PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיפים לבטיחות עם בטריות lipo גדולות - בקשה מהמיקצוענים פה

davidmd
23-08-2008, 07:28:35
היי

לאחרונה צירפתי את הטרקס 600 חשמלי לאוסף המשפחתי, והאמת די מפחיד
לישון שבסמוך יש כמה "לבנות חבלה" בבית.

אבקש טיפים :
1. איכסון בטוח?
2. טעויות שכיחות ואיך לימנוע ?
3. תחזוקה נכונה של ה lipo המפלצות והכבדות ?
4. טעינה בטוחה , כמה אמפר לשעה הכי בריא לבטריה בסדר גודל 5000 6s ומעלה ?

תודה מראש על הזמן וטיסה בטוחה לכולנו !!!

יוני

עודד מזור
23-08-2008, 22:42:53
מבין את דאגתך.

עד כמה שאני יודע, סוללה שסתם עומדת אינה מהווה סכנה. הסוללה מסוכנת בזמן פריקה מוגזמת או טעינה מעבר למגבלות.
יש כאלו שמשתמשים במעין קונטיינרים ממוגנים/כספות. קיימת גם האפשרות של ה- Lipo Sack שנמכר גם בהובי סיטי. עד כמה בטוח אינני יודע אך אני משתמש בכמה כאלה לשקט הנפשי.

טעינה בטוחה - עד 1C, זאת אומרת עד 5 אמפר לסוללה שציינת.

בשום פנים ואופן לא לפרוק יתר על המידה (3V לתא מינימום) ולא לחכות ל-CUTOFF של הבקר. לתזמן את הטיסות לפי סטופר כך שתנצל סביב 70%-80% מסך קיבולת הסוללה במהלך ההטסה ולא מעבר לכך.

בהצלחה, עודד.

davidmd
24-08-2008, 06:10:39
תודה עודד

nadavbarak
24-08-2008, 07:56:24
הי יוני,
אלון ואני משתמשים בסוללות ליפו 10 תאים כ"א.
לצורך טעינה את הטעינה אנו מבצעים בתוך ארגז ברזל, כאשר הקונקטורים של הסוללה יוצאים דרך חרכים על מנת שבמקרה ותהיה בעיה, ציוד הטעינה לא ינזק.
רצוי לבצע את הטעינה בסביבה שאיננה דליקה.
לגבי זרם הטעינה, אני ממליץ על 70% ולא על 1c. שמתי לב שזה שומר על ביצועי הסוללות לאורך זמן.
עודד, לא נראה לי שלסוללות כאלו שק הליפו אפקטיבי. לעניות דעתי הוא מיועד לסוללות קטנות של עד 3 תאים. וחוץ מזה, מתי רואים אותך?

davidmd
24-08-2008, 17:00:04
היי תודה נדב
אני מטעין הרבה פחות , a1.9 ( אמפר) , איטי , יותר זמן , המטען פחות מתחמם
ואני יותר רגוע.
יש לי את הליפו סאק , זה באמת מתאים רק לבטריות קטנות ולא "ללבנות חבלה"
שוב תודה ..
ביי

TooLy
24-08-2008, 22:06:01
היי יוני,

אני נוהג להטעין את הסוללות הגדולות שלי באופן רגיל, בד"כ פחות מ-1c.
גם כשאני מטעין ב-1c או 2c אני מטעין ללא שק/בונקר/קונטיינר, ואני עובד כך במשך 3 שנים ללא תקלה אחת.(והן נמצאות לידי מעל המיטה בחדר...)
יש להקפיד על מטען איכותי ומאזן איכותי כאשר עובדים עם סוללות ברמה הזו, זה הכלל הראשון לשמירה על חיי הסוללות.

בד"כ אני נוהג להחזיק את הסוללות במתח אחסנה (50%) במידה ואינני משתמש בהן יותר מחודש.
יש להקפיד על עצירה בזמן ומניעת פריקת יתר, סטאפ נכון (מנוע,בקר וגג"ש) על מנת שלא לצרוך מעבר ליכולת הסוללות.

תתחדש על המסוק, כלי מטורף.

vinay
24-08-2008, 22:19:00
לכל מי שלא מודאגים מהסוללות...

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=209187

תגללו קצת למטה ותקבלו רשימה של הפניות למקרים שדווחו בפורום שם (בסביבות 150)

למעלה יש הנחיות ובהן גם הנחיות בטיחות.

TooLy
24-08-2008, 22:22:22
אחרי שגרמתי למספר סוללות ליפו בגדלים שונים להתפוצץ/להשרף בכוונה, הבנתי כי זה קשה מאוד, בין אם מדובר בטעינת יתר או קצר/צריכה גבוהה מאוד של זרם.
בשימוש רגיל, כמעט בלתי אפשרי להגיע למצב כזה.
מעבר לכך, שבאופן בו תיארתי איך אני נוהג לעבוד עם הליפו שלי, לא קרתה לי אף פעם תקלה באחת ממאות הסוללות שהיו לי.

davidmd
25-08-2008, 06:25:13
תודה רועי - מרגיע במיקצת ... :-))

asaf g
25-08-2008, 19:26:49
ערב טוב

גם אני מת מפחד מהסוללות לכן אירגנתי לעצמי ארגז פעולה של כדורי 05 ושם אני מאכסן את הסוללות
את הטעינה אני מבצע בתוך שקית שמיועדת להטענת סוללות ליטיום אך כמו שכתבו לך שכנראה במספר תאים גדול השקית לא תהיה אפקטיבית במיקרא של כשל ( אני משתמש בסוללות בעלות שלוש תאים לכן אני די שקט )
אך הכי חשוב זה יד על הדופק כל הזמן ובזמן הטעינה לבצע בקרה על הסוללה כלומר ריח , רעשים , חום ( אני משתמש גם בגשש טמפ' שמחובר לסוללה בזמן הטעינה ) לא לבצע טעינה של שגר ושכח ,כלומר לחבר וללכת
אל תבצע טעינה באיזורים מועדים לפורענות כלומר ליד שטיחים וחומרים דליקים אחרים ולהזהר מאוד ממים כי ליטיום ומים זה חומר נפץ .

אני מקווה שעזרתי
אסף