PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על צריכת זרם של מנועי ברשלס

sharonx
01-06-2009, 21:14:09
האם המנגינה שמפיק הבקר והברקס גוזלים הרבה זרם ?

Boogle
01-06-2009, 22:17:06
לא, למה?
ובהרחבה, המנגינה היא משחק בתדר שמע בין הסלילים למגנטים שיוצרת אפקט של רמקול.
הברקס סה"כ יוצר מצב של קצר על הדקי המנוע בכדי לגרום ל"בזבוז" האנרגיה הנוצרת עקב סיבוב המנוע ע"י הרוח שמניעה את הפרופלר.
בשני המקרים הנ"ל צריכת הזרם היא אפסית.

ואולי אני טועה, בזמן האחרון אני לא מאמין לעצמי...:D

עמרי רז
01-06-2009, 22:36:53
שרון זה ממש מתחת לחגורה !!
אז אני אוהב את המנגינה של האוטו גלידה בבקר שלי אז מה..:D

dani2002
03-06-2009, 11:50:14
לא, למה?
ובהרחבה, המנגינה היא משחק בתדר שמע בין הסלילים למגנטים שיוצרת אפקט של רמקול.
הברקס סה"כ יוצר מצב של קצר על הדקי המנוע בכדי לגרום ל"בזבוז" האנרגיה הנוצרת עקב סיבוב המנוע ע"י הרוח שמניעה את הפרופלר.
בשני המקרים הנ"ל צריכת הזרם היא אפסית.

ואולי אני טועה, בזמן האחרון אני לא מאמין לעצמי...:D

אתה צודק - כלומר אתה טועה - הברקס זה הזרמת DC - ואיך תבדוק - תפעיל הברקס ובסיבוב מאוד איטי .בשיטת הקצר לא מרגיש שום בלימה - השיטה עובדת רק כשיש תנועה משמעותית - ובשיטת הזרמת הDC פשוט יש משיכה בין הסלילים למגנטים.

Boogle
03-06-2009, 12:44:05
אתה צודק - כלומר אתה טועה - הברקס זה הזרמת DC - ואיך תבדוק - תפעיל הברקס ובסיבוב מאוד איטי .בשיטת הקצר לא מרגיש שום בלימה - השיטה עובדת רק כשיש תנועה משמעותית - ובשיטת הזרמת הDC פשוט יש משיכה בין הסלילים למגנטים.

היות ואתה מסכים-חולק אני מניח שיתכן בהחלט שאתה צודק.
לדעתי תמצא הבדלים בין הבקרים השונים בשיטת היישום, שווה בדיקה עם מד זרם....

ShaharBD
04-06-2009, 04:48:48
כפי שאני מכיר את מנגנון הברקס בוגל צודק. כאשר הפרופ מסתובב כמו תחנת רוח הוא מייצר מתח על ההדקים שלו לפי ה-KV של המנוע. קיצור ההדקים של המנוע ע"י הטרנזיסטורים של בקר המהירות לא מאפשר למנוע להרים את מתח ההדקים ו"מקשה" על סיבובו.

דני, זרם DC אינו הפתרון כיוון שהיה שורף את המנוע מיידית. ניתן להחזיק את המנוע ע"י הזרמת זרם AC על גבי זוג סלילים של המנוע בדומה למנוע STEPPER אך מנועי בראשלס מתחממים מהר מאד במצב עבודה זה.

שחר

dani2002
05-06-2009, 00:42:08
כפי שאני מכיר את מנגנון הברקס בוגל צודק. כאשר הפרופ מסתובב כמו תחנת רוח הוא מייצר מתח על ההדקים שלו לפי ה-KV של המנוע. קיצור ההדקים של המנוע ע"י הטרנזיסטורים של בקר המהירות לא מאפשר למנוע להרים את מתח ההדקים ו"מקשה" על סיבובו.

דני, זרם DC אינו הפתרון כיוון שהיה שורף את המנוע מיידית. ניתן להחזיק את המנוע ע"י הזרמת זרם AC על גבי זוג סלילים של המנוע בדומה למנוע STEPPER אך מנועי בראשלס מתחממים מהר מאד במצב עבודה זה.

שחר
יתכן והזרם הוא AC וןזה ממש לא משנה כי הוא מוגבל ע"י המעגל ולא ע"י עכבת הסליל.
בכל אופן אני די משוכנע שזה הזרמת זרם ולא קצר על הסלילים. (אגב - יש גם כוון דרגות חוזק הבלימה בבקרים - מה שמרמז על הזרמת זרם - למרות שתוכל לחשוב שזה שינוי התנגדות הקיצור על פני הסלילים)
יום אחד אני או אתה נבדוק העניין ונפרסם התוצאות.

dani2002
05-06-2009, 00:43:25

שחר