שמות משתמשים לתיוג

עמוד 2 מתוך 3 ראשוןראשון 123 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 26 עד 50 מתוך 53

נושא: פלייברלס

תודה!
    114
    הודה 331 פעמים ב 222 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ברירת מחדל תגובה להודעה: פלייברלס

ציטוט נכתב במקור על ידי gal15260 צפיה בהודעה
    לידיעתך יש כמה וכמה אנשים בארץ שמטיסים עם מערכות ה V-BAR

אם אני לא טועה :
    רועי / עוזי
    נדב ברק
    ציקי
    עמית שיסל
    ליאור בר עמי
    אורי לביא
    חן צרפתי

וזהו למייטב ידיעתי...מספיק לך
    גל
    אך שכחת את אדון דניאל קצב היקר שגם במקרה מייצג את מיקדו

תודה!
    3
    הודה 18 פעמים ב 6 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

קוריוז בנוגע להטסת הF3C עם פלייברלס (אירוניה?)
    מערכות הFBL אכן עוזרות בתרגילי אויר, אך בתרגילי הריחוף היתרון שייך לפלייבר. כך יעידו טובי המטיסים בעולם בינהם Ito, Curtis Youngblood, Scott Gray ועוד.
    ההרגשה בריחוף הרבה יותר טבעית עם פלייבר וקיים איזשהו הסבר הקשור לרזולוציה והתיקונים. התגובות של הפלייבר מידיות בהשוואה לFBL.

תודה!
    188
    הודה 186 פעמים ב 131 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי Chen Zarfati צפיה בהודעה
    קוריוז בנוגע להטסת הF3C עם פלייברלס (אירוניה?)
    מערכות הFBL אכן עוזרות בתרגילי אויר, אך בתרגילי הריחוף היתרון שייך לפלייבר. כך יעידו טובי המטיסים בעולם בינהם Ito, Curtis Youngblood, Scott Gray ועוד.
    ההרגשה בריחוף הרבה יותר טבעית עם פלייבר וקיים איזשהו הסבר הקשור לרזולוציה והתיקונים. התגובות של הפלייבר מידיות בהשוואה לFBL.
    לא מדויק, תגובות פלייבר מכאני לעולם יהיו איטיות יותר ממע' דיגיטאלית.
    ההסבר עצמו טמוע בהבנת מבנה בפלייבר ותפקודו, ומתוך כך תמיד תהיה איזו השהייה (DELAY) בין הרצוי למצוי במע' מיכאנית הקשורה במכלול המיכאני - ואילו במע' דיגיטאלית השהייה אם תהיה, תהה תוצר של זמני תגובה ורזולוציות עבודה של רכיבים חשמליים, משמע זמנים מאוד מאוד קצרים.

אני סבור שההתאמה (או אולי חוסר התאמה) של מע' FLYBAR נובע מהיתרון הגדול שלה - יכולת התמדה ושמירת ה ATTITUDE של המסוק. אני אסביר את עצמי, מסוק FBL ישאף תמיד לשמור על זווית ה PITCH של הכלי (להבדיל מזו של הלהבים), בלי קשר לזווית - בין אם זה ריחוף או טיסה ישרה. לעומת זאת מסוק עם פלייבר מיכאני ישאף תמיד ליישר את המסוק ולשמור זווית PITCH=0 (ההסבר נמצא במאמר שכתבתי בנושא), את הנושא ניתן להרגיש טוב מאוד כשהוא מוקצן בטיסה מהירה קדימה, כשמע' FBL מכוונת תשמר את זווית האף (PITCH) ותתמיד בטיסה, ולעומתה מע' פלייבר מיכאנית תשאף להרים את אף המסוק ולעצור אותו למצב ריחוף (PITCH=0).
    הנושא אמנם פחות מוקצן במהירויות נמוכות, אך בהחלט מורגש - וברגע שמטיס יתן פיקוד למסוק שיוציא אותו מריחוף, הוא בעצם נכנס למירוץ של "עקיפת" הכלי ומציאת הנק' בה שוב המסוק מרחף בצורה מדוייקת, כשבמע' FLYBAR המסוק "יעזור" לו למצוא את הנק' הזו באופן טבעי.

אגב, אותו גורם יתרון בריחוף של פלייבר מיכאני על דיגיטאלי (FBL) שמתואר מעלה - הוא בדיוק מושלם אותו אחד הגורם לדיגיטאלי (FBL) להתעלות על המיכאני בתרגילי הטיסה.

תודה!
    7
    הודה 2 פעמים ב 2 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי ziki צפיה בהודעה
    גל
    צודק שחכתי. את דניאל.....:-)
    בברכה
    גל אסולין....

Trex 700
    Trex 250 se
    protos 500
    scaedu 50 evo
    katana
    cassna

hitec Aurora 9
    rd 8000

מספיק לא?

תודה!
    3
    הודה 18 פעמים ב 6 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ליאור שיחקת אותה, השכלנו.

תודה!
    10
    הודה 20 פעמים ב 16 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הערה קטנה :
    גם במסוק מונהג fbl בטיסה במהירות גבוהה המסוק ישאף להרים את האף.
    למשל , הריג'יד .
    מעל מהירות מסויימת המסוק מרים את האף בצורה ברורה , וצריך לנהוג משנה זהירות בעבודה עם הסטיקים ע"מ לישר אותו.
    מרווח הטעויות במהירויות כאלו הוא קטן ביותר .
    עוזי
    נערך לאחרונה על ידי TooLy; 29-06-2010 בשעה 19:09:08.

תודה!
    21
    הודה 5 פעמים ב 3 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי TooLy צפיה בהודעה
    הערה קטנה :
    למשל , הריג'יד .
    מעל מהירות מסויימת המסוק מרים את האף בצורה ברורה , וצריך לנהוג משנה זהירות בעבודה עם הסטיקים ע"מ לישר אותו.
    מרווח הטעויות בבמהירויות כאלו הוא קטן ביותר .
    עוזי
    לפי מה שאני יודע זה בגלל רוטור הזנב.
    האם זה מדויק?
    שי
    Futaba 10CHP
    Outrage Velocity 50, YS 56-SR
    אני לא סובל מאי שפיות, אני נהנה ממנה.

תודה!
    10
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי ziki צפיה בהודעה
    גל
    תוסיף את :
    ערן בן יוסף עם טירקס 600 חשמלי עם V-BAR
    טירקס 500 עם מערכת פלייברלס של אליין
    ניר גולדמן עם לוגו 600 עם V-BAR
    פרוטוס עם MINI V-BAR
    אדם וקסלר עם טירק-600 נייטרו עם V-BAR
    rave-450 עם MINI V-BAR
    רון אפרת עם טירקס 600 נייטרו עם מערכת של אליין
    מטלון מצוות הרכבת עם טירקס-600 נייטרו עם סקוקום 2 צירים

תודה!
    7
    הודה 2 פעמים ב 2 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

Smile תגובה להודעה: פלייברלס

אני לא מטיס מדופלם ודווקא לכן אני יכול לתת חוות דעת הכי טוב
    אני לא מתקרב לא לרמה של אף אחד מהבכירים שמטיסים פליברלס אבל דווקא בפיזיקה של מכניקת הטיס אני חושב שאני מבין לא מעט

כל המשמיצים של הפליברלס של אליין לדעתי לא מכירים את המערכת
    המערכת צעירה רק מס חדשים ולידיעתכם הם כבר מכרו יותר מערכות ממיקדו שהוא וותיק מאוד
    וכן הם מוכרים 40 ויותר מסוקי 700 על כל מסוק אחד שמיקדו מוכרים
    מי שמתלבט שיקח את המערכת החדשה כולל חיבור למחשב. שיעדכן את תוכנת הסנסור ואת תוכנת הבסיס (היו שני עידכונים בחודשיים האחרונים )וילמד קצת על עשרות הכיוונים שחיבור ל PC מאפשר ויגלה מערכת מעניינת, בחצי מחיר מהמערכות הגרמניות.
    התחביב הזה לא נוצר רק למליונרים או לאלופים שמימילא לא קונים את הציוד
    ואני אומר לכם כמי שמטיס כבר מסוקים 20 שנה אני נהנה מהפיברלס הוא לא פחות יציב מפליבר גם למתחילים ההיפך הוא הנכון. אז פשוט תנסו ותאמינו לי לא תחזרו לראש עם פליבר שכל קרש מחייב כל כך הרבה חלקים שזה פשוט אטרף.

תנסו לא תצטערו

תודה!
    188
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

הערה קטנה :
    למשל , הריג'יד .
    מרווח הטעויות במהירויות כאלו הוא קטן ביותר .
    עוזי
    המסוק טבעית ישאף להרים אף בלי קשר להיותו מנוהג FLYBAR או FBL עקב אפקט הלהב התוקפת/רודפת שמקבלת עילוי גבוה יותר מהלהב השניה ועקב הפרסציה מייצרת מומנט מעלרד - יחד עם זאת, במסוק מיוצב FBL מע' שמכוונת היטב יודעת להתמודד עם נטייה זו ושומרת ATTITUDE בצורה טובה מאוד גם במהירות גבוהה מאוד; לכן ניתן להתייחס למסוק מיוצב FBL כמתמיד בזווית ה PITCH.

אגב, סייג למה שרשמתי הוא במהירויות מאוד מאוד גבוהות עם זוויות קולקטיב שעוברות זווית קריטיות (AOA>15°-20° ברוב סוגי הפרופילים), במצב זה הלהב הנרדפת שבנוסף לזווית הקריטית, מהירות האוויר עליה גם קטנה יותר מזו שעל הרודפת, עד למצב של אי יעילות הלהב הנרדפת או בהקצנה הזדקרות הלהב - במצב זה כבר מע' הייצוב, טובה ככל שתהיה, לא תוכל להתגבר על מומנט העילרוד שיווצר והמסוק יזרק מעלה.

תודה!
    188
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תוסיף את :
    ערן בן יוסף עם טירקס 600 חשמלי עם V-BAR
    טירקס 500 עם מערכת פלייברלס של אליין
    ניר גולדמן עם לוגו 600 עם V-BAR
    פרוטוס עם MINI V-BAR
    אדם וקסלר עם טירק-600 נייטרו עם V-BAR
    rave-450 עם MINI V-BAR
    רון אפרת עם טירקס 600 נייטרו עם מערכת של אליין
    מטלון מצוות הרכבת עם טירקס-600 נייטרו עם סקוקום 2 צירים
    משה שמואלי עם קאסמה 90 ו V-BAR

תודה!
    114
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי lior_bar_ami צפיה בהודעה
    משה שמואלי עם קאסמה 90 ו V-BAR
    שכחתם גם את רון טוסמן עם ה 700 חשמלי המרשים שלו בעל מערכת מיקדו.
    אחד המסוקים החזקים בארץ

תודה!
    114
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי RonTo צפיה בהודעה
    גם אני גם אני!!!
    תפסיק לקפוץ, אתה ברשימת המכובדים

תודה!
    114
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

המסוק טבעית ישאף להרים אף בלי קשר להיותו מנוהג FLYBAR או FBL עקב אפקט הלהב התוקפת/רודפת שמקבלת עילוי גבוה יותר מהלהב השניה ועקב הפרסציה מייצרת מומנט מעלרד - יחד עם זאת, במסוק מיוצב FBL מע' שמכוונת היטב יודעת להתמודד עם נטייה זו ושומרת ATTITUDE בצורה טובה מאוד גם במהירות גבוהה מאוד; לכן ניתן להתייחס למסוק מיוצב FBL כמתמיד בזווית ה PITCH.

אגב, סייג למה שרשמתי הוא במהירויות מאוד מאוד גבוהות עם זוויות קולקטיב שעוברות זווית קריטיות (AOA>15°-20° ברוב סוגי הפרופילים), במצב זה הלהב הנרדפת שבנוסף לזווית הקריטית, מהירות האוויר עליה גם קטנה יותר מזו שעל הרודפת, עד למצב של אי יעילות הלהב הנרדפת או בהקצנה הזדקרות הלהב - במצב זה כבר מע' הייצוב, טובה ככל שתהיה, לא תוכל להתגבר על מומנט העילרוד שיווצר והמסוק יזרק מעלה.
    ליאור
    עוד נקודה קטנה אבל חשובה
    שימוש בלהבים ארוכות יותר קרי מעבר מ 690 ל710 לצורך העניין יקטינו את התופעה וישמרו על מסוק יציב יותר במהירויות גבוהות.
    נערך לאחרונה על ידי ziki; 30-06-2010 בשעה 09:08:47.

תודה!
    10
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לא הייתי יכול לנסח את זה יותר טוב, רק שגם הריג'יד הוא " רק " עם 14 מעלות פיטץ, ומכוון כהלכה, ועדיין מרים מעט אף במהירויות גבוהות ( אם כי באמת חריגות )...
    ציקי , ההסבר מזכיר לך משהוא ??
    בדיוק מה שדיברנו בשבת בדרך הביתה...

תודה!
    114
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

לא הייתי יכול לנסח את זה יותר טוב, רק שגם הריג'יד הוא " רק " עם 14 מעלות פיטץ, ומכוון כהלכה, ועדיין מרים מעט אף במהירויות גבוהות ( אם כי באמת חריגות )...
    ציקי , ההסבר מזכיר לך משהוא ??
    בדיוק מה שדיברנו בשבת בדרך הביתה...
    מזכיר גם מזכיר

תודה!
    188
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

תשתפו
    (אלא אם כן זה כולל את שיסל וחוטיני....)

תודה!
    21
    הודה 5 פעמים ב 3 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

שיסל+חוטיני?
    נשמע מעניין
    שי
    Futaba 10CHP
    Outrage Velocity 50, YS 56-SR
    אני לא סובל מאי שפיות, אני נהנה ממנה.

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

נדמה לי, שזה אחד מאותם מקרים, שבהם אפשר לחזות את התוצאה הסופית מבלי להבין כלום בפרטים. כלומר, בלי להבין עד הסוף את הפרטים של המקרה הספציפי הזה, אבל תוך הסתמכות על הכרות עם הפרטים של מקרים קודמים ועל אופן התפתחות ההיסטוריה של הטכנולוגיה.

הטכנולוגיה רצה קדימה, ובינתיים לפחות, תמיד באותו כיוון. מערכות אלקטרוניות מחליפות מערכות מכניות, ואלקטרוניקה דיגיטלית מחליפה אלקטרוניקה אנלוגית. יש לכך סיבות רבות, שמוכיחות את עצמן שוב ושוב. נכון, כאשר יוצא לשוק הדור הראשון של המערכת האלקטרונית החדשה, הוא עדיין לא מצליח לעמוד בביצועים של המערכת הישנה, שמאחוריה שנים רבות של פיתוח. אבל תוך זמן קצר מאד הפער נסגר, והמערכת הישנה נעלמת מהשוק כליל, למעט אצל מיעוט נוסטלגי, המשכנע את עצמו באותו ובמופתים ביתרונה. כך זה היה עם מגברי הטרנזיסטורים שהחליפו את מגברי השפורפרות, כך היה עם הדיסקים שהחליפו את הפטיפון, כך היה עם המצלמות הדיגיטליות שהחליפו את מצלמות הפילם, כך עם הג'ירויים שנכנסו לזנבות המסוקים וכך זה יהיה גם עם ה- FBL. אני מניח שלמערכות הקימות היום בשוק יש עוד כמה חסרונות (אני לא מכיר אף אחת מהן) אבל אני משוכנע שתוך דור או שניים יהיה צורך בנימוקים מעולם הרגש או המיסטיקה כדי להסביר את היתרון של המערכות הישנות, משום שטיעונים מדעיים לוגים יהיה קשה מאד לנפק... עד היום יש אמנם אנשים, המוכנים להישבע שלתקליטי ויניל יש צליל "חם" יותר מלדיסקים וגם בעוד זמן רב יהיו כאלה שיהיו מוכנים להישבע ש- FB מכני יותר יציב / מדוייק וכ"ו. אבל, גם אלה וגם אלה הם מיעוט שולי. בסופו של דבר מערכות FB מכני אפשר יהיה לקנות בעיקר בשוק הפשפשים, בדיוק כמו פטיפונים...

רפי

תודה!
    114
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

ציטוט נכתב במקור על ידי Rafi צפיה בהודעה
    נדמה לי, שזה אחד מאותם מקרים, שבהם אפשר לחזות את התוצאה הסופית מבלי להבין כלום בפרטים. כלומר, בלי להבין עד הסוף את הפרטים של המקרה הספציפי הזה, אבל תוך הסתמכות על הכרות עם הפרטים של מקרים קודמים ועל אופן התפתחות ההיסטוריה של הטכנולוגיה.

הטכנולוגיה רצה קדימה, ובינתיים לפחות, תמיד באותו כיוון. מערכות אלקטרוניות מחליפות מערכות מכניות, ואלקטרוניקה דיגיטלית מחליפה אלקטרוניקה אנלוגית. יש לכך סיבות רבות, שמוכיחות את עצמן שוב ושוב. נכון, כאשר יוצא לשוק הדור הראשון של המערכת האלקטרונית החדשה, הוא עדיין לא מצליח לעמוד בביצועים של המערכת הישנה, שמאחוריה שנים רבות של פיתוח. אבל תוך זמן קצר מאד הפער נסגר, והמערכת הישנה נעלמת מהשוק כליל, למעט אצל מיעוט נוסטלגי, המשכנע את עצמו באותו ובמופתים ביתרונה. כך זה היה עם מגברי הטרנזיסטורים שהחליפו את מגברי השפורפרות, כך היה עם הדיסקים שהחליפו את הפטיפון, כך היה עם המצלמות הדיגיטליות שהחליפו את מצלמות הפילם, כך עם הג'ירויים שנכנסו לזנבות המסוקים וכך זה יהיה גם עם ה- FBL. אני מניח שלמערכות הקימות היום בשוק יש עוד כמה חסרונות (אני לא מכיר אף אחת מהן) אבל אני משוכנע שתוך דור או שניים יהיה צורך בנימוקים מעולם הרגש או המיסטיקה כדי להסביר את היתרון של המערכות הישנות, משום שטיעונים מדעיים לוגים יהיה קשה מאד לנפק... עד היום יש אמנם אנשים, המוכנים להישבע שלתקליטי ויניל יש צליל "חם" יותר מלדיסקים וגם בעוד זמן רב יהיו כאלה שיהיו מוכנים להישבע ש- FB מכני יותר יציב / מדוייק וכ"ו. אבל, גם אלה וגם אלה הם מיעוט שולי. בסופו של דבר מערכות FB מכני אפשר יהיה לקנות בעיקר בשוק הפשפשים, בדיוק כמו פטיפונים...

רפי
    FBL מערכת חדשה?
    בתחום ה RC היא קיימת כבר כמעט 10 שנים רק שלא היתה נפוצה בארץ.
    במסוקים אמיתיים כבר קיימת מספר עשורים.
    נימוקים מעולם הרגש או המיסטיקה? על מה אתה מדבר?

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

סליחה אם זה היה מעט מורכב.
    העובדה שבמסוקים אמיתיים רבים אין Fly Bar אינה אומרת שיש להם מערכת FBL אלקטרונית. לרובם אין.
    נימוקים מעולם הרגש הם נימוקים שאין מאחוריהם ביסוס מדעי מדיד. אם למשל מדידות מראות, שתחום הענות התדר ויחס אות לרעש של דיסק, טובים יותר משל תקליט ויניל, אז הטוענים שלתקליט ויניל יש צליל "חם" יותר או שהוא "מרגיש אמיתי יותר" משתמשים בטיעונים מתחום הרגש. בסופו של דבר אני משוכנע שמדידות יראו, שביצועי מסוקי FBL טובים יותר מביצועי FB. יחד עם זה, אני משוכנע גם, שזמן רב עוד יהיו מטיסים שיאהבו יותר FB, גם אם הנתונים האובייקטיבים יראו שביצועיהם של מסוקים עם FB נחותים. מן הסתם הם ישתמשו בביטויים כמו "מרגיש יותר יציב", או "יש לו נוכחות" וכ"ו. אלו ביטויים מתחום הרגש.

רפי

תודה!
    114
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

סליחה אם זה היה מעט מורכב.
    העובדה שבמסוקים אמיתיים רבים אין Fly Bar אינה אומרת שיש להם מערכת FBL אלקטרונית. לרובם אין.
    נימוקים מעולם הרגש הם נימוקים שאין מאחוריהם ביסוס מדעי מדיד. אם למשל מדידות מראות, שתחום הענות התדר ויחס אות לרעש של דיסק, טובים יותר משל תקליט ויניל, אז הטוענים שלתקליט ויניל יש צליל "חם" יותר או שהוא "מרגיש אמיתי יותר" משתמשים בטיעונים מתחום הרגש. בסופו של דבר אני משוכנע שמדידות יראו, שביצועי מסוקי FBL טובים יותר מביצועי FB. יחד עם זה, אני משוכנע גם, שזמן רב עוד יהיו מטיסים שיאהבו יותר FB, גם אם הנתונים האובייקטיבים יראו שביצועיהם של מסוקים עם FB נחותים. מן הסתם הם ישתמשו בביטויים כמו "מרגיש יותר יציב", או "יש לו נוכחות" וכ"ו. אלו ביטויים מתחום הרגש.

רפי
    אכן, תקליט ויניל מרגיש "אמיתי" יותר כאשר הוא מנוגן בפטיפון איכותי בגלל אפקט התהודה שיש למחט כמו שתזמורת קלאסית בהופעה חיה תשמע טוב יותר מאשר בדיסק או פסנתר כנף ישמע טוב יותר מכל סינטיסייזר שיש.
    לעיניין:
    פלייברלס זו מערכת מכנית פשוטה יותר המשליכה באופן ישיר על תצרוכת הדלק הנמוכה יותר, ביצועים טובים יותר של מהירות וכוח ועל זה לא ניתן להתווכח, צריך להתנסות בשטח ולהווכח.
    יחד עם זאת אם בוחרים מערכת גמישה ואיכותית ניתן לכייל ולקבל חיקוי כמעט זהה להתנהגות הפלייבר המכני המסורתי,גם במקרה כזה עדיין הגרר ישאר נמוך יותר ותצרוכת הדלק גם כן.
    לדעתי האישית ומהכרות המערכות שכבר יצאו לשוק אין שום יתרון לפלייבר כיום מלבד מחיר החלקים ביחס למערכת הפלייברלס וגם היתרון הזה הולך ונעלם.
    כל הביטויים של נוכחות או מרגיש יציב אינם רלוונטים לנושא.

תודה!
    0
    הודה 0 פעמים ב 0 הודעות
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

דוגמה מעולה. תודה:

"אכן, תקליט ויניל מרגיש "אמיתי" יותר כאשר הוא מנוגן בפטיפון איכותי בגלל אפקט התהודה שיש למחט..."

על זה בדיוק אני מדבר. נימוק מתחום הרגש, שאינו מתיחס לשום פרמטר מדיד, שאין לו שום אחיזה במציאות ולכן אין שום מדידה מדעית שיכולה לאמת אותו.

לפחות לגבי ה- FBL אנחנו מסכימים.

רפי

תודה!
    114
    הוזכר
    0 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

דוגמה מעולה. תודה:

"אכן, תקליט ויניל מרגיש "אמיתי" יותר כאשר הוא מנוגן בפטיפון איכותי בגלל אפקט התהודה שיש למחט..."

על זה בדיוק אני מדבר. נימוק מתחום הרגש, שאינו מתיחס לשום פרמטר מדיד, שאין לו שום אחיזה במציאות ולכן אין שום מדידה מדעית שיכולה לאמת אותו.

לפחות לגבי ה- FBL אנחנו מסכימים.

רפי
    רפי היקר
    בתחום המוסיקה יש חשיבות מכרעת לנושא התהודה
    אין כאן שום עניין של רגש אלא עניין של אוזן

תודה!
    89
    הודה 302 פעמים ב 270 הודעות
    כניסות לבלוג
    1
    הוזכר
    7 הודעה/ות
    תויג
    0 שרשור/ים

אכן נראה שהפלייבר יצטרף למערכות נוספות כמו הגיירו המיכני (מי זוכר ? יש לי עוד אחד כזה של קראפט..) מצלמת ומסרטת הפילם, מסך שק"ק, רדיו שפורפרות (הטרודיין...) פעמון צלילה... ופלאי טכנולוגיה אחרים שחלפו מהעולם.
    טכנולוגיה חדשה מתחילה עם יתרונות טכנולוגיים ומסיימת עם מחיר נמוך שהופך את המוצר המוחלף לחסר רלוונטיות.
    צביקה

If you can't make it fly, try harder, else RTFM

עמוד 2 מתוך 3 ראשוןראשון 123 אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. טירקס 700 פלייברלס
    על ידי נועם ג בפורום פורום מסוקי דלק
    תגובות: 8
    הודעה אחרונה: 12-03-2010, 09:49:17
  2. למכירה: מערכת פלייברלס למסוקים
    על ידי ערן אפרייאט בפורום רדיו, אלקטרוניקה וציוד נלווה
    תגובות: 0
    הודעה אחרונה: 20-01-2010, 09:08:45