PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור בניה תמונות של הספיריט 100 שלי לאחר ציפוי

aofer
28-05-2009, 05:47:16
זהו סיימתי עם הדאון... נשאר רק להוציא את האנטנה מהגוף ולאזן...
תגידו איך ומאיפה אתם חושבים שאני צריך להוציא את האנטנה?.. אני מניח שמלמטה זה רעיון ממש רע כי היא יכולה להקרע בנחיתות, הקטע שהאנטנה יותר קצרה מהגוף של הטיסן ככה שאני לא יכול לחבר אותה לאחד ההורנים בזנב או משהו כזה... מה אתם מציעים? להדביק עם סלוטייפ לצד של הגוף?
צריך משהו שייתן מינימום גרר:)

eitan-ro
28-05-2009, 08:24:49
בנוסף להכל לא לשכוח לבדוק פיתולים בכנפיים! זה מאד חשוב וקריטי! הכנפיים כל החלקים של הכנפיים צריכות להיות בלי טיפה של פיתול, אפילו לא 1 מ"מ.
איתן.

aofer
28-05-2009, 09:43:29
איך בודקים פיתולים?

umbo
28-05-2009, 11:48:37
פשוט למדי.
כשיודעים מה לבדוק אפשר ע"י מבט מקדימה לראות ששפת הזרימה "נעלמת" מאחרי שפת ההתקפה ביחד לכל אורך הכנף. לא נוצר מצב שבאחד מקצוות הכנף עדין רואים את שפת הזרימה בעוד שבקצה אחר היא נעלמה.
למי שההסבר לא ברור אפשר להשתמש בשיטה פשוטה יותר שמתוארת בתמונה. מחברים מתחת לכנף שני מוטות עץ ישרים (ע"י גומיות ) בקצוות של קטע כנף שאמור להיות לא מפותל (הקווים האדומים בתמונה). במבט מהצד (החץ הירוק בתמונה) שני המוטות אמורים להיות מקבילים.

tzuki
28-05-2009, 20:24:11
וואו יצא ממש יפה.
גם אני רוצה בהזדמנות לבנות איזה דאון "אמיתי" מבלזה. כרגע יש איזי גליידר ומידי פעם איזה חתיכת פוליגל.
תהנה.

flatspin
29-05-2009, 07:56:26
פשוט למדי.
כשיודעים מה לבדוק אפשר ע"י מבט מקדימה לראות ששפת הזרימה "נעלמת" מאחרי שפת ההתקפה ביחד לכל אורך הכנף. לא נוצר מצב שבאחד מקצוות הכנף עדין רואים את שפת הזרימה בעוד שבקצה אחר היא נעלמה.
למי שההסבר לא ברור אפשר להשתמש בשיטה פשוטה יותר שמתוארת בתמונה. מחברים מתחת לכנף שני מוטות עץ ישרים (ע"י גומיות ) בקצוות של קטע כנף שאמור להיות לא מפותל (הקווים האדומים בתמונה). במבט מהצד (החץ הירוק בתמונה) שני המוטות אמורים להיות מקבילים.

לדעתי הדרך השניה שאתה מציע, היא הטובה והנכונה ביותר לבדוק פיתול כנף ורמת הדיוק בה גבוהה ביותר. אני נוהג להשתמש אך ורק בדרך זו. כנף שנמצאה ישרה בבדיקה כזאת, אין כלל ספק לגביה.

umbo
29-05-2009, 12:34:51
לדעתי הדרך השניה שאתה מציע, היא הטובה והנכונה ביותר לבדוק פיתול כנף ורמת הדיוק בה גבוהה ביותר. אני נוהג להשתמש אך ורק בדרך זו. כנף שנמצאה ישרה בבדיקה כזאת, אין כלל ספק לגביה.

בהחלט נכון, אבל מה עושים בשטח ההטסה כשמישהו מבקש ממך עזרה עם טיסן שיש לו נטיה להתאבדות ?
אז משהו בסגנון השיטה הראשונה או סתם מבט מהצד על הכנף יעזור.

:)

aofer
29-05-2009, 13:29:23
מה הדרך הנכונה לבדוק מרכז כובד?
כתוב שהוא נמצא איפה שהספאר.. אם אני מחזיק במקום שהכנף פוגשת את הגוף ומרים מהספאר יוצא משקל זנב מטורף אפילו אחרי מלא משקולות שדחפתי לשם זה לא הסתדר, אם אני מרים מהספאר בקצוות של הכנף יוצא שהוא יחסית מאוזן עם תוספת של קצת משקולות באף
מה הדרך הכי נכונה?

eitan-ro
29-05-2009, 13:43:36
הדרך הכי נכונה זה מאיזור הגוף. תצטרך להוסיף משקולות (רצוי עופרת) עד שהדאון יהיה מאוזן לחלוטין ואפילו אפשר ורצוי טיפה נטיה לכיוון מרכז כובד קידמי (אף קצת יותר כבר), בדיקה מקצות כנף אינה נכונה.
איתן.

aofer
29-05-2009, 13:55:45
הוספתי את את כל המשקולות שהיו לי + עוד 2 גולות כבדות מעופרת וזה לא שינה הרבה...
וכבר די נגמר שם המקום.. צריך כנראה משהו יותר רציני

tzuki
29-05-2009, 14:08:48
משהו חשוד...
אם הספאר לא משוך לאחור או משהו כזה אז לא צריך להיות הבדל אם אתה מחזיק ליד הגוף או בקצות כנף.

מיקמת כבר סרוואים וסוללה? שמת אותם כמה שיותר קדימה?

aofer
29-05-2009, 14:23:43
כן הסוללה יושבת ממש באף ואחריה המקלט ואז הסרבואים כמו בתכנית... אולי אני לא בודק טוב
בכל מקרה הוא אמור לצאת עם משקל זנב...

eitan-ro
29-05-2009, 15:12:04
משהו חשוד...
אם הספאר לא משוך לאחור או משהו כזה אז לא צריך להיות הבדל אם אתה מחזיק ליד הגוף או בקצות כנף.

מיקמת כבר סרוואים וסוללה? שמת אותם כמה שיותר קדימה?
יש הבדל מאד מאד גדול, בגלל שהכנף היא לא שטוחה ויש לה דיהדרל אז המשקל של הגוף שנמצא מתחת לנ"ק הבדיקה משפיעה גם על הציר האופקי וגורמת לטיסן להיראות מאוזן יותר ממה שהוא באמת.

הוספתי את את כל המשקולות שהיו לי + עוד 2 גולות כבדות מעופרת וזה לא שינה הרבה...
וכבר די נגמר שם המקום.. צריך כנראה משהו יותר רציני
מאד מוזר... קשה לי להאמין שיש משהו לא בסדר בטיסן... תנסה לדחוס את כל העופרות לגוש אחד כדי שיהיה אפשר להוסיף עוד משקולות... אם זה עדיין לא עוזר אז אני מציע לך לשים פה תמונה של החרטום ושל הזנב, אולי אנחנו נראה משהו שפיספסת.
איתן.

tzuki
30-05-2009, 15:24:55
תודה על התיקון וסליחה על ההטעיה:o

umbo
30-05-2009, 19:22:41
אתה יכול לראות בתמונות חרטום של דאון שלי. לתא הקדמי, שהוא קטן למדי, הכנסתי עופרת במשקל הרצוי. אבל כדי להכניס את כל הכמות, בלי שיהיה אויר בין חתיכות העופרת, בניתי משאריות בלזה (ממש לא משנה איזה עובי) תא במימדים של הטיסן. התכתי עופרת (בקופסת שימורים קטנה שהחזקתי עם פלייר על להבת הגז במטבח) ושפכתי את העופרת המותכת לתוך קופסת הבלזה שבניתי. כדי שהבלזה לא תשרף מיד מהחום של העופרת מספיק פשוט להרטיב אותה היטב - העופרת מתמצקת ומתקררת לפני שקורה משהו לבלזה. אני גם הכנסתי מסמר מקופל לעופרת כדי להקל על שליפת המשקולת מהתא שלה בטיסן. אתה מקבל משקולת מעוצבת במשקל הכי גדול שאפשר להכניס לנפח הנתון בחרטום הטיסן - כמו שאתה רואה אצלי עוד נשאר הרבה מקום פנוי.
הערה - יבואו כאילו שיגידו כמה מסוכן לעבוד עם עופרת. אז נכון, לעשות את זה כל יום במשך כמה שעות זה לא בדיוק בריא, אבל פעם בחיים במשך 2 דקות באזור מאוורר, לא בדיוק מרעיל אותך סופית !

eran_k
30-05-2009, 19:44:10
מה שמסוכן גם זה המגע של העופרת המותכת עם מים,זה יכול לגרום לפיצוץ

umbo
31-05-2009, 18:26:10
מה שמסוכן גם זה המגע של העופרת המותכת עם מים,זה יכול לגרום לפיצוץ
לא ! זה לא יכול לגרום לשום פיצוץ כי אין שום חומרי נפץ ושום חומרים שעוברים איזו שהיא ראקציה מהירה - ממש לא צריך להפחיד ללא צורך ! - כל מה שקורה זה שיש פצפוצים של רתיחת מים מהירה. כמו כל דבר, צריך לעשות את זה בזהירות ראויה ושום נזק לא קורה.

eitan-ro
31-05-2009, 20:48:23
לא הבנתי משהו... עכשיו יש לך מספיק משקל בחרטום?