PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדליק SKYRAIDER - טיסת בכורה מוצלחת

E r e z
01-11-2019, 14:20:00
לכבוד שבת - תמונה ואפילו סירטון קצרצר, של טיסן סקייל שהרכבתי והטסתי הבוקר (1.11) לראשונה.

זו הפסקה קטנה מעבודות הנגרייה :D הרגילות שלי...
מדובר בקיט ARF של חברת ESM שרכשתי 'במכירת חיסול' (יד שניה חדש בקופסא) לפני שנים אחדות, ורק עתה התפנתי להרכיבו.

זה טיסן סקייל חביב לדעתי, ופחות שגרתי מהמקובל במחוזותינו.
מוטת כנף 1.80 מטר, מנוע 1.20 ארבע פעימות (סיני זול ומופלא), משקל המראה כ- 5.5 ק"ג, וכן נסע קבוע (כי הפנאומטי המתקפל שהיה בקופסא, ראוי לגריטה, לא לטיסה).

הטיסן נאה מבחוץ, אבל חייב אותי בהרבה עבודות שינוי והסבה בפנים, על מכלולים ומערכות ניהוג שעברו שינויים כדי שיהיה לו כושר טיסה מבחינתי.

טיסת המבחן הבוקר הייתה מפתיעה בהחלט -
אחרי ש-'אכלתי חצץ' במשך כחודשיים בתהליך ההרכבה שלו, הוא הפתיע מעט וטס פשוט נפלא. יציב ונוח כמו 'טיסן שני' עם כנף תחתית.
המדפים שלו גדולים ואפקטיביים, ולא גורמים שינוי קיזוז בעת הנמכתם, וכל ההתנהגות שלו מאד צפויה וחביבה.
מצאתי את עצמי מבצע 5 טיסות עימו בתחושה כאילו אני כבר מטיסו זמן רב.

כן הנסע כאמור קבוע אבל בעל שיכוך (יעיל ורך), והאמת שבגוונים האפורים שלו, מצאתי שביום מעונן מוטב בכלל שהגלגלים יהיו בחוץ, להקלה על ההתמצאות.

אז להלן תמונה וסירטון (ללא מוזיקה, כי לא מצאתי משהו שנשמע יותר טוב מהמנוע עצמו :cool:).

https://youtu.be/AFflT3pGyO0

TAOTAO
01-11-2019, 23:12:03
אהבתי את העיצוב רטרו, מלחמת העולם השניה כזה :)

רן ענבר
02-11-2019, 02:17:14
זה מטוס ששימש לסיוע אווירי קרוב לכוחות הקרקע במלחמת ויאטנם...
הוא יכול לטוס לאט בגובה נמוך, לתמרן בצורה מדוייקת תוך נשיאת משקל חימוש מכובד.
יש דגמים של טיסנים של מטוס זה שמגיעים עם חימוש ומטילים אותו...

רן ענבר

E r e z
02-11-2019, 13:32:21
ניתן אכן לרכוש עבור הדגם הספציפי הזה סט של רקטות (לא ניתנות לשחרור מהטיסן, סטאטיות, ואפשר להכין כאלה לבד בקלות), ויש לרכוש עבורו מיכלי דלק נתיקים שאכן ניתנים להשלכה בעת טיסה, אבל לך תמצא אותם אח״כ... :confused: (ומעבר לכך, אני לא כל-כך משקיע בטיסני arf :)).

אבי סירוטה
02-11-2019, 16:31:54
תתחדש, דגם מאוד מעניין ומיוחד. היצרן ESM מייצר טיסנים שטסים היטב אבל מחייבים הרבה עבודת הכנה נכונה לפני כן.
אבי

saportas
03-11-2019, 20:56:30
:cool:יפה מאוד. איזה מסלול מפחיד יש לכם:)

E r e z
04-11-2019, 07:07:13
:cool:יפה מאוד. איזה מסלול מפחיד יש לכם:)

לא באמת כזה מפחיד במציאות, המצלמה כידוע מאבדת עומק...
המסלול טוב אבל מרווח הטעות שלו קטן במיוחד כשמדובר בנחיתה ראשונה עם טיסן חדש :cool:
זה מוסיף לענין, לא? :D