין!!.

ומעבר לכל זה-תודה על כל העזרה, תודה על הסבלנות! תודה על התמיכה, תודה על העצות, תודה פשוט תודה! מעריך אותך מעבר למילים!.

רן ענבר
12-08-2018, 19:23:19
לדעתי, החלק שיהיה הכי קשה למצוא זה את החופה.
דבר עם יבואן קיושו אם הוא יכול להביא לך 2 חופות כאלו בהזמנה הבאה שלו...

רן ענבר

Kug-ST4
13-08-2018, 17:19:53
עידכון: הייתי היום אצל היבואן, ראיתי את הרכב כמעט שלם לצערי הרב מה שחשבתי שיקרה קרה-מבחינתי הרכב הזה יורד מהפרק, מסתבר לי שראיתי את הוייפר הזה נוסע כמה וכמה פעמים (רק שכשראיתי אותו לא ידעתי שזה הרכב הזה) והרכב אכן נוסע מדהים אבל אני לא רואה את עצמי מחזיק רכב כזה לצערי, צריך לשנות כיוון או לקחת צעד אחורה ולהמשיך להנות מהרכב היחידי שלי.

בגלל שאני כל כך להוט לקנות רכב חדש נוסף לאוסף ואחרי שראיתי את ה GT אני שוב חוזר אליה, השאלה היא אם אנחנו מוציאים את הווייפר מההשוואה ל GT-האם ה GT בתוספת של סרוו משופר והמערכת חשמל שדיברנו עליה קודם או אפילו לשדרג את המנוע ל 2650KV בתוספת צלעות קירור (במידה והמנוע באמת מתחמם וצריך את זה) יכולה לתת תוצאה טובה ביחס לשאר רכבי הכביש 1/8 שיש היום בשוק? אם כן-יש פה התחלה. אם לא-אני כנראה ארד מהנושא של רכב כביש לצערי הרב.

רן ענבר
13-08-2018, 17:39:28
העיניין ב gt הוא שהוא יחסית דומה לרכב שיש לך כיום...
עד כמה שזה נמשמע מוזר, כל הרכבים שמונעים בשאפט בנויים מאוד דומה.
קח את ה st שלך, תנמיך אותו, תקצר ותקשיח את הבולמים וצמיגים ותקבל רכב כמו ה gt
נכון שרוחב הרכב יהיה לא ראליסטי כי טראגי רחבה יותר אבל
הצרת הרכב מצריכה החלפת זרועות עליונות תחתונות וציריות יוצאת יקרה מאוד ולא משתלמת.

הייתי שמח לדעת מה לא מצא חן בעיניך בוויפר?
זה פאר היצירה בתעשיית רכבי הכביש על שלט...

רן ענבר

Kug-ST4
13-08-2018, 18:50:58
לא יודע להצביע לך על משהו מסויים ונקודתי, פשוט לא התחברתי, אני יכול להגיד שבזמנו כשרכשתי את אסתי שלי התלבטתי נורא (אני לא יודע אם אתה זוכר) בין ה ST ל EB ול MT..עד שהגעתי לחנות, בחנות ביקשתי להתנסות והרכב היחיד שהיה ניתן לנסות אותו היה ה MT אז ניסיתי ובשניה שראיתי את הST מונחת על השולחן ידעתי שזהו, אני מוציא ארנק מניח כסף וחוזר עם הארגז הביתה ועד היום אני לא מצטער על זה לרגע! וזה משהו שפשוט לא קרה לי עם הווייפר...וכשאין לי את הברק הזה בעיניים זה לא שווה את זה ואני יודע לזהות על עצמי מתי יש ומתי אין את זה..

מבחינת להפוך את ה ST לרכב כביש-כבר התחלתי, הנמכתי אותה לא פעם ולא פעמיים ויחד עם הצמיגי כביש היא נותנת תצוגה לא רעה על הכביש, אבל היא עדיין לא רכב כביש והייתי מעדיף שהיא תשאר בייעוד שלה ותתן בראש בשטח בזמן שיש לי רכב נוסף שמיועד לכביש, בגלל זה גם העלתי את השאלה אם לא כדאי לקחת באגי ולהסב אותה לרכב כביש שיתן בראש..ואז החלטנו ביחד שרכב כביש אמור להיות רכב כביש בבסיס שלו, לכן חשבתי על הקוברה GT...

רן ענבר
13-08-2018, 21:55:12
זהו.. שה GT הוא למעשה בעל מאפייני באגי מונמכת יותר מאשר הוויפר.

אני לא הייתי הולך על ה gt אלא על הויפר.
כשתראה אותה נוסעת...תבין למה.

רן ענבר

Kug-ST4
14-08-2018, 05:52:38
לצערי הווייפר הזו כבר לא אופציה מבחינתי במיוחד אחרי שראיתי אותה בעיניים (וראיתי אותה גם נוסעת כמו שכבר ציינתי), השאלה אם עדיף לרדת מהעניין ולוותר על הרעיון למרות הרצון לרכב חדש או לחלופין לנסות למצוא רכב כביש טוב יותר מה GT (בלי לרדת מתחת ל 1/8)?

במידה ואין רכב כביש שעדיף על ה GT נכון להיום - האם ללכת על גרסאת ה RTR ולשפר כל פעם קצת ככה שבינתיים הרכב יוכל להמשיך לנסוע תוך כדי הפרוייקט וגם אני אוכל לראות את השינויים קורים בעיניים שלי או לחלופין להזמין מראש את מערכת החשמל, סרוו, שלט ופיניון ולרכוש את הרכב כקיט, בעיקרון לפי דעתי בגלל שמדובר באותו רכב ובגלל שאני אוהב לראות את תהליך השינוי העדיפות היא באמת ללכת על ה RTR בראש ובראשונה כדי שהרכב יסע ולא סתם יעמוד כשהוא מחכה לחלקים וגם כדי לראות את תהליך השינוי קורה על האספלט בקצב שלי ביכולות הכלכליות שלי.

רן ענבר
14-08-2018, 11:45:14
ל gt של סרפנט יש גרסאת קיט או rtr
בקיט, יש גרסה תחרותית וגרסה פחות תחרותית.
גם ברכב המוכן יש שתי רמות.

הכול עיניין של תקציב.
אם יש לך כסף, קנה קיט ורכיבים.
אם אין לך כסף, קנה rtr ותתקדם לאט לאט.

רכב rtr יהיה בהכרח פחות טוב מקיט.
וגם אז, יש רמטת שונות של הקיט ושל ה rtr.

אני בכיוון היותר יקר כדי לקבל רכב שמצריך כמה שפחות שיפורים.

רן ענבר

Kug-ST4
14-08-2018, 18:08:33
אוקי, אז עברתי על האתר של סרפנט וראיתי את הגרסאות עליהן דיברת ואם הבנתי נכון את האתר אז:

1. זו הגרסא הספורטיבית ביותר שלה: http://www.serpent.com/product/600044 והיא מגיעה כקיט.
2. זו הגרסת RTR התחרותית ביותר שלה: http://promo.serpent.com/cobragte-rtr/
3. זו הגרסת קיט הסטנדרטית: http://www.serpent.com/product/600048

אני צודק בנושא הזה?

רן ענבר
14-08-2018, 19:58:43
בגדול, אתה צודק.
בתחתית העמוד של כל דגם כתוב בדיוק מה הוא כולל ומה לא.
עם זאת, נכנסתי לקישורים מהפלאפון וקצת קשה לראות את השוני באיכויות החלקים
תסתכל על הבדלים בשוק טאוור הקידמי והאחורי בין הדגמים.
איכותי= עבודת CNC על השוק טאוור להפחתת משקל.
פחות איכותי= "סתם" אלומיניום.
ברכבים של קיושו זה מאוד בולט... כך גם בחברות אחרות

רן ענבר

Kug-ST4
15-08-2018, 05:27:49
מוזר קצת, בגרסת קיט הסטנדרטית כתוב שהשוק טאוור מקארבון, בגרסת הרייס רולר כתוב שהשוק טאוורים מאלומיניום, בשני המקרים לא מוזכרת עבודת CNC בנושא של השוק טאוורים, מה אני מפספס פה?

עוד שאלה, אני חושב שהגרסת קיט הסטנדרטית זה הדגם החדש של הרכב 3.0, היבואן זרק לי איזו מילה על הדגם החדש אבל מלבד העובדה שהשלדה ארוכה יותר בכמה ס"מ (הרכב עדיין נחשב קטגוריית 1/8) לא הצלחתי להבין באמת מה ההבדלים בין הגרסא החדשה של הרכב לגרסה הקודמת.

בנוסף-לא מצאתי מידע אודות פיניון וספור גיר, אם הרכב הזה הוא נגזרת של הבאגי והטראגי-זה אמור לעבוד באותה שיטה לא?

רן ענבר
15-08-2018, 05:48:21
קארבון אמור להיות באותו סטאטוס של אלומיניום cnc.
ברכב כביש לא מופעל הרבה עומס על השוק טאוור ביחס למה שקורה ברכב שטח אז קארבון אמור לעשות את העבודה טוב.

שים לב שיש מוכן דגם לנסיעה כולל אלקטרוניקה.
יש דגם עם חופה וצמיגים ללא אלקטרוניקה
ויש דגם בלי חופה צמיגים וגם בלי אלקטרוניקה.

כעיקרון, ככל שאתה מקבל פחות, ככה הרכב יותר מקצועי.
מקצוענים בוחרים לעצמם את הצמיגים המתאימים להם ולא צריכים את הצמיגים היחסית הפשוטים של היצרן.

פיניון וספור הם mod1

רן ענבר

Kug-ST4
15-08-2018, 10:39:58
מתנצל על הדאבל-לא הצלחתי לערוך את ההודעה.

דיברתי עם היבואן הוא הציע לי את הגרסאת רייס רולר שזה בעצם ARR הרכב יגיע מורכב, עם חופה מקורית לא צבועה וצמיגים מקוריים (אצטרך להוסיף מערכת חשמל, סרוו ומערכת שלט) במחיר של 1900 ש"ח, לפי דעתי המחיר מצויין, זה נכון שאת הצמיגים אני אחליף, מהחופה אני אנסה להוציא את המקסימום ובמקרה ארכוש חופה נוספת כבל יש לי גם עניין לראות את ההבדלים בין החלקים שאחליף לחלקים המקוריים, מה שנקרא "לראות את ההבדל בעיניים".

שאלתי גם על הגרסת קיט עם הקרבון ובדקתי הבדלי עלויות לגרסא שסיפרתי עליה למעלה וההבדל עומד על בערך 1000 ש"ח וזה גם שיקול שאני לוקח כי על המחיר של הקיט אצטרך את כל התוספות.

נראה לי שבהתאם לתקציב שלי הגרסא שהוא הציע מצליחה לגשר בין הרצון למקסימום יכולות לבין התקציב שעומד לרשותי וכמובן אופציה עתידית לשיפורים נוספים.

*עדיין לא בוצעה רכישה* אני עדיין בשלבי ההתייעצות איתך רן.

אם אצליח למצוא את הרכב בגרסא הזו מחו"ל במחיר טוב יותר, יכולה להיות בעיה להכניס את הרכב לארץ למרות שאין בחבילה שלט?

רן ענבר
15-08-2018, 11:25:03
מזה אני בדיוק חושש.
ברור שיש הבדל במחיר...אבל ההבדל הוא גם באיכות.
ודווקא באיכות ההבדל הוא גדול.
אתה רוצה רכב טוב שייסע מהר... מהר מאוד...אז תקנה רכב טוב... לא כמעט טוב.

גרסאת הביניים הזו היא "מלכודת דבש" זולה שתעלה ביוקר.
אני הייתי מתאמץ עוד קצת לקיט.

רן ענבר

Kug-ST4
15-08-2018, 12:39:52
הבנתי אותך, יש משהו מאוד נכון במה שאתה אומר וזה מה שאני הולך לעשות: מבחינתי אין טעם להתפשר פה, אז אבדוק עם עצמי את היכולת הכלכלית שלי ואני מקווה שבקרוב אצא לדרך עם הקיט המדובר.

עידכונים בהמשך ושוב תודה!!

רן ענבר
15-08-2018, 13:04:51
ואני שוב מציק, הוויפר רכב הרבה יותר טוב מהיר ומקצועי מהקוברה.

רן ענבר

Kug-ST4
15-08-2018, 17:20:52
הווייפר לא הצליח לקנות אותי, בנוסף לעובדה שהעלויות שלו יהיו יקרות יותר מהקוברה-זה בכלל יורד מהפרק.

משום מה אני לא מצליח למצוא באף אתר את הקיט של הקוברה במלאי, אם יש לך איזה שפן מהכובע-אני אשמח שתשלוף אותו בבקשה, בכל מקרה אני מנסה לבדוק בכמה חנויות אם למישהו יש את הקיט במחיר זול יותר ונתקדם משם.

רן ענבר
15-08-2018, 17:33:38
נראה לי שזה הדגם:https://www.amainhobbies.com/serpent-cobra-gte-3.1-1-8th-electric-on-road-sedan-kit-ser600051/p784827
זה טוב?

שים לב שזה תת דגם אחד חדש יותר 3.1 ולא 3.0 כמו באתר החברה
זה הרכב באתר החברה [חיפוש מיוחד לפי מספר דגם]:http://www.serpent.com/product/600051

אגב, זה הוויפר:https://www.amainhobbies.com/serpent-viper-977e-evo2-1-8-electric-onroad-car-kit-ser904003/p637258
אומנם הוא לא במלאי אבל ההפרש בין הוויפר לקוברה הוא רק 55 דולר [פחות מ 200 ש"ח]

רן ענבר

Kug-ST4
15-08-2018, 19:51:49
תודה רבה!! ראיתי את הדגם החדש באתר אבל לא הזכרנו אותו כל השרשור לכן לא שאלתי עליו, אבל אם השינויים בניהם זה באמת רק כמה ס"מ אז מבחינתי זה מצויין! וכן זה יותר זול מהמחיר בארץ, אני חושב שזה פיתרון טוב, אבדוק בבית את האופציות של ההזמנה ואבדוק עלויות משלוח, במידה וזה לא יעלה משמעותית יותר אני אזמין משם באמת. האתר אמין? הזמנת משם פעם?

רן ענבר
15-08-2018, 21:16:37
בטח...
זה האתר הכי אמין שיש.
אמריקאים עובדים לפי הספר...

רן ענבר

Kug-ST4
16-08-2018, 09:10:38
אוקי מצויין, כמה שאלות לפני ההזמנה:
1. ע"פי הניסיון שלך עם האתר-האם צפויות לי עלויות נוספות של שילוח/מכס מעבר לסכום הרשום באתר?
2. אני אמור להתקל בבעיה עם משרד התקשורת על אף שמדובר רק בקיט ללא שלט או שבעניין הזה אין לי מה לחשוש?
3. לגבי מערכת החשמל-הייתי שמח שתהיה לי את האופציה להסיע בין 4 תאים ל 8 תאים כדי "לעלות בהדרגה" אחרי שאלמד את הרכב ולהחליט מה מבחינתי הכי מספק, אני מאמין שלגבי ה 8 תאים אתה לא תאהב את הרעיון, מה לגבי 6 תאים? ואיזו מערכת מומלצת? כי את המערכת הנוכחית שיש לי ב ST לא הצלחתי למצוא באף אתר.
4. סרוו-סאבוקס? יש דגמים בשפע, איך אני בוחר את הסרוו הנכון?.
5. ג'אנטים וצמיגים-בהקשר של הצמיגים שמעתי לא מעט על GRP מה דעתך בעניין? ואם לא-מה כן? האם הג'אנטים של קיושו (קישור: https://www.amainhobbies.com/kyosho-17mm-hex-inferno-gt-5spoke-wheel-set-2-black-kyoigh004/p22384) יכולים להתאים לרכב מבחינת מידות? אם כן-איזה צמיגים מדביקים עליו?
6. חופה-כל חופה של רכב כביש 1/8 יכולה להתאים בעזרת התאמות כאלה ואחרות? או שגם פה אני מוגבל בעניין הזה? (לפי האתר של סרפנט הבסיס גלגלים הוא 328 מ"מ והמידת חופה המתאימה היא 325 מ"מ)
7. שלט-דגם מסויים שאתה ממליץ עליו? האמת שאת נושא השלטים מעולם לא בדקתי, יש צורך בשלט הכי מקצועי שיש? או שאפשר ללכת על שלט ביניים של פוטבה או סאנוואה? יש סיבה שהרבה אנשים לא מתלהבים מהשלטים של ספקטרום?

המטרה של כל השאלות זה כדי להבין כמעט באופן סופי מה העלויות הצפויות כדי שהרכב יתחיל לנסוע (אין לי ספק שתמיד יהיו תוספות כאלה ואחרות שלא לקחתי בחשבון אבל זה חלק מהתחביב, לכן אמרתי כמעט באופן סופי).

בנימה זו אני גם אתנצל על כמות השאלות.

רן ענבר
16-08-2018, 10:11:15
1. עלויות המשלוח תלויות בכמה גורמים
איזו שיטת משלוח אתה בוחר? או לחילופין מה האפשרויות שיש באתר?
אם המשלוח הוא USPS אז אתה צפוי לשלם רק מע"מ בארץ
אם המשלוח הוא דואר שליחים כגון FEDEX או UPS אז יש להם כל מיני עמלות של שיחרור ממכס...יכול להגיע לתוספת של 200-300 שקלים
אני בוחר את שיטת השילוח הכי זולה שיש
ייתכן שבגלל עלות הרכב, לא ישלחו את זה בדואר רגיל
עשיתי לך "סימולציה" קטנה:
יש כמה אפשרויות משלוח:
1. משלוח שנקרא APC [יש חומר נפץ כזה אבל מעבר לזה אני לא מכיר] בעלות 35.5 דולר מגיע תוך שבועעים עד שלושה שבועות
2. משלוח USPS ב 46 דולר מגיע תוך שבועים עד שלושה שבועות
3. משלוח USPS ב 60 דולר מגיע תוך שבוע עד שבועיים
4. משלוח UPS ב 85 דולר מגיע תוך שבוע
5. משלוח UPS ב 102 דולר מגיע תוך 3-4 ימים

אני הייתי נשאר בין משלוח 1-3
למשלוח 4-5 צפויות להצטרף עמלות נוספות

שים לב: לרוב האתרים הגדולים יש מועדון לקוחות שנקרא Super Saver
אתה משלם איזה 10 דולר לשנה ומקבל הנחות גבוהות בהרבה כולל על עלויות המשלוח...צריך לברר...

אני קיבלתי במייל קוד הנחה לאוגוסט של 35 דולר בקניה מעל 300 דולר.
הקוד הוא:AUG3518 ואת הקוד הזה אתה צריך להעתיק ולהדביק איפה שכתוב "קופון"

2. מכס זה גוף די טיפש.
אם מבקשים ממך אישור, תציג את הקבלה, תבקש שיפתחו את האריזה ויראו בעצמם שאין מערכת שלט בפנים.
אי אפשר לבקש אישור על מוצר שאיננו.

3. מערכת חשמל ל 1/8 היא רק עד 6 תאים...אני לא מכיר בקר ל 1/8 שעומד ב 8 תאים [אולי יש אני לא מכיר]
אפשר לקחת בקר של רכב 1/8 ולקוות שהוא יסתדר עם מנוע של 1/8
אני לא הייתי שם מערכת של 1/5 על רכב 1/8...יותר מידי דברים לא מתאימים
אגב, גודל של בקר 1/5 הוא גדול וכבד משמעותית... אני לא יודע אם זה נכנס ברכב ואם זה נכנס, זה ישנה את האיזון של הרכב...
בקיצור...עזוב.

4. סרוו:https://www.amainhobbies.com/savox-sb2274sg-high-speed-brushless-steel-gear-digital-servo-high-voltage-sav-sb-2274sg/p233915
או זה:https://www.amainhobbies.com/savox-sc1268sg-high-torque-digital-steel-gear-servo-high-voltage-sav-sc-1268sg/p183318
מה שמנחה אותי זה שרכב כביש מהיר צריך סרוו שהוא גם מהיר וגם חזק...

5. לגבי צמיגים:
ברכב כביש יש שני סוגי צמיגים
צמיגים ראליסטיים כמו בטראגי שלך שמדביקים על ג'אנט:https://www.amainhobbies.com/rubber-tires-1-8-scale-on-road-tires-wheels-cars-trucks/c2678
וצמיגים מגומי מוקצף:https://www.amainhobbies.com/foam-tires-1-8-scale-on-road-tires-wheels-cars-trucks/c87
האחרונים הם בעלי אחיזה טובה יותר ומגיעים מודבקים [ברוב המקרים]

לדעתי, לך על הגומי המוקצף...במיוחד אם אתה רוצה מהירות גבוהה
שים לב שיש קידמי ןיש אחורי...לא תמיד הם זהים.

6. חופה:
רוחב הרכב שלך הוא 305 מ"מ
בסיס הגלגלים הוא 328 מ"מ
אלו החופות של רכבי 1/8 כביש:https://www.amainhobbies.com/1-8-on-road-bodies-parts-cars-trucks/c1012
צריך לעבור על אלו שנראות לך ולבדוק, בסיס גלגלים ורוחב...

7. אני מסיע עם שלט של סנוואה/אירטרוניק שנים...
יש הרבה שלטים טובים...גם פוטאבה מצויין
עם ספקטרום אין לי ניסיון
צריך להחליט על תקציב ואז לבחור שלט
ממליץ לקנות שלט בארץ.

מזל שהתנצלת על כמות השאלות...כבר התחלתי לקלל

רן ענבר

Kug-ST4
16-08-2018, 11:21:42
אוקי אז בעצם אחרי משלוח הרכב אמור לצאת 2440 ש"ח (אלך על האופציה הזולה ביותר)

נצא מנקודת הנחה שהמערכת חשמל תעלה בסביבות 1100 ש"ח (אני מעדיף לנסות למצוא מערכת ב Amain כדי להכניס את הכל למשלוח אחד ולקבל הכל יחד אבל כמו שזה נראה עכשין-אין דרך להשיג שם את המערכת הזו ולכן אצטרך להזמין אותה כנראה מאיביי (זו המערכת שאנחנו מדברים עליה והיא זהה למה שיש לי היום בטראגי, https://www.ebay.com/itm/Castle-Creations-MONSTER-X-25-2V-ESC-8A-PEAK-BEC-W-1515-2200KV-SENSORED-MOTOR/362378570779 יש מערכות חזקות יותר שאולי עדיפות לרכבי כביש?)

שלט-ירכש בארץ ונכון לכרגע נקציב לו 1000 ש"ח

סרוו לפי האתר יעלה בסביבות 350 ש"ח (בחרתי בזה https://www.amainhobbies.com/savox-sb2274sg-high-speed-brushless-steel-gear-digital-servo-high-voltage-sav-sb-2274sg/p233915)

צמיגים-המוקצפים זולים יותר, השאלה אם הצמיג המוקצף הקדמי יכול להתאים לסרפנט כי המשושה שם זה 17 מ"מ ולפי מה שראיתי המוקצפים זה בכלל בנוי על הלבשה מהירה (כמו בווייפר) לצורך החישוב הצמיגים יעלו 200 ש"ח (לצערי אין במלאי צמיגים מודבקים 17MM ב Amain אז אצטרך הזמנה חיצונית)

חופה תעלה 180 ש"ח נבחרה לפי מידת 325 מ"מ: https://www.amainhobbies.com/protoform-corvette-c7.r-1-8-touring-car-body-clear-gt2-short-wheelbase-prm1551-40/p539405

בחישוב מהיר הרכב יצא בסביבות 5500 ש"ח, שזה לא רע בכלל!.

האם הרכיבים שבחרתי יכולים לסגור את העניין?

בקשר לקללות-אם לא הייתי מכיר אותך עוד הייתי עלול לחשוב שאתה רציני! ואם אתה רוצה לקלל אז...אני רק מזכיר לך שבתמורה לסכום שתקע-אנחנו נרכיב אותה ביחד כדי שאלמד ממך גם על הרכב וגם איך מרכיבים קיט!, עכשיו מותר לך לקלל אותי כמה שתרצה, בעיה שלך אתה המלצת על קיט, עכשיו תתמודד עם התוצאות :p

רן ענבר
16-08-2018, 15:20:33
הרכיבים שבחרת בסדר.
את נושא הצמיגים צריך לבדוק לעומק.
הייתי ממליץ להזמין את הרכב, לחכות יום או יומיים ורק אז לעשות את ההזמנה של שאר האביזרים.
ייתכן ומשלוח רכב יחד עם החופה יהיה יקר עקב גודל האריזה.

בקשר לקללות, אם הייתי במקומך, הייתי קונה את הוויפר.
הקוברה היא מקום שני...אולי שלישי...

רן ענבר

Kug-ST4
16-08-2018, 16:32:19
אוקי הבנתי, אז אני אזמין משם את הרכב ואת הסרוו (הוא קטן זה לא משמעותי) ולדעתי בשביל עוד 50 ש"ח אפשר לרכוש פשוט חופה בארץ (כבר לא נעים לי לגשת ליבואן אבל יש לא מעט חנויות שמחזיקות סרפנט, פשוט ארכוש חופה באחת החנויות.

בקשר למערכת חשמל-ראיתי שאנשים משתמשים במנועים של פוסידון ( Poseidon ) שמעת עליהם פעם? יש לך ניסיון? או שעדיף ללכת על מה שמוכר ולא להתעסק בניסויים כרגע?

לגבי הצמיגים-אילו בעיות יכולות להיות? הרי בשונה מטראגי ומונסטר ברכבי כביש צריך בעצם רק התאמה למשושה לא?

בקשר לקללות אני את העונש שלי כבר קיבלתי ממך, אתה תזכיר לי את הווייפר הזו עד סוף ימי חיי אבל אני אעשה איתך עסק!, כרכב כביש ראשון אני אלך על הקוברה, אם ארגיש שיש לי צורך ברכב חזק יותר ומהיר יותר-ארכוש גם את הווייפר במוקדם או במאוחר.

רן ענבר
16-08-2018, 17:55:04
לגבי סרוו, הוספה של בורג מחוץ לקופסה של הרכב עלולה לשנות את המחיר.
שווה לעשות סימולציה של מוצר אחד, שניים או שלושה ולראות את עלות המשלוח בכל אחד.

לגבי הצמיגים... מודה ומתוודה שלא חשבתי על צורת ההרכבה והפרוק שלהם.
ייתכן וחלק מהצמיגי גומי מוקצף הם בעלי מבנה של שיחרור מהיר ולא משושה 17
צריך לבדוק כל מקרה לגופו.

מנוע פוסידון... אני לא מכיר.
שבעתי מרורים מכל מיני כאלו שמבינים הכי טוב והמליצו לי על כל מיני מוצרים שלא היו מספיק טובים בשבילי...
אם תתן קישור למוצר, אוכל להבין על מה אתה מתכוון.

רן ענבר

Kug-ST4
16-08-2018, 18:29:59
בשעה טובה אני שמח לבשר כי נרכש הקיט, הסרוו וגם מע' חשמל!! אפשר להגיד שיצאנו לדרך.

מה שנשאר לי להשלים זה צמיגים, חופה ושלט.

רן ענבר
17-08-2018, 03:44:18
תתחדש.
בשעה טובה

רן ענבר

Kug-ST4
17-08-2018, 07:05:53
תודה רבה על הכל רנצ'וק! אין עליך!.

כדאי להתחיל לחפש בחנויות שלט או שעדיף לחכות שהרכב יגיע ורק אז? אתה מאמין בשלטים יד שניה או שזה כמו רכבים ועדיף תמיד חדש?

רן ענבר
17-08-2018, 09:43:51
בעיקרון, אני לא קונה ציוד יד שניה ולא ממליץ לאחרים לקנות יד שניה...
שלט, זה קצת יוצא מהכלל..
אם השלט נקי ועובד בסדר אז אין בעיה...

רן ענבר

Kug-ST4
17-08-2018, 10:31:51
אוקי אז בגלל שאין לי את הרכב עדיין וסביר להניח שהשלט ירכש לפני שהקיט יגיע אני ארכוש בחנות.

עשיתי מעט שיעורי בית (על רגל אחת מה שנקרא) והבנתי שאתה משתמש בשלט MX3 של סאנוואה, הבנתי שה MT4 הוא האח הגדול שלו, אז התקשרתי ליבואן של טאנדר טייגר לברר כמה יעלה אצלו MT4 והוא ענה שאצלו אין אפשרת להשיג את הדגם הזה כי יצא כבר דגם חדש שנקרא MT44 והוא יעלה 1400 ש"ח, השאלה מה ההבדלים בין ה MT4 ל MT44 ובכלל עד כמה אני באמת צריך אחד מהם לעומת ה MX3 שאתה משתמש בו ועולה בחנויות בסביבות 500 ש"ח, תוכל לתת לי הסבר קצר (ממש בקטנה, לא רוצה לשגע אותך יותר ממה שכבר שיגעתי) על ההבדלים בניהם ועל מה אתה היית ממליץ?

רן ענבר
17-08-2018, 11:22:39
לדעתי, ה MX3 יותר מוצלח מה MT4 או ה MT44
אם יש לך אפשרות, קנה MX3
ל MT יש גולשים שמדווחים על מיני בעיות בטווח ובאמינות.

לי, עם ה Mx לא הייתה אף בעיה.
אגב, ה MX שנמכר עכשיו הוא תת דגם שונה ממה שיש לי אבל יעשה את העבודה.

תנסה למצוא קישור למוצר שראית בארץ ע"מ שאדע מה אתה רוצה לקנות.

רן ענבר

Kug-ST4
17-08-2018, 12:47:19
השלט שדיברתי עליו עם היבואן של טנדר טייגר הוא MX-3 FG בעלות של 450 ש"ח, לצערי הוא לא שלח לי לינק אלא רק את שם הדגם, ללכת עליו?

רן ענבר
17-08-2018, 12:56:07
ה FG הוא לא הדגם הכי מוצלח אבל יעשה את העבודה.
תברר אם יש בארץ דגמים אחרים של ה MX
אם לא אז גם MT יעשה את העבודה.

רן ענבר

Kug-ST4
17-08-2018, 13:59:56
אוקי אז אנחנו נשאיר את ה MX3 FG כאופציה אחרונה כרגע.
איזה דגם יש אצלך? (ככה יהיה לי קל יותר לחפש), לגבי ה MT, אנחנו מדברים על MT4? אם כן אצטרך לחפש אותו בנרות כי רוב החנויות שראיתי באינטרנט מוכרות כבר את ה MT44 והוא משמעותית יקר ותר מה MT4.

אין שלט ביניים? ה MX3 יעלה ברוב החנויות בסביבות 500 ש"ח, ה MT4 יעלה בסביבות 1000 ש"ח וה MT44 יעלה בסביבות 1400 ש"ח, השאלה אם יש משהו באמצע (גם אם זה לא סאנוואה) שיכול לענות על הצרכים שלי.

רן ענבר
17-08-2018, 14:22:13
הדגם שלי לא מיוצר יותר...
אל תעשה מזה דוקטוראט...קנה את ה MX3 בזול..
אם יהיו בעיות, תשדרג.
לא אמורות להיות בעיות.

רן ענבר

Kug-ST4
17-08-2018, 14:43:03
סגרנו, יום ראשון ירכש השלט, מאמין שעד יום רביעי השלט יהיה בבית.

לגבי צמיגים-באתר של היבואן של סרפנט יש שתי אופציות: הראשונה-צמיגים מקוריים של סרפנט. השניה: צמיגים של Xceed שאותם אפשר להשיג בארץ לרוב בגרסא הקשיחה אבל עשיתי קצת בדיקות ברשת וראיתי שיש אופציה להשיג אותם גם בתרכובת רכה ובתרכובת "מדיום" לינק לאחד מהגרסאות: https://hobbyking.com/en_us/xceed-rally-game-1-8-tire-set-medium-1pair-1.html המידות של הצמיגים הם משושה 17 מ"מ אוף סט 0 מ"מ, אני אבדוק ברשת אם יש צמיגים טובים יותר מהצמיגים האלה עם אותם המידות, הם יושבים בול על הקוברה.

רן ענבר
17-08-2018, 15:04:42
בצמיגים, חשוב מאוד לוודא שקוטר הצמיגים זהה למה שבאתר היצרן
שינוי קוטר הצמיגים משנה את יחס ההעברה.
זה לא נורא אבל צריך להתיחס לזה בבחירת הפיניון

רן ענבר

Kug-ST4
17-08-2018, 18:39:31
מוזר שאני לא מצליח למצוא את המידע בקשר לצמיגים המקוריים של סרפנט (גם לא באתר של סרפנט) אמשיך לחפש מידע בנושא ונראה מה יהיה..

Kug-ST4
19-08-2018, 18:28:50
עידכון: בשעה טובה נרכש היום ה sanwa mx3 fg והוא יגיע עד שבוע הבא לחנות, עם השלט אני מקבל מקלט אחד, יש טעם לרכוש מדלט נוסף ולחבר גם את ה st4 לשלט החדש?.

לגבי צמיגים-מבדיקה שעשיתי גם בארץ וגם בפורומים בחו"ל רוב האנשים מסיעים עם צמיגים של grp אז חיפשתי קצת באינטרנט והגעתי לאתר הבא https://www.hobbyheroes.com/collections/grp-tyres כאן ניתן להשיג את כל הצמיגים של grp, אני רק לא בטוח איזו תרכובת עדיפה עבורי, אשמח לעזרה בעניין הזה בבקשה.

*מחכה בקוצר רוח שהכל יגיע!!!!*

losi 8
19-08-2018, 19:44:44
לארץ אני יודע שמסיעים את הgrp בגרסאות הקשות..זה נותן גם דריפטים וגם מהירות. מסיעים S7 והם מצויינים.
שאני הסעתי בכביש קניתי סט s7 והם לא נגמרו והיה כיף להסיע איתם.
אופציה נוספת היא הצמיגים של הxo1,היה לי גם אותם והם היו ממש טובים,צריך לבדוק אם מתאימים.
אגב ראיתי ששאלת בנוגע למנוע של פוסידון,המנוע פוסידון הוא אחד המנועים הכי טובים שיש ואפשר להעמיס עליו כמה שתרצה ואיך שתרצה.

בקשר למקלט,אם אתה רוצה לקנות יש לי מקלט למכירה מהדגמים החדשים אם תרצה...כמובן ליפני מרכיבים על הרכב ורואים שהכל עובד.

רן ענבר
19-08-2018, 21:13:02
ממליץ לך לא להסיע שני רכבים עם אותו משדר.
אם אתה שוכח להעביר מזיכרון של רכב א' ומסיע איתו רכב ב' זה עלול לשרוף סרוו.
זאת בגלל שה epa לא זהה בין הרכבים.

זה מקור לתקלות יקרות.

בהמשך אפשר יהיה לשקול...

לגבי צמיגים.
אתה צריך להחליט מה אתה רוצה מהרכב?!
אחיזה=צמיג רך...אבל צמיג רך ישחק מהר
דריפט ושחיקה איטית= צמיג קשה...
ואפשר שילוב בינהם בדמות משהו באמצע...

רן ענבר

Kug-ST4
19-08-2018, 23:18:32
תודה לשניכם על התשובות! בקשר למקלט-לפי מה שרן הסביר עשיתי בשכל שלא רכשתי מקלט נוסף, לא רע לי להסיע שני רכבים עם שני שלטים שונים, אם ארגיש שזה חיסרון אני אשקול את האופציה הזו של לחבר את שני הרכבים ל MX3, תודה רבה על ההסבר רן ותודה רבה על ההצעה לוסי (עידן, לא?)

לגבי צמיגים-בתור התחלה העדפתי ללכת על S4 כדי לשלב כמו שרן אמר, בהמשך אחרי שהרכב יסע אני אוכל להבין יותר טוב אם אני ממשיך עם ה S4 או עובר לתרכובת שונה, לגבי הצמיגים של ה XO-ברגע שהרכב יהיה מוכן אני אוכל לוודא אם הצמיגים מתאימים.

תודה לשניכם על העזרה!! נשארנו רק עם חופה-שזה קצת בעייתי כי כל כך לא נעים לי לגשת עכשיו שוב ליבואן ולרכוש ממנו רק חופה, אני בפלונטר פה, יש רעיון?

רן ענבר
20-08-2018, 06:36:25
תתקשר ליבואן קיושו ותשאל איזה חופות יש לו לרכב 1/8 כביש.
תן לו את המידות ליתר ביטחון...
או שתזמין מחו"ל.

רן ענבר

Kug-ST4
21-08-2018, 14:48:19
אז אחרי שדיברתי עם היבואן של קיושו ולא מצאתי את עצמי (הייתה לו חופה אחת במחיר דיי גבוהה לדעתי והיא בנוסף להכל הייתה צבועה) הרמתי צלצול ליבואן של סרפנט, התגברתי על חוסר הנעימות והיום בערב אני אקפוץ לקחת ממנו חופה מקורית לא צבועה בתור התחלה, בהמשך אני אזמין לעצמי מס' חופות בעלות מראה ריליסטי יותר.

אפשר להגיד שבזאת סגרנו סופית את עסקת הרכב, רק נשאר להמתין בסבלנות שהכל יגיע ולצאת לדרך, זה הזמן גם להגיד שוב בפעם המי יודע כמה תודה ענקית רן על כל העזרה!!! תודה על התמיכה! תודה על הדחיפה! אני סופר מעריך!

רן ענבר
21-08-2018, 21:06:35
בשעה טובה.
תתחדש

רן ענבר

Kug-ST4
23-08-2018, 21:51:27
עידכון חיובי ועידכון שלילי:
חיובי: נרכשה חופה מקורית שקופה לא חתוכה והיא כבר אצלי בבית.

שלילי: לצערי השלט שהוזמן לא נמצא במלאי, ניסיתי להבין מה האופציה השניה ונאמר לי שזה רק לרכוש את ה mt44 של sanwa, חיפשתי בכל זאת את ה mx3 ובאחת החנויות אמרו לי שיש להם רכבים סגורים בקרטון שהשלט הזה מגיע בילת אין ואוכל לקבל אותו במחיר של 450 ש"ח כולל המקלט רק בלי אריזה מקורית, כדאי ללכת על האופציה הזו או שבכל זאת כדאי לנסות למצוא שלט אחר בטווח מחירים של 500 שקל גם אם זה לא sanwa?

רן ענבר
23-08-2018, 23:17:35
סתם בשביל ההמחשה, אשמח לדעת איזה רכבים מגיעים עם mx3 בילד אין?
לדעתי, מדובר במקרה הטוב בזיוף סיני (שאותו אל תקנה)
ובמקרה הפחות טוב, סתם גרוטאה מפלסטיק שנמכרת במחיר גבוהה...
בינינו? אין לך מה לעשות עם הקרטון...
מסיעים עם השלט לא עם הקרטון.
ממליץ לך לקנות ארגז כלים גדול ולסדר את הציוד שלך בפנים לפי חציצה מסודרת.
אראה לך את הארגז שלי בהזדמנות... זה לא מסובך ושומר על הציוד בצורה טובה.

רן ענבר

Kug-ST4
24-08-2018, 02:36:33
לגבי השאלה ששאלת-זו בדיוק הבעיה בסיטואציה-שאני לא יודע מה אמור להגיע עם הקופסא של השלט ואם יחסירו לי חלדים (על אף שהוא אמר שאני מקבל שלט ומקלט) אני לא אוכל לדמת ולכן אני חושש ומתייעץ, אם תגיד לי שזה פמתרון הגיוני ארכוש את השלט בלי למצמץ, אם זה זיוף או לא אני נמובן לא אדע לענות כי חוץ מהשלט המקורי של ה st לא יצכ לי להחזיק אף שלט אחר ולכן לא הסכמתי לרכוש לפני שכתייעץ.

לגבי הארגז-אין ספק שאתה צודק! תראה לי כשנפגש וארכוש משהו תואם/דומה.

רן ענבר
24-08-2018, 06:35:45
תבקש לראות את השלט...
כשאתה רואה, תצלם ותשלח לי את התמונה של המשדר והמקלט+ הכיתובים עליהם
בת'כלס, צריך להיות כתוב סנואה-אירטרוניקס.

רן ענבר

Kug-ST4
28-08-2018, 06:19:24
החנות הזו נמצאת בצפון ולכן עדיין לא יצא לי לנסוע לשם כדי לבדוק את מקוריות המוצר, אז עשיתי ניסיון נוסף, דיברתי עם חנות מסויימת בטלפון כדי לבדוק אם יש להם את השלט במלאי והמוכר אמר "כל מה שניתן להזמין באתר-יגיע אליך תוך שבוע" אז עשיתי הפוך על הפוך-הזמנתי באתר למרות שאני דיי בטוח שאין להם במלאי והם פשוט לא עידכנו, נחכה לראות מה יקרה, אולי הם יפתיעו ותוך שבוע וחצי יגיע לי השלט הביתה :), אם לא אני אתחיל לחשוב על אופציה אחרת, מבאס אותי קצת לשלם 1000 ש"ח יותר על ה MT44 אבל כמו שזה נראה עכשיו אני לא מוצא שום אופציה אחרת במידה והשלט לא יגיע מפ"ת. עידכונים בהמשך

רן ענבר
28-08-2018, 11:43:30
תנסה לברר על דגמים של פוטאבה.
אני פחות מכיר אותם אבל התגובות עליהם מצויינות.

שלט זה אביזר שקונים פעם אחת והוא מחזיק מלא זמן...
שווה להשקיע פעם אחת במוצר טוב

רן ענבר

Kug-ST4
28-08-2018, 16:40:14
ני מסכים איתך לגבי רכישה כמעט חד"פית, אנסה לבדוק עם עוד אנשים לגבי השלטים של פוטבה וספקטרום ונראה מה הכיוון.

ברמת העיקרון היבואן של טנדר טייגר (שאצלו הזמנתי את ה mx3 פעם ראשונה והכסף שלי עדיין אצלו) חזר אליי לגבי השאלה "מה עושים עכשיו" והוא הסביר שיש ל mx3 דגם חדש שכבר לא נקרא mx3 ועבורו אצטרך להוסיף 100 ש"ח הבעיה שהוא לא ידע לענות לי מה שם הדגם של השלט כדי שאוכל לבדוק תגובות ודעות של אנשים לגביו אז אני מחכה שהוא יחזור אליי.

בינתיים אין עידכון מהחנות בפ"ת, כמו שזה נראה עכשיו הרכישה באינטרנט הייתה מיותרת לחלוטין, עשיתי טעות ואני מקווה שהיא לא תגרור אותי לבעיות עתידיות.

Kug-ST4
29-08-2018, 18:46:43
עידכון ראשון-מערכת החשמל הגיעה! http://www.interload.co.il/upload/2006934.jpg

רן לפי דעתך כדאי כבר לתת לאומן להכין את החופה או שעדיף לחכות עם החיתוכים והצביעה שהרכב יהיה מוכן? (החופה מקורית של סרפנט GT ד"א)

רן ענבר
29-08-2018, 19:17:49
תן לאשר לצבוע לך את החופה
תגיד לו שאמרתי שישתמש בברטולין לציפוי הגנה
כשהחופה מקורית לא אמורה להיות בעיה של התאמה...כך או כך כשתבוא לאסוף את החופה, בקש ממנו שיעזור לך להתאים אותה לרכב.

תן קישור של האתר ממנו קנית את המערכת בסוף...
גם כפיר מחפש.

רן ענבר

Kug-ST4
29-08-2018, 20:16:53
ברור, רק לאשר! אני אתחיל לעצב את הצביעה (הפעם אני רוצה משהו מעט שונה ממה שעשיתי ב ST) ואין כמו ברטולין... :P אלוהים שיעזור לי איתכם!.

קישור למערכת אני אעלה לו בשירשור שהוא פתח, בעיקרון? הזמנתי מהאיביי והגיע עם שליח עד הבית.

Kug-ST4
02-09-2018, 21:21:08
עידכון נוסף: אחרי שראיתי שאני מסתבך לחלוטין בנושא השלט-הוחלט לא להמשיך להתברבר עד העניין, הוספתי כסף ורכשתי את השלט של Sanwa מדגם MT44 כמובן לאחר שווידאתי שיש אותו במלאי, אני מאמין שעד יום רביעי השלט יגיע למרכז ואאסוף אותו.

בינתיים הגיעו הצמיגים עם הג'אנטים של GRP בצבע צהוב זוהר כמו שרציתי http://www.interload.co.il/upload/1825955.jpg שזה מצויין :)

במקביל לשני העניינים שכתבתי-היום השארתי את החופה אצל אשר לחיתוכים וצביעה בעיצוב אישי, אז בעצם נשאר לי רק לקבל את הקיט ולמצוא יחד עם רן זמן להרכבה..מבחינת מה שצריך כדי להסיע-יש הכל, רק שהקיט יגיע כבר!!!! אאארררר.

אם כבר מדברים על ההרכבה-רן יש לך הערכה של כמה זמן יקח לנו להרכיב את הקיט?

רן ענבר
02-09-2018, 22:26:16
הרכבת קיט לוקחת בין 10 ל 12 שעות
אני אוהב לעבוד לאט ומסודר אז לא ממש מסתכל על השעון.

לא ברור לי למה אני צריך להפריע לך להנות מההרכבה.
הרכבה איתי תיהיה כמעט בלתי אפשרית לתאום בימים אלו.
יש שלוש אפשרויות:
1. שתרכיב לבד (מומלץ)
2. שאני ארכיב לך לבד (ייקח יותר זמןעקב עבודה/ריצות)
3. שתרכיב עם אדם שלישי/אדם שלישי ירכיב לבד (סביר שייצא יקר יותר).

אני חושב שאסור לך לחשוש מההרכבה.
אתה תהנה ותכיר את הרכב הכי טוב שיש...בנוסף, אם תיהיה תקלה תוכל להאשים רק את עצמך...

רן ענבר

Kug-ST4
03-09-2018, 05:30:34
זה עניין של חוסר ידע וחשש מטעויות שעלולות להיות קריטיות בהסעה ראשונית (טעויות שיכולות לגרום נזק, אם לרכב ואם למערכת החשמל לדוגמא) בגלל שבחיים לא הרכבתי אף קיט, מה גם שבניגוד ל ST4 שאני כבר דיי מכיר-במקרה הנ"ל לא יצא לי לראות רכב מורכב ללא חופה כדי לדעת איפה כל חלק אמור להיות ממוקם, אבל אני מבין את מה שאתה אומר, כשאקבל את הקיט אני אנסה לפתוח ולהתחיל להרכיב, אם אראה שאני הולך ומסתבך נמצא כבר את הפיתרון להשלמת ההרכבה, אם אצליח-מה טוב :).

רן ענבר
03-09-2018, 10:11:05
מממ... אני מציע שאת ההחלטה תקבל כשתראה את החוברת הרכבה.
אחרי שפותחים, מערבבים חלקים ומתחילים עם הטעויות זה כבר מאוחר מידי.
תכנס לרכב באתר היצרן.
יש בדף שלו קבצים מצורפים.
אחד מהם זה הוראות ההרכבה של הרכב
בקובץ התחתון שבקישור הבא: http://www.serpent.com/product/600051/downloads/
תעבור עליו ותחליט...
לדעתי, זה לא מסובך... וזה קטן עליך.

רן ענבר

Kug-ST4
03-09-2018, 16:40:02
הורדתי את כל הקבצים בדף, לפי החוברת זה לא נראה מסובך מדי אבל אני לא בטוח עד כמה אני סומך על עצמי ולכן אני מעדיף לתת לך להרכיב לי את הקיט (בתשלום כמובן!) גם אם זה יקח זמן ובמידת הצורך כשיהיו תקלות (בטוח יהיו) לנסות לתקן אותן לבד כשהרכב עצמו מורכב עדיין, אתה כמובן תמיד יכול להגיד שזה לא מסתדר וזה בסדר לא קרה כלום, אני אמצא את הדרך להתמודד עם העניין אבל אין בן אדם אחד בתחום הזה שאני סומך עליו יותר ממך ומכאן נובע הרצון שדווקא אתה תרכיב את זה. בכל מקרה בוא נחכה שהקיט יגיע בינתיים (רק הקיט והשלט חסרים, השלט כנראה יגיע מחר) ונחליט מה עושים ואיך עושים.

אם כבר דיברנו על הגעת הקיט-יש לך ניסיון עם Amain hobby, כמה זמן בערך לוקח למשלוח שלהם להגיע והאם יש לי דרך לבדוק את סטטוס המשלוח דרכם?

רן ענבר
04-09-2018, 06:59:15
אני?
אני בטוח יהנה מזה...אולי זה יעשה לי חשק "לרדת מההרים"...
הדבר היחיד שקשה לי זה להתחייב על כמה זמן זה ייקח לי.

חייב לומר לך שכבר בשלב הראשון ראיתי משהו "מדאיג"
בשלב 1 יש חלק שנקרא פלאנגד
זה אמור להיות סוג של חלק מיוחד עם מיסב.
אבל במקומות של מיסב כתוב מיסב בצורה ברורה... ופה לא.
צריך לראות את זה בעין כי בשרטוט קשה לדעת עם זה מכיל מיסב או לא.

מה מספר המעקב שקיבלת במייל כשהחבילה נשלחה?

רן ענבר

Kug-ST4
04-09-2018, 08:34:04
אם זה באמת לא מפריע לך אז מבחינתי פתרנו את הבעיה, בעניין הזמן-יקח כמה שיקח, חיכיתי עד עכשיו אז עוד קצת לא יהרוג אותי :).

בעניין המשלוח-הוא נחת בארץ, מקווה לקבל עידכון בקרוב :)

Kug-ST4
05-09-2018, 17:20:22
טוב אז אחרי ש...יצאה לי הנשמה אפשר להגיד עם כל העניין של השלט-בשעה טובה ומוצלחת ה MT44 של Sanwa נמצא אצלי בבית :) http://www.interload.co.il/upload/8149089.jpg עדיין לא יצא לי לפתוח את הקופסא אז זו התמונה הראשונית, אולי מחר אתעסק בזה.

אז עכשיו כל החלקים נמצאים ונשאר רק שהקיט יגיע וכמו שזה נראה עכשיו זה יקח לא מעט זמן בהתחשב בעובדה שיום ראשו אנחנו נכנסים לראש השנה. בכל מקרה אמשיך לעדכן.

רן ענבר
05-09-2018, 19:32:52
תתחדש.
מה אומר מספר המעקב של המשלוח?

רן ענבר

Kug-ST4
05-09-2018, 20:38:25
תודה.

בעיקרון לפי המס' מעקב הקיט נחת בישראל בתאריך 28.8, המס' מעקב הוא: 1646300046728

רן ענבר
05-09-2018, 20:45:41
לדעתי, אמור להגיע אליך תוך יום או יומיים

רן ענבר

Kug-ST4
05-09-2018, 21:02:53
אם זה יגיע מחר-ברכה, אם לא אז יום שישי זה בטח לא יגיע, יום ראשון ערב חג בקיצור מחזיקים אצבעות למחר (((:

Kug-ST4
06-09-2018, 09:48:04
היה לי קשה להתאפק אז פתחתי את השלט צילמתי כמה תמונות ובאתי להשוויץ! :)

http://www.interload.co.il/upload/6072975.jpg

http://www.interload.co.il/upload/7191205.jpg

http://www.interload.co.il/upload/9774215.jpg

אני חייב לציין שהשלט המקורי של טנדר טייגר כבד בטירוף לעומת ה MT44, אני חושב על זה שאולי טעיתי שלא קניתי את המקלט הנוסף ואז כבר הייתי מחבר את השלט לשני הרכבים, לפחות עד שהקיט יהיה מוכן הייתי מסיע את ה ST עם השלט החדש אבל לא קריטי כבר, אני אתאפק בסבלנות :P :)

רן ענבר
06-09-2018, 11:28:32
חלק מההפרש במשקל נובע במספר כמות וסוג הסוללות...

תתחדש.

רן ענבר

Kug-ST4
06-09-2018, 11:57:35
תודה רבה על הכל רן! :)

האמת שאף פעם לא השתמשתי בסוללות מיוחדות לשלט, השלט של טנדר טייגר דרש 6 סוללות אצבע רגילות, אני לא זוכר מתי הפעם האחרונה שהחלפתי אותן בשלט..והוא עובד מצויין. אני לא רואה סיבה כלשהי ללכת על סוללות ליפו לשלט החדש כי אם הסוללה נגמרת זה יכול להרוס יום הסעה, כשזה סוללות אצבע פשוטות אני קונה מארז של 12 סוללות מחליף פעם באף פעם וזהו פיתרון פשוט וזול.

רן לפי ההיכרות שלך עם המשלוחים שלהם, יש מישהו שאפשר להציק לו לגבי המשלוח או שמרגע שהם שולחים עד הרגע שזה נוחת אצלי בבית זה "זמן מת" שבו ניתן רק לחכות בסבלנות?, ועוד שאלה - זה אמור להגיע אליי הביתה או שזה יגיע לדואר הקרוב אליי?

רן ענבר
06-09-2018, 14:13:02
פעם, הסביר לי הדוואר באזור מגורי שבחלק משיטות המשלוח..
כשחבילה נוחתת בארץ, היא מקבלת מספר מעקב שונה.
היות ולך אין את מספר המעקב החדש, אין לך יכולת לעקוב אחרי החבילה...פרט ללחכות בסבלנות.

אגב, אנחנו בתקופת ראש השנה...
זו תקופה בה עדיין יש אנשים ששולחים ברכות שנה טובה בדואר ותקופה זו נחשבת לקצת יותר עמוסה בדואר
למרות שכיום, תקופת בלאק פרידיי וסיבר מאנדיי עמוסות יותר...

תמתין בסבלנות.
בסופו של דבר אין שום דבר אחר לעשות...

רן ענבר

Kug-ST4
06-09-2018, 15:47:58
"ברכות שנה טובה בדואר" ?! אני שולח לך בפרטי את הכתובת שלי + מיקוד, אני רוצה לקבל עד יום ראשון ברכת שנה טובה בדואר! :D הרגת אותי!

טוב אני במצב רוח ממש טוב-הגיע הקיט! ואני כמובן חייב להשוויץ אז הנה תמונות:

http://www.interload.co.il/upload/7007960.jpg

http://www.interload.co.il/upload/2892500.jpg הקיט + הסרוו

http://www.interload.co.il/upload/1866509.jpg

http://www.interload.co.il/upload/8295907.jpg
תמונה שמסכמת את כל תהליך הרכישה לפרוייקט הזה:
קיט: Serpent GT-3 3.1
מערכת חשמל Mamba x monster & castle creation 2200KV
שלט: Sanwa MT44
ג'נטים וצמיגים: GRP 4s
סרוו: Savox SB-2274SG
אעדכן כשהכל יעבוד :)
רן זה הזמן שוב להגיד תודה ענקית ענקית על הכל!!!!

רן ענבר
06-09-2018, 16:39:06
אני אשלח לך "תתחדש" ו"שנה טובה" בדואר ישראל...

אם ארוץ אליך(ותגור באילת) אני אגיע יותר מהר...

תתחדש.

רן ענבר

Kug-ST4
07-09-2018, 06:36:24
:D בטוח שתגיע יותר מהר מהדואר!.

אגב שכחתי לשאול אותך-תוכל להלחים לי (או שעדיף לרכוש מוכן?) כבל מפוצל Dean לחיבור שתי סוללות לבקר, למקרה שארצה להסיע 6 תאים?

אגב שכחתי לשאול אותך 2-הבקר מגיע ללא קונקטורים לחיבור סוללה נכון? אתה צריך שאעביר לך קונקטורים? (בעבר קניתי חבילה יש לי גם נקבות וגם זכרים)

רן ענבר
07-09-2018, 08:30:30
תקבל רכב נוסע... יהיה בסדר.

רן ענבר

Kug-ST4
07-09-2018, 10:12:57
סומך עליך

Kug-ST4
09-09-2018, 12:36:49
טוב זה קרה מהר ממה שציפיתי אבל אתמול רן שלח הודעה בשעות הצהריים שהרכב מוכן, אחרי שסיימתי להיות בשוק ולשמוח מהתרגשות התפנתי להמשך ההודעה שהוא כתב ושם נאמר לי שהמנוע גדול מדי ולא נכנס, אבל לפני שנכנס לעניין המנוע-רן צילם קצת תמונות מהתהליך! אז תהנו!

http://www.interload.co.il/upload/7292071.jpg

http://www.interload.co.il/upload/6756394.jpg

http://www.interload.co.il/upload/4445918.jpg

http://www.interload.co.il/upload/5846519.jpg

http://www.interload.co.il/upload/9760917.jpg

http://www.interload.co.il/upload/7856292.jpg
המנוע שגדול מדי

http://www.interload.co.il/upload/6453000.jpg
הרכב מורכב!

http://www.interload.co.il/upload/9257035.jpg
עדיין ללא חופה אבל הג'אנטים כבר נותנים מראה מיוחד

http://www.interload.co.il/upload/6475427.jpg
שילדה נקיה! (רן...איך אפשר לשמוע על השילדה שלא תשרט תוך כדי נסיעה? אפשר לשים ספוג או משהו בסגנון שימנע את השריטות בשילדה?)

http://www.interload.co.il/upload/2287959.jpg

זהו בינתיים, רן אין מילים להעריך את מה שעשית עבורי! את אדם מיוחד!! אני מאחל לך את כל הטוב שבעולם! תודה על כל העזרה!!.

לגבי המנוע-האורך של ה 2200KV הוא 75.4 מ"מ והאורך של המנוע 2650KV הוא 67.7 מ"מ, הוא משמעותית קצר יותר וצדקת רן, השאלה עכשיו היא אם כדאי להזמין רק את המנוע בנפרד או להזמין סט של מנוע ובקר ולנסות למכור (או לשמור לרכב אחר) את הסט שיש אצלי..מה דעתך?

רן ענבר
09-09-2018, 12:56:24
א. ברור שצדקתי (חבל שאישתי לא מכירה את זה).
ב. יש כל מיני מדבקות להגנה על השילדה...
לדעתי, חבל על הכסף.
השילדה נשרטת בכל מקרה
ג. לגבי הבקר, זה עיניין של תקציב וזמינות
אם יש לך כסף זמין, קנה סט של מנוע ובקר.
אם אתה קצר, תמכור סט אחד.
לדעתי יהיה יותר קל למכור סט שלם מאשר מנוע לבד.

רן ענבר

רן ענבר
09-09-2018, 13:46:15
כמה מילים על הרכבת הקיט:
הקיט ברמה סופר גבוהה.
חומרים איכותיים, אלומיניום תעופתי בעיבוד CNC +קארבון ויציקות פלסטיק ברמת דיוק גבוהה.
עם זאת כמה דברים מעצבנים שלא אמורים לקרות כשהרמה כל כך גבוהה:
א. לקיט לא מצורפת חוברת הרכבה
רק דיסק און קי עם הקבצים הרלוונטיים.
התוצאה: הרכבתי הכול משרטוט שהורדתי לפלאפון...
על מי אתם מתקמצנים? על הדפסה של כמה עמודים בצבע?
ב. רמת הדיוק גבוהה
עד כדי כך שרמת החיכוך של הברגים הופכת להיות מאוד קשה להברגה.
שימוש במברג אלן רגיל היה טוחן את ראשי הברגים...
אפשר היה ליצור הברגות מראש
זה לא היה מחליש את החומר אך מקל את העבודה.
ג. כלי עבודה?
בניגוד לכול הקיטים שהרכבתי ואפילו רכבי RTR לרכב הזה לא היה מצורף אפילו אלן מסריח ..
אולי, בחברת סרפנט הבינו את מה שכבתי בסעיף ב' והעדיפו לא לצרף "סתם" כלי עבודה שיגרמו נזק.
לי זה נראה סתם "קמצנות".
ד. הופתעתי... הופתעתי מזה שהמנוע 2200 שהוא מנוע די סטנדרטי ונפוץ לא נכנס ברכב שתוכנן להיות רכב חשמלי...
לכל הפחות הייתי מצפה לראות נתון על מידת מנוע שתתאים לרכב
והייתי מצפה לראות את זה מודגש.
זה נתון חשוב.
ה. נתקלתי מספר פעמים בבנית הקיט בסדר עבודה לא נכון או לא מתאים.
לדוגמה, אם היו מכניסים אום למקומו בנקודה מסויימת בשלב מוקדם זה היה חוסך במון זמן בשלב מאוחר בו לא ניתן להכניס את האום בקלות לאותה נקודה.
זה תוםעה שחזרה מספר פעמים
ו. חלק אחד של אחת הציריות לא התאים למקומו.
היה ארוך מידיי בחצי מ"מ...
אני? שייפתי אותו במברגה ודרמל.
בונה אחר? היה נתקע ולא מצליח לסיים את הקיט...
ז. הרכבתי את הרכב תוך הקפדה על דיוק...
ציפיתי שבסיום הרכב יישב כמו בסט אפ ברירת המחדל של היצרן...
אבל הרכב ייצא פוזל ומצריך כיוונים עם עזרים חיצוניים שאין לכל אחד רק כדי לעמוד בצורה סבירה.
הייתי מצפה שבהוראות ההרכבה יתנו נתונים עם יותר דיוק כדי להגיע לסט אפ של ברירת המחדל...
ח. יחד עם הקיט סופקו 3 שמנים/גריז.
1. בסמיכות 1000cts לבולמים מגיע בבקבוק לחיץ
2. בסמיכות 40000cts לדיפ האחורי בקופסה.
3. בסמיכות 300000cts לדיפ הקידמי בקופסה.
מה הבעיה?
הקופסה...
שמן בסמיכות כזו בקושי זז...כשהוא זז הוא לא מפסיק לזוז...
מה היתה בעיה לספק את אותם שמנים בדיוק באריזה שמתאימה לצמיגות שלהם???
סתם מרגיז.
אלו טעויות של טירונים שלא אמורות לקרות...
שילוב של כל כך הרבה טענות, לא מתאים לחברה ברמה כל כך גבוהה.

אני יקווה שהרכב בנסיעתו, יוכיח שכל מה שכתבתי נמצא בשוליים.

רן ענבר

Kug-ST4
09-09-2018, 14:02:28
אני חושב שמצאתי הרגע באיביי את המנוע שאנחנו מדברים עליו במבצע מטורף של 137 ש"ח עם משלוח חינם, אני מעלה לפה לינק-אם צדקתי וזה באמת המנוע שאנחנו מדברים עליו אני מזמין אותו במקום, רק מחכה לאישור שלך שלא טעיתי במנוע https://www.ebay.com/itm/Castle-Creations-Neu-Castle-1512-1Y-1-8-Brushless-Motor-2650kV-HOT-BIG-SALE/261762482459?epid=1288704008&hash=item3cf242811b%3Ag%3Aq3wAAOSwfVpYnd9c&LH_BIN=1 זה הלינק, בנוסף אני אשאל שוב: אתה באמת חושב שאפשר לוותר על הרעיון להסיע 6 תאים? אני מפחד להגיע לרמה של מיצוי הרכב בהסעה של 4 תאים...מה דעתך בעניין?

לגבי מה שכתבת על הרכבת הקיט, אחרי השיחה שלנו אתמול ואחרי שראיתי את הרכב "פוזל" וישר אמרתי לך שמשהו לא הגיוני אני חייב להגיד לך שאני בלב שלם כרגע, אני יודע בוודאות שאם הייתי מנסה ולו רק את ההתחלה לבנות את זה לבד הייתי מתייאש ברמה שהייתי מעדיף להשאיר את החלקים מפורקים ולוותר על התענוג עד כדי מכירת הקיט כמו שהוא, ידעתי שיש לי על מי לסמוך ואני כל כך שמח שהיית לצידי ברגע הזה! מעריך אותך כל כך! תודה על הכל!!! מחכה בקוצר רוח לראות את זה נוסע ו"לאכול את הכובע" כמו שאומרים (לאלו מכם שלא היו אתמול אצל רן (כולכם :P ) אני אספר שכשראיתי את הרכב התגלו אצלי הרבה ספקות לגבי איך הרכב יסע כשהוא יהיה גמור ואם הוא יהיה מספיק מהיר, רן בטוח בעצמו-כשרן בטוח בעצמו אין מקום לספקות ועדיין אני מחכה לאכול את הכובע בציפיה בלתי נגמרת!.

רן ענבר
09-09-2018, 14:34:16
המנוע שבקישור שלך אינו מתאים
הוא לא סנסורד
זה קישור ומנוע מתאים:https://www.ebay.com/itm/NEW-Castle-Creations-4-Pole-BL-Motor-1512-2650kV-1-8-Off-Rd-1-10-4WD-SHIPS-FREE/332775824882?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.M BE%26ao%3D2%26asc%3D20160323102634%26meid%3D466329 c279714bf1b9e429c3969c6962%26pid%3D100623%26rk%3D5 %26rkt%3D6%26sd%3D261762482459%26itm%3D33277582488 2&_trksid=p2047675.c100623.m-1

לגבי מידות המנוע... לאחר חיפוש וקריאת כל הדף קשקושים שכתוב על הרכב מצאתי פיסקה שבה כתוב בכתב רגיל לחלוטין שנכנס "בקלות" מנוע של 68 מ"מ
68 מ"מ מנוע קטן ביחס למנועים 1/8 נפוצים.

כמו כן, עדיין לא מצאתי נתון מסודר על גודל בתי הסוללות של הרכב למעט שנכנסות שם סוללות המאושרות ע"י ROAR[ האיגוד האירופי למכוניות שלט] [עכשיו לך תחפש איזה סוללות מאושרות או לא מאושרות ע"י ROAR]

מנוע 2650 לא עובד עם 6 תאים
ברכב לא נכנסות 2 סוללות של 3 תאים כ"א
לדעתי, מהירות המנוע עם 4 תאים תפצה בקלות על העדר ה 6 תאים ומנוע איטי יותר.

יש לך מד חום?

רן ענבר

Kug-ST4
09-09-2018, 15:11:59
אוקי נרכש ברגע זה המנוע שדיברנו עליו 2650KV בעלות כוללת של 635 ש"ח (כנראה שהתווספו מיסים), המנוע אמור להגיע תוך 3 שבועות אני מקווה שיגיע בפחות זמן.

לגבי מד חום-יש לי בבית.

לגבי סוללות-ראינו אצלך שסוללות 3 תאים 5000Mah נכנסות ללא כל בעיה, אני מאמין שגם סוללות 2 תאים 5000MAH יכנסו ללא בבעיה, אני חושב שדווקא סוללות אני ארכוש בארץ אחרי מה שקרה עם הסוללות 4 תאים שהזמנתי ובסוף לא הגיעו לצערי, יש סוללות מומלצות בארץ או שכדאי לעשות כמו בהזמנה מחו"ל - לקנות את הסוללות הכי זולות שאני מוצא עם הנתונים שאני צריך וקצב פריקה גבוה?

רן ענבר
09-09-2018, 15:24:17
א. הסוללות שלי הם 2 תאים+ הארד קייס+ מיגון דבק מיוחד.
ולכן המידה שלהם גבולית.
סוללה ללא הנייר דבק תעשה את העבודה.
ב. אני מציע לעשות סקר מסודר בארץ ועלויות אל תקנה בעיניים עצומות
ג. חשובים הנתונים הבאים:
מידות 138*46-7*26-7 מ"מ או שתמדוד שוב את בית הסוללות שלך.
לפחות 5000 מיליאמפר
2 תאים
40c ומעלה...כמה שיותר יותר טוב

ד. תנסה להזמין מהקישור הבא:https://www.rcjuice.com

רן ענבר

Kug-ST4
09-09-2018, 15:50:49
אוקי אז לגבי המידות של הסוללה-אלו סוללות שיכולות להתאים בוודאות:

1. סוללה 2 תאים 5200 מיליאמפר 45C כיסוי רך במידה 133X43X20
https://www.rcjuice.com/lipo-batteries/2s-7-4v/hobbystar-5200mah-7-4v-2s-45c-lipo-battery.html

2. סוללה 2 תאים 5200 מיליאמפר 100C כיסוי קשיח במידה 138X46X25
https://www.rcjuice.com/lipo-batteries/2s-7-4v/hobbystar-5200mah-7-4v-2s-100c-hardcase-lipo-battery-low-ir-terminal-style.html

3. סוללה 2 תאים 6500 מיליאמפר 75C כיסוי קשיח במידה 138X46X25
https://www.rcjuice.com/lipo-batteries/2s-7-4v/hobbystar-6500mah-7-4v-2s-75c-hardcase-lipo-battery.html

בנוסף לשלושת האופציות שציינתי למעלה-יש את האופציה הזו באיביי https://www.ebay.com/itm/2x-HRB-2S-7-4V-5200mAh-LiPo-Battery-50C-100C-Hardcase-for-RC-1-10-1-8-Car-Truck/263088521095?hash=item3d414c3f87:g:co0AAOSwNeVbjeO o, זוג סוללות במחיר מצויין, יצא לי 750 ש"ח לסט של 3 הסעות (6 סוללות).

מבחינת גודל הן יכנסו לפי הנתונים שרשמנו למעלה, יש למישהו ניסיון עם הזמנה מהאתר של הוביסטאר? הסוללות מגיעות? :D

רן ענבר
09-09-2018, 17:37:52
אז ככה:
הסוללה שבקישור ה 2 היא הסוללה הכי גרוע שיכולה להיות.
לא בנתונים שלא אלא במבנה
המבנה שבו החוטים מתחברים לסוללה עם מחברים הם מתכון לאסון של היפוך קוטביות ששורף את הבקר ברגע אחד של חוסר תשומת לב
זה לא עינין של יקרה או לא זה עיניין של מתי?!
שומר "נפשו" ירחק מסוללות כאלו.

הסוללות שבקישור ה 3-4 הן בסדר גמור
אלון [שמסיע בנוקיה] אומר שאין בעיה עם משלוח הסוללות בקישור שנתתי [הוביסטאר]
לגבי EBAY זה כבר פחות וודאי.

רן ענבר

Kug-ST4
09-09-2018, 22:26:02
אני חושב שאעשה מהלך אחר, אני ארכוש 3 סטים של הסוללות מאיביי (6 סוללות סה"כ) ונקווה שהם יגיעו, במידה והמנוע יגיע לפני הסוללות אני פשוט ארכוש זוג סוללות בארץ כדי להתחיל להריץ את הרכב, בסה"כ הכולל יהיו לי 8 סוללות שזה שווה ערך ל 4 סוללות 4 תאים, נראה לי שיהיה בסדר.

Kug-ST4
11-09-2018, 13:08:46
ד"א רנצ'וק בקשר לפיניון-יש לי פיניון 17 שיניים MOD1 שבזמנו קניתי כשהרכבנו את ה ST4 (קניתי זוג פיניונים למקרה שאחד ייהרס), נרכיב אותו על הרכב או שנלך על הפיניון המקורי? (כמה שיניים יש בכלל בפיניון המקורי?)

רן ענבר
11-09-2018, 13:59:18
עם הרכב הגיע פיניון 18
ההבדל בין 17 ל 18 לא גדול...
נתחיל עם אחד, נמדוד טמפרטורה ונראה איך הולך...
קודם שיהיו סוללות ומנוע...

רן ענבר

Kug-ST4
11-09-2018, 14:16:57
18? הייתי בטוח שהגיע 16..טוב מן הסתם אין טעם לרדת מ 18 ל 17 אם כבר העדיפות היא לעלות ל 20-21 אבל כמו שאמרת, נתחיל עם 18 נראה מה מצב החום ולפי זה נדע, אם המנוע לא יתחמם יותר מדי-אולי באמת אוכל לעלות לפיניון 20 ולהוסיף מאוורר כמו שאז דיברנו וזה יפתור את בעיית ההתחממות מצד אחד ומצד שני הרכב יהיה מהר בהרבה מהפיניון המקורי..אבל כמו שאמרת לא נקדים את המאוחר, כשנגיע לשם נבין אם צריך, איך ומה משפרים :)

Kug-ST4
12-09-2018, 06:19:48
טוב חשבתי על זה קצת, אני מעדיף מראש לקנות זוג מאווררים גם כדי לקרר את ה ST4 שדיברנו על החום שלה ושיהיה אחד נוסף למקרה ונצטרך לקרר את הסרפנט, האם מאוורר 40X40 (אם אני זוכר נכון זה המידות של המאוורר שהראת לי אצלך) עם מתח עבודה של 12V ו 80 אמפר יכול להתאים? כי המאווררים האלו נורא זולים, מצאתי בכמה חנויות בישראל המחיר נע בין 10 שקלים ל 40 שקלים למאוורר.

רן ענבר
12-09-2018, 08:30:29
שים לב...
מידות המאוורר שהראתי לך הוא 40*40*30
זה מאוורר שמגיע מעולם שרתי המחשב.
הם לא זולים.
הם עושים הרבה יותר רוח ומחזיקים מעמד טוב יותר ממאווררי מחשב.

רן ענבר

Kug-ST4
12-09-2018, 12:45:00
אוקי, אחפש מאוורר תואם למה שהראת לי במידות של 40X40X30, אני אמור לחפש מאוורר במתח של 12V?

רן ענבר
12-09-2018, 13:00:13
12 וולט זה מצויין.
מחברים את זה ליציאת שתי הסוללת 2 תאים וזה יוצא 4 תאים

עובד סבבה.

רן ענבר

Kug-ST4
12-09-2018, 20:26:16
רן חפרתי קצת באינטרנט וראיתי שיש לקאסטל כל מיני מערכות קירור, מה דעתך על המאוורר המקורי הזה של קאסטל? http://www.castlecreations.com/en/other-accessories-3/cc-blower-for-15xx-motors-011-0004-00 נראה שהוא מותאם למנועים שיש אצלי, עדיף ללכת על מוצר מקורי שלהם או להמשיך לחפש מאוורר חיצוני ונכין לו תושבת מתאימה?

רן ענבר
12-09-2018, 20:43:17
אחד המסיעים ברישפון (תום למי שמכיר) קורא לזה מאוורר של דולר לדקה
אתה משלם 11 דולר... הוא עובד 11 דקות (או פחות)
זה מוצר של ילדות קטנות ...

רן ענבר

Kug-ST4
12-09-2018, 21:00:25
הייתה לי הרגשה, לכן שאלתי לפני שרצתי לקנות. אני שולח לך לינק בפרטי (חנות בארץ אבל לא קשורה לתחום השלט הרחוק) לגבי מאוורר 40X40X20 (לצערי מהחיפושים שאני ערכתי היום לא הצלחתי למצוא מאוורר בגובה 30 ס"מ), אם תאשר לי שהמאוורר אכן יעשה עבודה טובה אני ארכוש לעצמי מחר זוג מאווררים כאלה ונסגור את הסיפור.

רן ענבר
12-09-2018, 21:04:52
תקנה 4...
יש להם בלאי גבוהה.
הם נשברים כי הם לא נועדו לקפיצות ולמכות של מכוניות על שלט...

רן ענבר

Kug-ST4
12-09-2018, 21:18:41
אוקי, לבקש קונקטור מסויים שיתאים למקלט או שזה מגיע חוטים אדום לבן ונצטרך להלחים לבד? (סליחה על הבורות...)

רן ענבר
12-09-2018, 21:43:49
תקרא בבקשה את המדריך שכתבתי בעמל רב על מדידת חום ודרכים להורדתו.
אם אני זוכר נכון, יש שם קישור למחבר קטן בשם jst
10 זכרים ו 10 נקבות עולים כמה דולרים בודדים בהוביקינג.
זה מאפשר להחליף אותם במהירות ללא הלחמות מיותרות.

רן ענבר

Kug-ST4
12-09-2018, 22:14:26
אהבתי את הרעיון של המחבר JTS ומצאתי אותו באתר של יבואן טאנדר טייגר בארץ, אני חושב שבשלב ראשוני ארכוש 4 קונקטורים (2 זכר 2 נקבה שאוכל לחבר את המאווררים לשני הרכבים שלי) ואם אראה שיש לי צורך ביותר קונקטורים אני אזמין מחו"ל, ככה אחסוך את זמני ההמתנה מחו"ל (איבדתי את הסבלנות באופן רשמי :P אני כמו ילד קטן כרגע!) והמאווררים יהיו מוכנים לפעולה ברגע שנרכיב את הרכב.

תודה על הרעיון רנצ'וק! :)

רן ענבר
13-09-2018, 08:30:51
קנה מחברה נקבה, כמספר הרכבים.
מחברי זכר, כמספר המאווררים.
מלחימים פעם אחת על כמה מאווררים ועל הרכבים ואם נשבר מאוורר זה רק כמה ברגים... בלי הלחמות.

רן ענבר

Kug-ST4
13-09-2018, 16:47:20
עידכון: נרכשו היום ארבעה מאווררים במידה של 40X40X20 ונרכשו גם המחברים, זוג נקבות וארבעה זכרים.

סתם בשביל לוודא שהבנתי את העניין-את הנקבות אנחנו נלחים ישירות למקלטים ברכבים ואת הזכרים ישירות למאווררים ואז ברגע שאחבר סוללה לרכב המאוורר אוטומטית יתחיל לפעול נכון? מה לגבי הצריכה של המאוורר לא תקצר את זמני ההסעה?.

רן ענבר
13-09-2018, 20:48:23
לא מדוייק.
את הנקבות נחבר בין ה (+) של אחת הסוללות ל (-) של הסוללה השניה
זה ייתן לנו מתח של 14.8 למאוורר רק כשנחבר את הסוללות
המאוורר יעבוד קבוע.

תוכל לקרוא את ההסבר על אופן החיבור במאמר/תרשים הבא:http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=57759

ובכלל תרגיש חופשי לקרוא את כל המאמרים שפרסמתי... בטח לא תפסיד מזה...

רן ענבר

Kug-ST4
13-09-2018, 21:02:47
עידכון עידכון עידכון!!!:

אשר התותח סיים היום לצבוע לי את החופה!! גילוי נאות לאלו מכם שעדיין לא מכירים את השגעונות שלי-את החופה הזו החלטתי לעצב באופן עצמי (כל פרט ופרט בחופה נלקח בחשבון בזמן העיצוב!) באמצעות משחק המחשב NFS, לשמחתי הרבה אחרי שהסברתי לאשר מה אני רוצה ואיך אני רוצה-העברתי לו תמונות של הרכב שעיצבתי במשחק, בחרתי שילוב צבעים שלדעתי מנצח (במיוחד לאור העובדה שגם הגלגלים תואמים) והתוצאה יצאה בדיוק כמו שחשבתי שתצא ובדיוק מה שרציתי שתצא! זה הרגע להגיד לאשר תודה ענקית על כל העזרה ועל העבודה המדוייקת שהוא עשה עבורי! ועכשיו...תמונות? :)

http://www.interload.co.il/upload/6065553.jpg

http://www.interload.co.il/upload/7928747.jpg

http://www.interload.co.il/upload/4563421.jpg

http://www.interload.co.il/upload/1782930.jpg

http://www.interload.co.il/upload/7463340.jpg

תמונה אחת באולטרה (איך אני מת על האולטרה הזאת עם הצבעים הזוהרים האלה!!!):
http://www.interload.co.il/upload/2531100.jpg

והנה אני! למי שלא זכה להכיר אותי עדיין, אופס...התמונה התהפכה בזמן העלאת התמונה..לא נורא אני גם ככה לא נראה משהו :P
http://www.interload.co.il/upload/4154068.jpg

נקודה נוספת-דיברתי עם אשר על המאווררים והוא הראה לי זוג מאווררים בסגנון של מה שראיתי אצל רן, מפה לשם התחדשתי בעוד זוג מאווררים חזקים באמת, בקשר להסבר על החיבורים-אשר הסביר לי את זה "על רטוב" ולכן היה לי הרבה יותר קל להבין את המאמר שכתבת על החיבור של המאווררים לסוללה! תודה רבה על הכל! מת כבר שיגיע המנוע לא יכול לחכות יותר! ל א - י כ ו ל ! :)

רן ענבר
13-09-2018, 21:44:26
בשעה טובה. תתחדש.
יצא יפה הצבעים של הפועל...
כמה רעיונות:
א. אתה צריך לקנות משושים בצבע כחול או צהוב...
ב. לדעתי, חסר ספוג אחורי כמו שיש בקידמת הרכב.
הספוג אמור להשלים את זרימת האוויר מתחת לרכב ולמנוע יצירת גרר מהחלק האחורי תחתון של החופה
ג. לדעתי, כדאי לעשות לרכב "חלונות כהים" כי פנים הרכב הוא לא סקייל כמו חלקו החיצוני.

רן ענבר

Kug-ST4
13-09-2018, 22:31:03
דבר ראשון-הגועל ת"א היו מתים לצבעים כל כך יפים! וכן אני יודע שאתה צוחק, תודה ענקית על הפירגון! :)
1. וואו משושים בצבע כחול! לא חשבתי על זה...גאון אתה רנצ'וק!.
2. לגבי הספוג-אני עברית מינוס..אני משער שאם לא הגיע ספוג כזה כחלק מהחבילה כנראה שלא אמור להגיע..או שאולי סרפנט שכחו לשים לנו ספוג? יש צורך לשאול את היבואן ובמידת הצורך לרכוש אצלו את החלק שחסר? לגבי הגרירה של החופה-אני ואשר הנמכנו אותה כדי שהרכב יקבל מראה ריאליסטי יותר, אני מקווה שהיא לא תגרר על הריצפה אבל במקרה הרע אפשר להגביה אותה, חתכנו ממש מעט את הקליפסים.
3. את החלונות השארתי בכוונה בשקוף...כבר דיברנו על זה ולא אהבת את הרעיון אבל אני רוצה תאורה ברכב, אני רוצה מתחת לחופה תאורת לד כחולה (יש את הפס לד שלא הצלחתי לחבר לטראגי בזמנו, אפשר לנסות לחבר את זה) ואני רצה תאורה קדמית ואחורית להסעות בחושך, זו בעצם הסיבה שהשארתי את החלונות שקופים ולא "מושחרים", אני רוצה שפנים הרכב יואר בתאורה כחולה.

רן ענבר
13-09-2018, 22:45:01
לא אמור להגיע ספוג עם הרכב...
עם זאת זה לא אומר שאי אפשר לארגן משהו.
ייתכן וזה לא ממש מסובך... צריך לראות איך זה בנוי.
מה שכן, ייתכן וזה יעזור לרכב

לגבי התאורה...על כמה וולט היא פועלת?
כמו כן, התאורה לא אמורה להאיר כלפי מטה כמו רכב של ערסים?
לגבי המשושים... חיפשתי.
מה שמצאתי, אני לא בטוח שיתאים.
לרכב הזה יש משושים שונים טיפה.
אם אתה בירושליים, שווה לנסות לעבור בקיושו ולנסות לראות אם המשושים שם מתאימים.

רן ענבר

Kug-ST4
13-09-2018, 22:58:50
לגבי הספוג-כמו שאמרת צריך לראות את הרכב בעיניים ולהבין מה אפשר לעשות ואיך.

לגבי התאורה בעיקרון הפס לד הכחול אמור להאיר כלפי הריצפה אבל בגלל שהוא יהיה מורכב בתור החופה כלפי מטה הוא יאיר את כל הרכב גם מבפנים בין הייתר, הפס לד בנוי לעבוד על 12V אבל הצלחתי להפעיל אותו גם בעזרת סוללה 9V (המלבנית השמנה) והוא עבד מצויין, לגבי התאורה קדימה ואחורה בעיקרון חשבתי על הקיט תאורה הזה https://www.ebay.com/itm/4-LED-Lights-Kit-2-White-2-Red-for-1-10-1-8-Traxxas-HSP-Redcat-RC4WD-RC-Car-L1F2/302264937483?epid=25003943018&hash=item466064ec0b:g:ZZ4AAOSw32lY2M8y לצערי לא מצאתי נתונים על הצריכה של המנורות אבל אפשר לראות שיש שם חיבור למקלט, אני חשבתי ללכת על פיתרון אחר ובמקום לחבר את התאורה למקלט (מצב שיש להיות דיי מסוכן ברגע שמסירים את החופה מבלי לנתק את הכבל מהמקלט) פשוט להחליף את המחבר של ה JST למחבר דין ולחבר את כל התאורה (גם את הפס לד) לסוללה 3 תאים קטנה (500MAH נגיד) ולחבר את הסוללה לחופה...מבחינת משקל הסוללה הקטנה לא תהווה בעיה לדעתי, התאורה לא תצרוך מהסוללה שמניעה את הרכב ככה שזמני ההסעה לא יתקצרו ואת הסוללה של התאורה אצטרך להטעין פעם באף פעם, עוד משהו שחשבתי עליו זה האופציה לחבר את כל התאורה הזו לסוללה 9V מלבנית ולהחזיק 2 בהישג יד, כשהיא תגמר פשוט אחליף סוללה וזהו, זרקתי פה לא מעט אופציות-מה דעתך בעניין?

לגבי המשושים-אני מאמין שאפשר למצוא, הנה דוגמא: 1. https://www.ebay.com/itm/17mm-Upgrade-Wheel-Hex-Hub-Nut-Cover-N10177-for-RC1-8-Model-Car-dark-blue-T5O7/123310372041?epid=24016709568&hash=item1cb5def4c9:m:m6LfVg1pA-JMm3EjdDs1nrA

2. https://www.ebay.com/itm/Blue-17MM-Wheel-Hex-Nuts-81212-Upgrade-Part-80126-HSP-Redcat-Himoto-1-8-RC-Car/272078411955?hash=item3f592318b3:g:AWoAAOSwk1JWcMW X

משהו משניהם מתאים לרכב?

רן ענבר
13-09-2018, 23:10:23
לגבי המשושים...
זה רק האומים לא המשושים עצמם
זה הימור כי אי אפשר לדעת אם ההברגה זהה.

לגבי הלד...
א. צריך למקם אותו משני צידי בית הסוללות.
ב. צריך לחבר אותו כמו המאוורר אולי להוסיף מפסק קטן.

לגבי התאורת רכב. .
זה קצת יותר מורכב
כדי שזה יראת טוב, יש בתי מנורה סקייל שמודבקים על החופה ואז התאורה היא כמו רכב אמיתי.
בנוסף, יש קיט פיקוד שמתחבר למקלט ומתרגם את הםקודות לתאורה.
רוורס נותן אור רוורס
פניה נותנת איתות
וקדימה נותן תאורת דרך.

את זה היית צריך לקנות לפני צביעת החופה או לפני צביעת החופה הבאה
אם עושים עבודה, עושים אותה כמו שצריך...
אל תקנה את הסט שבקישור שלך.

רן ענבר

Kug-ST4
13-09-2018, 23:21:37
חיפשתי רק את האומים מהסיבה הפשוטה-את המשושים לא רואים כל כך..רק את האומים לכן חיפשתי רק את האומים..אבל אני מבין מה אתה אומר בקשר להברגה..מוזר קצת, חשבתי שכל ההברגות זהות מלבד הגודל של המשושה עצמו.

לגבי תהאורה-ברור, הייתי צריך לעשות את זה לפני, נראה לי שבמקרה הזה אני איאלץ "להסתפק" רק בפס לד ולהדביק אותו איכשהו על החופה, לבי החיבור שלו קצת מטריד אותי העניין שהחופה תהיה מחוברת עם כבל לרכב עצמו, תספיק לי פעם אחת ש"שכחתי" שזה מחובר ואני קורע או את הכבל או את הפס לד, מה לגבי האופציה להדבק בין סוללה קטן של 9V לגג החופה ולחבר את הפס לד לשם, אם הפס לד עובד והסוללה לא נגמרת מהר-מה הסיבה לא לחבר את זה ככה?

רן ענבר
13-09-2018, 23:52:52
שוב.
את הפס לד לא מדביקים על החופה.
החופה זה חלק עדין מאוד.
שמים בצידי בתי הסוללות ומחברים לסוללה הראשית.
את שאר הקומבינות נעשה כשתרצה חופה חדשה (עוד יומיים)

לגבי האומים.
תאורטית 17 מ"מ אנור להיות סטנדרטי
אבל גם ב 17 מ"מ יש כמה סוגי הברגה.
אפשר לנסות רק את האומים... זה לא יקר.

רן ענבר

Kug-ST4
14-09-2018, 07:01:54
:D חופשי עוד יומיים חופה חדשה, האמת שכבר הרבה זמן אני חושב לנסות לעשות לעצמי חופה אחת לבד, החלק הקשה שלי יהיה בעיקר בחיתוכים של החופה אבל שווה לי להשקיע 250 ש"ח כדי לנסות פעם אחת לבד, כמה גרוע זה יכול להיות? במקרה הרע-שמתי 250 שקל בפח..לא חיובי אבל גם לא כזה גרוע ולדעתי שווה את הניסיון, אחרי שיחה קצרה עם אשר על הנושא הוא אמר לי שאם אני אוהב את העניין של העיצוב-אני חייב לפחות פעם אחת לנסות רק בשביל להגיד שלפחות ניסיתי.

לגבי האומים-אני אחפש משהו בהזדמנות, לא בוער לי כרגע למרות שזה יכול לשפר משמעותית את המראה החיצוני.

לגבי התאורת לד-נרכיב כשנפגש במקום לטחון מים :) .

שאלה קטנה בקשר לחופה-לצערי הרב לא היה לאשר שוגו ולכן לא שמנו חומר מגן, הוא אמר שבעוד שבוע הוא אמור לקבל את החומר ואני אקפוץ אליו לקנות ולמרוח אבל אני חושב שאפשר להשיג את החומר הזה בעוד מקומות, חיפשתי קצת ברשת על דבק שוגו לנעליים לא כל כך מצאתי איפה אפשר לרכוש את זה, יש לך ידע בנושא?

רן ענבר
14-09-2018, 07:11:56
אני לא מבזבז דקה מהחיים שלי על ניסיון להתעסק עם חופה.
חבל על הזמן והכסף שלך.
אין לי מושג מה זה שוגו.
זה נשמע לי כמו שצחקתי על אשר עם הברטולין
תמתין בסבלנות בלי לקלקל את החופה עד שאשר יקבל את החומר

לגבי הערכות תאורה: תסתכל בקישורים הבאים:
http://www.rcmart.com/body-decal-light-light-bracket-c-438_1358.html
שים לב שאתה צריך תושבות לרכב 1/8 ולא 1/10

ופה ערכות מלאות+חיבור לשלט:http://www.rcmart.com/body-decal-light-light-c-438_900.html?sort=4d&page=1

רן ענבר

Kug-ST4
14-09-2018, 10:06:59
חכה, תן לי להחליט ברגע שיבוא לי חופה נוספת, כמו שאמרתי במידה ואחליט לנסות לבד במקה הכי גרוע שמתי כסף על חופה שלא צלחה, לא נורא.

לגבי השוגו ווידאתי כמה פעמים שזה לא כמו העניין עם הברטולין :P - בחופה של ה ST4 הוא שם לי את החומר, זה דבק שכשהוא מתקשה הוא מייצר שכבת הגנה גם על הצבע וגם מחזק את החופה מפגיעות, סגרנו שאני אקנה ממנו שפופרת של השוגו ואני אמרח לבד אבל לא היה לו את זה זמין ולקחתי במקום זה את המאווררים, בדקתי קצת על הדבק הזה והוא מגיע בשחור או בשקוף, הרבה אנשים מכירים את הדבק הזה כדבק להדבקת נעליים והחבר'ה מהתחום של הסקייטבורד משתמשים בו לא מעט למניעת החלקות מהסקייט, לזה קוראים שוגו: https://www.walmart.com/ip/ADHESIVE-SHOE-GOO-II-1-OZ/36241022?athcpid=36241022&athpgid=athenaItemPage&athcgid=null&athznid=PWVUB&athieid=v0&athstid=CS020&athguid=466001f5-47f4d1a0-74c4594c7d1c97f1&athena=true אני מחפש ברגעים אלו חנות במרכז שאפשר להשיג את השוגו הזה כדי לקצר תהליכים, הדבר היחיד שאני חושש ממנו זה שלדעתי השפופרת של אשר היא שונה, כי אני לא זוכר שהיה לו אדום שם, אני אבדוק איתו בהקדם.
בנושא התאורה, נכנסתי ללינקים לא ראיתי מערכת מסויימת שמותאמת בעיקר לרכבי 1/8 אבל אני אתעמק בזה יותר בהמשך הסופ"ש

רן ענבר
14-09-2018, 10:14:52
לגבי השוגו ... למדתי משהו חדש.
לגבי התאורה, כן צריך לאתר בדיוק את המוצר המתאים...הרוב זה 1/10

תחשוב שוב על הסיפור של החופה.
ובכלל, כל הסיפור של סקייל ותאורה זה די קישקוש שמפריע לרכב לסוע כמו שצריך
תוספת משקל, צריכת אנרגיה, עלות לא מבוטלת ורק חסרונות.
תשקול שוב את הנושא

רן ענבר

Kug-ST4
14-09-2018, 10:32:30
את נושא התאורה (קדימה אחורה) אני אשקול כמו שאמרת, את נושא הלד...צריך להיות קצת "ערס עם טעם ח** במוסיקה" לא? אי אפשר לוותר על הכל :P.

לגבי השוגו-צדקתי, השפופרת שראיתי אצל אשר זה לא מה שהעלתי בלינק זה דבק אחר שבעברית פשוטה נקרא E6000 הוא של אותה חברה וזה החומר שאשר משתמש בו, אני קופץ עכשיו לקנות שפופרת ואמרח את זה במהלך השבת בתקווה שזה יצא טוב :).

רן ענבר
14-09-2018, 11:47:45
תוודא עם אשר בווצאפ לפני שאתה מורח את זה...

רן ענבר

Kug-ST4
14-09-2018, 12:16:05
ווידאתי עוד לפני הרכישה הוא אמר שזה בדיוק זה ועדיף לקנות את הגדול ולא את הקטן, קניתי אבל עדיין לא מרחתי..האמת? אני נגעל מהריח :P אעדכן בהמשך אם שרדתי את זה או לא :D :D :D

רן ענבר
14-09-2018, 12:49:20
תמרח סחוג ליד האף...
;)

רן ענבר

Kug-ST4
14-09-2018, 13:40:43
אני אומנם עיראקי ומצרי אבל כשמדובר בחריף-אני מעדיף את הריח של הברטולין :D

Kug-ST4
15-10-2018, 14:02:48
שמח ונרגש לספר לכם שאחרי כל כך הרבה זמן המתנה ולא מעט תקלות בדרך-רן סיים להרכיב לי את הרכב! קצת תמונות להשווצה:

http://www.up2me.co.il/thumbs/16644518.jpg (http://www.up2me.co.il/v.php?file=16644518.jpg)

http://www.up2me.co.il/thumbs/38141918.jpg (http://www.up2me.co.il/v.php?file=38141918.jpg)

http://www.up2me.co.il/thumbs/8317560.jpg (http://www.up2me.co.il/v.php?file=8317560.jpg)

המפלצת שרואים על המנוע זה תושבת למאוורר כדי למנוע התחממות, במהלך השבוע/סופ"ש אני אעשה כמה וכמה בדיקות לרכב ונתחיל לבדוק אופציה להגדלת הפיניון. סרטונים או תמונות בנסיעה לא יצא לי לעשות כי עדיין לא הסעתי אותו, עידכונים בהמשך!.

רן תודה ענקית על כל הסבלנות, על הנכונות לעזור ועל היכולות התכניות שלך! בלעדיך הרכב הזה כנראה היה יושב באיזה פח או נמכר ביד 2 כקיט ב 200 שקל :) אין עליך!

Kug-ST4
27-10-2018, 17:55:43
אז אחרי הרבה זמן שלא יצא לי לגעת בסרפנט החדשה-היום הספקתי לקחת אותה יחד עם ה ST4 לניסוי כלים ראשונים של הסרפנט, רשמים ראשונים-רכב כביש זה רכב שונה לחלוטין מרכב שטח והוא כייף לא פחות! צריך לתת לצמיגים מעט להתחמם ואז הרכב תופס אחיזה מעולה ונותן יופי של עבודה :) לשמחתי הרבה המאוורר שרן התקין לי עם התושבת עושה עבודה מצויינת והרכב לא מתחמם בכלל מה שמקנה לנו את האופציה לעלות לפיניון גדול יותר, השאלה היא כמה. מבדיקה שערכתי היום לרכב המנוע לא מתחמם מעל 36 מעלות, הפיניון כרגע הוא פיניון מקורי (מוד 1 עם 16 שיניים אם אני זוכר נכון, רן תקן אותי אם טעיתי) ובזכות המאוורר הזה לדעתי ניתן להעלות את הפיניון בכמה וכמה מידות ללא חשש, אני חשבתי לקפוץ ישר לאיזור ה 20 שיניים עם אופצי ל 23, מה דעתך בנושא רן? (חשוב לי לציין שאחרי שהסעתי את הסרפנט אח"כ נתתי גם ל ST4 לטייל קצת ויש לי תחושה שמבחינת מהירות-ה ST4 מהירה יותר, לכן אני דיי נעול על זה שצריך וכדאי להעלות את הפיניון בסרפנט, במיוחד לאור העובדה שהרכב לא מתחמם בכלל.

קצת תמונות כי זה בכל זאת אני:
http://www.interload.co.il/upload/1775355.jpg
ד"א רן מה השם של החומר שאמרת לי לעטוף את המחברים של הסוללה? (אפוקסי אם אני לא טועה, נכון?)

http://www.interload.co.il/upload/3105042.jpg

הנה רן-שלא תגיד שאני מסרס את ה ST4, הבאדלאנס חזרו אליה :)

רן ענבר
27-10-2018, 20:16:52
כמה דברים:
א. אני רואה שאתה עדיין מסיע עם 2 סוללות של 4 תאים במקביל...
אם אתה מתכוון להמשיך עם השטות הזו תדאג לשים פרופוקסי על המחברים שעשיתי לך
מגע של נקודה זו בחלק מתכתי תגרום לאש אש מדורה ברכב!!!
מציע להשקיע כמה דקות עבודה בסיפור הזה עם הפרופוקסי גם על המחבר המקבילי וגם על מחבר הקצר.

ב. אני זהיר מטבעי.
אפשר לעלות ל 20 אבל להקפיד על מדידת טמפרטורה בצורה מסודרת
אפשר גם להזמין פיניון 22 ו 24 אבל להעלות בהדרגה
צריך לזכור שעכשיו כבר נעים בחוץ
בקיץ, המצב שונה.

ג. תסתכל על הצמיגים
נראה שלצמיגים הקידמיים יש שטח מגע טוב יותר מלאחוריים
אפשר לשנות טיפה את הזווית של הצמיגים האחוריים כך שיהיה להם שטח מגע טוב יותר.

ד. אם אתה מתאר מצב שבו חימום הצמיגים משפיע בצורה קריטית
מחמם צמיגים:http://www.rcmart.com/controlled-tire-warmer-p-76909.html?cPath=35_292
סט לצמיגים גדולים:http://www.rcmart.com/tire-warmer-large-type-mmctxw-ctxwpr-p-76389.html?cPath=35_292

או "סתם" חומר שמשפר את האחיזה:http://www.rcmart.com/tire-wheel-tire-traction-bottle-c-35_775.html

כמו כן... ייתכן שכדאי למצוא צמיגים טובים יותר

רן ענבר

Kug-ST4
27-10-2018, 22:00:42
א. אתה טועה, אומנם המחבר שהכנת לי נמצא שם אבל כל פעם כשאני מסיע אני מנתק אותו ומסיע עם סוללה אחת של 4 תאים (הסוללות 2 תאים פשוט לא הגיעו ואני לא אופטימי לגביהם), אבל כשאני לא מסיע (כמו בתמונה) אני פשוט שומר על המחבר הזה שלא ילך לאיבוד ולכן הוא מחובר, כשאני מסיע אני מסיע בלעדיו.
לגבי הפרופוקסי-שאלתי אותך מתחת לתמונה אם זכרתי נכון את השם, מחר אני ארכוש את החומר ואעשה את זה, אין סיכוי שאסיע עוד פעם ככה.

ב. אני מסכים עם הזהירות שלך, זה מה שאעשה אני אזמין פיניון 20 כמו שאמרת, ועוד שניים 22-24, בעיקרון פיניון מוד 1 זה תקן, נכון? הכוונה היא שלא יכול להיות מצב שפיניון מוד 1 לא יתאים לרכב נכון?.

ג. זה חלק מהקאמבר שדיברנו עליו בהתחלה כשהרכב היה "פוזל" ויישרת אותו, אני אנסה לבדוק אופציה להגדיל את שטח המגע ברכב מבלי לשנות את הכיוונים שעשית לי.

ד. מחמם צמיגים יכול להיות פיתרון מעולה...אבל אני לא הולך להשקיע על זה כרגע, אני אעדיף לנסות להזמין סט נוסף רך יותר שיתן יותר אחיזה, אולי אפילו לנסות את הצמיגים של Xceed שדיבנו עליהם כשבדקנו אופציות לצמיגים, למרות שאני לא מאמין שהם יאחזו טוב יותר מ GRP, בכל מקרה נכון לבינתיים זה מספק עד שאני אקבל סיבוב :P .

נ.ב: פיניון בארץ יעלה בסביבות 50 שקלים (בדקתי בחנות בחיפה, עדיין לא בדקתי בחנות בירושליים) יש טעם להמשיך לבדוק בארץ או פשוט להזמין מחו"ל וזהו?

רן ענבר
27-10-2018, 22:49:56
מוד אחד זה סוג השיניים של רכב 1/8 ניטרו או ניטרו מוסב לחשמל/חשמל.
צריך לשים לב לשני דברים:
א. פיניון מפלדה
ב. חור בפיניון צריך להיות 5 מ"מ.

בחו"ל פיניון עולה בין 6 ל 20 דולר.
על פיניון של טרקסס לא הייתי משלם שקל.
תבדוק מאיזה תוצרת הפיניונים שנמכרים בארץ

הנה חיפוש לפי פיניונים 20,22,24 וחברות טובות כמו רובינסון וטאקנו:https://www.amainhobbies.com/mod-1-pinion-gears-option-parts-cars-trucks/c1868?fa=15_893|15_895|15_897&fb=198|93&lg=fb

לפניש אתה קונה בחו"ל תתקשר לכמה חנויות בארץ ותברר מה יש להן

לגבי הקאמבר בגלגלים האחוריים...שם לא שיניתי כל כך הרבה.
רוב הבעיה היתה מקדימה
מאחורה השארתי...הרעיון הוא לשפר אחיזה בסיבובים אבל זה נועד לצמיג יותר שטוח משלך.

רן ענבר

Kug-ST4
28-10-2018, 16:39:21
יכול באמת להיות שהצמיגים המקוריים או הצמיגים של Xceed יהיו טובים יותר מאשר ה GRP, שווה בדיקה את הצמיגים האלה אפשר להשיג בארץ אז בהזדמנות אני אנסה אותם ואעדכן אם זה משפר או גורע מהרכב.

לגבי פיניון-כמו שאמרת אני אחפש בארץ במהלך השבוע ואם לא אמצא אני אזמין מאמיין הובי, אין לי פיתרון אחר.

Kug-ST4
11-11-2018, 09:53:49
רנצ'וק בוקר טוב ושבוע טוב, שאלה קטנה-אתמול כשיצאתי להסיע את הסרפנט שמתי לב שהגלגלים הקדמיים שלי מסתובבים ביותר חופשיות מאשר הגלגלים האחוריים (כשאני מסובב את הגלגלים עם היד), שמתי לב גם שהמנוע נותן יותר כח לגלגלים האחוריים מאשר לקדמיים ולדעתי זה מה שגורם לרכב לאיבוד אחיזה שדיברנו עליו בהתחלה, גם כשאני נוסע במהירות יחסית גבוהה - ברגע שאני "סוחט" את ההדק בשלט הרכב מאבד אחיזה ומסתחרר על המקום, זה ממש מרגיש כאילו הרכב הנעה אחורית, יש דרך לפתור את זה? יכול להיות שזה עניין של כיוונים ושווה באמת לעלות לחנות בירושליים שיבדוק לי איזונים וכדומה או שזה לא קשור אחד לשני בשום דרך?

רן ענבר
11-11-2018, 13:28:36
א. צריך לבדוק שהכול מחובר בצורה תקינה.
לפעמים, בנסיעות הראשונות משתחררים ברגים.
ב. הבעיה שאתה מתאר יכולה לנבוע מהרבה סיבות...
הייתי מתחיל עם שמן בדיפ המרכזי...
למלא יותר דליל.

רן ענבר

Kug-ST4
11-11-2018, 19:09:42
עשיתי את הבדיקה שאמרת לי בטלפון החזקתי את הגלגלים האחוריים שלא יזוזו ועם היד סובבתי את הגלגלים הקדמיים - הם מסתובבים על ריק, גלגלי השיניים לא מסתובבים יחד עם הגלגלים וגם לא המנוע, ניסיתי את הפעולה בצורה הפוכה - החזקתי את הגלגלים הקדמיים וסובבתי את האחוריים - גלגלי השיניים מסתובבים ומרגישים היטב את ההתנגדות. לצורך המשך הבדיקה חיברתי סוללה והחזקתי את הרכב באוויר ולחצתי מעט גז - הגלגלים האחוריים מסתובבים מיד ברגע שאני נוגע בהדק הגז והגלגלים הקדמיים מתחילים להסתובב מעט יותר מאוחר (דילאיי קטן) אבל מסתובבים הרבה פחות מהר מהגלגלים האחוריים, יכול להיות שזה לא בעיה בשמן אלא משהו התנתק בדיפרנציאל?

רן ענבר
11-11-2018, 20:44:02
בציר הקידמי: תתסובב גלגל אחד> השני אמור להסתובב לצד השני
תסובב את שניהם ותסתכל על היציאה לכיוון הדיפ המרכזי: היא מסתובבת?
תסתכל מהדיפ הקידמי לכיוון המנוע ותראה איפה נעצרת התנועה?

רן ענבר

Kug-ST4
11-11-2018, 21:43:33
הבעיה מתחילה כבר בסעיף הראשון שאמרת לי לבדוק - שני הגלגלים מסתובבים לאותו הכיוון, עושה רושם במבט ראשוני שהתנועה נעצרת עוד לפני הדיפרנציאל הקדמי (אבל קיימת אופציה שאני טועה)

רן ענבר
12-11-2018, 06:57:51
כשאתה מסובב את אחד הגלגלים, ייתכן והשני מסתובב באותו כיוון היות והשמן בדיפ סמיך מאוד (30000)
כשאתה מסובב את הגלגל,תסתכל, איפה נעצרת התנועה לכיוון הדיפ המרכזי?

רן ענבר

Kug-ST4
13-11-2018, 20:32:02
היום התפנתי קצת לבדוק את מה שאמרת, אני מעלה לך סרטון ותמונות כדי שיהיה לי יותר קל להסביר לך, איפה שמסומן בכחול-שם התנועה נעצרת, איפה שמסומן בצהוב זה עדיין מסתובב עם סיבוב הגלגלים, שים לב שבסרטון רואים שהחלק שמסומן בכחול אומנם לא מסתובב עם סיבוב הגלגלים אבל כאשר אני מזיז בעדינות את הגלגלים קדימה אחורה הוא כן זז מעט מה שמעלה את הסיכוי שאתה צודק וזה באמת עניין של שמן לא מתאים בדיפרנציאל הקדמי.

תמונה ראשונה מקדמת הרכב: http://www.up2me.co.il/images/71278914.jpg

2. פה נעצרת התנועה לדעתי: http://www.up2me.co.il/images/60298111.jpg

3. תמונה מהחוברת הסברה של ההרכבה כדי שיהיה לך יותר נוח להבין על מה מדובר, מה שצהוב מסתובב עם הגלגלים והתנועה נעצרת בחלק שמסומן בכחול: http://www.up2me.co.il/images/6944731.png

4. סרטון שממחיש את מה שהסברתי (שבנגיעות קטנות קדימה ואחורה של הגלגלים החלק המסומן בכחול כן זז): https://www.youtube.com/watch?v=frz01Q66hxQ&feature=youtu.be אפשר לשמוע גם את ה"תיקים" הקטנים כשאני מסובב קדימה ואחורה בנגיעות קטנות.

עכשיו אחרי ההסבר והתמונות עדיין נראה לך שזה עניין של שמן בדיפ הקדמי?

רן ענבר
13-11-2018, 21:13:36
שתי אפשרויות:
ראשונה ראה תמונה:
148870

השניה היא שהפיניון או הקורונה בתוך בית הדיפ נטחנו...

כך או כך צריך לפרק את בית הדיפרנציאל כדי לבדוק.

אגב...בכל רכבי קיושו ניתן לסגור בורג זה מבחוץ...

רן ענבר

Kug-ST4
20-11-2018, 14:20:27
למען אלו שעוקבים אחרי השירשור-הנושא עדיין לא נסגר, פשוט יש לי עומס בימים האחרונים ועדיין לא הגעתי לשלב של לפתוח את הדיפרנציאל הקדמי (זה בתהליכים :D )

Kug-ST4
04-04-2019, 21:13:19
טוב אז זה לקח זמן, אם תשאלו את רן - יותר מדי זמן, לכן הוא החליט בשיחת טלפון האחרונה שלנו "דיי נמאס לי מזה, תבוא אליי נפתור את זה יחד!" אז הגעתי אליו, התחלנו בפירוק הרכב (התחלנו...רן פירק אני הסתכלתי ונסיתי להבין כמה מסובך זה להגיע לדיפרנציאל הקדמי וזה בהחלט מסובך), אחרי שרן פירק 3/4 אוטו כולל בולמים, דרייבשאפט, משולשים ומה לא - הוא הגיע לחלק המיועד וכמו שחשבנו בהתחלה, הבורג של הפין קורונה השתחרר וזה גרם לכל התקלה ההזויה הזו, קצת לוקטייד, נעילה חזקה של רן עם המברג ופלא! הרכב נוסע בצורה מדוייקת, 4X4 כמו שכתוב בספר, בלי להחליק, בלי להסתחרר..על זה נאמר "אלוהים שיעזור לי", במקרה הזה רן עזר לי :) אז שוב תודה ענקית רנצ'וק שיחקת אותה! לבד זה כנראה לא היה נפתר לעולם, מעריך אותך עד אין סוף! ועוד שלל מחמאות שאין לך כח לקרוא בטח.

להלן תמונות - לצערי יש רק 2 והן לא מסכמות את התהליך המורכב ואת כמות הזמן שהייתי אצל רן בבית:

http://www.up2me.co.il/thumbs/21947787.jpg (http://www.up2me.co.il/v.php?file=21947787.jpg)

וזה החלק המקולל:
http://www.up2me.co.il/thumbs/2929130.jpg (http://www.up2me.co.il/v.php?file=2929130.jpg)

סוף סוף אפשר להסיע בשקט! (עד התקלה הבאה... :D )

רן ענבר
04-04-2019, 21:50:51
א. זה רכב כביש... אין לו תקלות.
ב. אני חייב לומר לך שהסרפנט הביאה לי את הסעיף.
לא ראיתי עוד רכב (חוץ מטראקסס) שבנוי בצורה כל כך מסובכת.
בקיושו, הייתי סוגר את הבורג הזה מבחוץ... בלי לפרק כלום.
למה כל דבר צריך להיות כל כך מסובך?!
ג. יאללה, צא להסיע שתהנה קצת מהרכב...
ואל תיהיה חוראני עם הסוללות

רן ענבר

Kug-ST4
05-04-2019, 06:07:15
א. מהפה שלך לאלוהים! :)
ב. אני חושב על פרוייקט קטן אולי בעתיד הקרוב/רחוק, לקחת קיושו MP9 (שמעתי שיש למישהו אחת בארון שכבר הרבה זמן לא הייתה בשימוש) להרכיב לה צמיגי כביש ואת המערכת חשמל שיש בסרפנט ולהסיב את הבאגי הזו לרכב כביש (אבל זה סתם מחשבה ראשונית, אין טעם אפילו לדון בזה :D :D :D )
ג. מקווה שהסופש יהיה לי מתי!
איך אני אוהב שאתה מציק לי עם הסוללות! :D

רן ענבר
05-04-2019, 06:30:13
הסבה של באגי לרכב כביש עולה מלא כסף
צריך:
4 ציריות
4 זרועות תחתונות
4 זרועות עליונות או רק 4 לינקים קצרים יותר
4 צמיגים וחופה...
4 בולמים + קפיצים (אולי אפשר להסתדר עם המקוריים)
הציריות והבולמים זה החלק היקר.
בכל ההסבה צריך לפרק הרבה פחות ממה שהיה צריך כדי לתקן את הסרפנט...
או שאפשר סתם להחליף צמיגים...

רן ענבר

Kug-ST4
05-04-2019, 13:48:08
אני חשבתי יותר בכיוון של להחליף צמיגים וג'אנטים, להנמיך אותה מעט ופשוט לקרוע את האספלט, ככה גם משאירים לה את האופציה לרדת לשטח אחרי החלפת צמיגים לשטח, נהנים מכל העולמות :) אבל עזוב! תן להנות מהסרפנט קצת 😂

Kug-ST4
21-04-2019, 15:44:07
אז נצלתי את שעות הבוקר של יום שבת לאחר ערב החג כדי להסיע בפעם הראשונה את הסרפנט המתוקנת לסיבוב וניסוי כלים, התוצאה הייתה מהממת! כשהרכב נוסע 4X4 כמו שהוא אמור לנסוע הוא בהחלט מהיר, מזנק מהמקום ותופס תאוצה דיי מהר (שוב הכל ביחס ל...ואני מאמין שעם פיניון גדול יותר התוצאות יהיו טובות בהרבה!), במהלך הבדיקות הראשוניות של הרכב התגלתה תקלת קליטה, במרחק לא גדול (לצורך הבדיקה, כי לא מדדתי את זה במטרים) שלחתי את הרכב שטח שלי שמצוייד בשלט והמקלט המקורי שלו ובמקום שהסרפנט הפסיקה להגיב עקב חוסר קליטה - ה ST4 עבדה ללא שום תקלה או ניתוק מכל סוג שהוא ועוד המשכתי להרחיק אותה מהספרנט ועדיין לא הרגשתי בחוסר תקשורת בין השלט לרכב, בהתחשב בעובדה שרכשתי שלט של סנוואה מדגם MT44 (אפשר להגיד שהוא "שלט הדגל" של החברה) זה מאכזב..מקווה שזה משהו פתיר ולא משהו שמצריך החלפה מערכת רדיו, לאחר שהבנתי שאסור לי להרחיק את הרכב ממני יותר מדי נהנתי להשתולל ולבדוק את הדיוק שלו בסיבובים ואכן הרכב עבד כמו שצריך בצורה מהנה ביותר עד שהוא קיבל שוב סחרחורת, הריח היה מוכר אבל התפללתי שזה לא זה והמשכתי לנסות עוד מס' פעמים עד שהחלטתי להרים את הרכב באוויר ולתת נגיעה במצערת הגז..שוב השתחרר הבורג הזה, שוב הרכב נוסע 2X4 בהנעה אחורית ואני דיי מתחיל להתייאש מהעניין.

הדבר היחידי שגרם לי לצאת מעודד מהיום הזה היא ה ST4 שלי! שהיא פשוט מהממת, החלטתי לא להתבאס מהסרפנט ולתת ל ST4 לאכול קצת שטח ואיך שהיא אוכלת!!!! אני מודה לאל כל יום מחדש על שהקשבתי לרן בתחילת דרכי ובחרתי ברכב הכל כך כייפי הזה! נכון כמקורי הוא לא הכי חזק ועם הזמן מתרגלים אליו דיי מהר אבל כשמשפרים אותו בדרך הנכונה והולכים צעד אחר צעד מגלים עד כמה הרכב הזה פשוט טוב! :)

ונחזור לעניין הסרפנט - רנצ'וק יש פיתרון כלשהו לשתי הבעיות שדיברתי עליהן?

רן ענבר
21-04-2019, 16:56:52
תקשיב:
א. תכנס למדריך של הרכב... תסתכל את מידות הבורג הארור
לדעתי מדובר בבורג 5X4 בלי ראש
ב. כנס לחנות ברגים ובקש זוג ברגים מהמידות הבאות: 5X8 5X7 5X6 5X5 ללא ראש
5 מ"מ קוטר
8-5 מ"מ אורך
כשנבריג אותו בפעם הבאה, לא יהיה לו לאן לצאת
ג. תבוא אלי...עכשיו אני עצבני... אני הולך לשים לו הרבה יותר דבק ו... לקלקל לו טיפה את ההברגה כך שיהיה לו קשה לצאת
ד. דבר עם היבואן האהוב עליך בעיניין הקליטה...אולי אפשר לארגן איזה טריידאין מעניין.

זה חלק מהתחביב...

ה. קח בחשבון: הפעם אתה מפרק ואתה מרכיב...
אני רק מפקח
תביא שוט אחרת אני אשתמש במקל של טוריה.

רן ענבר

Kug-ST4
21-04-2019, 19:05:08
אין, ענק אתה!! תודה שוב על התגובה המהירה :)

אני אכנס אעבור על ההוראות בסעיף א' אמצא את הבורג ואקנה את מה שביקשת, אני אשמח לעבוד עליו בפיקוח שלך - כבר ביקשתי את זה בעבר כי זו הדרך הטובה ביותר ללמוד!.

אני אקפוץ אליך עם הברגים שרכשתי ומקווה שהפעם נפתור את העניין אחת ולתמיד.

לגבי הסוף של סעיף ה' נתתי לחן לקרוא...היא אמרה שהיא רוצה להצטרף לחגיגה! *** :)

רן ענבר
21-04-2019, 19:31:12
עוד דבר:
יחד עם הרכב, קיבלת דיסק און קי [כרטיס זיכרון]
לא בדקתי אבל אני מניח שיש עליו את מדריך ההרכבה של הרכב.
דחוף אותו למחשב בעבודה ותדפיס באיכות הכי טובה את הוראות ההרכבה של הרכב שלך.
כמו שהילד שלי יודע שלא מתקנים רכב בלי לפתוח את החוברת שלו, ככה גם ברכב שלך:
149414

רן ענבר

Kug-ST4
23-04-2019, 13:50:33
טוב אז כמו שאמרת - היום הדפסתי את החוברת הרכבה של הרכב, לצערי בשחור לבן אבל יש לי את כולה בצורה ברורה לחלוטין.

לגבי הבורג הבעייתי שלנו בדקתי בחוברת ואכן הבורג הוא 5X4, אני אקפוץ היום/מחר לחנות ברגים ואביא את הברגים שציינת ואז נתאם מתי אני מגיע אליך.

אמרתי לך כבר תודה? ושהסבלנות שלך כלפיי (ובכלל כלפי האנשים בתחום הזה) מדהימה אותי כל פעם מחדש? :)

Kug-ST4
07-05-2019, 19:27:23
עידכון: ביום חמישי האחרון הגעתי לרן כדי לנסות לפתור אחת ולתמיד את נושא הבורג, היינו חדורי מטרה והפירוק החל מיד כאשר הפעם אני על המברגים ורן על ההסברים (סוף סוף!) זה לא לקח הרבה זמן והדיפרנציאל שוב היה בחוץ, הגענו לבורג הבעייתי ואחרי שהתלבטנו אם להחליף את הבורג בגדול יותר - רן אמר שזה עלול לפגוע באיזון הרכב, החלטנו לתת צ'אנס אחרון עם טריק קטן שבד"כ לא עושים ועדיף לא לעשות - הוספנו לוקטייד על קצה הבורג, אם לא תנסו את זה בעצמכם - לא תדעו לעולם למה עדיף לא לעשות את זה :D .

לאחר שפירקנו ונעלנו את הבורג התפנתי לכמה תמונות קטנות בשביל שיהיה לכם במה לשטוף את העיניים, התמונות לא בסדר עולה או יורד אלא בתפזורת פשוט כי צילמתי את הכל רגע לפני שהרכבנו את הרכב בחזרה:

http://www.up2me.co.il/thumbs/62588370.jpg (http://www.up2me.co.il/v.php?file=62588370.jpg)
קערת ברגים

http://www.up2me.co.il/thumbs/98453725.jpg (http://www.up2me.co.il/v.php?file=98453725.jpg)
הרכב תוך כדי פירוק

http://www.up2me.co.il/thumbs/25298955.jpg (http://www.up2me.co.il/v.php?file=25298955.jpg)

http://www.up2me.co.il/thumbs/56055128.jpg (http://www.up2me.co.il/v.php?file=56055128.jpg)

http://www.up2me.co.il/thumbs/55375856.jpg (http://www.up2me.co.il/v.php?file=55375856.jpg)

אלו חלקי הדיפרנציאל הקדמי כאשר הבורג הבעייתי נמצא בתמונה האחרונה בחלקו התחתון של התמונה.

אז האם הניתוח הצליח? בינתיים כן! במהלך השבת הסעתי את הרכב כמה וכמה פעמים ללא כל תקלה כזו או אחרת וכולי תקווה שהפעם רן פתר את התקלה באופן חד משמעי.

לגבי בעיית המרחק של השלט - יש לי אחריות על השלט והמקלט עד ספטמבר, אני אעלה בקרוב מאוד עם הרכב לחיפה ושם יבדקו לי את השלט והמקלט, במידת הצורך תתבצע החלפה של החלקים הבעייתיים, אעדכן בהמשך.

שיפורים? תמיד! עד כמה שזכור לי ולרן - הרכב מורכב עם פיניון 16, הרכב איטי מדיי לטעמי ובעקבות זה שהמנוע והבקר לא מתחממים כלל גם בימים חמים - אני מתלבט בימים אלו להזמין לעצמי פיניון 21-25 ולראות איך הרכב יגיב, מה דעתך רן? עוד קצת מהירות אף פעם לא הזיקה לאף אחד - נכון? :)

רן שוב תודה ענקית על הזמן שלך, על ההשקעה שלך ועל התמיכה שלך!!! פשוט אלוף! בן אדם מדהים עם סבלנות בלתי נגמרת!!

רן ענבר
07-05-2019, 19:57:42
תודה על המילים החמות.
לגבי הפיניון, אפשר להגדיל אותו בכמה שיניים תוך תשומת לב לטמפרטורה.
הבעיה המרכזית היא שאלוהים יודע כמה חלקים צריך לפרק כדי להחליף פיניון?!

יש לך פיניונים?
תקנה ונתקדם.

רן ענבר

Kug-ST4
07-05-2019, 20:35:40
שמע כשמגיע - מגיע, אני לא מכיר מישהו שמוכן לתרום כל כך הרבה לתחום הזה ועוד לעשות את זה עם חיוך וחיבוק - מדהים בעיניי!.

בעיקרון מהבדיקות שעשיתי המנוע והבקר נכון לכרגע לא מתחממים בכלל (בזמנו מדדתי עם המדחום אני לא זוכר את המספרים אבל לדעתי לא הגעתי ל 60 מעלות ובמגע האצבע המנוע בכלל לא היה חם), אני אמדוד שוב עם מדחום בסופ"ש הקרוב ונהיה חכמים יותר, אני חושב שארכוש לעצמי פיניון 21, 23, 25 ונראה איך הרכב מגיב לדעתי לא אמורה להיות בעיית התחממות.

רן ענבר
08-05-2019, 05:04:36
באותה הזדמנות תקנה גם ארגז כלים...

רן ענבר

Kug-ST4
08-05-2019, 05:53:48
צודק! שכחתי לשאול אותך כשהייתי אצלך, כמה אינץ' הארגז שקנית לאלעד? (סתם כדי לקבל הכוונה לאיזה גודל ארגז כדאי לרכוש)

רן ענבר
08-05-2019, 06:22:21
לדעתי, הארגז כלים צריך להכיל את הציוד הבא:
משדר בתא או מדור נפרד ומרופד (אפשרי בקלקר בו הגיע בתנאי שלא תופס יותר מידי מקום)
סוללות.
כלי עבודה ומברשות לניקוי הרכב.
חלקי חילוף.
סט צמיגים נוסף.

אפשר להתוכח על כמות הסוללות וכמות חלקי החילוף...
האם לוקחים את כל חלקי החילוף שיש לנו או רק את אלו שיש לנו יכול להשתמש בהם בשטח?
אין פה תשובה של נכון או לא נכון אלא של מה מתאים לך.

רן ענבר

Kug-ST4
08-05-2019, 12:49:30
בקיצור בחירה בעזרת העין, ארכוש אחד בהקדם.

דיברתי עם היבואן של סרפנט - הוא עידכן אותי שיש לו פיניונים עד 24 שיניים כשעלות כל פיניון היא 50 ש"ח, ביום שישי אכוש פיניון אחד 21 שיניים ופיניון נוסף 24 שיניים ונוכל להתקדם משם.

רן ענבר
08-05-2019, 14:28:51
הקפיצות שלך קצת גדולות מידיי לטעמי.
עכשיו יש 16
קנה 20 ו 22.

רן ענבר

Kug-ST4
08-05-2019, 15:52:38
הקפיצות גדולות כדי שואכל להרגיש את השינוי, אין ספק שבין 16 ל 20 יהיה שינוי מהותי, אבל בין 20 ל 22 השינוי כבר לא יהיה הסטרי כמו לעלות מ 21 ל 24 (ואני מאמין שנגיע ל 24 בסוף כמו שאני מכיר את עצמי), אין בעיה עם לקנות 3 פיניונים השאלה אם יש באמת טעם לקנות 20-22-24 במקום לקנות רק 21 ו 24 וככה השינוי יורגש בכל החלפה, לא?

רן ענבר
08-05-2019, 23:17:17
צריך להבין שמספרי השיניים עולים ביחס שונה מחום המנוע או המהירות.
זה שהגדלת 2 שיניים שהן כ 10% לא אומר שהמהירות תעלה ב 10% ובאותה מידה יתכן שחום המנוע יעלה ביותר מ 10%
ייתכן שכל 10% יהוו הקש ששבר את גב הגמל.

ההמלצה שלי היא לנסות להתקדם לאט ובסבלנות.
להחליף פיניון, להסיע, למדוד ולהחליט אם מתקדמים או לא.

רן ענבר

Kug-ST4
25-05-2019, 12:35:52
טוב אז יש עידכון מהסופ"ש האחרון, נרכש פיניון 21 (אני יודע שדיברנו על פחות - לא היה פחות לצערי, נרכיב את הפיניון הנ"ל נראה איך הרכב מגיב ולכמה מעלות המנוע והבקר מתחממים, אני חייב לציין שאני כבר כמה וכמה שבתות מסיע בהנאה מלאה! אני מאמין שפיניון 21 יספק אותי בצורה חד משמעית ואוכל לשבת בשקט ולהגיד "זהו, זה בדיוק מה שרציתי!" :).

לגבי בעיית טווח הקליטה - הייתי בחנות שמפיצה את השלט, בגדר האחריות נעשתה בדיקת טווח שהייתה על פניו נראת בסדר, לאחר החלפת המקלט הבעיה הוכיחה את עצמה, עם המקלט החדש הרכב נשלט ממרחק רב יותר בצורה משמעותית, לשמחתי הרבה ההחלפה התבצעה בגדר האחריות וללא עלות, יחס מעולה ושירות מצויין!.

ברגע של מחשבה כשהייתי בנות החלטתי לבדוק לגבי חופות ואז נפלט למוכר "יש לי חופה של אימפרזה, אומנם משנות האנו באנו אבל היא מתאימה לרכבי 1/8" העיניים שלי נפערו ביקשתי לראות את החופה ובעלות של 186 ש"ח החלטתי לרכוש את החופה בכל הכח! אז הנה תמונה של החופה החדשה:
https://i.ibb.co/qdFrY3V/IMG-20190524-WA0006.jpg (https://ibb.co/vHvj46R)
היא כמובן לא חתוכה, לא צבועה ויש גם ספויילר, מראות ומדבקות אבל זה יקח קצת זמן ובסוף זה יהיה מושלם. לגבי צביעה - אני חייב להודות שאני בבעיה, לא חשבתי שאמצא חופה של אימפרזה שתתאים לרכב וכשרכשתי את החופה איתה אני מסיע היום עיצבנתי אותה בצורה מהממת אבל בצע *כחול עם צהוב*, בכל העולם האימפרזה ידועה כרכב שהצבע שלו הוא כחול ובגרסאות הראלי המדבקות שלו צהובות...השאלה אם להכין עוד חופה בצבע כחול צהוב או לשבור שיגרה, צריך להבין שזו תהיה החופת אימפרזה היחידה בישראל עד כמה שידוע לי..והייתי רוצה אותה מאוד דומה למקורית..סתם משתף אתכם בהתלבטות שלי :) הצעות יתקבלו בברכה, חשוב לציין ש *צבע אדום לא נכנס אליי הביתה!*

רן ענבר
25-05-2019, 13:27:20
פעם, היה מסיע בליגה שנורא אהב את מכבי חיפה.
צבעו לו חופת טראגי עם הסמלים של מכבי חיפה.
אתה, מכבי תל אביב, אפשר לצבוע לך בצבעים וסמלים של מכבי תל אביב.
אפשרות אחרת היא שתכנס לאתרים של חופות ותמצא דוגמה שמתאימה לך אשר תצבע בכחול וצהוב.

קנית ארגז כלים?

רן ענבר

Kug-ST4
25-05-2019, 20:09:27
אחרי פעמיים שיצאתי להסיע עם ארגז כלים שהשאלתי (והתאים בול מבחינת גודל) הגעתי למסקנה שבאמת יותר נוח לי להסתובב עם שקיות, אומנם קצת חוראני אבל זה פשוט נוח: שקית אחת 2 שלטים, שקית שניה סוללות וכלי תחזוקה וכמובן שני הרכבים..עם ארגז כלים או בלעדיו גליתי שאם אני מוריד את הציוד לבד לרכב אני צריך לעלות ולרדת פעמיים מהבית אז העדפתי להשאר עם הנוחות שליעל אף שזה נראה חוראני לפעמים :D

בקשר לחופה אתה בהחלט צודק שזה מגניב לצבוע את החופה בצבע של הבוצה האהודה, הבעיה שכבר יש לי חופה אחת בצהוב וכחול ובגלל זה ההתלבטות, אם אעשה לעצמי עוד חופה בכחול וצהוב זה יהיה "ללא שינוי" כשאחליף בין החופות, לכן רציתי צבע אחר כדי לשבור קצת את השגרה, אני חושב על חופה בצבע שחור עם הסימנים של גרסאת הראלי בצהוב או אולי אפילו לבן זה יכול להיות מעניין, אני עוד עובד על העניין וכמובן שאצטרך לעצב את המכונית במחשב ולתת לאשר תמונה מדוייקת של מה עושים ואיך.

רן ענבר
25-05-2019, 21:01:02
יש ב GTA אפשרות לעצב רכבים
לגבי הארגז... לא נעים לי לכתוב מה אני חושב... :mad:

רן ענבר

Kug-ST4
26-05-2019, 05:56:11
אני אישית מעצב ב NEED FOR SPEED או לחלופין Forza Horizon 3, משחקים הרבה יותר מציאותיים בנראות הרכב מאשר GTA, אני פשוט יודע שזה גם עסק כלכלי ועם המירוץ לדירה זה יקח זמן עד שאחסוך כסף עבור הצביעה והחיתוכים אצל אשר אז כרגע אני לא רץ עם העניין, החופה שלי טובה ויפה אז אין לי לאן למהר, אעצב את הרכב בזמן שלי וכשהוא יהיה מוכן אני מקווה שגם התקציב יהיה מוכן ונצא לדרך.

לגבי הארגז, ידעתי שזה מה שתגיד וזה הגיוני סה"כ, אתה איש הרבה יותר פרקטי ממני אבל כמו שאמרתי מבחינת נוחות כשהכל מסודר בשקיות זה באמת הרבה יותר נוח עבורי (לצורך ההוכחה - גם כשאני יוצא לחופשה אני לוקח מזוודה אבל את הבגדים בתוך המזוודה אני מסדר בשקיות, ככה אני יודע שבשקית אחת יש בגדים קצרים, בשניה מכנסיים, בשלישית ג'ינסים....מי שהמציא את השקיות גאון! :D :D :D )

TAOTAO
26-05-2019, 09:39:04
למה שלא תנסה לעשות את החופה לבד ? ממה אתה חושך מהחיתוך ? צביעה ? בתור אחד שהיה צובע עם איירבראש וכו, יכול להגיד לך שעשיתי כמה חופות עם ספריי והם יצאו מצויין, לגבי חיתוך אם אתה עם ידיים טובות לא צריכה להיות בעיה, אם תתקשה, אפשר לעזור.

בכל מקרה אם אתה בקטע של DIY זה אפשרי בהחלט, אולי לא יצא לך כמו אומן, אבל מספק יותר מלעצב לצבוע בצעמך לא יהיה.

Kug-ST4
26-05-2019, 13:42:41
חשבתי פעם לעשות חיתוך וצביעה לבד אבל זה לא שווה את העלויות, חופה מקורית של הרכב עולה בארץ 220 ש"ח, אם החיתוך לא יצא מדוייק/הצביעה לא תצא בדיוק כמו שרציתי זה בדיוק כמו לקחת 220 ש"ח ולשים אותם בפח, מעדיף לשלם למישהו תותח שכבר צבעתי אצלו 2 חופות והוא +- מכיר את הקו מחשבה שלי ולצאת מרוצה, בעיקר בגלל העובדה שאני מעצב את הרכב לבד במחשב ומגיש לו תמונה מדוייקת והוא מייצר לי העתק מדוייק, מוציא לי את הרכב מהמחשב ונותן לו לנסוע על שלט :).

אני מסכים איתך שזה יכול להיות ניסיון מצויין, בהזדמנות כזו או אחרת, אולי אחליט לרכוש חופה נוספת מקורית ואנסה לעשות לה צביעה, מה שבטוח את האימפרזה הזו אני לא מתכנן להרוס בניסיון :)