View RSS Feed

HeliDraco

1. לטרון 27-11-2010 - תקופת (ה)צינון

אתם יודעים... זה תמיד קורה בזמן הכי "טוב". בקיצור, איזה וירוס בלתי ידוע עשה עלי אמבוש עם פטיש 5 קילו בדיוק לקראת סופ"ש... *
    אבל זה לא עזר לו - ביום שבת (כלומר היום), צרוד ומשתעל, עמדתי על המסלול בלטרון עם ידיים מלאות כל הזמן. כלומר, כשהן לא היו מלאות בשלט והלוגו - הם היו מלאות במצלמה
    למרות שכמה מסוקאים הבטיחו להגיע - נכון ל-9:10 בבוקר (והייתי הראשון בשטח) היו שם רק טיסנים (ברק??).
    אז *זה מה שהיצא בזמן שלא הטסתי:

חזי עם ה-T-34 המתוקן: ...
    קטגוריות
    ללא קטגוריה
  2. לידת הלוגו - ההמראה

טוב... זמן לכמה רשמים מהטיסה הראשונה *

ביום שלישי האחרון, אחרי יותר מדי זמן עיכוב (כמה בעיות אישיות שלי) התייצבתי אצל ליאור בר עמי לבדיקת המסוק וכיולו וטיסת המבחן הראשונה. המסק נבדק ע"י ליאור מכל הכיוונים (תרתי משמע *). ברור שנמצאו כמה שגיאות כיול, חלק מהן היו מסתברות כקטלניות למסוק (ואולי גם מסוכנות לאנשים), אם הייתי מנסה להטיס לבד. ליאור הסביר לי בסבלנות את הטעויות שלי (למרות שבאותו בוקר הוא חטף בלת"מ אישי לא קטן). לאחר סיום הכיולים על השולחן של ליאור יצאנו לשטח והתחלנו ...
    קטגוריות
    ללא קטגוריה
  3. לידת הלוגו - הסוף

חזרתי...

אעם לדלג לשורה התחתונה - זהו. המסוק מורכב ומוכן

עכשיו אפשר לשים את כל השורות שמעל השורה התחתונה. את המאריך קניתי בחנות מקומית במודיעין, וביצעתי בו ניתוח קטן להסרת קו המתח (שיגיע למקלט דרך ה-BEC):

המערכות האלקטרוניות מוקמו במקומות הקבועים שלהם:

...

Updated 14-11-2010 at 22:35:12 by HeliDraco

קטגוריות
    ללא קטגוריה
  4. לידת הלוגו - כיולים, כיוונים ואלקטרוניקה

ממשיכים...
    כבר בתחילת כיול הפסיעה השלט התחיל להשמיע צפצופים עצבניים של גמר סוללה. הוא נשלח לטעינה (יחד עם סוללת המקלט) ואני התחלתי בהתקנת המנוע.
    כאן המקום לציין - במנואל שלב התקנת המנוע בא אחרי הרכבת הראש. לדעתי - עדיף להפוך בין השלבים ולהרכיב את המנוע מיד לאחר הרכבת הציר והגג"ש הראשי, שכן התקנת המנוע דורשת להפוך את המסוק על הצד - ואת זה הרבה יותר קל לעשות ללא הראש.
    לצורך ההנעה של המסוק בחרתי בפיניון 15 שיניים שנרכש מראש:

...
    קטגוריות
    ללא קטגוריה
  5. לידת הלוגו - ראש

אז ראשי הסרוואים הגיעו והיה אפשר לשלב את הסרוואים במסוק:

התחלתי מסרוו ה-ELEV בגלל הגישה המורכבת אליו. הסרוו הזה מורכב אנכית עם הראש פנימה כך שהגישה לראש הופכת לבלתי אפשרית כמעט לאחר התקנת הסרוו.
    לכן התחלתי מקישור הסרוו הזה למקלט ויישור שלו. כאן חיכתה לי הפתעה (?) לא נעימה מספר 1 - איכשהו שכחתי שהמקלט שהחלטתי להשתמש בו (R6106HFC) הוא רק בעל 6 ערוצים. מספיק ...
    קטגוריות
    ללא קטגוריה