PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדשות מטוס קל התרסק בחוף הים מול רמת פולג

איזי
29-10-2020, 13:08:48
מטוס קל התרסק הבוקר מול רמת פולג בנתניה, לפי הפרסומים הלא ברורים לחלוטין בפייסבוק, נמצא במקום פצוע במצב קל.

151592

151593

flatspin
29-10-2020, 17:34:54
כשאני שומע את המושג 'מטוס התרסק', אני רואה בעיני רוחי ערימה של שברים, שהיו פעם מטוס. מה שקרה הפעם, זו תאונה ממש קלה (יחסית, כמובן).
המטוס פגע עם הגלגלים במים וכתוצאה מכך התהפך. אין מצב שזה לא היה קורה. גם הטייס יצא בפגיעות קלות בלבד (כך נאמר בהודעה רשמית).
מה שלא ברור לי, הוא היה כל כך קרוב לחוף, מדוע לא נחת על החול הרטוב. במקרה זה הסיכוי שלו להתהפך היה נמוך מאד.
מזכיר לי הודעה שכתב פעם טיסנאי בפורום: "הטיסן שלי התרסק, אבל לא קרה לו כלום" :)

ZvikaF
29-10-2020, 19:00:33
באיזור שבו הוא "נחת" החוף צר ומלא סלעים, לא הייתה לו הרבה ברירה ...

flatspin
30-10-2020, 15:18:27
כלומר, הוא בחר לו אחלה מקום לנחיתת חירום.
ס ת םםםם.
נחיתה בים מסוכנת מאד. מטוס עם כן נסע מתקפל יכול לנחות כשהגלגלים מכונסים, ואז הוא מחליק על המים עד לעצירה מלאה. כשהגלגלים, במקרה הזה, נוגעים במים, המטוס מתהפך. אין מצב שלא. היות ומדובר במטוס קל, מהירות הנגיעה היתה נמוכה ולפיכך הנזק היה מועט. בתמונה אחרי שהמטוס הוצא מהמים, הוא אמנם נראה ללא פגע, בוודאי לא משהו רציני.

ZvikaF
30-10-2020, 18:17:20
אני לא מכיר את המקרה .. אבל מניח שלא היה לו הרבה פוטנציאל וברירה ... זה אולטרא-לייט כך שהמהירויות והתנע ממש נמוכים, מכיוון שהוא נחת בעומק רדוד של כחצי מטר ההתהפכות לה הכניסה את כל המטוס למים... מהתמונות נראה שלמרות השלמות היחסית.. המטוס הזה לא יטוס שוב במהרה.:cool:

ZvikaF
30-10-2020, 18:33:59
מתברר שהסיפור שונה לגמריי, מתיעוד שנכתב ע"י ארי שביט בפייסבוק :

" הצנחנים של מאי 1965 החליטו לשחזר את מסע הכומתה שעשו לפני 55 שנים עם מפקד הפלוגה שלהם, אמנון לפקין. לפקין (שחק) כבר איננו והצנחנים כבר לא בני תשע עשרה על כן במקום לצעוד 120 קילומטרים הם צעדו הפעם 21 קילומטר. על חוף הים. בין תל אביב לנתניה. מטוס חד מנועי שהנמיך כדי לנופף להם לשלום פגע במים. והתהפך במים. אז הצנחנים של מאי 1965 נכנסו אל תוך המים ובמאמץ משותף משו את החד-מנועי מתוך המים.

רק בישראל, אמרה זוגתי כשהתבוננו בהם הבוקר בפליאה בחוף פולג. רק ישראלים, עניתי. סך הכל יצאנו כדי לנשום מעט אוויר. לנוח מהקורונה הבריאותית ומהקורונה הכלכלית ומהקורונה הפוליטית. לנקות את הריאות ולפתוח את הלב. והנה, מול העיניים, כל מה שיפה בארץ המוזרה וההזויה והנפלאה שלנו. כל האנושיות הישראלית הזאת שאין כמוה בשום מקום אחר בעולם. כדאי לזכור, בימים המטורללים הללו. וכדאי לומר תודה.

שבת שלום. "

יש גם סרטון של הוצאת המטוס מהמים... שלא נדע מצרות...