PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביטוח הטסה

MDreamer
22-08-2008, 22:05:49
היי,
אני רוצה לחדש את הביטוח שלי ואני מתלבט.
קלוב התעופה, מיילס או משהו שאני עדין לא ידוע עליו (מה עם החבר'ה מבאר שבע?)
איפה אתם מבוטחים? מה באמת "תופס"? (שלא נדע מצרות:eek:)

ZvikaF
22-08-2008, 22:52:03
אנחנו אצל מיליס (הביטוח משפחתי...)
לפי דבריו זה מכסה כל פעילות פנאי כולל גלישת גלים או מצנח או רכיבה על סוסים או נגינה על כינור (פגיעה של מיתר יכולה להיות מסוכנת...) - כמובן שהביטוח הוא צד שלישי.

לשמחתנו אף אחד לא ניסה את הביטוח הנ"ל במצב אמת, אבל על פניו נראה שאין בביטוח התניות שיגרמו לאי כיסוי במקרה של הטסת טיסנים (ספקות שהועלו לגבי ההגדרות בביטוח של הקלוב...)

אליקופטר
23-08-2008, 06:45:40
גם אני אצל מיילס אומנם כיחיד ולא כקבוצה , דבר חשוב מאוד בפוליסה שלו הוא שאתה לא מחוייב למקום הטסה ספציפי ,אך אני אישית לא מנצל את זה ולא מטיס בין בניני מגורים אבל מה שטוב בזה שאין מצב (שום בצל שום בצל סיבובים) שאם יקרה משהו נתחיל להיתווכח עם הביטוח אם המקום ראוי או לא .
אני השקעתי קצת יותר (בערך 50 שקל יותר ) ולקחתי את הכיסוי של עד 2 מליון, 520 שקל עלותו והזול יותר 470 לערך.
אני חושב כיסוי של עד 1 מליון .
אני מטיס עם עוד חבר אבל לך תדע מרפי אוה להרוס תמיד .

eitan-ro
23-08-2008, 07:13:10
אני בקלוב גם כן מכס כל שטח הטסה שהוא 250 מטר מבנינים ובמרחק מסוים שאני לא זוכר אותו משדות תעופה.

אופיר נחום
23-08-2008, 08:01:00
לי יש מיליס - מכסה גם במקרים של רשלנות פושעת לדברי הסוכן.
היתרון במיליס הוא הכיסוי המשפחתי, ולא רק לטיסנאות.

Boogle
23-08-2008, 11:58:42
להלן סיכום תובנותי מארבע שנים אחרונות בהן אני שוקל את ביטוחי:

מיליס
יתרון -כיסוי משפחתי ולא רק לטיסנאות אלא כל פעילות פנאי (כולל מכות בין הילדים שלך לשכנים)
חיסרון - אין ביטוח תאונות אישיות , אי אפשר להטיס במנחתי חסות קלוב התעופה ללא רכישת ביטוח נוסף.

קלוב
יתרון - כיסוי תאונות אישיות , כניסה למחתים תחת חסות הקלוב, תחרויות מוזלות וכו'
חיסרון - ביטוח למטיס עצמו ללא כיסוי משפחתי וללא "הבת שלך דחפה עיפרון לעין של חברתה בבי"הס".

לשניהם יש אפשרות לביטוח מורחב.
כ"א צריך לעשות חשבון עם עצמו ולהחליט מה חשוב לו יותר.

להטיס בלי ביטוח זה פשע!!!

b1yossi
23-08-2008, 12:01:22
להלן סיכום תובנותי מארבע שנים אחרונות בהן אני שוקל את ביטוחי:

מיליס
יתרון -כיסוי משפחתי ולא רק לטיסנאות אלא כל פעילות פנאי (כולל מכות בין הילדים שלך לשכנים)
חיסרון - אין ביטוח תאונות אישיות , אי אפשר להטיס במנחתי חסות קלוב התעופה ללא רכישת ביטוח נוסף.

קלוב
יתרון - כיסוי תאונות אישיות , כניסה למחתים תחת חסות הקלוב, תחרויות מוזלות וכו'
חיסרון - ביטוח למטיס עצמו ללא כיסוי משפחתי וללא "הבת שלך דחפה עיפרון לעין של חברתה בבי"הס".

לשניהם יש אפשרות לביטוח מורחב.
כ"א צריך לעשות חשבון עם עצמו ולהחליט מה חשוב לו יותר.

להטיס בלי ביטוח זה פשע!!!

אוי ואבוי.....

כמה עולה כזה ביטוח : מיליס\קלוב ?

ZvikaF
23-08-2008, 12:37:41
מיליס - 1,000,000 שקל לכיסוי משפחתי - 470 ש"ח בתשלומים... וזה לא שאתה פושע בלי ביטוח - כי אין חובת ביטוח, אבל עדיף לשקט הנפשי (לדוגמא הבחור שרכב על אופניים ופגע בהולכת רגל...)

Boogle
23-08-2008, 18:17:28
וזה לא שאתה פושע בלי ביטוח - כי אין חובת ביטוח, אבל עדיף לשקט הנפשי

בוא ננסח כך, פגעת במישהו והוא תובע אותך, אם יש לך כסף ספייר, אכן אתה לא צריך ביטוח.
אם אין לך כסף, אז וודאי שלא יהיה לך יותר כי תצטרך למכור את הבית בכדי לשלם פיצויים וכו'.

בוא נבדוק, אם יש לך ים כסף לשלם במקרה פגיעה ולא עשית ביטוח , כנראה שאתה שייך למשפחת פשע....
אם אין לך כסף לשלם פיצוי אך לא עשית ביטוח אתה פושע כלפי עצמך ומשפחתך.
לסיכום , איך שלא תסתכל על זה אתה פושע !

בשלב זה אני נזכר במסע פרסום של אמריקן אקספרס בארה"ב לפני כ10 שנים:
If you have a green card you don't need a Visa

נ.ב.
מיליס http://www.millis.co.il/HTMLs/article.aspx?C2004=12574&BSP=12273&BSS110=12574&BSS697=12573

קלוב http://www.aeroclub.org.il/ShowDoc.asp?MenuID=247
http://www.aeroclub.org.il/ShowDoc.asp?MenuID=249
http://www.aeroclub.org.il/ShowDoc.asp?MenuID=250

Shahar_Hz
23-08-2008, 19:19:23
אפשר לקרא את הפוליסות מיליס/קלוב באינטרנט?

Itay4D
24-08-2008, 08:49:36
עד כמה שידוע לי בביטוח של הקלוב יש סעיף עם מגבלת טיסה עד גובה 50 מטר. כך שרוב המטיסי הרדיו לא באמת עומדים במגבלה זאת וכל מטיס f3j‏ למשל עובר בקלות את ה150 מטר

Boogle
24-08-2008, 19:00:38
עד כמה שידוע לי בביטוח של הקלוב יש סעיף עם מגבלת טיסה עד גובה 50 מטר. כך שרוב המטיסי הרדיו לא באמת עומדים במגבלה זאת וכל מטיס f3j‏ למשל עובר בקלות את ה150 מטר

מניין ידוע לך, מקריאה במסמכים או מ"שמועות" ?

עמוס201
26-08-2008, 14:39:58
לא לשכוח שביטוח בקלוב התעופה מכסה רק מינחתים מאושרים על ידם עם כל התנאים והוראות לגבי מינחתים אלו שצריך סדרנים, מקום למכוניות ,ומקום לקהל מכוסה ,ורכב פינוי והצלה וכו' אם אין כזה מקום הביטוח לא תופס גם אם אין אחד מהסעיפים האלו גם אז הביטוח לא תופס ולא רק במרחק של 250 מטר מביניין כל שהוא .
במיליס אתה מבוטח בכל מקום וכל הזמן כולל המישפחה שעוסקת ברכיבה על אופניים או בהליכה ברחוב.....

Avi_Y
26-08-2008, 15:11:17
בעבר הייתי צריך ממש להתווכח עם החברה ממיליס כדי שישלחו לי את הפוליסה (הם טענו שישלחו לי אותה אחרי שארכוש פוליסה. כלומר, אחרי שאשלם אגלה מה קיבלתי...). אני שמח לראות שעכשיו היא מופיעה באתר.

Boogle
26-08-2008, 18:39:18
לא לשכוח שביטוח בקלוב התעופה מכסה רק מינחתים מאושרים על ידם עם כל התנאים והוראות לגבי מינחתים אלו שצריך סדרנים, מקום למכוניות ,ומקום לקהל מכוסה ,ורכב פינוי והצלה וכו' אם אין כזה מקום הביטוח לא תופס גם אם אין אחד מהסעיפים האלו גם אז הביטוח לא תופס ולא רק במרחק של 250 מטר מביניין כל שהוא .
במיליס אתה מבוטח בכל מקום וכל הזמן כולל המישפחה שעוסקת ברכיבה על אופניים או בהליכה ברחוב.....

מצער , עמוס, שאתה קובע מסקנות ללא שהתעמקת בהנחיות הבטיחות באתר הקלוב אלא אתה מצטט חלקי משפטים שאספת על הדרך.

אגב, אף ביטוח לא יכ(ח)סה רשלנות פושעת, ודבר ראשון שיעשה הביטוח (כן גם זה של מיליס) במקרה תביעה, הוא יבחן את התנהלותך לפי אמות המידה המקובלות. ומה הן? בטיסנאות זה יהיה ספר העזר המבצעי.
אבל, ויכוחים היו בפרדס המון ואף אחד לא הגיע להכרעה, כי לא צריך הכרעה, איש הישר בעיניו יעשה, אני, באופן אישי נוהג לעקוב אחר הכללים כי הם שומרים עלי יותר מאשר על האחרים.

3Disaster
27-08-2008, 01:26:43
לפי דעתי מיליס.
אין הגבלה של מקומות הטסה כמו של הקלוב (לא שאני הולך להטיס באמצע דיזינגוף...אבל גם שמה הביטוח טופס)...שהוא ביטוח תחביבים שתןפס לכל בני הבית(משמע אילו שמקבלים את הדואר לאותה תיבה) ואתה אפילו יכול לעשות על האש אם חברים בפארק לאומי וירוץ ילד ויתהפך לך לתוך המנגל...אם תגיד שהתחביב שלך הוא בין היתר לעשות על האש אז הביטוח תופס! (אילו עובדות שנבדקו ע"י עו"ד.)

garfield
27-08-2008, 16:31:37
שלום לכולם,
באופן אישי מעולם ולעולם אני מבוטח דרך קה"ל.
דבר ראשון, כי זה מקנה הנחות בתחרויות ומנוי לכנפונים וכנפיים.
דבר שני, כי אני יודע שזה עובד!, לפני שנתיים (אם זיכרוני אינו מטעה אותי) קרה אצלנו בשטח מקרה דיי חמור. אחד המטיסים הטיס הפוך ואליו, טיסן ניטרו גדול, במטרה לבצע תרגיל כלשהו, במהלך התרגיל השתבש משהו והטיסן עבר את קו המטיסים ופגע , במזל, ברכב של מטיס אחר וגרם לנזק למכסה המנוע והשמשה. יום למחרת הגשנו את כל המסמכים הדרושים , תוך זמן שיא הביטוח טיפל בעניין והמטיס הפוגע שילם סכום מצחיק ביחס לסכום הנזק.
חשוב לזכור שגם פגיעה ברכוש לפעמיים עשויה להביא להוצאות כבדות.
זו הייתה הפעם היחידה שהפעלנו את הביטוח בשטח שלנו ובאמת הופתענו לטובה.

מעבר לכל זה אני באמת חושב שיש צורך לקדם את קה"ל ותשלום דמי החבר עושים את זה, אני יודע שזה לא מעט, אבל זה דיי כמו באגרה, אם כל המטיסים יהיו חברים יוכלו להוריד את המחיר.

IttaiP
01-09-2008, 22:29:56
שלום,

בדף הקודם היה כבר דיון בענייני ביטוח אבל רציתי לחדד...
עד אתמול הייתי פריק של קלוב התעופה.
עד אתמול שנגמרה לי תקופת החברות השנתית ואיתה הלך גם הביטוח...
קלוב התעופה הוא ארגון ספורטיבי ובהתאם לכך פועל, יש לו כללים - ספר עזר מבצעי - נוהלים, בדיקות רפואיות, תחרויות, עלונים ועוד.
אני חובב טיסנאות. לא ספורטאי, לא מתחרה, לא רוצה נוהלים ובדיקות רפואיות כדי להזיז את האצבע על הסטיק. אבל לצערי אין עדיין בארץ ארגון דומה ל ama האמריקאי.
העניין העיקרי בביטוח המוצע על ידי מיליס הוא שזהו ביטוח צד ג' לענייני נזיקין שאינו מחייב התחייבות לכללים מסויימים, בדיקות רפואיות, הטסה מאחורי חבלים ועוד.

צרפתי כאן את תקנות הטיס ואתם יכולים לחפש שם מה זה טיסן. אסור כך ואסור אחרת וגם אסור מעל 50 מטר גובה כפי שמישהו אמר אבל בכל מקרה לא צריך ביטוח כדי להטיס את הטיסן הזה כמו שצריך במכונית.
מאחר וכדי להטיס טיסן לא צריך בדיקות רפואיות כמו שצריך למכונית או לרשיון טיס ומי שכתב את התקנות המטופשות הללו לעניין טיסנים לשעשוע או עפיפונים להטסה של מישהו לאמריקה לא מבין מה בין שעשוע לספורט, למזל"טים שטסים לאירן ולמציאות אז החלטתי - מיליס, שהוא ביטוח צד ג' פרופר.
יש לציין שקלוב התעופה אינו מגלה בפומבי את פוליסת הביטוח ואת תנאיה.

איתי

igalr
02-09-2008, 06:15:43
רק שים לב שמיליס הוא ביטוח צד ג'
ואילו הקלוב מבטח אותך אישית
כלומר אם קרה משהו ונפגעת באופן אישי מיליס לא מכסה אותך.

עד כמה שאני יודע ביטוח הקלוב הוא ביטוח ספורט שמבוטחים כל הספורטאים במדינת ישראל.
בעניין מגבלות ונהלים....
בעדות אישית אני יכול לספר לך על מקרה שקרה בחסידים .
טיסן ברח לאחד המטיסים פגע במישהו וגרם לו נזק לא קטן ביד שדרש אשפוז ושיקום פלסטי/אורטופדי של מספר חודשים וביטוח הקלוב חיסה את הטיפולים אובדן הכנסה (אין לי מושג מה מעבר לכך) בלי סיפורים של ספרי הפעלה נהלים וכו....

אליקופטר
02-09-2008, 10:36:39
אין ביטוח מושלם הרי הם צריכים להרוויח ולהבטיח את עצמם אבל אישת אני מבוטח במילס ואני מעדיף שיהיה לי איך לפצות זר שנפגע ולא אם אני אפגע גם מצפונית וגם אתם יודעים זר יכול להמשיך ולהרוס לנו את החיים בתביעות אנו אם נפצע נלמד לחיות ולעשות לעצמנו עד מה שאפשר,מה גם שגם אנו צריכים לנקוט באמצעי זהירות למרות הביטוח ,הביטוח הוא למקרה שלא יקרה.