PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדליק בניה עצמית - EXTRA 300S

E r e z
20-11-2020, 17:28:55
שבת שלום,

משתף כאן כמה תמונות מהבניה האחרונה שלי - קיט 'נגריה' פשוט של GREATPLANES שסיימתי בזמן קצר יחסית.

חיפשתי טיסן ספורטיבי למנוע בגודל 60 (10 סמ"ק) ובכלל חשבתי תחילה שארכוש ARF אבל לא מצאתי משהו מספיק אטרקטיבי, ואז נתקלתי בפרסום כאן בפורום עבור קיט יד שניה, לא בנוי של הטיסן הזה.
נראה לי רעיון מצויין. הבניה יחסית זריזה, בטוח שיהיה מספיק דבק בכל מקום, ואולי זה לא יראה כמו עוד טיסן מסין (אבל את זה כל אחד ישפוט בעצמו).

הקיט מתוכנן היטב, העץ ברובו לא רע בכלל (לא החלפתי אף חלק או לוח) וזה בדיוק סוג הטיסן שחיפשתי להוסיף לצי.

מוטת הכנף 64 אינץ', מנוע ENYA שתי פעימות בנפח 10 סמ"ק ומשתיק PITTS עתיק שמצאתי באוסף (הוא לא ממש משתיק, יותר 'מנתב את גזי הפליטה'...).

הציפוי - פילם מגוהץ היות וזה מהיר ומספיק טוב לטיסן ספורטיבי, והוא מהסוג ה-'סיני' הזול ביותר שניתן למצוא לדעתי.
אני חייב לציין בנקודה זו, וזה בניגוד לדעת "מומחים" רבים שכבר שמעתי, שהחומר אינו נופל במאומה מחומרי ציפוי יקרים בהרבה, שגם איתם עבדתי בעבר.

לגבי חיפוי המנוע הפלסטי הגדול - היות ולא הצלחתי לערבב ולהתאים גוון צבע בעצמי, ולא רציתי לרכוש כמות גדולה מחנות מקצועית רק בשביל חיפוי המנוע, בחרתי לצפות גם אותו עם הציפוי המגוהץ.
כן, זה נשמע מפחיד, אבל יצא סביר. תחילה כמובן ליטשתי את הפלסטיק עד שאבד לו כל הברק, ואז עם הרבה סבלנות ועם מגהץ קטן (מהסוג שמשמש לגיהוץ קישוטים ופסים) גיהצתי בזריזות את הציפוי על חיפוי המנוע.

כמובן טרם הטסתי, הרי זה לא בדיוק מז"א מתאים כרגע...

151622

151623

151624

151625

איזי
20-11-2020, 20:25:51
נראה פגז.
חשבתי שכשאגדיל את התמונות נראה קמטים וקשקושים על כיסוי המנוע אחרי ההכנה שעשית לנו, יצא משהו !

רן ענבר
20-11-2020, 20:57:35
יפה מאוד...
רק דבר אחד קטן: מה זה החוט הזה בצד שמאל של הטיסן?
זה עדיין קיים?
זה מוצג ארכיולוגי:rolleyes:

תתחדש.
נראה מצויין.

רן ענבר

ZvikaF
20-11-2020, 21:11:19
יופי של עבודה .. שאפו .. אם אתה מחפש עוד מקלטים/משדרים 72 מגה .. יש לי די הרבה :)

E r e z
21-11-2020, 08:01:51
יפה מאוד...
רק דבר אחד קטן: מה זה החוט הזה בצד שמאל של הטיסן?
זה עדיין קיים?
זה מוצג ארכיולוגי:rolleyes:

תתחדש.
נראה מצויין.

רן ענבר

תודה רבה :)
כן, החוט הזה מתברר כאטרקציה במקרים רבים :D ויש לי עוד רבים כמותו... זה כנראה מעיד על וותק בענף...
יחד עם זאת, העובדה שמסיבות שונות המערכות שמיוצרות היום עובדות בטכנולוגיה שונה (שונה, אבל לא בהכרח יותר טובה) לא הופכת את הקודמות לפחות אמינות או ראויות, ולכן בהחלט אין לי סיבה לחדול מלהשתמש בהן (אם כי יש לי גם מערכת מהסוג 'בלי החוט' :cool:)

גבי א
22-11-2020, 08:57:39
גם אני מטיס עדיין עם "חוטים" כאלו למרות שיש לי 2 מערכות 'מתקדמות'
לא מוותר על הפוטבה הישנה, לא עשתה אף בעיה, יש לי 9 מקלטים שלה
ומשמשת אותי גם לטיסנים מושקעים ללא כל חשש.

לגבי הטיסן ארז, כרגיל יוצא מן הכלל, תמיד כיף לראות עבודות שלך.

Boaz Barnea
22-11-2020, 10:17:56
ביצוע מרשים
נראה יפהפה
משמח לראות עוד מישהו שעדיין עובד עם 72

neilr
22-11-2020, 14:03:10
למזלכם (כל משתמשי ה 72) שהצבא והמשטרה ונהגי המוניות עברו לתדרים גבוהים יותר.
כזכור לכם למערכות 72 אין מצב קפיצה בין תדרים ומספיק שאיזה חובב רדיו צעיר עם ארדואינו יעבור ויפריע והלך טיסן שעבדתם שעות עליו. וכן גם לי עד היום יש פוטאבה 72 ועוד 4 מערכות 2.4 ו915 ואני ממש לא מתגעגע ל 72.
לגבי וותק בענף, אז זה רואים ע"י השערות הלבנות שלנו ויכולת ההטסה הגרועה. ממש לא צריך חוט ישן.

במחשבה שניה אני מאוד אוהב את "אמרתי לכם"
תמשיך להטיס עם הפוטאבה, אני אבנה מדשר 72 מארדואינו בתוך דקות... איפה אתה מטיס ?

;););)

גבי א
23-11-2020, 12:05:59
למזלכם (כל משתמשי ה 72) שהצבא והמשטרה ונהגי המוניות עברו לתדרים גבוהים יותר.
כזכור לכם למערכות 72 אין מצב קפיצה בין תדרים ומספיק שאיזה חובב רדיו צעיר עם ארדואינו יעבור ויפריע והלך טיסן שעבדתם שעות עליו. וכן גם לי עד היום יש פוטאבה 72 ועוד 4 מערכות 2.4 ו915 ואני ממש לא מתגעגע ל 72.
לגבי וותק בענף, אז זה רואים ע"י השערות הלבנות שלנו ויכולת ההטסה הגרועה. ממש לא צריך חוט ישן.

במחשבה שניה אני מאוד אוהב את "אמרתי לכם"
תמשיך להטיס עם הפוטאבה, אני אבנה מדשר 72 מארדואינו בתוך דקות... איפה אתה מטיס ?

;););)אני מטיס באשדוד.

eoz
29-11-2020, 09:14:48
יפה מאד, תתחדש!!

E r e z
29-11-2020, 09:35:47
יפה מאד, תתחדש!!

תודה, ותודה שמכרת לי את הקיט :)