שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 8 מתוך 8

נושא: ספר עזר מבצעי

תודה!
    3
    הודה 58 פעמים ב 45 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל ספר עזר מבצעי

מומלץ לכולם לקרוא את ספר העזר המבצעי של קלוב התעופה המכסה את תחומי הפעילות שלנו

איתי
    נערך לאחרונה על ידי IttaiP; 28-07-2014 בשעה 07:49:35.

תודה!
    89
    הודה 302 פעמים ב 270 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    7 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: ספר עזר מבצעי

עידכון ממש חדש.. יש עדיין טיסני כבלים ?
    ברמת כלים מאויישים..

קישור ישיר http://www.aeroclub.org.il/pub/74702...0%20010414.pdf
    צביקה

If you can't make it fly, try harder, else RTFM

מנחת הבית
    כפר גלים
    תודה!
    48
    הודה 22 פעמים ב 18 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

קראתי את "ספר העזר" ולא ידעתי אם לצחוק או לבכות ...
    ההרשאות וההיתרים הם סוג של (סליחה על הביטוי) כסת"ח אחד גדול ... הרי באמת יהיה פיקוח ואו אכיפה על מטיסים ועל הרשאותיהם להטיס ואילו סוגי כלי טיס הם מטיסים ?
    מה לגבי מטיסים שאינם חברים בק.ה.ל ? להם אסור להטיס
    לדעתי הרעיון יפה וישים אך ורק בשוויץ ...
    הבדיחה שהצחיקה אותי הכי הרבה : "מדריך הטסה ראשי : ישמש כמפקח, יסייר באתרי ההטסה, יאכוף את נהלי ההטסה
    והתקנות ומוסמך לקרקע טיסנים שאינם כשירים לדעתו לטיסה מבחינת כושר אווירי. " אז עכשיו טיסני בניה עצמית מקאפה / קלקרים מעופפים לא כשירים להטסה
    הבעיה שגופי החקיקה בארץ , רת"א וכד' לא רוצים להתעסק איתנו ולכן פנו לגוף היחיד בארץ המזוהה עם טיסנאות - הבעיה שחלק גדול מהמטיסים לא שייך לק. התעופה לא בחרו בשום צורה את חבריו או את "הספר המבצעי"
    לכן הסיכוי לאכיפה / סדר בענף הזה נדון לכישלון מראש ...
    אני יכול להביא עוד הרבה דוגמאות שהרגיזו / הצחיקו אותי תוך קריאת הספרון - אבל כנראה שכל אחד יעשה מה שבראש שלו ,כרגיל במדינתנו, לכן כל מילה נוספת מיותרת ...
    בברכה ,

שחר ג.

ההבדל בין מי שאתה ,
    לבין מה שאתה רוצה להיות ,
    הוא במה שאתה עושה ...

תודה!
    7
    הודה 216 פעמים ב 154 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

שחר,
    כמו עם רשיון נהיגה, הרכב נוסע גם בלעדיו ויש כאלו שנוסעים שנים רבות מבלי להיתפס.
    אם זאת, כאשר נתפסים המחיר כבד יותר.
    ולעיניננו, במקרה ויהיה לך ארוע ואתה לא חבר בקלוב התעופה, אתה במצב גרוע באופן משמעותי לעומת חבר קלוב (גם כזה שרק מקפיד על "רוח" הספר המבצעי ולא ממש כלשונו)

אגב, גם כאלו שאינם חברים בקלוב התעופה יכולים להטיס כחוק ובאישור רשמי של רת"א, הם רק צריכים לכתוב ספר עזר מבצעי משלהם ולאשר אותו ברת"א, תהליך שלוקח זמן ועולה כסף (אגרות של גוף ממשלתי שנועדו לכסות עלות שעות עבודה של פקידי רת"א)
    ולהעמיד דברים על דיוקם, זו לא רת"א שפנתה לקלוב אלא הקלוב לרת"א, לרת"א אין ממש עניין או אינטרס בקלוב התעופה (טיסנים בשבילם זה קוץ בתחת...)

אגב, בעולם נעשה כיום ניסיון לנסח חוקים ותקנות לטיסנים, כרגע מדובר על חוקים דרקוניים למדי שמובלים בראש ובראשונה ע"י פקידי FAA בארה"ב (שגם בשבילם טיסנים זה קוץ בתחת...)
    גופי הרת"א בעולם נוטים לאמץ חוקים של מדינות אחרות ה"מתקדמות" מהם בנושא החוקים במידה ואין להן חוקים ונהלים מבוססים משלהם מבעוד מועד.
    בקטע הזה ישנה חשיבות ממדרגה ראשונה שקלוב התעופה (הגוף הטיסנאי הרשמי המאורגן היחיד שידוע לי כיום על קיומו בארץ) יעזור בהובלת ניסוח נאות, אחרת נחטוף תקנות שאין מצב שנעמוד בהם (כגון גובה טיסה מרבי של 300 רגל, כפי שרוצה ה-FAA לקבוע)

רק מעמיד דברים על דיוקם (בתור אחד שעובד עם רת"א מפעם לפעם במסגרת העבודה ויודע מול מה נדרש להתמודד...)

רועי

מנחת הבית
    כפר גלים
    תודה!
    48
    הודה 22 פעמים ב 18 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי roydor צפיה בהודעה
    שחר,
    כמו עם רשיון נהיגה, הרכב נוסע גם בלעדיו ויש כאלו שנוסעים שנים רבות מבלי להיתפס.
    אם זאת, כאשר נתפסים המחיר כבד יותר.
    ולעיניננו, במקרה ויהיה לך ארוע ואתה לא חבר בקלוב התעופה, אתה במצב גרוע באופן משמעותי לעומת חבר קלוב (גם כזה שרק מקפיד על "רוח" הספר המבצעי ולא ממש כלשונו)

אגב, גם כאלו שאינם חברים בקלוב התעופה יכולים להטיס כחוק ובאישור רשמי של רת"א, הם רק צריכים לכתוב ספר עזר מבצעי משלהם ולאשר אותו ברת"א, תהליך שלוקח זמן ועולה כסף (אגרות של גוף ממשלתי שנועדו לכסות עלות שעות עבודה של פקידי רת"א)
    ולהעמיד דברים על דיוקם, זו לא רת"א שפנתה לקלוב אלא הקלוב לרת"א, לרת"א אין ממש עניין או אינטרס בקלוב התעופה (טיסנים בשבילם זה קוץ בתחת...)

אגב, בעולם נעשה כיום ניסיון לנסח חוקים ותקנות לטיסנים, כרגע מדובר על חוקים דרקוניים למדי שמובלים בראש ובראשונה ע"י פקידי FAA בארה"ב (שגם בשבילם טיסנים זה קוץ בתחת...)
    גופי הרת"א בעולם נוטים לאמץ חוקים של מדינות אחרות ה"מתקדמות" מהם בנושא החוקים במידה ואין להן חוקים ונהלים מבוססים משלהם מבעוד מועד.
    בקטע הזה ישנה חשיבות ממדרגה ראשונה שקלוב התעופה (הגוף הטיסנאי הרשמי המאורגן היחיד שידוע לי כיום על קיומו בארץ) יעזור בהובלת ניסוח נאות, אחרת נחטוף תקנות שאין מצב שנעמוד בהם (כגון גובה טיסה מרבי של 300 רגל, כפי שרוצה ה-FAA לקבוע)

רק מעמיד דברים על דיוקם (בתור אחד שעובד עם רת"א מפעם לפעם במסגרת העבודה ויודע מול מה נדרש להתמודד...)

רועי
    אני שמח שאתה מעמיד דברים על דיוקם - אני לא עובד מול רת"א ואף אחד מהגורמים המדוברים ואכן אני מסכים עם קביעתך שצריך שיהיו כללים מוגדים - אבל :
    במידה ויקרה לי " מקרה " כפי שתארת - "חברות" בקלוב התעופה לא עוזרת במאומה כי :
    1. הביטוח של הקלוב תקף רק ב" מנחתים מאושרים " ע"י הקלוב . אם אני מטיס במנחת לא מאושר או סתם שדה חקלאי ( חלילה לא ליד כבישים או מבני מגורים ) הביטוח לא תקף .
    2. הביטוח של מיליס תקף בכל מקום בו אתה מטיס . מה בא התקנון ואומר - " ק.ה.ל. טיסנאות לא יכיר בפוליסות שונות מהפוליסה שלו. כל פוליסה נוספת אתה ירכוש פעיל כלשהו תהווה כיסוי נוסף למקרה תביעה. "
    מדוע אני חייב להיות כפוף לביטוח יקר יותר וכזה שבעת הצורך לא יספק לי כיסוי ? להשוואה לנושא רשיון נהיגה- גם בביטוח חובה המדינה מאפשרת לי לבחור היכן להיות מבוטח ...
    3. אמרת כי טוב שפנה הקלוב לרת"א על מנת לאשר את החוקה - כדי שלא ינחיתו עלינו "חוקים דרקוניים" כלשונך - אני מניח שקראת את ספר העזר - אני לא חושב שיש יותר מקומץ טיסנאים בודדים בארץ שמסוגל לעמוד בכל המגבלות / תקנות ובמסגרת ההיתרים כפי שצוינו בספר עזר
    ואז חלילה במקרה מצער הקלוב יוכל להתנער מאחריות הרי המטיס לא נקט בכל האמצעים הנדרשים או בכל הקריטריונים הרשומים בספר ( כי גם אתה הרי הודית שהרוב מקפידים רק על "רוח הדברים" . )
    אני לא בא להתנצח או לריב , אני פשוט חושב שכגוף שהרים את הכפפה ואמור לייצג את כל טיסנאי מדינת ישראל חשוב שגם יעשה זאת ולא רק "יכסתח " את עצמו במקרה הצורך ...
    בברכה ,

שחר ג.

ההבדל בין מי שאתה ,
    לבין מה שאתה רוצה להיות ,
    הוא במה שאתה עושה ...

תודה!
    89
    הודה 302 פעמים ב 270 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    7 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

רועי, האם יש סיכוי שספר העזר המבצעי של הקלוב יהיה מתירני ביחס למה שייקבע בסוף ה FAA (אם ייקבע..) ?
    סביר יותר שיחקו ויאמצו בארץ את ההגדרות של האח הגדול...
    מנסיון העבר החקיקה רודפת אחרי המציאות... ראה השתלשלות תדרי השליטה החובבנית...
    צביקה

If you can't make it fly, try harder, else RTFM

תודה!
    7
    הודה 216 פעמים ב 154 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הדיון הזה ישן וחוזר על עצמו, ההיסטוריה מדברת בעד עצמה, תביעות של טיסנאים שבוצעו בהטסה במנחתית מאולתרים בשדות כובדו וקלוב התעופה עמד מאחוריהם וכך ישמיך לעשות.
    כל זמן "שהמנחת" בו אתה מטיס עומד בדרישות בטיחות בסיסיות כגון מרחקים משטח בנוי, שדה תעופה וכו, קלוב התעופה יעמוד מאחוריך.
    אתה מוזמן לפנות ישירות לקלוב בשביל לשמוע בעצמך.

התשלום לקלוב אינו רק ביטוח, כולם נוטים להסתכל רק על הנושא הביטוחי ולשכוח כי חלק מהתשלום נועד לאפשר לקלוב להחזיק עובד במשרה מלאה אשר עובד מול רת"א, מול גופים ממשלתיים כגון משרד התרבות והספורט ומול עיריות ומועצות אזרחיות ברחבי הארץ על מנת לקדם את ספורט הטיסנאות. מי שלא חבר בקלוב עדיין נהנה משירותיו, רק שאינו מודע לכך ואל כן עצוב לי שכאלו שאינם חברים, רק משמיצים את הקלוב ומפרסמים עובדות שאינם נכונות.

רועי

תודה!
    3
    הודה 58 פעמים ב 45 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לצערי אנשים לא מבינים את חשיבות העניין וממשיכים בחפיף.
    בארצות מתוקנות יש כללים וחוקים ותקנות וביטוח ואנשים מתנהלים לפיהם. בארץ לרוב המטיסים אין בכלל ביטוח. רוכב אופניים על המדרכה בורח אחרי שהוא פוגע במישהו אבל לטיסנאי קצת יותר קשה לברוח.
    היו בארץ מקרים שאנשים איבדו את המכנסיים בגלל תאונות טיסנאות אבל "לי זה לא יקרה".
    אם אנשים לא יחפשו את "החסכון" של חברות בקלוב או אפילו רק ביטוח כאשר הם מוציאים סכומי עתק על ציוד טיסנאות, הענף יהיה מסודר הרבה יותר ונעים.

איתי

נושאים דומים

1. צפון למכירה רכב 1/16 על דלק עם שלט מקצועי!
    על ידי Yehuda1212 בפורום מכוניות
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 25-05-2013, 20:00:14
  2. [שאלה] מסוק מקצועי קטן
    על ידי gexport בפורום פורום מסוקים חשמליים
    תגובות: 4
    הודעה אחרונה: 17-08-2012, 13:26:32
  3. קואד מקצועי, צעד אחר צעד.
    על ידי איציק רונן בפורום רחפנים מרובי להבים
    תגובות: 97
    הודעה אחרונה: 12-03-2011, 16:03:14
  4. תגובות: 0