PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה עוצמת רעש מדחס מזגן

Avi1952
16-08-2021, 12:20:41
שאלה: האם התישנות של הקבל עלולה להשפיע על עוצמת הרעש של המדחס. מדובר במזגן מאוד ותיק

flatspin
16-08-2021, 12:49:04
לא ציינת איזה סוג רעש ואיך הוא נשמע.
מאחר וכמו שכתבת, המזגן ותיק מאד, אני מניח שמדובר בחופש במיסבים במנוע ו/או במניפה, לקראת סוף אורך חייהם.

Avi1952
16-08-2021, 14:52:04
הבהרה נוספת לשאלה: האם יתכן שהתישנות הקבל גורמת למנוע להשמע "מתאמץ" יותר מהרגיל

Avi1952
16-08-2021, 14:56:25
לא ציינת איזה סוג רעש ואיך הוא נשמע.
מאחר וכמו שכתבת, המזגן ותיק מאד, אני מניח שמדובר בחופש במיסבים במנוע ו/או במניפה, לקראת סוף אורך חייהם.

תודה על התגובה. לא מדובר בחריקות ציפצופים נקישות וכו. הרעש נשמע "תקין" אך יתכן שעוצמתו מעט גבוהה ממה שהיתה בעבר (לא בטוח בהכרח). שאלתי היתה אם יש טעם בהחלפה לקבל חדש (הגישה מאוד לא נוחה שאם לא כך הייתי פשוט מנסה להחליף ולבדוק אם זה משקיט מעט)

איזי
16-08-2021, 17:00:41
קבל במנועים חד פאזיים נועד להתנעה של המנוע. כשהמנוע כבר מסתובב אין לו ממש השפעה, ולכן לא יגרום לרעש כלשהו.
המזגן פועל באופן תקין ומקרר?

איזי
16-08-2021, 17:12:50
תודה על התגובה. לא מדובר בחריקות ציפצופים נקישות וכו. הרעש נשמע "תקין" אך יתכן שעוצמתו מעט גבוהה ממה שהיתה בעבר (לא בטוח בהכרח). שאלתי היתה אם יש טעם בהחלפה לקבל חדש (הגישה מאוד לא נוחה שאם לא כך הייתי פשוט מנסה להחליף ולבדוק אם זה משקיט מעט)

יכולות להיות המון סיבות לשינוי בעוצמת הקול ואני מאמין שקבל פחות רלוונטי לזה לכן אם הגישה בעייתית הייתי מחפש את הפתרון בכיוון שונה.
בכל מקרה כל טיפול אחר יהיה כנראה מאתגר יותר מהחלפת קבל.

תושבות גומי למעבה כולו, יתכן שנקרעו או התייבשו.
תושבות הגומי של המדחס בתוך היחידה.
מאוורר שיצא מאיזון.
כל חלק שמחובר באופן רופף גם אם לא נראה בעין.

או שהסטנדרטים שלך לשקט עלו :)

Avi1952
16-08-2021, 23:46:48
תודה לאיזי על תשובותיך. האמת היא שחיזקתה ואיששתה את מה שחשבתי בעצמי. רציתי רק לוודא שגם אחרים פוסלים את הקבל כגורם. אכן תיכננתי להתקין תושבת גומי ליחידת המעבה.

איזי
17-08-2021, 09:11:52
Avi1952 , משהו שמסקרן אותי, אתה שואל שאלה על מזגנים בפורום טיסנים, מכוניות שלט וכדומה, איך הגעת לפורום הזה?
אישית אני חובב של נושא מיזוג האוויר (כן יש תחביב כזה :) ) והחברה כאן שמחים לסייע מניסיונם בתחומים רבים שרחוקים מנושאי הפורום העיקריים, השאלה שלי היא מסקרנות בלבד.

Avi1952
17-08-2021, 14:00:32
Avi1952 , משהו שמסקרן אותי, אתה שואל שאלה על מזגנים בפורום טיסנים, מכוניות שלט וכדומה, איך הגעת לפורום הזה?
אישית אני חובב של נושא מיזוג האוויר (כן יש תחביב כזה :) ) והחברה כאן שמחים לסייע מניסיונם בתחומים רבים שרחוקים מנושאי הפורום העיקריים, השאלה שלי היא מסקרנות בלבד.

יתכן שטעיתי בפורום. הכוונה היתה לפורום טכני כללי. בכל אופן תודה על תשובותיך