PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה BEC בפאנג'ט

sharonx
12-06-2009, 22:36:23
יש לי פאנג'ט עם בקר SuperSimple 60A ללא BEC ואני משתמש בBEC חיצוני של Turnigy.

שאלי היא - האם מומלץ לחבר את ה BEC לסוללה הראשית של הפאנג'ט (ע"י מפצל או הלמה במקביל) או לחבר את ה BEC לסוללה חיצונית יעודית למקלט ?

אם סוללה חיצונית - האם סוללת 360 או 460 מילי תספיק עבור 4 סרוואים Hextronix MG-14 ?

Guyazulay@
12-06-2009, 22:42:37
עוד סוללה ממש מיותר.. בשביל זה אתה שם BEC וכך אתה מרוויח מקום ומשקל.. וכמובן פחות טעינה והתעסקות..
לגבי חיבור לסוללה. מבחינת סוללה אחת לא צריך להיות בעיה כי גם אם הסוללה גמורה לגמרי בהנחה שהיא 3 תאים ומעלה תמיד יהיה לך את ה5V... לסרוואים .
הדבר היחידי שיכול להיות איתו בעיה זה החיבור שמפצל.. וזה כבר תלוי בך, אני הייתי הולך על הלחמה.. תמיד עדיף מחיבור..

sharonx
13-06-2009, 06:51:03
תודה, אבל אשמח לשמוע חוות דעת נוספת :)

rc_freak
13-06-2009, 15:39:35
תראה האפשרות של חיבור סוללה חיצונית לא ממש טוב מכיוון ש אתה מוסיף משקל לטיסן ונוצרת גם צפיפות....

אצלי בפאן ג'ט זה ככה:http://img79.imageshack.us/img79/8954/img2130o.jpg

דרך אגב אצלי זה בקר 70A של SUPER SIMPLE וBEC HEXTRONIK
וגם אצל כל שאר האנשים בשטח עם BEC חיצוני זה ככה(הסוללה הראשית מספקת את המתח לכל המערכת).

כמו כן גם על הטירקס 500 שמנו בקר ALIGHN 75A עם BEC של CUSTELCRATION
בצורה זו(סוללה אחת לכל המערכת) ותאמת?... עובד פצצה :p

כך שאין טעם להכביד על הטיסן תישאר עם מה שיש לך ותהנה:D;)

שיהיה יום טוב!

דורונצ'יק
13-06-2009, 16:43:59
אני אישית הייתי מחבר את ה- BEC בצורה קצת שונה.

מלחים לקונקטור הראשי- DEAN עוד חוט עם קונקטור מסוג- JST ול-BEC החיצוני מלחים-JST
ככה שהוא אכן יקבל מתח מהסוללה הראשית אבל יהיה ניתן לפרק אותו ללא כל
תלות בהלחמות ופירוק הלחמות.

דורון ריבניק.

Boogle
13-06-2009, 17:50:44
אני אישית הייתי מחבר את ה- BEC בצורה קצת שונה.

מלחים לקונקטור הראשי- DEAN עוד חוט עם קונקטור מסוג- JST ול-BEC החיצוני מלחים-JST
ככה שהוא אכן יקבל מתח מהסוללה הראשית אבל יהיה ניתן לפרק אותו ללא כל
תלות בהלחמות ופירוק הלחמות.

דורון ריבניק.

מבחינת נוחות "עבודה" הצעתך נכונה, מבחינת אמינות מערכת , כל קונקטור זה הגדלת סיכוי לכשל ולכן עדיף להלחים, בעיקר בשרשרת הקריטית של המערכת.

עודד מזור
13-06-2009, 18:56:30
כמובן שאין טעם בסוללה נפרדת - Battery Eliminator Circut !!

את ה-BEC תלחים לקונקטור של הבקר שמתחבר לסוללה כמו שאר 99.9% מאוכלוסיית המטיסים.

ShaharBD
13-06-2009, 19:25:07
שרון,
באמת לא הבנתי למה סוללת מקלט נוספת + BEC. אולי תעזור לי ? :confused: :confused: :confused:

שחר

sharonx
13-06-2009, 22:57:59
שרון,
באמת לא הבנתי למה סוללת מקלט נוספת + BEC. אולי תעזור לי ? :confused: :confused: :confused:

שחר

שמעתי שיש בכך רמת הגנה למקרה שהבקר נדפק ומקצר את הסוללה הראשית הסרוואים עדיין מקבלים מתח מהסוללה החיצונית. ו BEC כדי להשתמש בליפו כסוללה חיצונית.

אבל מכל התשובות פה אני שוקל לוותר על הסוללה החיצונית.

MDreamer
13-06-2009, 23:19:12
אם הבקר נדפק ומקצר את הסוללה אני באמת ממליץ על ליפו חיצונית. רק כך תוכל לצלוול בזוית ובמהירות הנכונה כדי לכבות את האש על המטוס :D:D:D
אם יש לך קצר בבקר לא זה מה שיציל את המצב

דורונצ'יק
13-06-2009, 23:37:18
מבחינת נוחות "עבודה" הצעתך נכונה, מבחינת אמינות מערכת , כל קונקטור זה הגדלת סיכוי לכשל ולכן עדיף להלחים, בעיקר בשרשרת הקריטית של המערכת.

אין כל בעיה להלחים בצורה הזו.
אני עובד ככה עם טיסן גדול יותר מה- FunJET.
כל מה שצריך לעשות זה לאבטח את הקונקטור ע"י שרוול מתכווץ.
ככה תהיה בטוח שזה לא יצא וכאשר תרצה לנתק את זה לא תהיה כל בעיה.

דורון ריבניק.

sharonx
13-06-2009, 23:39:20
אם הבקר נדפק ומקצר את הסוללה אני באמת ממליץ על ליפו חיצונית. רק כך תוכל לצלוול בזוית ובמהירות הנכונה כדי לכבות את האש על המטוס :D:D:D
אם יש לך קצר בבקר לא זה מה שיציל את המצב

למה לא אדון חכמולוג :D ?

איציק רונן
13-06-2009, 23:42:39
היות ומדובר רק ב4 סרבויים אין פסול לעבוד עם הBEC של הבקר. אולם גם אני אישית מעדיף להפריד רשויות בעניין הזה. לרוב אני מטיס עם בקר "אופטו" ועובד עם BEC. היות ומדובר בטיסן קל מאוד (יחסית) אני לא מאימין שמצדיק להוסיף סוללה.
אני מעדיף לחבר את הBEC לסוללה הראשית דרך פלאג המאזן. זה חיבור אמין עם נעילה ומתאים להעברה של הציוד מכלי לכלי. תזמין נקבה מתאימה ;) וחייך יהיו טובים בהרבה.
בקולריס לדוגמא, יש לי גם סוללת מקלט שאין לה בכלל קונקטור ראשי, היא מחוברת ל BEC דרך פלאג המאזן, מולקס עם נעילה.

sharonx
14-06-2009, 06:55:17
תודה איציק, לא חשבתי עם הבלאנסר.
דרך אגב -לבקר אין BEC. הסיני קורא לזה OPTO אבל בכסף הזה 20$ נראה לי שזה סתם סלנג ל"אין BEC"

איציק רונן
14-06-2009, 07:40:02
תודה איציק, לא חשבתי עם הבלאנסר.
דרך אגב -לבקר אין BEC. הסיני קורא לזה OPTO אבל בכסף הזה 20$ נראה לי שזה סתם סלנג ל"אין BEC"

כתבת בתחילת ההודעה שאין BEC בבקר.
שים לב שאתה מחבר בביציאת הבלנסר את שני החוטים הקיצוניים, שלא תוציא את הסוללה מאיזון.

DarZeelon
14-06-2009, 07:42:14
הסיבה לשימוש בבקר OPTO למנוע וב-UBEC נפרד למקלט ולסרוואים, היא המנעות מנקודת-כשל יחידה...

במקרה של התקנה רגילה; עם פאק סוללות ובקר רגיל, כשל בפאק הסוללות, או בבקר (המעבירים למנוע 60A ויותר באפליקציות בהן מדובר), לא רק שלא יהיה לטיסן כוח מנוע, אלא שגם שליטה לא תהיה...

שימוש בבקר OPTO וב-UBEC, שמשתפים ביניהם את פאק הסוללות, כשל בבקר ינטרל רק את המנוע והמטיס יוכל לשלוט בטיסן עד שיגיע לקרקע (לנחיתה בטוחה בחלק מהמקרים), אך כשל בפאק הסוללות, יגרום לתוצאה שבסוף הפסקה הקודמת...

שימוש בפאק סוללות 2S קל, עבור ה-UBEC בלבד, אכן מוסיף פריט שיכול להכשל... אך צריכת הזרם, אפילו עם סרוואים דיגיטליים חזקים, אינה גדולה וסיכויי הכשל נמוכים יותר, מזה של פאק גדול, המספק המון אמפרים למנוע... כשל יכול להיות מהלחמה שהתפרקה בדרך, או מנתק באחד התאים, או מפריקה מהירה מדי שלו.

כל אלה המטיסים טיסני F3A חשמליים באשרד, עושים זאת עם UBEC, או DigiSwitch המוזן מפאק נפרד...

איציק רונן
14-06-2009, 07:48:07
אני לא חושב ש FunJet עומד בקו אחד עם טיסני F3A

Boogle
14-06-2009, 15:41:22
אין כל בעיה להלחים בצורה הזו.
אני עובד ככה עם טיסן גדול יותר מה- FunJET.
כל מה שצריך לעשות זה לאבטח את הקונקטור ע"י שרוול מתכווץ.
ככה תהיה בטוח שזה לא יצא וכאשר תרצה לנתק את זה לא תהיה כל בעיה.

דורון ריבניק.

דורון אתה מפספס את הנקודה.
הוספת מחבר מוסיפה שתי נקודות הלחמה בדרך ועוד מגע קפיצי של הקונקטור על כל קו (הפלוס והמינוס). אני בכלל עוד לא דיברתי על האפשרות שהחיבור יפתח פיזית כי לא איבטחת אותו. היות והחיבורים לעיל נתונים לרעידה מתמדת ומחזורים טרמיים עקב זרמים/שמש וכו' הסיכון שלך עולה כי אמינות המערכת יורדת.

sharonx
14-06-2009, 16:11:31
תוספת של 30 גרם לפאנג'ט של 620 גרם זה משהו שיורגש ?

איציק רונן
14-06-2009, 18:06:34
תוספת של 30 גרם לפאנג'ט של 620 גרם זה משהו שיורגש ?

זו תוספת של 5%, חבל.
נראה לי שאני נועל את השרשור לפני שבוגל עושה לנו מרה שחורה :D