שמות משתמשים לתיוג

מציג תוצאות 1 עד 7 מתוך 7

נושא: פיתוח רחפן מיני כחול לבן

תודה!
    66
    הודה 71 פעמים ב 64 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל פיתוח רחפן מיני כחול לבן

שלום!

אשמח להתייעץ עם חברי הפורום ולפתוח דיון (בתקווה שיהיה פורה) על רחפני מיני - מהצד של תכן המוצר ולא סטאפים וכד' (שידועים לכולנו..)

אשמח שמי שלוקח חלק בדיון יענה על השאלות הבאות וכך נפתח את הדיון - הרעיון המרכזי בסופו הוא להוציא לייצור רחפן מיני בתכנון ישראלי, המותאם יותר לאופי שלנו ולא לאופי הסיני...

טכנולוגיות הייצור שבהם הרחפן ייוצר הינן:
    1. הדפסת תלת מימד
    2. כרסום וחריטה (במקרה הצורך) CNC קארבון/G10 ודומיהם

השאלות שחשוב לי לקבל עליהן תשובות:
    1. רחפן "מיני" - מה הגודל הנוח ביותר? 250? 260? או אולי אפילו 270 או 300 (כבר לא כזה מיני...) - שאלה זו כמובן קובעת את גודל הפרופ המקסימאלי.
    2. בעיית הזרועות השבירות - האם כל הגוף כיחידה אחת? זרועות מתפרקות? נתיקות? מתקפלות?
    3. "כני נסע" - בקצה הזרוע מתחת למנוע או מתחת לגוף?
    4. מקומות יעודיים - האם הייתם מעדיפים שיהיו מקומות ברורים לאלקטרוניקה, למשל פלטה מוגבהת או שקועה לבקר הטיסה, חורים שקועים יעודיים לבקרי המהירות וכד'?
    5. מקום על פני משקל - הכוונה היא האם לאפשר מספיק מקום לבקר טיסה עם כל התוספות (למשל מיני APM עם כל התוספות) או לוותר על חלק מהדברים בהתייחסות למשקל הכלי.
    6. מצלמה/משדר - מקומות יעודיים? מוגבה? מומנך? אפשרות גימבל? מיקום לגופרו/מוביוס?
    7. מיקום GPS - פלטה ייעודית מוגבהת לGPS עם מצפן או להסתפק בגוף עצמו למיקום חופשי של הבונה?
    8. גרסאות - האם לדעתכם 2 גרסאות אפשריות: גירסה לFPV מלא (כלומר עם GPS, טלמטריה וכד') וגרסת מירוצים (בקר ללא GPS, גוף יותר קל וחזק) - עיצוב שונה וכמובן משקל שונה.
    9. 2 סוגי חומרים בבנייה - פולימר חזק ועמיד (הכיוון שלי הוא COLORFABB XT CF20) או לחלופין פולימר פחות קשיח אך יותר זול (COLORFABB XT רגיל) - חשיבות עניין המחיר והחוזק, אך החומר יהיה של COLORFABB ההולנדית, שכיום היא החברה המובילה בתחום החומרי גלם למדפסות.
    10. מיקום סוללה - מעל/מתחת? תושבת ייעודית? מיקום חופשי עם סקוצ' לפי בחירת הבונה?
    11. הגורם הכי חשוב - המחיר! מה המחיר שהייתם מוכנים לשלם על פריים רחפן מיני? מחירי הפריימים באתרים הסיניים מ 10$ עד 60$ וצפונה מזה - מהו מחיר ריאלי בעינכם לייצור ישראלי, משלוח בארץ כולל פריים קומפלט (כמובן ללא אלקטרוניקה).

אשמח לתשובות ענייניות ומחכימות.

תודה מראש לעונים!

גיא.
    נערך לאחרונה על ידי guymeg; 12-03-2015 בשעה 16:08:36.
    רוצה להיכנס לתחום הרחפנים וה FPV ולא יודע מאיפה להתחיל?
    שלח הודעה פרטית, תצא עם כל הידע שתצטרך

בניית רחפנים בהתאמה אישית ומכירת סטים מלאים למתחילים ומתקדמים.
    בניית תחנות קרקע (FPV וצילום) מקצועיות לכל הרמות.

תודה!
    90
    הודה 274 פעמים ב 187 הודעות
    הוזכר
    1 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה: פיתוח רחפן מיני כחול לבן

רעיון מעניין!
    אני בטח לא מחדש לך, אבל עניין המחיר היחסית נמוך של הפריימים הסיניים נובע כמובן מהייצור הסדרתי שלהם. יש הבדל גדול אם אתה מייצר 50 חתיכות או 5000.

לגבי הדפסה - אני לא בקיא בטכנולוגיה ובחומרים, אבל אני לא מכיר יכולת להדפיס בחומר פולימרי שיהיה גם קל משקל וגם עמיד כמו סיבי פחם או G10 למשל. יש דבר כזה?

לגבי שאר השאלות:

ציטוט נכתב במקור על ידי guymeg צפיה בהודעה
    השאלות שחשוב לי לקבל עליהן תשובות:
    1. רחפן "מיני" - מה הגודל הנוח ביותר? 250? 260? או אולי אפילו 270 או 300 (כבר לא כזה מיני...) - שאלה זו כמובן קובעת את גודל הפרופ המקסימאלי.
    המידה המדוייקת של המרחק בין המנועים היא פחות חשובה בעיניי (250, 260 או 300). מה שחשוב שהוא כן יתמוך בפרופלורים 6 אינצ'. 5 ו- 6 הן המידות הסטנדרטיות, ואתה לא רוצה להגביל את הרחפן רק ל 5 אינצ'.

2. בעיית הזרועות השבירות - האם כל הגוף כיחידה אחת? זרועות מתפרקות? נתיקות? מתקפלות?
    הרחפנים האלה גם ככה קטנים, אני חושב שהסירבול של קיפול הכנפיים מיותר, מחייב התעסקות נוספת בתחילת וגמר יום טיסה, מגדיל את הסיכוי לבעיות (ברגים משתחררים וכו') וכנראה גם מייקר את הייצור.
    לעומת זאת, היכולת להחליף זרוע בודדת במקום את כל הגוף במקרה של ריסוק היא הכרחית בעיניי.

3. "כני נסע" - בקצה הזרוע מתחת למנוע או מתחת לגוף?
    איפה שנוח לך, אני זורם

4. מקומות יעודיים - האם הייתם מעדיפים שיהיו מקומות ברורים לאלקטרוניקה, למשל פלטה מוגבהת או שקועה לבקר הטיסה, חורים שקועים יעודיים לבקרי המהירות וכד'?
    מקומות יעודיים מגבילים את הגמישות למקם דברים איפה שאתה רוצה. כל אחד מתכנן את המיקומים שונה, ומקומות יעודיים עלולים להגביל ולהכריח אנשים למקם דברים במקום שהם לא היו ממקמים אותו בפריים אחר. כמובן שחשוב כן לעשות מספיק חורים במידות שונות למנועים, בקרי טיסה וכו'.

5. מקום על פני משקל - הכוונה היא האם לאפשר מספיק מקום לבקר טיסה עם כל התוספות (למשל מיני APM עם כל התוספות) או לוותר על חלק מהדברים בהתייחסות למשקל הכלי.
    זה כבר עניין אישי. יש אנשים ששמים על כל רחפן GPS, מד זרם, מד גובה, מצפן חיצוני ועוד ועוד. לי מספיק OSD קטן, ואני מעדיף שהרחפן יהיה קל יותר כדי שיטוס יותר. אבל שוב, זה כבר עניין של טעם אישי. בגלל שאנחנו בכל זאת מדברים על רחפן מיני, אני לא רואה סיבה שהוא יהיה גדול יותר מכל רחפן 250 אחר בשוק. מי שרוצה רחפן לסחוב עליו דברים, לא צריך לבנות רחפן 250.

6. מצלמה/משדר - מקומות יעודיים? מוגבה? מומנך? אפשרות גימבל? מיקום לגופרו/מוביוס?
    7. מיקום GPS - פלטה ייעודית מוגבהת לGPS עם מצפן או להסתפק בגוף עצמו למיקום חופשי של הבונה?
    8. גרסאות - האם לדעתכם 2 גרסאות אפשריות: גירסה לFPV מלא (כלומר עם GPS, טלמטריה וכד') וגרסת מירוצים (בקר ללא GPS, גוף יותר קל וחזק) - עיצוב שונה וכמובן משקל שונה.
    2 גרסאות - כן!

9. 2 סוגי חומרים בבנייה - פולימר חזק ועמיד (הכיוון שלי הוא COLORFABB XT CF20) או לחלופין פולימר פחות קשיח אך יותר זול (COLORFABB XT רגיל) - חשיבות עניין המחיר והחוזק, אך החומר יהיה של COLORFABB ההולנדית, שכיום היא החברה המובילה בתחום החומרי גלם למדפסות.
    10. מיקום סוללה - מעל/מתחת? תושבת ייעודית? מיקום חופשי עם סקוצ' לפי בחירת הבונה?
    11. הגורם הכי חשוב - המחיר! מה המחיר שהייתם מוכנים לשלם על פריים רחפן מיני? מחירי הפריימים באתרים הסיניים מ 10$ עד 60$ וצפונה מזה - מהו מחיר ריאלי בעינכם לייצור ישראלי, משלוח בארץ כולל פריים קומפלט (כמובן ללא אלקטרוניקה).
    מחיר - כמה שפחות
    המחיר צריך להיות ריאלי לדעתי. להגיד זה ייצור ישראלי ואתה לא צריך לחכות חודש בשביל זה, זה טוב, אבל לא מצדיק עלות של פי 2 ממחיר פריים סיני דומה.
    קשה להגדיר מחיר לפני שיודעים מה התכן של הפריים הזה, אבל אני חושב שבכל מקרה זה לא יכול לעלות יותר מ 300-350 ש"ח, אם אתה באמת רוצה שזה יימכר ליותר מ 5 אנשים.
    אני מזכיר שיש היום פריימים סיניים מעולים ומוכחים שעולים 150-250 ש"ח.

אשמח לתשובות ענייניות ומחכימות.

תודה מראש לעונים!

גיא.
    !Fly FPV - Don't be a LOSer

תודה!
    290
    הודה 230 פעמים ב 209 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

נשמע רעיון מגניב, אבל לא נראה לי שניתן לישום במחיר הגיוני.
    מדפסות תלת מימד רגילות (עם חוט פלסטיק) לא יתקרבו לעמידות הנדרשת, ולהדפיס במדפסות הרציניות (SLS- התכת אבקת ניילון עם לייזר) שאיתן הדפסתי את השלדה לקוואד פיטצ' משתנה, וארז את הD500 שלו זה יקר בטירוף.
    ולא נראה לי שיש עוד אופציות ליצור של חלקים תלת מימדים במחיר הגיוני, במיוחד כשמדובר בכמות נמוכה.
    מתן.

שלושה טיסנים, קוואד, Tekno eb48.2, Schumacher k1 aero, Team associated b4.2, Venom creeper.

תודה!
    66
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

מתן - אני דווקא חושב שמאוד ישים ובמחיר מאוד הגיוני (פריים מודפס, 2 מוטות קארבון לזרועות, 4 מאונטים למנוע וכל הברגים שצריך בסביבות ה 200-250 ש"ח זהו מחיר הגיוני, ויחסית סביר).
    מבחינת טכנולוגיית ייצור - FDM (חוט פלסטיק כמו שקראת לזה) היא כרגע הטכנולוגיה הכי זמינה, איכותית וגמישה שיש כיום בשוק. בעיקרון מדפסות ה FDM פותחו לייצור מודלים (גלמים) לתבניות יציקת חול, אך ההתפתחות בתחום ובמיוחד העלייה באיכות ההדפסה [המדפסת שלי מגיעה עד לרזולוציה של 20 מיקרון בציר הZ (לא מדבר על נתון מוצהר, מדובר על 20 מיקרון מדוד ושזה פועל). שזה הכי מטורף שקיים היום במדפסות הFDM החצי מקצועיות].
    מבחינת חומר גלם - כיום קיים מגוון רחב של חומרים, שמבחינת הצורך שלנו- חומר עמיד, בעל גמישות יחסית, עמיד למאמצים וחוזק וקושיות גבוהים - קיימים 2 סוגים עיקריים: ה CF20 של COLORFABB וליין הניילון של TAULMAN.
    החומרים האלו עומדים בעשירון העליון של החומרים - מבחינת הנתונים שלהם אבל גם מבחינת מחיר - יחסית יקרים, אבל על איכות גבוה משלמים.
    אני עובד עם שניהם - הדפסתי פרופיל מרובע מהניילון, עברתי עליו עם הרכב כמה פעמים - הרמתי אותו מהכביש וחוץ מלכלוך לא ראיתי לא עיוות, לא היפרדות שכבות ולא שינוי כל שהוא - בקיצור - בהשוואה למדפסות רציניות (SLS או SLA לדבריך) - יש על מה להתווכח.
    מדפסות SLS וSLA שעובדות בטכנלוגיית התכה (אבקות או שרפים) באמצעות לייזר מגיעות לרמות דיוק מטורפות(!) - אבל חלקים פריכים מאוד בעלי מקדם אלסטיות מאוד מאוד מאוד נמוך (בקיצור - חומרים קרמיים) - ולכן דווקא מבחינתינו אלו נתונים שנעדיף על רחפן יחסית גדול (כמו שארז מתכנן) שלא בדיוק מועד לפורענות כמו רחפן מיני, שאתה מצפה לרסק אותו כמה וכמה פעמים ביום הטסות - ועדיין מקווה שישאר שלם.

מבחינת פריימים מחו"ל -
    להלן שני פריימים יחסית פשוטים מאוד (CNC G10 וקארבון) בעלי תג מחיר של מעל 130$!!!!
    http://xhover.com/products/mxp230-elite-carbon-fiber
    http://www.readymaderc.com/store/ind...oducts_id=2622
    למה לא להוציא פריים שיהיה בחצי מחיר מהם (60-70$), בעל אפשרות החלפת זרועות או חלקים אוניברסליים ופריקים אם ובמקרה צריך - במקום לקנות גוף שלם?

אביב - אמרת דברים נכונים מאוד, קודם כל שפרופ 6" יכנס ואז כל השאר זה תוספת.
    מבחינת מקומות יעודיים - שאלתי את זה כי אם ואתה נותן לבונה מספר אפשרויות מיקום אלקטרוניקה, אבל מכין לו כבר תושבות מוכנות לבקרי מנועים ובקר טיסה - למה שלא ישתמש בזה? אם הרחפן מתוכנן כך שכל החיווטים יעברו בתוך חריצים או צינורות ייעודיים לזה - חסכת לבונה המון כאב ראש, ואם בכלל מיקמת לו תושבת למפצל מתח - בכלל עשית לו את היום.

תוספת קטנה שחשבתי עליה-
    האם לדעתכם מגוון חומרי הדפסה יכול להועיל, כלומר - הבונה בוחר את חומר ההדפסה (אבל לא את האיכות, האיכות אחידה אצל כולם והיא על האיכות האופטימאלית למחיר זול), למשל הבונה יכול לבחור PLA ועלות הפריים תהייה למשל 100 שקלים, יכול לבחור ABS והעלות תהייה 120 ש"ח, ניילון XX שקלים וכד', ככה כל בונה בוחר לפי התקציב שלו - מה גם במידה וריסוק, הנזק לכיס להחלפת זרוע שבורה יכול להסתכם ב20 שקלים לזרוע מאשר פריים שלם ב60 ו130 דולר - ובמיוחד חיסכון בזמן עבודה (הרכבת מנוע ובקר על זרוע ולא חיווט רחפן חדש שלם).

אשמח לשמוע עוד דעות וכמובן הערות והארות.

גיא.
    נערך לאחרונה על ידי guymeg; 11-04-2015 בשעה 10:35:58.

5. המשתמשים הבאים אמרו תודה לguymeg על הודעתו:

enayim (13-03-2015)

תודה!
    5
    הודה 11 פעמים ב 9 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

גם אני אוהב את הרעיון

לדעתי מחיר סביר לגוף הוא בסביבות ה200שח, פרופ 6 בהחלט חשוב, וחורים לנייז32 או CC3, ופלטה למצלמת לוח.

למה להדפיס בתלת מימד משהו שטוח? לא עדיף לחתוך מפלטה? או שאני מפספס משהו?

תודה!
    208
    הודה 542 פעמים ב 329 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

גיא, יש חדש עם הפרוייקט ?
    אם אתה מחחפש BETA TESTERS.... (-:
    Success is the ability to go from one failure to the next without any loss of enthusiasm

תודה!
    66
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

בינתיים מתנהל על זה דיון באמת פורה בקבוצת DRI בפייסבוק
    אתה מוזמן להשתתף, אשמח לשמוע עוד דעות
    https://www.facebook.com/groups/Dron...9356442420076/

נושאים דומים

1. [שאלה] רחפן מיני למתחילים
    על ידי yonch בפורום רחפנים מרובי להבים
    תגובות: 7
    הודעה אחרונה: 07-10-2014, 22:31:22
  2. רחפן מיני
    על ידי yonch בפורום רחפנים מרובי להבים
    תגובות: 8
    הודעה אחרונה: 23-05-2014, 13:52:40
  3. [מדליק] רחפן מציל - פיתוח אירני
    על ידי talmo בפורום רחפנים מרובי להבים
    תגובות: 1